Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mysicka3703
20. feb 2019

@adrianazs ahoj my sme si nič nepriplacali. Do pasu sme taktiež nič nedali, jedine v izbe sme nechávali bakšiš pre upratovačku... Preto treba mať nejaké drobné. My sme bývali vo vile a bolo to super. Mali sme krásne zariadenú izbu, zrekonštruovanu. Kúpeľňa bola že wau. Sami sme si ovládali klímu a obrovské terasove okno s balkónom a výhľadom do záhrady. Strava bola vynikajúca, raňajky, obedy, večere veeeelmi bohaté švédske stoly, ovocie, zákusky.. Počas dňa pri plázi a bezenoch občerstvenie.. Zmrzlina, koláčiky, slané, ovocie.... No strašne veľa možností.. 2 krát do týždňa mali tematicky večer, raz sme jedli suši a potom mali ešte tradičnú Turecku kuchynu... Ako nealko, všetko možné... My sme frcali na mojite nealko. Mínusi naozaj nemám žiadne, určite budete spokojne.. Ako so službami tak aj s ubytovaním. Velmi milí personál usmievaví, dá sa Sniny porozprávať, ochotní. Príjemnú dovolenku prajem. My sa tam určite minimálne raz ešte vrátime 😊😊😊

summerlili
21. feb 2019

@bellovag my sme neplánovali nákupy, preto sme mali kufre plné 🙂.
Kvalita ako kvalita. My sme nekupovali na trhoch, ale z cestovky sme boli v takom veľkom hangáre, vnútri všetko, bez handrkovania,fixné ceny, vybrali sme si čo sme chceli, skúšali ako dlho sme chceli. Ceny veľmi príjemné a kvalita tiež. Nekupovali sme bez rozumu.
A kúpili si tam nový veľký batoh a dali všetko doň.

sandrus2
25. feb 2019

Ahojte pozerám že veľa Vás sa tu vyzná v Turecku , neviete mi prosím poradiť kam ísť nakoľko chceme ísť prvý krát do Turecka 2 ženy a deti vo veku 8 a 12 rokov , máme ponuku na Eftalia village len som si nie istá tou plážou . Chceli by sme hotel kde je aj tobogán poprípade šmýkačky , stravovanie all incluzive , piesočnatá pláž 🙂 nakoľko je tu diskusia rozbehnutá a už sa strácam v hoteloch kam ísť som sa rozhodla Vás takto osloviť a verím že mi poradíte dobre . Ďakujem za každú radu , viem že najlepšie poradí niekto kto tam bol lebo keď sme dostávali ponuky cez cestovku nie som si istá či ma tam pochopili čo chceme 🙂 Poprípade ak niekto bol ubytovaný v tých vilkách dajte recenziu ako ste boli spokojný či sa tam oplatí ísť , ďakujem 🙂

zuzkap221
25. feb 2019

@sandrus2 tie pláže tam nie su veľmi pre deti.nieje pozvoľný vstup do mora a sú tam dosť ostré skaly.odporucam topánky do vody.to je jediné čo môžem vytknúť a jedno negatívum.inak všetko top

baumka
25. feb 2019

@sandrus2 Ak chceš piesok,tak určite nie Eftalia hotely. Tam sú kamene a ako už je vyššie napísané,tak nemáš ani pozvoľný vstup do vody. A cestuješ tam minimálne jeden a pol hodiny a viac. Vyberaj niečo maximálne od letiska po Side,naj piesok a vstup je v oblastiach Gundogdu, Colakli,Evrenseki a Kumoy. Tam aj všetky hotely,tie 5* majú tobogány. Už sa viackrát vypisoval zoznam hotelov,záleží od financií. Tie drahšie a dobré - Kamelya, Adalya hotely, ROyal Alhambra a Dragon,Taj Mahal a kopec dalších. Tiež dobré - Evren Beach, Aydinbey Kings Palace, Paloma Oceana, Kumkoy Beach, Seashell. VOn Hotels atd, atd.... Poznám aj hotely,čo nie sú na pláži,teda lacnejšie,ale za pár minút sa tam dostanete a hotely majú aj odvoz na pláž. Pri týchto hoteloch skôr ušetríte a sú to tiež kvalitné hotely i keď možno trochu menšie. Ide aj o to,či chcete veľký zelený areál,lebo tým pádom je cena vyššia. Najviac zelene má oblasť Beleku,ale tam sú aj tie ceny vysoko a ten vstup do vody a jemnosť piesku, až na pár výnimiek. je horšia ako tie vyššie vymenované oblasti. Ak chcete aj promenádu a nákupy na skok,tak oblasti Colakli, Evrenseki a Kumkoy sú naj. Skús si vybrať pár hotelov a potom ich porovnáme - plusy aj mínusy.

sandrus2
26. feb 2019

@baumka ahoj keďže sme v Turecku neboli tak vyberám len podľa popisu a obrázkov , čo mi je jasne že cestovné kancelárie dajú tie najlepšie fotky často krát upravené . Prišla mi ponuka na Water Side resort čo sa mi celkom pozdáva neviem čo povieš na tento hotel , cenovú kalkuláciu máme tak do 2500 a chceme ísť len na 8 dní . Viem že ťažko radiť takto cez net ale vidím že skúsenosti máte , nám ide hlavne o to aby bolo pekné more aby nám tam deti chceli ísť , maminky aby si oddýchli pri bare 🙂 nie sme náročné chceme hlavne aby sa deťom páčilo preto vyberáme hotel aj kde je dáka šmýkačka pretože mi je jasné že aj oni sa chcú vyblázniť ..

sandrus2
26. feb 2019

@baumka Ešte teda sme mali ponúknuté tieto : Sultan of Side , Hotel Water SIde a Side Crown Palace . ďakujem za recenziu respektíve odporučenie čo je lepšie vybrať . 🙂

baumka
26. feb 2019

@sandrus2 Water Side je až za Side a je tam pláž síce piesková,ale miešaná s takým štrkom a v mori je to tiež skôr také štrkové dno a kamienky a hlavne je tam prudší vstup do mora, tak po pár metroch je voda po krk. Ale mne sa páči to prostredie,je tam ticho,k moru sa ide cez taký lesík. Je to skôr pre tichú dovolenku, tobogány tam sú,nákupy jedine dolmušom,to je taký malý busík a raz dva ste v Side alebo v blízkom Manavgate. Takže toto je dobré pre kľudnú dovolenku,ak nepotrebujete ruch,promenádu a nákupy pod nosom. Sultan of SIde a Crown Palace majú oveľa lepšiu pláž,jemný piesok, super pozvoľný vstup do vody. Sultan je z nich najstarší hotel, odporúčanie sú na 73%. Sú tam tobogány.. Ale ak by som si ja mala vybrať,tak beriem Crown (85% odporúčaní). V Crowne sme boli s dcérou,bolo to naše tretie Turecko a my sme boli spokojní. Pláž je tam taká istá super ako pri Sultane, sú tam aj tobogány,ale areál hotela je malý. Výhodou sú nákupy hned pred dverami,tam oproti hotela na druhej strane cesty sú tie obchodíky najlacnejšie. Na Crown máme pekné spomienky,na pláž jazdí tiež odvoz,ale dá sa ísť aj pešo za pár minút,tak ako aj zo Sultánu. Ale myslím,že Sultan odvoz nemá. Sultan aj Crown sú v Evrenseki,veľmi populárna oblasť,dosť zastavaná hotelmi,ale práve to majú mnohí radi,lebo je tam všetko - nákupy,lekárne, promenáda a super more. Water Side si vyberte,ak vám nevadí prudší vstup do vody a kamene a nepotrebujete "život" okolo hotela -nákupy a promenádu. 🙂

sandrus2
27. feb 2019

@baumka Si veľmi zlatá že mi takto pomáhaš , ešte som sa ťa chcela opýtať na hotel Dream World Aqua , tuším že tu v tejto skupinke si ho spomínala že ste tam boli ,môžeš mi ešte k tomuto hotelu napísať recenziu ? chceme aj dáky život okolo presne ako si písala , promenáda nákupy proste nech nie sme len zavreté v hotelovom komplexe 🙂 ďakujem

baumka
27. feb 2019

@sandrus2 rada pomôžem. 🙂 V Dream World Aqua sme neboli,ale viem,kde leží a mám čo to o ňom naštudované. Je z týchto hotelov najnovší,myslím má tri roky. Neleží na pláži,ale to ani jeden z týchto hotelov,ale má tiež pravidelný odvoz na pláž. Leží prakticky oproti Crownu a tým pádom aj nákupy sú priamo pred hotelom. Tento hotel je raj pre detí,pekný aquapark,veľa hostí sa sem vracia práve kvôli rôznym aktivitám a animáciám pre deti. Pláž je tiež super,lebo leží práve v Evrenseki,čo som už vyššie spomínala,je tam promenáda a všetko,čo má byť. A hotel je tiež nádherný,pastva pre oko (Aspoň to moje :D) ,krásna architektúra,nové izby a v nich prakticky všetko,čo v dobrých tur. hoteloch v cene- minibar s nealko, konvica káva + čaj,papuče, wifi.. aj standard. izby majú 30m2,čo je super,rodinné od 45-60m2. Hotel z jednej strany stojí pri ceste,ale väčšina izieb je otočená do bočnej uličky resp. mnohé izby sú smerom do vnútra areálu na bazén,aquapark a s výhľadom na krajinu,kde je okrem animácií kľud,lebo sú tam už len lúky a polia. Takže ak vám nevadí odvoz na pláž,resp. asi 12 min. prechádzka k moru pešo a chcete pre deti vodný raj,tak je toto správny hotel. P.S. My si často berieme hotely nie priamo na pláži,lebo sú aj 2x lacnejšie a hlavne ak si to v minútach vypočítam,tak aj v tých tzv."priamoplážových " hoteloch sa človek nachodí,kým príde k moru. Vlastná skúsenosť. 👍 Som zvedavá,čo si vyberieš 🙂 A s akou ck idete?

baumka
27. feb 2019

@sandrus2 neviem,či si pozerala aj nejaké videá Dream Aqua, tu je napr. pekne vidno areál aj tie fajné tobogány vodné atrakcie:

https://www.youtube.com/watch?v=eYgNWMQy9-Q
maue1
27. feb 2019

Ahojte baby, boli ste niektorá z vás aj v oblasti Bodrum, konkrétne máme hotel venosa beach, my ideme na konci júna, zaujímalo by ma aké teplo bolo a aké teplé more

lula1200
27. feb 2019

Baby pripnem sa. Bol niekto v hoteli Sultán of Dreams v Side? Chystáme sa v júli s našou 2.rocnou babou. Cestujeme 1x s malou do zahraničia. A tak by ma zaujímalo napr. Ako ste riešili tekutiny. Dávali ste piť vodu z kohútika? Čaje, alebo džúsy miešané ktoré boli v restike
? Alebo ste kupovali minerálky a robili vy pitie? Pre deti
? Poprípade dodržiavali ste niečo, aby ste sa vyhli pri deťoch chorobám, hnačkam vírusom?

jankadr
27. feb 2019

@lula1200 vsade su k dispozicii balene vody.aj zubne kefky som v tom umyvala.caj na ranajky urobis akykolvek.aj ovocie som preplachla v balenej vode.a zasady?
cez obed spanok v izbe-ziadna plaz v hicakoch.
ziadne studene napoje
strava ako doma-nejest piate cez deviate-proste na obed - polievka a druhe a zakusok.

brnka
27. feb 2019

@lula1200 my len ľadové kocky odmietame, inak nič.

ivana11155
28. feb 2019

@jankadr voda z kohutika je pitna ale nie podla predpisov EU t.z. Turci ju piju ale turisti nie, len balenu. My aj pri umyvani zubov pouzivame na vyplachovanie balenu vodu. A pred dovolenkou nasadzujem celej rodine probiotika.

jankadr
28. feb 2019

@ivana11155 takisto.opatrnosti nie je nikdy dost.my sme dovolenku a detmi prezili v zdravi a v pohode.

jankadr
28. feb 2019

a boli sme tam asi 5-6 krat za slobodna bez deti a vzdy bolo super

korunka1
28. feb 2019

@lula1200 netreba to s tými obavami preháňať. Turecko je taká istá krajina ako Maďarsko, či Česko. Aj doma keď budeš piť ľadové nápoje a zajedať to melónom a broskyňami, tak si koleduješ o riadny prúser. 😀
Samozrejme pre istotu piť vodu len balenú, ale zuby umyť v ich tečúcej vode som sa nikdy nebála a nikdy som nemala žalúdočné problémy.

sandrus2
1. mar 2019

@baumka Ahoj , nakoniec sme vybrali úplne iný hotel Primasol Hane Family 🙂 dúfam že budeme spokojné . Mal aj dobré hodnotenia aj známa odporúčala tak snáď. Veľmi pekne ďakujem ešte raz za pomoc 🙂

katarinka289
1. mar 2019

Bol niekto v Kusadasi(Izmir) hotel Amara Sealight Elite?

baumka
1. mar 2019

@sandrus2 tiež fajn rodinný hotel,je priamo na tej hlavnej nákupnej ulici kde je aj Crown Palace, prajem peknú dovolenku.

dadulala
3. mar 2019

@lula1200 boli sme tam pred 3 rokmi a nikdy viac.Vstup do mora absolutne pre deti nevhodny, same kamene aj dospely mal problem odtial vyliezt, hned hlboka voda.Upratovanie skoro ziadne,podlaha v izbe po upratani horsia ako pred, pretekajuca voda zo sprchy do izby. Hotel plny Turkov a okato ich uprednostnovali.Co bolo vyborne bola strava okrem miesanych napojov a v ramci all incl.bola zmrzlina iba pre deti a to v case obeda.Vecerny program katastrofa podobne aj okolie hotela.Postaveny akoby v oblasti nicoho.Mozno sa od tej doby nieco zmenilo no ja by som sa tam uz nevratila.

lula1200
3. mar 2019

@dadulala och, my už máme cvaknute :( a tak ma to mrzí, že čítam takú recenziu a aj ze ste nemali peknú dovolenku. Niečo som už zazrela na internete recenzie. Tento hotel nám odporúčali v cestovke.. Chceli sme s deťmi rodinný hotel. To more, je až také zlé? Myslím tým, hlboký spád hneď? A co atrakcie v okoli hotela? (padák, banán, skútre?) nič? Boli ste tam s deťmi alebo sami? Ak s deťmi ako sa im páčilo?

lula1200
3. mar 2019

@dadulala dalo sa tam nakúpiť
? V okoli ci ani to nič? A využili ste možnosť výletu 🙂?

dadulala
3. mar 2019

@lula1200 nechcela som ta vystrasit, mozno sa vela veci zmenilo, predsa len su to tri roky..co sa tyka mora tak na vstupe su same male kamene nie piesok , ten nie je ani v mori, tak su skor velke kamene..hlbka je dost blizko brehu, urcite nehrozi ze dlho dlho voda po kolena..do tych drobnych kamenov sa zabaraju nohy preto ten tazsi vystup z mora..boli sme s detmi, tie sa tesili na tobogany su pustene 2x do dna..co bolo naozaj ciste boli bazeny, vzdy vecer ich cistili, blbe bolo ze lehatka pri bazene boli uz o 7 mej rano obsadene..spravanie Turkov a ich deti bol des hlavne v jedalni..detsky bufet bol, balena voda na kazom kroku, super boli certstve ovocne stavy pri bazene , stali 2 eura ale stalo to za to..lehatka pri mori boli vzdy volne, atrakcie ako padak banan boli, v okoli male nakupy boli, ale nic extra, vylety muz nechcel, bal sa odist z arealu 😆..mbe velmi chybala moznost prechadzky po plazi promenade a vecer iba nuda..ale hovorim mozno sa uz vela zmenilo..deti boli spokojne 😊😊😊

lula1200
4. mar 2019

@dadulala nevysttasila si ma ja ďakujem že si si nasla čas a napísala 🙂 ešte som počula ze sú v tom hoteli aj diskotéky a penova party, tiež nič moc? V ktorom mesiaci ste boli a aké staré detičky v tom čase boli? Naša bude mať 2. Roky

dadulala
4. mar 2019

@lula1200 penova party vtedy nebola ale detska disko ano, chlapci mali 9 a 6 r.Mala si to urcite uzije, v tom veku toho este vela nepotrebuju 😆

dadulala
4. mar 2019

@lula1200 a boli sme na prelome jul august

carrie84
4. mar 2019

Dievcata, neboli ste niekto v Kirman Arycanda Deluxe? Dakujem 🙂