Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martina2001
9. jún 2011
martina2001
9. jún 2011

@jankastubka a ešte sa tam dalo fotiť s papagájom a plávať s delfínom. My chodievame stále do Alanye priamo, my chceme aj nočný život a mesto, tam máš pohodu stále vybreráme hotel priamo na pláži a cez uličku máš centrum mesta, veľký bazár, malý bazár, kaviarne, obchody. Ja keď porovnám Dubaj a Turecko tak vyhráva Turecko

gretkab
9. jún 2011

@gabrielkabj Peniaze menit nepotrebujete vobec, ani tu ani tam, v pohode prezijete s eurami, da sa nimi platit vsade (s tym, ze vacsinou nam aj vydavali v eurach). Ale ja som vybrala z banky celu sumu, co som chcela v 5-eurovkach, aby som neplatila velkymi bankovkami, aby nebol problem, ked chcem nieco len za par korun.
Zasuvky boli ako nase, my sme mali notebook a isto sme nemali ziadne zvlastne pripojky.

lutsine
9. jún 2011

@martina2001 mozes mi odporucit dobre miesto a hotel v turecku?kam sa skutocne oplati ist.dakujem.

m.a.r.t.i.n.a
9. jún 2011

Ja som bola min.rok tiež priamo v Alanyi, páčil sa mi ten rušný život večer a v noci, hlavne nakupovanie 🙂 Teraz ideme do Kemeru a tam budeme mimo centra,tak uvidím a porovnám. Ale zase ideme s malým,takže to bude o niečom inom 😉 Letíme už túto sobotu,tešííím

martina2001
9. jún 2011

@lutsine naposledy sme boli tu http://www.zajazdy.sk/63899/149978/?doprava_id=...[]=236&destinace[]=23601&odjezdInterval[]=&doprava[]=&strava[]=&maxCena[]=&ssf_count=202&thru=s-hp&stranaZajezdu=63896,69604,69356,67432,73138,71416,67700,63899,61930,73146&celkem=202&pozice=37&orderBy=price , predtým sme chodievali cez českú cestovku http://azurreizen.cz/turecko.php , ak chceš mesto tak hľadaj v ponuke kleopatrinú pláž a určite by som brala len Antalya, Side je historické a čo som počula zbytok tak nič moc, ale je pravda že mi sme náročný dosť na dostupnosť všetkého. Síce transfer z letiska sú 2hodiny, ale stojí zato, som tam kukala jak dili na tie hotely mimo centier máš hotel a nič a hotel a nič, ja by som osobne nemohla tráviť dovolenku len v rezorte zatvorená

martina2001
9. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a vraj je chladnejší, aspoň čo sme sa bavili s turkami

miska200
9. jún 2011

Ahojte kocky, ja som v Turecku bola uz 4x, tento rok ideme zasa. Uplne top je Alanya, ale nadherny je aj Kemer, je tam nadherna kamienkova plaz, cistucka voda, mega nakupnych moznosti - pekne centrum s pesou zonou a to verim tomu, ze je to tam este krajsie - bola som tam v 2004. Tento rok ideme do all inclusive hotela v Colakli, ale keby bolo na mne, tak by to bola jedine ALANYA a jedine Kleopatrina plaz, len moj muz nechce byt 2 roky po sebe na tom istom mieste... pochodila som uz vela destinacii, ale vzdy sa len utvrdim v tom, ze Alanya je najlepsia 😎

m.a.r.t.i.n.a
9. jún 2011

@miska200 Miška,ja som tiež počula na Kemer samú chválu, čítala som recenzie na rakúskych webovkách,videla som milion fotiek, takže sa veľmi teším.

@martina2001 Nemá tam byť z čoho veľký rozdiel v počasí a nepovedala by som,že zbytok letovísk v Turecku nič moc. Tiež som náročná, nešla by som hocikam ale určite by som si toto nedovolila tvrdiť, nakoľko tam bolo veľa ľudí z trochu inej vrstvy ako sme my dve a boli max. spokojní. 100% dovolenku môžeš zažiť aj v Bulharsku alebo na Liptove, je to úúúúplne jedno, ide o to ako sa tam cítiš, s kým tam si ako ten čas tam využiješ. 😉

jankastubka
9. jún 2011

@gabrielkabj nezobrazi ti moj svadobny album pod mojim nickom?

trpezliva
9. jún 2011

Ahojte. my sme sa vcera vratili z Turecka, boli sme 1x, tak sa podelim s dojmami:
odlet sme mali o 2:05hod. viete si to predstavit, byt na letisku o polnoci s dvomi malymi detmi. toto bola najhorsia cast celej dovolenky. po cakani ked sme uz nastupili do lietadla, nasa mladsia bola uz taka mrzuta, uplakana, vadilo jej vsetko, nechcela mi sediet na kolenach, byt priputana..no poculo ju cele lietadlo, kricala o zivot. potom uz bolo lepsie ked sme sa mohli odputat, zaspala na sedadle, na stastie nebolo plne lietadlo. po prilete nas necakal kocik pri schodoch, ale az spolu s kuframi na pas ho poslali, vlastne neposlali, cakali sme dlhoo, uz kufre davno dosli a kociky nikde. tri rodinky sme tam pobehovali na lost and found a zhanali ich..ja som kocik brala hlavne kvoli tomu, aby som nemusela s dvomi detmi rano o 4tej postavat na letisku a cakat na viza, na tasky a pod. kociky dorazili so 40 minutovym meskanim /ale som bola rada, ze mi ho neznicili, ked som videla ako s nimi zaobchadzali..radsej berte nejaku lacnu buginu 😉 /.deti mrzute, islo sa do busu, cesta do hotela trvala hodinku, zase nasa mladsia vrestalaaaa...a samozjreme cely autobus chcel spat, tak na mna skaredo zazerali, lebo na rukach mala spat nechcela, do ulicky nemohla ist behat..tak som ju nasilu drzala na rukach. v hoteli nas mali ubytovat az poobede o 14tej, ale nakoniec som ich uprosila a o 10:30sme uz dostali izbu. to uz bola pohodicka, lebo baby boli hned v bazene, najedli sme sa, tak ani nam to cakanie nevadilo.
takze toto bola ta zla cast dovolenky.
Inac hotel naaadherny, okolie kraaasne, more aj plaz na 1, jedla straaasne vela, personal ochotny, animatori tiez, kazdy vecer bola minidisco pre deti, tam sme nemohli chybat. Boli sme aj v delfinariu /30 eur/, pacilo sa nam velmi, s delfinom sme sa neboli fotit, stalo to tusim 30 eur, plavanie s nim dokonca 100 eur. tak nas cvakli "len" s papagajom pri vstupe. 😅
vela ludi malo hnacky z nasej skupiny, tak budte pripraveni aj na tuto alternativu 😉 . my sme nemali na stastie, ale pili sme len balenu vodu, dzusiky minimalne a zeleninu , ktorou teraz stale strasia tak tiez malicko.
eurami sa da platit vsade, ale ja som okrem hotela ani nikde nebola a tam pri nas nic nebolo, len ten jeden velky rezort, tak som ani nemala na co minat. akurat na letisku som kupila nejake drobnosti 😝 .
nas hotel sa volal Nashira Resort /blizko Side/, nechystate sa tam niekto?? lebo sme tam nieco zabudli a nevedia mi to poslat, tak by som bola velmi vdacna, kebyze mi to niekto donesie. ak by sa niekto nasiel,prosim napiste mi IP.
dakujeem.
a keby este niekoho nieco zaujimalo, kludne sa pytajte. 🙂
prajem krasnu dovolenku a zavidim, ze to mate este pred sebou!!! cesta sa da prezit, naspat to uz bolo lepsie, lebo sa opakoval rovnaky scenar/odchod trosku neskor az o 3hod.rano 😝 / a bola som na to psychicky pripravena. 😅

gabrielkabj
10. jún 2011

@trpezliva super 😀 😀 😀 zážitok a pekné foto

ainik1
10. jún 2011

Ahojte baby,chcem sa spytat,ci vase deticky nemali v Turecku problem s hnackami/vracanim.Chystame sa s malou v septembri,tak aby som bola pripravena,co nas moze cakat.Dakujem

trpezliva
10. jún 2011

@ainik1 my sme nemali hnacky, ale vela ludi zo zajazdu ano. take 2 dnove.

este foto ako sme spali v lietadle. 😎

gretkab
10. jún 2011

@ainik1 My sme hnacky nemali (ale smectu berieme vzdy pre kazdy pripad 😉)

lutsine
10. jún 2011

@martina2001 ahoj, Antalyu alebo Alanyu?

martina2001
10. jún 2011

ahoj, Alanya určite a ešte kleopatriná pláž, ale do Antalye priletíš, tam je letisko a potom sú už len transfery po letoviskách

gabrielkabj
10. jún 2011

no let bude dúfam ok ale ten transfer z letiska si viem predstaviť budeme stáť na každom kroku a vysádzať ľudí po hoteloch ach jaj... Alebo je to snáď inak? Skúsené baby raďte 😀 Ale aj tak sa veľmi teším... Len neviem čo môžem nabaliť drobcom do príručnej tašky, myslím čo z jedál a tak..... 😀
Inak ten let bude aj pre mňa premiéra 😵 😵 😵

gabrielkabj
10. jún 2011

A predsa ešte niečo akým jazykom tam skôr pochodím angl alebo nem? 😎

dadka28
11. jún 2011

ahojte kocky...bol niekto v HOLIDAY PARK 5*OKULCALAR v Turecku?
a ake mate skusenosti ist do Turecka teraz?cize o par dni?mame super ponuku od zajtra...

dadka28
11. jún 2011

@gabrielkabj my ked vyjde tak letime do Turecka zajtra....ale pozeram pocasie vsetko pod mrakom alebo aj dazd...okolo 30 hlasia presne na vas turnus....

dadka28
11. jún 2011

@slaviq81 ahoj...prosim ta nam povedali v cestovke ze ked dieta je zapisane v pase,tak za nho neplatime víza....sice to bolo ohladom Egypta...zeby to neplatilo pre Turecko...zda sa mi to nejak cudne...
ako to je s tymi vízami?

jankastubka
11. jún 2011

@trpezliva ahoj, ja by som sa chcela spytat ake tam bolo pocasie. Tu na Slovensku sa dost ochladilo a ked som pozrala predpovedv turecku tak niektore dni je teplota aj 24 stupnov hlasena, co je dost malo. Neprsalo vam, alebo nebolo chladno?

gabrielkabj
11. jún 2011

@jankastubka nesranduj hneď idem kuknuť počko v Turecku a spojím sa aj so ségrou teraz je v Alanyi. Podám info

gabrielkabj
11. jún 2011

malo by byť 28C a pod mrakom ale na náš termín fakt slnečno a teplo teším sa 😉 😀 😝

dadka28
11. jún 2011

@gabrielkabj ved toto ze aj ja som pozerala...ze o par dni hlasia nej.25 a jeden den aj dazd...ak mozes,skus podat info ako sa ma segra a pocasicko....dik krasne

trpezliva
11. jún 2011

@dadka28 viza som platila pre nas tri , cize 3x15 eur. plati sa hned poo prilete. ja som mala dievcata v pase zapisane/maju aj vlastne pasy pre istotu/.

@jankastubka pocko sme mali krasne!!!! sem tam zamracene, ale to vobec nevadi, lebo aspon nebol taky "hic". sa mi zda, ze okolo 30 stupnov mohlo byt, cez obed sme von nechodili,vtedy velmi prazilo, ale uz od 9:30 sme sa v pohode kupali v mori a poobede po 15tej sme sa opat vybrali von.

tieto vlasky boli hitom vsetkych dievcatiek. to len aby ste boli nachystane, ze aj vase ich budu chciet. robili ich priamo v hoteli 🙂

gabrielkabj
11. jún 2011

@trpezliva a čo stála takáto paráda? Je to pekné možno cez obed budeme zapletať ak nie dáme zapliesť ... 😵

gabrielkabj
11. jún 2011

@dadka28 idete na LM?

trpezliva
11. jún 2011

@gabrielkabj nasu to stalo 15 eur. tie co mali viac vlaskov tak 20 alebo 25. ale trvalo to dlhooooo aj s umytim 1.5 hodiny. nikdy som neverila, ze nasa vydrzi tak dlho sediet!!!! ale dostala ku koncu lizatko a sedela ako prikovana. len musela potom vkuse nosit klobucik, aby sa jej hlavicka nespalila. uz sme viackrat umyvali vlasky a stale jej to drzi. 😵