Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

baumka
31. jan 2018

@avenev pre deti je to určite veľmi vhodný areál a aj obľúbený rodinný hotel. Ak vám nevadí vstup do mora,tak je to dobrý výber,hotel leží v Kizilote a tam je asi po dvoch metroch hlboká voda a sú tam kamienky,kamene pomiešané s pieskom,takže určite topánky do vody.aspoň pre deti.

avenev
31. jan 2018

@baumka aha tak to potom nie, plytka voda je dolezitejsia ako tobogany pre deti 7 a 3 rocne. A viete mi odporucit taky hotel kde je pozvolny vstup aj tobogany? My sme boli len v Melase v Side ... dakujem

gabina23
31. jan 2018

@avenev aky mate finančný strop a kedy chcete ísť?

avenev
31. jan 2018

@gabina23 Strop neviem zalezi ake budu ponuky... este zvazujeme Cyprus, Grecko ale to vychadza viac. Najlepsie jun

baumka
31. jan 2018

@avenev Môžem odporučiť ešte pláže v Colakli,je to bližšie k letisku ako Side a je tam pozvoľný vstup do mora,krásny,jemný piesok a nádherná široká pláž,širšia ako pri Melase a celkovo v blízkosti Side. Z dole uvedených hotelov sme boli v dvoch( Crystal Palace a Novum Garden) a ostatné mám "okukané" z prechádzok. Prvé dve fotky je Royal Alhambra-asi bude najdrahšia,ale je super,druhé dve fotky sú dva hotely v jednom areáli-Von Golden Coast a GoldenBeach-krásny areál,asi najväčší z tu spomínaných hotelov,veľa zelene...,potom je Crystal Palace(dalšie dve fotky) -veľmi kvalitný hotel,boli sme spokojní, posledná fotka je Novum Garden,bude z nich najlacnejší,ale celkom malé tobogány tam nie sú,také akurát. Hotel má krásny areál,poprepájané kaskádovité bazény. Nie je celkom na pláži,susedí s Crystalom,ale za pár minút sa tam dostanete,my sme tiež tak chodili ešte s malou dcérou.
Je tam ešte dosť hotelov,samozrejme lacnejšie sú dalej od pláže - tá je tam naozaj na jednotku.

baumka
31. jan 2018

@avenev teraz pozerám,že mi tie fotky poprehadzovalo,takže prv foto je Novum GArden, druhá a štvrtá foto sú Von Golden,tretia a piata je Crystal Palace a dve posledné Alhambra.

baumka
31. jan 2018

@avenev a ešte spomínaný hotel Side Star Resort,kde ide gabina23,tak je na jednotku a pláž tiež.

baumka
31. jan 2018

ešte toto je v Side Star:

gabina23
31. jan 2018

@baumka ano je tam super 😍 už je tam všade zeleň a hlavne ťa pláž 😘

mirkie
31. jan 2018

My ideme do hotela Sentido Turan Prince 9.6. Nejdete tiez niektora?

martuska2
31. jan 2018

@baumka vela zelene a prirodneho tiena tam asi nie je vsak?

belaanabela
1. feb 2018

@mirkie ja letím✈g 15.6 do Sentida a úprimne neviem sa dočkať ako si bude naša 👧 užívať dets.ihrisko:palm_tree::tada: vlastne kvôli nemu sme sa rozhodli pre tento hotel

mirkie
1. feb 2018

@belaanabela jej, tak sa tam par dni vidime 🙂

belaanabela
1. feb 2018

@mirkie sme tam od 15 (čas.letu ešte nemáme) do 26.6 s našou 5r.hereckou:dancer::girl::pregnant_woman:

baumka
1. feb 2018

@martuska2 tú zeleň myslíš v Side Star? On má taký zelený parčík,keď sa ide k moru,dám sem link na tú záhradu. Je možné,že nie sú pri týchto hoteloch vysoké,odrastené stromy ako napr. v Kumkoy alebo pri hoteloch v Side,ale bude to aj tým,že tieto hotely sú postavené v oblasti,kde sú pieskové duny a zatiaľ je to tam chránené (okrem iného aj kvôli korytnačkám) a preto nemôžu tú zeleň sadiť až úplne k pláži. (Dôvod je možno aj finančný,že si to nemôžu dovoliť). A ešte bude to aj tým,že tieto hotely sú pomerne nové,takže zeleň ešte nemala toľko času sa rozrásť, napr. Crystal bol postavený v r. 2011,Alhambra 2012.... Side Star bol kompletne prestavaný z pôvodného hotela,ktorý tam stál ešte v 90.rokoch. Von Resort je z nich najstarší a preto má asi najviac zelene,skoro taký palmový les 🙂 a veľa priestoru na prechádzky v zeleni je aj na promenáde pred plážou. 🙂

https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-si...

a takúto zeleň a obrovské palmy v záhrade má Vonresort:

https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-vo...

nikinka1111
1. feb 2018

@martuska2 side star je super hotel, boli sme už síce 5 rokov dozadu, no boli sme spokojný. pre nás zatial naj kuchyna a to do turevka ideme tento rok 7x. tento rok royal taj mahal 🙂

petka35
1. feb 2018

@nikinka1111 jéé a kedy idete? my sme vybrali tiež royal taj mahal od 16.6 do 27.6 🙂 očaril ma

wieruska1
1. feb 2018

Baby ktore hotely v beleku, lare a colakli maju aj kolotoce? dalej uz nie aj to colakli je hranicne kvoli transferu.

nikinka1111
1. feb 2018

@petka35 my až v auguste, tak napíš ako bolo 🙂

nikinka1111
1. feb 2018

@wieruska1 Hotel adalya elite lara a royal dragon s royal taj mahal v side určite 🙂

belaanabela
1. feb 2018

@wieruska1 tie kolotoče v AdalyEliteLara idú 2hod./denne a to v čase večere😕

petka35
1. feb 2018

@nikinka1111 jasné, dám vedieť 🙂

baumka
1. feb 2018

@wieruska1 v Colakli je to Royal Alhambra,kolotoče je vidno aj na fotke,čo som dala včera v čase 19:29-predposledné foto

sonica
1. feb 2018

@avenev pozri si sueno beach side
aj my sme boli v melase a tento rok ideme sem, more pozvolny vstup, krasne ciste, piesok, tobogany, dokonca kolotoce a vychadza lepsie ako melas 😉

baumka
1. feb 2018
avenev
1. feb 2018

A je tu niekto kto si vybera hotel az v maji, v jun?

zuzka_ninka
2. mar 2018

Dievcata, tie co ste uz boli s malymi detmi v Turecku, mali tam deti nejake zdravotne problemy kvoli zmene klimy/stravy? O starsiu 4,5-rocnu sa uz az tak nebojim, skor o 2-rocnu. Je dobre im preventivne nieco nasadit, napr.aspon nejake probiotika?

mirka2405
3. mar 2018

My sme boli,naposledy vlani s rocnym synom, nedavala som mu nic,boli sme tam uz 11x , dovtedy so starsin synom a nikdy sme ziadne zaludocne problemy nemali. Detom sa kupu hlavne v mori, najviac zaludocnych problemiv vznika, ked sa napiju vody z detskeho bazena.

lilly30
3. mar 2018

My sme boli tiež minulý rok malý mal tri a tiež som mu nic nedávala..a v pohode aj sa kupal v bazéne aj v mori a nemal žiadne problémy

moyzeska
10. mar 2018

Pre mňa naj hotel je Sandy beach v Side. Ideme tam 2krat...