Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

yvoneta
27. okt 2018

@forgiven mozem sa spytat, ci je nieco zaujimave aj v okoli hotela, vecer sa prejst, bazare...Dakujem

monikapalo
26. nov 2018

@martuska2 dobrý večer, môžem Vás poprosiť o recenzie na Miracle Resort Hotel? Chystáme sa budúci rok, no nie sme úplne presvedčení. Ďakujem.

martuska2
26. nov 2018

@monikapalo pozrite v skupinke turecko..pisal som hned po pobyte. V sjratke v lare su hotely natlacene blizko seba hluk od titanicu dopolnoci. Hotel fajn ale nie pre babatka ako sme my mali 1,5rocne. Hotel bol oznaceby ako bzby hotel ale ziaden detsky bufet mlieka vyzivy krupica atd...ani nocniky ci adaptery nemali v hiteli. Takze kvoli tomu nie..inak super jedlo pitie izba atd..15min od letiska

monikapalo
27. nov 2018

@martuska2 ďakujem za odpoveď

summerlili
10. dec 2018

Pekný deň všetkým,

vedeli by ste mi porovnať so svojich skúseností, ak ste boli, hotely Trendy Aspendos Beach a Trendy Verbena ? Oba v Side. V tom prvom sme boli a za nás maximálna spokojnosť, ale radi by sme vyskúšali aj Verbenu.
ĎAKUJEM 🙂.

baumka
10. dec 2018

@summerlili Ahoj. Kým sa ti ozve niekto,kto bol v oboch hoteloch,tak ti môžem napísať môj názor. Oba hotely mám trochu "naštudované" a obchodené zvonku dookola. Aspendos je viac rodinný hotel,teda je tam viac rodín s malými deťmi a vo Verbene je viac párov,dvojíc,ale sú tam samozrejme aj rodiny. Pri Aspendos je na pláži väčší kľud a sú tam hlavne tie "plachty"=clony na pláži,je tam viac miesta. Vo Verbene sú jednotlivé slnečníky a sú bližšie k sebe. Verbena stojí v Evrenseki a to je rušnejšie stredisko ako Gundogdu,kde je Aspendos. Výhoda je,že Verbena stojí na promenáde,čo je super na prechádzky. Nedaleko Verbeny sa tento rok postavilo nové nákupné stredisko,ale je tam aj tak dosť iných možností na nákupy,buď na hlavnej ulici alebo v neďalekom Kumkoy. A čo sa týka Verbeny,tak je to novší,modernejší hotel napr. s takou zvláštnosťou,že je tam umývadlo vo vstupnej chodbe. (ale neviem,či je to vo všetkých izbách). Hotel je inak výborný,čo sa týka stravy,dosť ho chvália,taktiež servis tam funguje výborne. Bola v ňom známe tento rok a hovorí,že uvažuje znovu nad ním. Verbena má menší pozemok a menej zelene ako Aspendos. Ale to je aj pri mnohých hoteloch v Evrenseki podobne,je to daň za to,že je to veľmi obľúbená oblasť so super plážami,promenádou a možnosťami zábavy a nákupov. Od Aspendosu je Verbena asi ešte + - 10 min busom. Obe pláže sú s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, pri Verbene len minipásik kamienkov pri vstupe,aj tie občas zmyje voda. Pláž je však rušnejšia. Oba hotely sú výborné.

baumka
10. dec 2018

tu je to umývadlo vo Verbene,ak si ešte fotky nevidela. Nám to napr. nevadí,ale niekomu môže,preto na to upozorňujem 🙂

summerlili
11. dec 2018

@baumka ĎAKUJEM moc za porovnanie.
My sme boli, ako som vyššie písala, maximálne spokojní v Aspendose, ale nemajú rodinné izby, zatiaľ čo Verbena deklaruje, že áno. Tento rok mala prebiehať kompletná rekonštrukcia Aspendosu, neviem či sa tým niečo zmení.
Musím ešte popozerať a dať si naceniť oba hotely.
Je pravda, že Aspendos má brutálne veľký pozemok a veľa miesta a tí ľudia sa tam stratia. Dosť sme sa našľapali, ale vôbec nám to nevadilo.
Nevieš, má Verbena tiež vnútorný bazén a cukráreň (ako Aspendos?).
P.S. to umývadlo je ako fór, nepochopený, ale vadiť by mi to určite nevadilo. Nepochopila som síce význam, ale nevadí.

baumka
11. dec 2018

@summerlili ˇAno,ako väčšina dobrých hotelov má aj Verbena menší vnútorný bazén,v zime vyhrievaný. Majú tam samozrejme aj patisériu (cukráreň). https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-tr...

Tu je pokope koncept hotela aj s otvár. hodinami,kde,čo a kedy. Píšu tam aj o rodinnej izbe,ja som videla aj fotku,kde bola v izbe rodičov dvojposchodová posteľ. SOm sama zvedavá,ako obnovia Aspendos, 1.5. by ho mali otvoriť,ale čítala som už aj o aprílovom termíne,tak uvidíme. A určite sa majú rekonštruovať komplet všetky izby,tak verím,že sa budú špeciálne venovať aj rodinným izbám. 🙂
https://joinup.ua/content/uploads/2017/08/Verbe...

summerlili
12. dec 2018

@baumka stále nás viac láka Aspendos, viac priestoru, veľká záhrada. Len si neviem predstaviť kde chcú urobiť rodinné izby keď tam doteraz neboli. A poschodovú posteľ nepovažujem ja za rodinnú izbu, nie v 5* hoteli 😂.
Ešte raz ďakujem moc, veľmi si mi pomohla.
Ď A K U J E M ❤❤❤.

baumka
12. dec 2018

@summerlili určite je pre rodiny hlavne s malými deťmi lepší Aspendos, to je pravda. Pozerala som,čo píšu nemecké ck v ponukách na budúci rok a píšu viaceré,že rodinné izby budú 2 typy. Niektoré ostanú s tými poschod. posteľami,ale všetky ck spomínajú aj rod. izby spojené s dverami,teda manž. posteľ + izba s dvoma posteľami. Tak len dedukujem,že pravdepodobne dôjde k spojeniu izieb štandardných do jednej rodinnej,čo by bolo pre vás určite fajn. 🙂

summerlili
12. dec 2018

@baumka ĎAKUJEM MOC.
Čisto Tvoj názor by ma zaujímal ešte.
Ideme celá rodina - starí rodičia okolo 70-tky + 2 rodiny 2+2 (deti od 11 do 16).
Bývať by sme chceli zrejme v 4 izbách - 2 x 2+1 + 2 x 2 (staršie deti 15+15 budú samé na izbe).
Rodičia preferujú málo chodenia (svokru bolia nohy).
Ktorý by si si ty vybrala ?
Plus je vo Verbene tobogán ?

ĎAKUJEM !

baumka
12. dec 2018

@summerlili Vo Verbene je tobogán,jeden,taký väčší bielomodrý a jedna minišmýkačka pre malé deti. Na pláži je aj ihrisko - kryté. Pre mládež je však na pláži kopec atrakcií v športcentrách a na promenáne sú aj také cvičiace stroje. Asi 12min po pláži,resp.promenáde doprava je prístav,kde sa dá ísť na pirátsku loď. Ak idete v takomto zložení,že sú tam aj puberťáci a starší ľudia,tak by som brala Verbenu. Je tam málo chodenia,hotel je na úplnej rovine, na promenáde,hotel je uspôsobený práve takémuto vekovému zloženiu čo sa týka ponuky AI a servisu. Tam sa toľko nikto nenachodí. A pre mladých sú tam nákupy v oveľa väčšom množstve ako v Gundogdu.
Na pláž je to fakt len cez promenádu( 1 minúta). Ak by ste išli s malými deťmi,tak tam by som skôr brala Aspendos, kde dobre funguje miniklub aj je kopec akcií pre deti a je tam väčší kľud,veľká záhrada. Verbena je skôr pre starších,budú mať svoj pokoj. 🙂

summerlili
13. dec 2018

@baumka SI POKLAD. ĎAKUJEM ❤

nikinka1111
23. dec 2018

@popova aho, zvažujeme kirman belazur. mohla by som poprosi´t nejaké info, prípadne foto pláže a izby? trezor je na izbe? lebo hydrotour píše že za poplatok, s tým som sa ešte nestretla 🙂 bar na pláži je ok? s čím te boli nespokojní? ďakujem 🙂

luckarisko74
4. jan 2019

@baumka ahoj citam v diskusii ze sa vyznas dost v hoteloch tak ta poprosim o rady tiez🙂tento rok ideme prvykrat do turecka , vybrali sme si trendy verbena ,rodinnu izbu, ako tam take izby vyzeraju?tiez sme nemali moznost zajednat nejaku konkretnu myslis ze sa oplati napisat email pred dovolenkou do hotela s nasimi poziadavkami?je niekde pobliz delfinarium?A vlastne hocijake info ohladom dovolenky turecku uvitam🙂dakujem

baumka
5. jan 2019

@luckarisko74 som rada, že idete vyskúšať 1x aj Turecko,verím ,že sa vám bude páčiť,lebo ste si vybrali aj výborný hotel s dobrými službami. 🙂 Podľa popisu na stránke hotela majú rodinné izby oddelené spálne dverami ( v každej vlastný tv) a oddelené wc od kúpelne so všetkým,čo k tomu patrí. V recenziách však píšu,že mali niekde aj dve kúpelne. Možno ste aj videli tieto fotky,kde trošku vidno,ako izby vyzerajú. Dám aj link na stránku hotela: https://www.trendy.com.tr/en-US/hotels/verbena-...

https://www.holidaycheck.de/hm/bilder-videos-tr...

My zvykneme pri objednávke hotela zadať v ck požiadavku,resp. prosbu,aby mala izba taký a taký výhľad ( ak sa priamo nedá taká izba objednať-nie je v ponuke) ,prípadne tichú izbu atd... A určite tiež odporúčam napísať mail asi 3 týždne pred dovolenkou. My to tiež robíme a ak sú voľné kapacity,tak nám aj vyhovejú. Ak sa pri objednávke vašej Verbeny nedala priamo zakúpiť izba s výhľadom,tak je skôr šanca,že dostanete výhľad na krajinu,ale možno budete mať šťastie a bude voľný aj bočný výhľad,závisí to aj,či cestujete v strede sezóny.
My sme v delfináriu neboli a ani priamo blízko Side nie je. Ale našla som túto stránku napr. https://www.tureckotour.cz/vylety/delfinarium/,je to jedna z agentúr,ktorá ponúka o.i. aj delfinárium a je to dalej za Side, smerom k Alanyi. Pozri si túto stránku,píšu tam aj ceny,dá sa prípadne napísať/zavolať. v nákupných zónach aj neďaleko Verbeny je kopec agentúr (aj na pláži),ktoré tieto zájazdy ponúkajú a lacnejšie ako delegát ck. 🙂

RAda odpoviem aj na iné veci,kľudne sa pýtaj konkrétne,čo by ťa zaujímalo.
Idete do veľmi obľúbenej oblasti,s jemným pieskom,pozvoľným vstupom do mora,na promenáde. Nákupy sú všade okolo,také veľké nákup. centrum je v neďalekom Kumkoy,od Verbeny smerom doprava pomalou chôdzou 10-15 min. Aj 2 min od Verbeny sú nákupká,ale tam to môže byť troľku drahšie,ešte sa dobre nakupuje pri hlavnej ceste,kde stojí hotel Side Crown Palace asi minúta-dve od Verbeny,on má také krásne vežičky,dám link na jeho fotku a stačí prejsť cez tú cestu a ste v nákupnej uličke. Dobre sa podľa tých veží aj orientuje,ak pôjdete domov večer. https://www.destinacie.sk/turecko/hotel-side-cr...

RAda ti odpoviem konkrétne,čo by ťa zaujímalo.
Neviem,kedy idete,ale v lete je horúco aj v noci,takže nejaké svetre fakt len do lietadla, teplota je aj o 11 večer okolo 25 - 27st. My tak chodíme roky a doteraz sme vždy prežili. :D Hotely sú v Turecku supe,je tam klimatizácia. Ľudia sú milí, občas sa dá natrafiť aj na spomaleného čašníka alebo nervózneho recepčného,ale to je všade. Tu však je to o dosť lepšie, na 90% makajú všetci pracovníci hotelov. Fakt im nezávidím hlavne pri večeri,aké je to náročné,čo všetko robia a za takú malú mzdu. Takže ak im sem tam dáte euro alebo upratovačke na posteľ,tak sa potešia. Nie je to povinnosť,budú makať aj bez toho,šéfovia sa s nimi nepárajú.

Ak pôjdete na výlety,tak kľudne aj do neďalekého Side. Je to malé mestečko s antickými pamiatkami,malým prístavom,promenádou,malými tradičnými reštauráciami. Dá sa ísť dolmušom,to sú také malé autobusy,ktoré behajú po hlavnej ceste hore dole každých 5-10 min,ceny sú ľudové,dá sa všade platiť aj eurom. Alebo môžete ísť do Side, aj taxíkom,to stojí trochu viac,ale zas máte pohodlie a dovezie váš až skoro k bráne mestečka a aj na vás počká a odvezie domov.
Tu na videe je ho pekne vidno, od 20 sekundy už je promenáda,ktorá vedie zo Side až ku hotelom v Kumkoy a Evrenseki a pokračuje do Colakli.

https://www.youtube.com/watch?v=hBPCcwtdi-k


Dobré je aj navštíviť tržnicu v meste Manavgat,kde sa predáva kopec oblečenia a domáci ponúkajú svoju zeleninu a ovocie. https://www.google.com/search?biw=1536&bih=750&...

Obľúbené sú aj výlety do Zeleného kaňonu alebo plavba pirátskou loďou a kopec iných,všade po ulici budete vidieť ponuky na ulici. A na pláži sú rôzne vodné športy.
a určite vyskúšajte vitamínové drinky ponúkané na pláži,cena okolo 2 euro,ale sú fakt super, čerstvo vytlačené a výborná je aj ľadová káva,ktorú tam tiež ponúkajú,dole na fotke

V Turecku,hlavne na tur. riviére sa dohovoríte hlavne po nemecky, potom aj anglicky prípadne rusky,ale oni sú dosť šikovní a vedia kadečo aj z iných jazykov. 🙂

luckarisko74
5. jan 2019

@baumka dakujem velmi pekne za odpovede ideme od 5.augusta na 12 dni🙂skusime urcite napisat do hotela a mozno sa podari izba s vyhladom🙂tiez sa zevraj zvykne par eur davat do pasu a je lepsia izba ale tak pri rodinnych neviem🙂🙂este by ma zaujimalo na co si tam davat pozor ohladom deti jasne ze nepit ich vodu ,lad a pod....Co sa tyka balenia myslim ze len par letnych veci nam bude stacit radsej dokupim tam😁pri nakupovani treba zjednavat?a platis vsade eurami?do augusta ma napadne este vela toho tak urcite ta budem este otravovat🙂

luckarisko74
5. jan 2019

@baumka a ta trznica je nedaleko a kazdy den?

luckarisko74
5. jan 2019

@baumka a este sa chcem spytat boli ste aj v hamame ?

baumka
5. jan 2019

@luckarisko74 určite skús napísať do hotela,my sme len raz v živote dávali do pasu v Turecku,ale odvtedy nie a píšeme len maily a vždy sme mali peknú izbu. Niektoré hotely po príchode aj ponúknu lepšiu izbu,ak majú voľnú za menší doplatok. Vo Verbene majú priamy výhľad hlavne suity,tie sú aj drahšie,ale možno budete mať šťastie,80% izieb má bočný výhľad a ostatné na krajinu 🙂

Inak super,že idete aspoň na 12 dní,budete mať času aj na nejaký výlet. Trhy v Manavgate ( 2Okm vzdialené) ,kde sa vo veľkom predávajú dopestované produkty, je 2x v týždni - v pondelok a vo štvrtok. Normálne tam chodia tie dolmuše a chodí tam aj kopec turistov. ALe trhy,čo sa týka oblečenia,obchodov,potraviny a lekárne sú otvorené denné do noci. Lekárne sú super vybavené,človek tam zoženie všetko a v dobrej kvalite za lepšiu cenu ako niekedy u nás,tak ak by niekto ochorel,tak len stačí povedať o čo ide a oni dajú,ak by aj nemali,tak doručia aj do hotela. Lekárska starostlivosť je v krajine na dobrej úrovni. Každý dobrý hotel má lekára,ktorý tam chodí v určitý čas,má svoju ordináciu,v niektorých hoteloch je aj každodenne zdravotná sestra.

Samozrejme vodu z kohútika nepijeme,ale zuby si v nej normálne čistíme. Ani ľadu sa nebojíme, hotely ho robia resp. kupujú z vody na pitie. Všade v areáli,na izbe, na pláži budete mať fľaše s vodou v cene k dispozícii. Piť môžete piť všetko,len pozor na kombináciu studený drink a slnko a bazén hlavne v čase obeda,to sú veľké teplotné šoky. My chodíme cez obed na izbu a poobede ideme až po 16h. V Turecku sa plávania v mori fakt nemusíte báť, v mori sa dá dlho vydržať a voda je najlepšia okolo 18-19h,keď už tak nepáli slnko. Raz sme sa kúpali aj o 20:30,len už je takmer tma. 😃 A ráno je voda tiež super a nie je toľko ľudí, je oveľa teplejšia ako v iných destináciach,kam väčšinou chodia radi SLováci, už okolo 7h sú tam ranní plavci.

My si nasadzujeme tak 3 týždne pred odletom probio, béčko a céčko. No a beriem so sebou,ale dá sa kúpiť aj tam v lekárni - nejakú dezinfekciu na ruky,býva aj v hoteloch na wc, na pláži....
NAkúpte dobré opalováky,lebo tam sú dosť drahé. Ak by vám došli,tak radšej kúpiť v lekárni ako v obchode. A s deťmi pomaly si zvykať na slnko, nie celý deň v bazéne,lebo august je fakt teplý,aby nedostali úpal alebo nejaké vracanie z prehriatia.
KAždý rok tam jeme všetko,milujem ich zeleninové šaláty,ryby 😍. Všetko je dobre pripravené,niečo môže byť však pre deti ostrejšie,tak treba vopred vyskúšať. A hlavne neskombinovať všetko naraz dokopy,lebo žalúdok zažije šok a potom sú sťažnosti,že jedlo nebolo ok. V hoteli bude aj diétny bufet,ak by bol problém. Aj my sme sa prvýkrát objedali a kombinovali piate cez deviate,lebo sme mysleli,že na druhý deň to už tak nebude😲 a samozrejme bolo .😍 NAšťastie sme nič neschytali. Ale treba sa pripraviť,že tým iným vzduchom,stravou a teplom je stolica redšia a častejšia. My berieme so sebou Endiex,ak by sa niečo dialo,ale podobné lieky majú aj v lekárňach.

Fakt oblečenia minimum,tam si kúpi človek,čo chce. Zjednávať sa dá,ale už nie všade,vraj to spôsobili RUsi,ktorí zaplatia radi celú sumu,ale skúsiť treba určite,hlavne,ak by to bola cena,ktorú by sme neakceptovali ani doma. 😃
Platiť sa dá aj ich lírami,čo je pre nás lacnejšie,ale my a 3/4 turistov platí eurami,dolármi,lebo sa nám to lepšie odhaduje,čo za to dávame. 🙂 Stále je to cenovo výhodné.

V hamame sme neboli, ja na to nemám postavu 😃 Ale turisti chodia,dokonca doteraz v každom hoteli nás čakala poukážka na 15 min masáž vo wellnesscentre zdarma. Všetky lepšie hotely majú takéto centrum väčšinou na mínus prvom poschodí a tam sa ponúka aj hamam. Určite treba skúsiť.👍

Kľudne napíš,ak ťa niečo napadne. 🙂

luckarisko74
5. jan 2019

@baumka dakujem velmi pekne🙂

summerlili
5. jan 2019

@baumka ďakujem aj ja za tieto rady. My už máme Verbenu kúpenú, na 12 dní, na konci júla. A teda, brali sme na ten termín posledné 4 izby čo mal Hydrotour k dispozícii.
Neviem čo je na tom pravda, ale tento rok sa Turecko - tie lepšie hotely, míňjú ako teplé rožky a na last minute to veľmi nevidia.
V každom prípade, ďakujem za radu, určite im predtým napíšem, aby, ak sa to dá, dali naše 4 izby (3+3+2+2) spolu, aby sme nemuseli chodiť na oapčný koniec hotelu ako v Aspendose. Tam sa to už priamo veľmi nedalo, hotel bol úplne plný.
Myslíš, že angličtina pri maili bude ok ? Lebo čistú nemčinu už neovládam a v Aspendose boli skôr na nemčinu.
Inak, výlet do Zeleného kaňonu bol fantastický a detto aj do Side (s výnimkou povinnej zastávky v zlatníctve a kožušníctve, ktoré nám dosť liezli na nervy). Side je krásne historické mesto, ale zásadne až poobede až podvečer.

baumka
5. jan 2019

@summerlili super,že si pridala aj svoj komentár,nech sa rozbehne debata. 🙂 Vidím,že máš skúsenosti s výletmi. My ich až toľko neabsolvujeme,sme takzvaní po česky pekne povedané "plážoví povaleči" 😎😂 , proste si chceme užiť mora na nabrať energiu na celý rok. V Side sme boli ráno,aby nebolo horúco a domov sme išli o 11h, ale vtedy to tam až tak nežije, asi tá najlepšia atmosféra je večer,že?

No veru,Turecko sa dobre predáva,už minulý rok sa to začalo fajn predávať a tento rok by mal byť rekordný,aj Nemci tak hlásia a tiež odporúčajú skôr zakúpiť,tak ste dobre urobili. 🙂 V last minute niečo určite bude,ale ak chce človek konkrétny hotel a hlavne rodinné izby,tak to býva problém. A môžu sa minúť aj letenky.
Jasné,mail sa dá poslať aj v angličtine,vždy je niekto na recepcii,čo ju vie,respektíve počká na svojho kolegu. Vo Verbene budú tiež skôr "šprechovať ako spíkovať" ,ale vždy sa dohovoríte. 🙂 A jazdí tam aj dosť našich ľudí,tak možno už vedia aj trochu zo slovanského jazyka. 🙂

Som rada,že sa výlety páčili, my sa napr. do kaňonu ešte len chystáme, vždy ma odradilo to,že je to na viac hodín a že mi bude chýbať ten deň pri mori. :D Tým povinným výletom do zlatníctva kožušníctva sa dá vyhnúť,ak ide človek s niektorou agentúrou z ulice,ale treba dobre vybrať. Napr. čo som čítala,je dosť dobrých recenzií napr. na túto agentúru v Kumkoy. Ten majiteľ Toni aj píše,že oni nikdy na žiadne takéto predaje klientov neťahajú. Aj na Holidaychecku má dobré hodnotenie a Nemci dosť často berú výlety od neho. http://www.tonisausfluge.com/s-4-about-us

Boli ste so slovenskou ck na tých výletoch?

luckarisko74
5. jan 2019

@summerlili daj potom info ako tam je my ideme zaciatkom augusta🙂

summerlili
6. jan 2019

@baumka my sme tiež plážoví povaľači 😉🙂, ale nedá nám absolvovať aspoň 1-2 výlety. Ale nič také ako delfinárium a podobne, my skôr história. Zase, aj na celý deň, ale nie tak, že sa ide dlho hodiny a sme tam 3-4 hodiny a späť.
Zelený kaňon bol na celý deň a stál za to, aj to kúpanie v kaňone (bol vážne stuený), aj ten obed k tomu (odporúčam ísť hneď, aby ste nečakali), aj na záver nákup vo veľkom obchodnom centre (bez predavačov a zjednávania - nakúpili sme tam kvantum a vrátili sa tam ešte raz - z cestovky pre nás poslali minibus).
V Side sme boli poobede až do večera, bohužiaľ aj s plavbou na mori (zaobišla b som sa bez nej - more bolo rozbúrené a my na minilodičke). Večera na lodi ale bola skvelá !
Side je prekrásne (tá historická časť) keď si človek nevšíma otravných predajcov. Zablúdili sme v jednom dvore a dostali sa tak náhodou do zanedbaných ruín ani neviem čoho, možno kúpeľov. Len tak tam boli medzi dvomi starými dvormi. Starý amfiteáter a všetko okolo bolo naozaj krásne. Len veľa vody so sebou.

A áno, boli sme cez Hydrotour a aj na tých výletoch. Tento rok vyskúšame niečo iné, pokiaľ budú ponúkať, ale zásadne bez povinných medzizastávok. Vážne to bolo otravné, neskutočne.

Ďakujem za odporučenie na agentúru, pozriem určite.

summerlili
6. jan 2019

@luckarisko74 pokiaľ nezabudnem, napíšem. Vraciame sa až okolo 29.7., tak neviem či sa nebudeme míňať. Keď tak, prosím, pripomeň sa radšej. Recenziu na hotel zvyknem písať na portály zväčša do týždňa po návrate.

baumka
6. jan 2019

@summerlili Díky za reakciu. Ten kaňon bude určite paráda,ja do studenej vody nevleziem,ale muž áno. :D My chodíme cez Nemcov na dovolenku a u nich som čítala,že na tomto výlete ( Zel. kaňon) sa ide do nejakej reštaurácie hore po schodoch,vraj dosť stúpanie a odporúčajú pevnú obuv. Tak neviem,ale asi tam bude viac reštaurácií? A ešte sa spýtam - ja mám občas problémy s očami a tam na lodi asi dosť fúka,že? Bez okuliarov by som určite nešla,ale či je to dosť veľký vietor,či to prežijem 😎,aby som nemusela vyhľadať nejakého očného lekára. A ako dlho ste sa plavili?
Vidíš,dobre že píšeš o Side,lebo som rozmýšľala aj o návšteve Side loďou/člnom,ale ak je to zdĺhavé,tak asi pôjdeme znovu taxíkom alebo skúsime dolmušom.

luckarisko74
7. jan 2019

@summerlili jasne pripomeniem🙂

summerlili
8. jan 2019

@baumka k tomu stúpaniu, úplne v pohode, len nie v žablách. A nie, reštika je tam IBA jedna, práve preto vravím, že čím skôr. Každá cestovka tam má svoje stoly, ale výber jedla je pre všetkých rovnaký.
Fúkalo na jazere priemerne, stačili slnečné okuliare na lodi, ale mala som ich aj dolu bežne. A kedže si na nič také výrazné ako vietor nespomínam, určite to nebolo nič povšimnutiahodné 🙂.
Plavili sme dosť dlho, najprv po jazere a medzitým plávanie. Teplo bolo a voda bola čerstvá, boli tam aj vesty pre neplavcov. Muž aj deti si zážitok pochvaľovali.
Do Side kľudne dolmušom a dať sa vysadiť na zastávke (na stanici ?), nie až pred mestom tesne pred vstupom do historickej časti, lebo prídete o tú cestu medzi stanicou a historickým jadrom - amfiteáter a história okolo, bez výkladu k tomu ale bezcenné a NIKDE žiadne tabule o tom. NIČ. Škoda, na toto je lepšie Grécko kde máš pri každej zrúcanine pokec. Tu nie je NIČ.