Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gabina23
22. jún 2018

@baumka ano pláž je široká a piesocnata i keď teraz je na daktorych miestach trochu kamienkov koli tomu ze je more rozburenejsie. Izbu máme rodinnú s výhľadom na more. A je tu veľa slovákov a rusov a nemcov

ikushka19
23. jún 2018

@jana86 my cez hydrotour, kedze mame malu chceli sme overenu cestovku s dobrymi hotelmi. Orex neodporucam..

stanka33
23. jún 2018

Gural premier...bol tam niekto????

brandy123
23. jún 2018

@stanka33 Belek alebo Kemer 🙂

nikinka1111
23. jún 2018

@chrustik8404 my sme boli vlani, ak nejaké aktuálne otázky, rada odpoviem. bolo super

llenulka
24. jún 2018

@avenev minule leto boli za poplatok 1 €, jedna jazda

hvaculkova
24. jún 2018

Ahojte,niekto od 19-26.7.delphin diva?

oliverceky
24. jún 2018

@hvaculkova My v auguste. Vy idete v juli?

stanka33
24. jún 2018

@oliverceky ano 6teho😁

iplusr
28. jún 2018

Ahojte. O tyzden letime do Royal Alhambra Palace s rocnym dietatom. Ideme prvy raz na dovolenku a ja neviem co zbalit. Ide mi hlavne o jedlo. Mam pre nu zobrat nejake Hippky alebo sa da prestravovat aj z hotelovej stravy? Samozrejme uvitam aj ine tipy od skusenych maminiek cestovateliek.

jankadr
28. jún 2018

@iplusr zalezi co ti papa mala.momentalne sme v turecku v 5 hviezdickovom hoteli s ultra all inclusive.Jedla je od rana do vecera uplne dost.Ja mam dve deti(necele dva a 4 roky a s jedlom problem nie je)-starsi si vyberie a malej davam so zdravym rozumom.Dnes rano bola napr.na ranajky aj krupica.Tie ich sunky nejedavam napr.ani ja.Vzdy na obed aj veceru je polievka (tu uprednostim vyvar.Vynechavame aj napoje s ladom.A tie ich presladene kolace tiez nemusim.Realne vsetky starsie deti jedia hranolky,spagety,cestoviny,rybie prsty,hamburgery,zmrzky,kolace.Tak sa rozhodni,cim chces krmit svoje dieta (nie som eko ani biomatka).samozrejme je tu kopec ovocia a zeleniny-detom dam napr.melon -je osupany,neumyvany v ich vode (Turecko nema pitnu vodu).V zasade sa riad zdravym sedliackym rozumom.My sme napr.pri mori cca do dvanastej a potom ideme od piatej (obed a poobede obe deti spia).ako mnohe ruske deti sa smazia aj cez obed-su vsak cervene,spalene a niektore spia v tom teple v kocikoch.V jedalni he aj detsky kutik,kde su jogurty a bananove mlieko a kakao v krabich a mikrovlnka na zohriatie jedla.na izbe konvica.Napr.malej tu zarobim umele mlieko a nechce mi ho pit-asi jej nechuti ta voda z flase.inak odporucam aj repelent-vecer su komare.
Inak z nasej strany velka spokojnost *v Turecku sme uz asi 6 x (ale prvykrat s detmi🙂.Treba si odmysliet Rusov (fakt piju od rana) a uzit si co sa tu ponuka Turci su k detom velmi mili a myslim,ze aj casnici tu musia mat pevne nervy-lebo podaktore deti tu jedia ako prasiatka a maminky sa venuju mobilom:(

maretkasy
29. jún 2018

Ahojte rozmyslame hotel Maritim Pine Beach v Beleku ... boli ste niekto ? Dakujem

eliska13
29. jún 2018

@iplusr zober, lebo nevieš či mu tam bude chutiť...moj rocny ešte nejedol úplne bežnu stravu mal rád omáčky, zemiakové pyré, husté polievky.Su deti, ktorým chutí aj suchá ryža, cestovina záleží ako je zvyknutý z domu...mäso tam je dosť korenene.tych pár Hippiek pre istotu zober

llenulka
29. jún 2018

@hvaculkova ahoj,my ideme v septembri..môžem ti potom napísať,že aké ste mali dojmy? Delphin Diva premiére idete?

baryana
3. júl 2018

Ahojte.bol niekto v Royal Wings?plusy minusy...stale vaham.vdaka.

iplusr
3. júl 2018

@jankadr
@eliska13
Dakujem za rady. Uz som kupila nejake hippky v plastovych miskach a vyzivky v kapsickach. Rok mala len nedavno a jedlo jej este nesolim a moc nekorenim. A co nezje, donesiem nazad.
Len si este nie som ista batozinou. Ideme dvaja dospely a deti 7r a 1r. Na tu rocnu mozem zobrat asi len kocik, ziadnu batozinu. Ci? Takze mozme mat 3 velke, 3 prirucne batoziny a kocik?

martuska2
3. júl 2018

@iplusr ano batozinu tal ako pises. A nebud ptekvapena keby ti babo tam nejedlo tak ako doma. Moja 1,5rocna doma oekne papa a tam nic ani len ovocne kapsicky z domu

hvaculkova
7. júl 2018

@oliverceky ano,kvoli rd v praci

hvaculkova
7. júl 2018

@llenulka ahoj,jasne kludne napíš😀

nikinka1111
10. júl 2018

Hotel Royal Taj Mahal od 31.7.2018 niekto náhodou nejdete 🙂 🙂? alebo niekto kto bol? na čo sa mám pripraviť?

nelka2121
10. júl 2018

@iplusr stravy sa neozaj neboj. My sme sa vrátili minulý týždeň, mali sme ultra All inclusive, niesla som so sebou instantné kaše, výživy v kapsickach, jedla v sklach a takmer nič som nerozbalila. Malému tiež ešte veľmi nekorenim, má 15 mesiacov. Tam sa tak krásne rozjedol 😍 na raňajky tisíc druhov pečiva, lievance, pudingy, krupice. Na obed a večeru mali diétny stôl. Varené na vode. Akože nikto z hostí si z toho nebral, len ja pre malého 😂 zemiaky na 100 spôsobov, zelenina a hlavne melóny, na kilá celá rodina. A ja som mu dávala aj iné ovocie, ale umývala na izbe v balenej vode.

baumka
10. júl 2018

@nikinka1111 nebola som,len v susedných hoteloch. Ale pláž je krásna,pozvoľný vstup super pre deti,jemný piesok. Hotel patrí do siete Stone hotelov,čo sú kvalitné hotely. Budete mať super servis aj izby,kde aj obyčajný štandard je veľký 52m2. Nákupy všade dookola,promenáda atd....

baryana
10. júl 2018

@nikinka1111 ja som ten hotel pozerala a uz aj chcela rezervovat,lebo vyzera ozaj pekne. ale ma take vselijake recenzie, tak som potom hladala dalej.

jankadr
10. júl 2018

@iplusr batoziny 45 kg a prirucnu.inak neviem -ziadne kvanta netreba brat.stacia plavky,oblecko na plaz a nieco do hotelovej restauracie.a detom tiez extra netreba.ak bolo treba-tricka malej som preprala(lebo zasadne papa bez podbradnika).plnu krabicu som mala liekov-hlavne pantenol po opalovani bol fajn.muz mal trojo kratasov,plavky,tricka.s kocikom som sla az ku lietadlu a boli setrni,co som bola prekvapena.V Turecku vykladaju kociky na extra miesto,nie spolu s kuframi.a ako tiez treba prejst kusok z letiska k transferu-asi ziadny chlap nebude nadseny nosit kvantum batoziny.Pretoze ja som riesila kocik,v nom malu a prirucnu batozinu so vsetkymi dokladmi a peniazmi.Muz zvysok batozinu a spolu este jedno uz unavene dieta.a stale tvrdim,mto si vyberie v turecku 5 hviezdiciek a ultra all inclusive bude spokojny.

jankadr
10. júl 2018

@baryana co sa tyka recenzii-pozriem,ale ludia su vseliaki.my sme boli v hoteli Trendy Lara,kde sme na plaz chodili lodkou.ako niekedy sme cakali 2 minuty,niekedy 10,niekedy nas obehli Rusi.proste bola fam lavicka,tien,pockali sme a bolo.proste pohoda,ved som na dovolenke a obed stihneme v uplnej pohode.Ale boli tam Slovaci-dochodcovia,ktori sa stazovali,ze niekedy museli na lodku cakat dlhsie a hold uz zla recenzia.

jankadr
10. júl 2018

Ale ved som na dovolenke,keby je tam spinavo alebo nieco chyba-riesim,ale toto bol detail.Zazila som dovolenky v Egypte,ze all inclusive a chybalo tam jedlo!,bolo spinavo,ale delegatka nam vymenila hotel a bolo to ok.

stalida
11. júl 2018

@ikushka19 ahoj mas s nimi zlu skusenost?My 1x ideme s nimi...zajazd sme objednavali cez inviu

ikushka19
11. júl 2018

@stalida je to odnoz ruskej cestovky anex. Takze maju hoteli s ruskou klientelou a to je ina divocina.. rusi su velmi hlucni, neporiadni, vecne opiti a spravaju sa akoby im vsetko patrilo..zial kedze je ich prevaha personal im to tak nejak toleruje (opisujem co som ja zazila). Hotel bol fajn toto mi ale dost vadilo..

melisska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brnka
17. júl 2018

Dievčatá, prosím, Alanya s deťmi áno či nie. Koľko trvá reálne cesta z letiska busom? Trochu ma to odrádza.....