Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

korunka1
27. aug 2018

@misulka7 Pokiaľ sa bude dieťa ponárať v bazéne alebo mori, nachlípe sa tej vody,budeš ho nalievať studenými nápojmi,nadžgávat kadečím, tak samozrejme môžeš očakávať vracanie a hnačku.To položí aj dospelého. Turecko nie je až taká exotika.

misulka7
28. aug 2018

@baumka ona je zas mala na dakych veľa tobogánov preto sme ani nevyberali podľa toho budeme viac menej v mori. Pred tým sme boli samy v hoteli s aquaparkom. Muža by som asi do centra aj tak nedostala 😅 skôr som vyberala podľa toto že hotel je nový , dosť sa bojím toho čo tu čítam že deti zvracaju z bazénov atd preto som nechcela velikánsky rezort 🤔

misulka7
28. aug 2018

@korunka1 to nerobí ani doma tak snáď ani tam nie 😉

sandri
3. sep 2018

ahojte, zajtra letime so sunexpress a muz ma tu strasi, ze taska nesmie mat viac ako 20 kg. Googlim kade tade, vsade je uvedene, ze limit je 20 kg na osobu, ale pokial viem, tak sa tento limit spocitava v pripade, ze ide rodina, nie? V kazdej inej spolocnosti je to tak, ze taska nesmie mat viac ako 32 kg (nariadenie EU) a ak idu napr. 2 osoby a su zbalene v 1 taske, tak je uplne OK, ak ma 25 kil. Mate niekto skusenost priamo so sunexpress? Vdaka.

misulka7
3. sep 2018

@sandri ja tiež viem tak že sa to spočítava ako rodina myslím si že je to v pohode aj my sa teraz balime do jedného veľkého všetci tak keď nie bude sranda 😃

sandri
3. sep 2018

@misulka7 nakoniec som nasla nejaku diskusiu na tripadvisor z roku 2013, kde chlapikovi mailom potvrdili, ze sa to spocitava. Tak snad to za tych 5 rokov nezmenili, lebo inak budeme rychlo prekladat veci do prirucnej 😀

summerlili
4. sep 2018

@sandri určite nie. Teda, že sa to určite spočítava. Ak idete ako rodina, tak ej limit na týchto letoch 15 kg na osobu, pričom jedna batožina môže mať max 32 kg. My sme z Turecka leteli 4-členná rodina, spolu teda 60 kg a mali sme 2 veľké kufre, z toho jeden pri odchode mal presne 31,9 kg a druhý cca 25 kg. Všetko v pohode.

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkapp
4. sep 2018

@jankadr ahoj chcem sa ta opytat ideme do Trendy Lara a v pokynoch je na veceru dress code pre panov dlhe nohavice a kosela, to sa dodrziavalo?

jankadr
4. sep 2018

@mirkapp Nie vobec.Ako niektore Rusky mali fakt pekne saty,ale muzi aj kratasy.Ono septemberove vecery (ked som bola v minulosti v Turecku boli uz vecer na tenky svetrik).Treba kuknut pocasie.

pivonka6
5. sep 2018

@jankadr nemusi kuknut pocasie, staci ak precita 3-4 prispevky vyssie 🙂

summerlili
5. sep 2018

@pivonka6 to je škoda, Trendy sieť je úžasná a do Aspendosu sa určite na budúci rok vrátime. Tento rok sa bude rekonštruovať (nechápem na čo).

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminecka2
5. sep 2018

@pivonka6 Ked otvori usta 😉. Mna je vzdy pocut dosiroka ked komandujem moje tri decka 😂

sandri
6. sep 2018

@summerlili ja som este rano volala do Tui a tam mi povedali, ze uz to nespocitavaju, ze sa snazia ucit ludi mat radsej viac tasiek, ale lahsich ako jednu tazku. Tak som neriskovala a nieco rychlo zbalila do maleho kufra. Tak sme isli s velkou taskou, ktora bola z 1/3 prazdna a malym kufrom k tomu.

sandri
6. sep 2018

Sme prave v LTI Serra resort a je tu nadherne. Zatial najlepsia dovolenka (porovnavam s Euphoria hotel a Marty Myra). Mega velky rezort, bali sme sa, ze na plaz to bude velmi daleko, ale v pohode prechadzka. Kopec bazenov, akvapark vhodny tak pre deti do 12 rokov, starsim tie smyklavky budu kratke. Zvlast smyklavky pre mensie deti, detske ihrisko, relax bazen kde maju deti do 13 rokov vstup zakazany a je tam velky napis "dodrzujte ticho" 🙂 mam dojem, ze tu nie je az tolko ludi ako vo vedlajsom club calimera palace, lebo u nas na veceri bolo poloprazdno a tam total plno. Strava velmi chutna a vyber bohaty.

sandri
6. sep 2018

Este doplnim, ze more nie je velmi pre neplavcov - ide sa dost prudko a hbed je hlboka voda, ale my sme s babatkom a v pphode sa to da zvladnut.

korunka1
6. sep 2018

@sandri My sme boli v júli v Calimere 😀
To množstvo ľudí zarazilo v prvý moment aj mňa, ale bolo tam toľko personálu, že takmer nikde netrebalo na nič dlho čakať. Aj za mňa naj dovolenka čo sa týka ubytka, komfortu. Krásny areál, záhrady. Voda teplúčka, čistá...ten vstup do mora je teda o držku , také malé posilňovanie, ale dá sa. Jednoduchšie a pre neplavcov, deti a pod to bolo lepšie na Chalkidiky.
Zaujímalo by ma, či môžte prechádzať do toho "nášho" hotela? Je to oplotené

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandri
6. sep 2018

@korunka1 ano, je to spojene. Vyuzivame vsetky sluzby hotela Calimera okrem restiky tu me vlastnu. Ale snack bary atd uz vsetko v ramci celeho rezortu.

maminecka2
6. sep 2018

@pivonka6 😂
Aj ja uvazujem nad silikonmi, tak zapadnem 😎

pivonka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminecka2
9. sep 2018

@pivonka6 No ale tu v zaludku nemoze nikto obdivovat 😝. Davno minuli casy ked mi muz drzal vlasy pri kricku po miesanych napojoch s nazvom Woodoo 🤣🍹.
Ale kedze najskor by musel ist prec vsetok ten moj nahromadeny "majetok" ktory nosim pod kozou, az potom si mozem dat strkat cokolvek kamkolvek, ach 😩.

sandri
21. sep 2018

ahojte, odporucte mi pls hotel v Turecku, kde sa styria zmestime do jednej izby (nechcem rodinnu izbu). Piesocnata plaz, tobogany, ziadne prechadzanie cez stvorprudovku na plaz, ziadne molo ale normalny vstup do mora, idealne velky komplex, kedze my z neho nevystrcime nos 🙂 vdaka.

forgiven
21. sep 2018

@sandri Sueno Beach Hotel Side

gallina
21. sep 2018

@sandri SIDE - Adalya Ocean Deluxe...

uglybetty1234
22. sep 2018

Ahojte kockyko riešite hotovosť v Turecku? Vyberiete z bankomatu, alebo veziete euro času a vymeníte na mieste? Dakujem

korunka1
22. sep 2018

@uglybetty1234 Vezmem z domu eurače.Príp.doláre na tringelt,je to lacnejšie.Čo chceš meniť?

uglybetty1234
23. sep 2018

@korunka1 my ideme len do Istanbulu a tam potrebujem hlavne turecké líry,