Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

renebb
18. mar 2018

@sonica fakt? haluz, no tak sa vidime a aky hotel?

sonica
18. mar 2018

@renebb sueno beach 🙂

avenev
21. mar 2018

Dievcata rozhodujem sa medzi 2 hotelmi: Side star resort a Sueno beach. Bol niekto v oboch, pripadne viete mi ich porovnat? Ktori je lepsi pre deti (3 a 7 rokov) Chcem velmi pozvolny vstup do mora, tobogany aj pre mensich, ihrisko...Rodinna izba ale nie poschodove postele ako niektore hotely maju. cenovo su podobne... dakujem

baumka
21. mar 2018

@avenev vyskúšanú mám pláž pred Side Starom a tam je vstup naozaj veľmi pozvoľný,jemný piesok,žiadne skoky vo vode,dá sa ísť ďaleko do vody. V hoteli priamo som nebola,ale aj v tejto téme sme už o tomto hoteli písali,dávali aj fotky. Dávala som aj video minulý rok,toto myslím presvedčí mnohých,že je to výborný hotel. Tu je to ,je síce dlhé,ale tento pán točí veľmi pekné videá a hoteloch,kde bol:

https://www.youtube.com/watch?v=TVGMjLmFTTA
baumka
21. mar 2018

@avenev pozrela som recenzie a nikde sa nepíše o poschodových posteliach v Side Star. Tu je aj stránka hotela a podľa nej majú rodinné izby pre deti dve osobitné postele: http://www.sidestarhotels.com/resort/en/accommo...

avenev
21. mar 2018

@baumka trosku mi vadi ze je tam malo zelene

baumka
21. mar 2018

@avenev no zelene je tam menej aj preto,lebo sú tam pieskové duny,ktoré sú chránené,nesmie sa tam nič sadiť,chodia tam korytnačky klásť vajíčka. Tak ak chceš viac zelene,tak potom bude Sueno ok.

avenev
21. mar 2018

@baumka sueno ma kolotoce tie su za poplatok?

baumka
21. mar 2018

@avenev Neviem,ako to je teraz,ale čo čítam staré recenzie,tak kolotoče boli za poplatok 1€=1 jazda,ale to sú 10 rokov staré info. Možno sa ti ozve niekto,kto má čerstvé správy.

avenev
22. mar 2018

@baumka dnes mi este v ck ponukli Egejske more priamy let Izmir oblast Kusadasi Atlantque holiday club,,. pozerala som recenzie a bude tam asi chladnejsie more ako Antalya... pozna niekto tuto cast Turecka?

baumka
22. mar 2018

@avenev ak idete v júni ,tak chladnejšia voda bude,ale verím,že nie chladnejšia ako v CHorvátsku. V lete by som na Egejskú kľudne išla. Neviem,či si pozerala recenzie na Holidaychecku. Hotel tam má 78% odporúčaní,čiže menej ako tie dva hore spomínané. čo sa hlavne spomína,že hotel potrebuje nutne renováciu,sú to recenzie z minulého roka,tak neviem,či cez zimu hoteliér niečo podnikol v tomto smere. Ale inak poloha hotela je krásna,krásne palmy,zeleň, dajú sa tam robiť super prechádzky popri mori a chvália aj pozvoľný vstup do mora. Prípadne si pozri tie fotky a rozhodni sa,ja to tiež tak robím.

avenev
22. mar 2018

@baumka 20.6. je odlet pozerala som recenzie mam zmiesane pocity bud pisu ze more kalne, riasy studene poobede veterno alebo krasne ciste 🤔 Hej ma dost malo percent ale vodnu svet vyzera dokonaly..Izby starsie ale to ozeliem no cena dobra za 2 izbu...Sueno beach vyzera byt vacsia istota

baumka
22. mar 2018

@avenev ja by som tiež skôr vybrala SUeno alebo Side Star. Mne sa zdá,že tu niekto aj písal,že bol už v Sueno,hádam sa ti ešte ozve. Ale zas recenzie sú fajn,takže ja za seba by som vyberala z týchto dvoch hotelov.

katuss1403
22. mar 2018

@zuzka_ninka my sme boli minuly rok v Turecku, staršia mala 4 roky a mladšia 1,3 r. Obidve skončili na infúziách v nemocnici,pretože mali vysoké horúčky a nemohli sme ich znížiť najprv jedna a potom druha, pred dovolenkou sme začali brat probiotiká aj počas dovolenky ale nepomohlo. Ale nemusíte sa báť, v nemocnici sú na take prípady zvyknutí a sú veľmi ústretoví, pobudli sme tam jednu noc a na další den sme sa vrátili na hotel. Ďalej mohli chodiť k moru aj kúpať sa( more znižuje teplotu). Odporučili nám kúpiť na zníženie teploty ich lieky, že naše nemajú v tomto podnebí alebo ako by som to povedala taký účinok aký by mali u nás, že doma nám zaberu ale v Turecku nie. Hlavne si užite a myslite na to, že bude dobre a nič nedostanete 😉

zuzka_ninka
22. mar 2018

@katuss1403 dakujem za povzbudenie, rozhodli sme sa, ze este rok pockame, bolo by to pre mna este velmi stresujuce

lenkael
24. mar 2018

@lilien1914 ahoj. My ideme 30.6

lilien1914
24. mar 2018

@lenkael aj my 👍🏼

maminecka2
25. mar 2018

Ahojte dievcata, uvazujeme na dovolenkou a zvazujeme aj Turecko, Cyprus.
Bola by niektora ochotna mi poradit oblast/hotel co najblizsie k letisku (deti nam horsie znasaju cestu busom, mala zacina v aute vracat), pri 2 dospelych+ 3 detoch (6,4,2) by sme sa na 14 dni radi vosli do 5000€. Idealne ak by mal hotel aj nejake smyklavky, tobogany, aspon nieco. Dakujem velmi.

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
25. mar 2018

@maminecka2 Tvoju požiadavku podľa mňa spĺňa Hotel Crystal Tat Beach. Jediné mínus tohoto hotela je, že nepatrí medzi najnovšie, čomu zodpovedá aj cena... ale je blízko letiska (necelá polhodinka), blízko mesta, leží uprostred krásnej zelene, na pláži, tobogány ... pestrá strava, veľa ovocia, zeleniny, zákuskov, na izbe denne dopĺňaný minibar (cola, fanta, pivo, minerálka), zmrzlina, importované alohohol. nápoje - whisky, baileys... izby čiste, s bezplatným pripojením na wifi... skvelí animátori...

https://www.youtube.com/watch?v=7mFQYnwRB0w

https://hotel.invia.sk/turecko/belek/crystal-ta...

baumka
25. mar 2018

@maminecka2 do tej ceny na 2 týždne bude ťažké niečo nájsť a ešte ak to má byť čo najbližšie pri letisku. Laru takmer vylučujem,to sú ceny nad 6000 euro za 2 týždne. Niektoré termíny sú už aj obsadené. Píšem o Turecku. Hodinu od letiska je Seashell Resort,ale je to 5773/14 dní so Saturom a odletom 9.6. Je to pekný hotel,na promenáde,nákupy v blízkosti. Keby ste chceli na 12 dní,tak to by išlo skôr. Napr. susedný hotel na promenáde a zároveň veľmi obľúbený hotel Adalya Ocean na 12 dní od 29.6. za 5039 euro s Hydrotourom. Možno ešte u iných ck,menších ck budú lepšie ceny. Super pre deti je aj Trendy Aspendos, Side Star-tie sú tak 45 min od letiska. V Lare ( 20 min od letiska) je ich veľa vhodných pre deti,ale cenovo to do 5000 euro a 14 dní asi nebude.

novana
25. mar 2018

@baumka, dá sa nájsť aj v blízkosti letiska, samozrejme, že nie cez prázdniny... boli sme v mnou menovanom hoteli v septembri v Beleku - 12 dní 1480 za dve osoby s nemeckou cestovkou.

baumka
25. mar 2018

@novana ja som pozerala prázdniny,resp. jún,lebo je tam 6r. dieťa. Ale na 14 dní pre 5 ľudí ,ako chce maminečka2 som nenašla,na 12 dní,ako píšem ano. Veľa je vypredaného pri veľkých ck,ktoré som už spomínala. Jasne,že cez nemecké ck sa nájde. Ale pani nespomínala,že chce cez Viedeň,možno že aj preto,že dieťa má problém s cestovaním. Jeseň som nepozerala ani cez sk ani at cestovky,pravdepodobne to 6r. dieťa pôjde do školy.

novana
25. mar 2018

@baumka, práve preto, že má dieťa problém s cestovaním, odporučila som Belek a nie slovenskú CK. Do Schwechatu trvá cesta z Bratislavy cca 40 minút, ale dostať sa z letiska v Antalyi do oblasti Side, Alanye... je na hodiny, nakoľko autobus kvôli naháňaniu kšeftov sprievodcu CK (slovenská špecialita) zastaví pri obchode, na benzínke... a tak 55km cestujete tri hodiny, v hoteli zistíte, že ste prišli po večeri... nakoniec vám na naliehanie turistov niečo podhodia... Stalo sa nám to opakovane, preto ak do Turecka, tak do hotela blízko letiska, 😀 nie stráviť v autobuse pol dňa či noci. ☹

baumka
25. mar 2018

@novana však v pohode,ja keby viem,že chcú cez Viedeň,tak im to tiež odporúčam. Viem o všetkom,čo píšeš,10 rokov sme neboli so slovenskou ck pri mori.

maminecka2
25. mar 2018

@novana
@baumka Dievcata, dakujem vam velmi pekne. Hlavne ste ma uviedli do obrazu, viem kde sa mozem pohybovat. Budeme musiet este doriesit dlzku pobytu vs. cenu. Chceme ist aj so sestrou a jej rodinou, este sme neriesili detaily kedze sme netusili ako sa pohybuju ceny. Inak kazdou dovolenkou sa mi to zda drahsie a drahsie- ale mozno to bude aj zvacsujucim sa poctom deti a zvysujucimi sa narokmi 😉.
Ta Vieden by sla, tam by sme sa dostali v pohode, kedze sme z Ba- vyhoda je ze si to clovek vie naplanovat, prestavku urobit. Ale presne ako pisete ta 3-hodinova streka v rozheganom naftou pachnucom buse, jaj- aj ja mam casto co robit...
Manzel nastastie nemecky hovori dobre, takze poskusame aj zahranicne cestovky.
A ano, v septembri uz budeme mat skolaka 🙂.

kali23
25. mar 2018

@maminecka2 mrkni si napr airstop alebo dovolenkasme atd predavaju nemecke a rakuske cestovky, parkovanie pri schwechate ponukaju zadara.
a hotel v Lare mozem odporucit Aska Lara Resort and Spa, je dost novy, luxusny, kvalitny, jedlo bozske... jedina "nevyhoda" je, ze hotel ma "Wild park" park s bazenmi, toboganmi, mega fontankami, restauraciami, obchodmi, inými atrakciami, detskym velkym ihriskom aj so strazenim, roznym programom), je tam aj lezecka stena oi... atdatdatdatd proste ide sa k nemu "cez cestu" pesi je to asi 5 minut, ale kazdu chvilku od hotela premavaju minibusy, fakt kazdu chvilu... a prave pre tuto "nevyhodu" je lacnejsi, ale nijako to nenarusa dovolenku... uplne vazne... my sa tam tento rok opat vraciame... v tom "parku" sa da byt cely den, k moru sa ide cez ten park, vstup do mora pozvolny...
https://www.askalararesortspa.com/tr/ , https://www.tripadvisor.sk/Hotel_Review-g297962...

oi v hoteli je aj kino, a spa... neskutocne dobre masaze tam robia... iste som zabudla na x veci... pozri si to, mozno sa ti bude pacit ;)

martuska2
26. mar 2018

Baby tie co chodievate s detmi nad 2roky. Buduci rok bude mat 2,5 a pribudne dufam polrocne 🙂 cez ktore Ck su najvyhodnejsie ponuky a davaju dieta zdarma ci za euro? Len slovenske Ck prosim lebo z Ke odlet. Urcite zas pojdeme v juni ako aj tento rok a teraz zistime ci sa nam bude pacit v Lare ale nepochybujem 🙂
Dakujem za rady ako najviac usetrit pri detoch. To mensie hude cca 50e to viem

1marek
26. mar 2018

@martuska2 vlani sme boli 3 rodiny a kopec detí najmenšie malo 4 mesiace a vsetko bolo OK ❤ Gloria Golf resort Belek transfer z letiska 35 min. Tiché a krasne prostredie veľa zelene idealne na kočikovanie a prechadzky v palmových záhradách