Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mirkabb
20. jún 2011

@dadka28 jéj tak to ma potešilo,že sme vybrali Side. potom napíšem ako bolo 😀 Aj počasie ste mali super ako pozerám. Pozerala som predpoveď a na nás tam čaká 39 stupňov. fuj. Naschvál sme vybrali jún,že ešte nebude tak horúco a aj tak nás do dostane 🙂

dadka28
20. jún 2011

@talinka nooo to uz pre buducnost budeme vediet,kedze som tak ci tak bola po prvy krat v Turecku...inac fakt super len to more-ale ved koli nemu ideme na dovolenku vsak 🙂 🙂 🙂 🙂

dadka28
20. jún 2011

@mirkabb urcite bude suuuper...a este v Side,niet pochyb...a berte prachy,lebo na bazaroch kupis aj nemozne 😉 😉 😉

dadka28
20. jún 2011

@mirkabb jaaaaj a som zabudla popriat krásnu dovolenku v zdraví....

blanblan
20. jún 2011

prave sme sa vratili z Turecka - maxi maxi spokojni 🙂 Iba ti miestni ludia sa mi nezdali velmi priatelski ale sluzby super

talinka
20. jún 2011

@popo1 urcite sa vam bude pacit, je to rodinny hotel a velmi cisty, vsetko super, kocik neviem ako vyuzivate teraz, ale podla mna je dobre ho tam mat, moj maly ma 2,5 roka a spava cez obed v kociku, takze my sme brali a zisiel sa aj cestou z plaze, ked chcel stale na ruky,alebo ked sme boli vecer v bazaroch a uz nevladal a istejsie bolo ho aj mat v kociku 😉 takze ja som za kocik 🙂 fuha,ale ten termin, to tam budete mat brutal horuco 😀 co ale mne neva, ja teplo milujem a pri mori to nie je tak citit, ale pri bazenoch tam bolo uz teraz dost peklooo 😉

millada
20. jún 2011

@blanblan , a kde ste presne boli?

Nevratil sa teraz niekto z Alanye? My letime začiatko júla, tak ako to tam zatial vyzera s morom a počasim...

millada
20. jún 2011

Nepoznate niekto detský repelent Difusil? Som ho pozerala v DM-ke, ze je od 6. mesiaca, tak či je učinny a či ho mam kupovat na dofču? 🙂

gretkab
20. jún 2011

@millada My sme v Turecku (Side) repelenty nepotrebovali vobec.

popo1
21. jún 2011

@talinka Dakujem za info

ivkapon
21. jún 2011

@millada v Turecku som bola 2x - v Alanyi a v Side. S komármi som sa tam vôbec nestretla. Len v Side boli také štípajúce mušky cez deň v tieni a potom večer. Ale neostane štípanec ako po komárovi. Nepoužívali sme žiadny repelent. A pritom moje deti vždy alergicky zareagujú na uštipnutie komárom, ale na tie mušky absolútne nič.

blanblan
21. jún 2011

@millada bola som na mieste kt. nase CK asi ani neponukaju ale tiez som tam komara nevidela 🙂 More bolo este dost studene (podotykam ze pre mna je studene az kym nema aspon 26°C) 😀 ale aj tak my mame radsej bazen 😉 Inak ja som perd odchodom pozerala pocasie asi na 4roznych strankach a islo to od 23 do 30°C v ten isty den v zavislosti od stranky! V tom vasom termine uz bude pocko urcite stabilne, mozno az moc teplo.Juj az ti zavidim, hned by som si to zopakovala 🙂

lutsine
21. jún 2011

@m.a.r.t.i.n.a v akom hoteli ste boli?

ivkapon
21. jún 2011

ahojte, bol prosím Vás niekto v Side - hotel Turan Prince Residence?

kiki30
21. jún 2011

Baby ak mozem trosku odporucit tak chodte co sa tyka oblasti do akehokolvek hotela snad ale nech je medzi letiskom Antalya az po Alanyu, pripadne aj Alanya ale dalej uz nie, tam je uz dalej oblast, kde chodi dovolenkovat vela domacich - Turkov, a to je ine kafe! :( My sme boli prvy krat pri Side, nadmieru spokojni, hotel Belinda. A druhy krat sme boli za Alanyou ale teraz si nespomeniem nazov hotela, ale za Alanyou uz su skor kamienkove plaze a to bolo pre mna dost minus, a bolo to tam dost skalnate, a som sa bala aby ma vlny netrepli o skaly.

martina2001
21. jún 2011

@millada my chodievame do Alanye koniec júna - začiatok júla a teploty máš okolo 30 v tieni, čiže super teplo a komáre ani nič podobné som tam nikdy nestretla

millada
21. jún 2011

dakujem vam vsetkym za rady. To je zvlastne, lebo ja ked som bola ešte s nasimi pred niekolkymi rokmi v Turecku, tak sme boli so sestrou dostipane, ako keby sme mali ovčie kiahne - od hlavy po päty 😝 A teraz vsetky pisete, ze nie su komere 😕 Mozno ich vyzabijali tí Turci 😀 😀 😀 Tak som rada, ze nie su 🙂
Ale pre istotu vezmeme do zastrčky Raid a tiez nejaky detsky repelent. Ten potom vyuzijem aj doma, ked pojdeme na zahradu, proti kliestom 😉

nika82
21. jún 2011

ahojte
rodičia odlietaju tiež do Turecka do hotela Belek beach resort. Mohli by ste mi povedať kolko ma vazit batozina na jednu osobu, kolko trva let a odkial sa letí ?

mirkabb
21. jún 2011

@nika82 batožina záleží od leteckej spolocnosti, niektore maju 15 kg + 5kg prirucna batozina na osobu a niektore 20 kg + 5 kg prirucna batozina na osobu. pozor na tekutiny v prirucnej batozine moze byt len tusim 50 ml (mozno 100ml nie som si ista) v priehladnej nadobe. odlet je z BA,KE,vraj po novom vraj aj zo Sliača. Let je do antalye,Belek je odtial 35 km. Dĺžka letu je cca 2,5 hod. 🙂

nika82
21. jún 2011

mirkabb ... ďakujem ti velmi pekne, pýtam sa preto že odlietajú 15.7. a žiadne info im zatial neposlali idú s Hechterom 🙂

zuzub
21. jún 2011

ahojte, zvažujeme dovolenku v Turecku niekedy po polovici septembra, synček bude mať v tedy 17 mesiacov, čo by ste mi odporúčali? (hotel, mesto a pod ) chceme nejaký last minute.Ďakujem.

nika82
21. jún 2011

skôr by som napisala kolko si ochotná dotoho vraziť. Ale ano lepší je last minute, možno aj vystihneš taky že kupiš a odlietaš za par hodin

zuzub
21. jún 2011

@nika82 do 500€ na os.

talinka
21. jún 2011

@zuzub kamaratka bola teraz tusim za takuto slusnu cenu v alanyi a nevie si vynachvalit....my sme boli v side ale nas to vyslo po slusnej zlave (vdaka rodine co ma cestovku) na 1700 eur, dvaja dospely a 2,5 rocne dieta na 8 dni 5* hotel All inclusive..alanyu som nerieisla preto ,lebo ta je najdalej od letiska,ale tam je to aj najlacnejsie a velmi pekne plaze..takze ak to neva, riesila by som alanyu aby si sa zmestila do ceny...1500 eur..lebo oni sice pisu dieta zadarmo,ale to je iba oblbovanie 😠

talinka
21. jún 2011

@zuzub ak budes mat zaujem zistim ti hotel, bola na plazi, co je jedna z najkrajsich, prave som dopozerala fotky a vyzera to tam fakt super, hotel vsetko...ale taku plaz sme mali aj my v side aj pre vas by bola vhodnejsia pieskova a to nie je vsade v turecku 😉

talinka
21. jún 2011

@blanblan no to som presne aj ja zistila ,niektore stranky som pozerala pred odchodom a normalne som sa desila, ze bude malo stupnov , pozrela som anglicke a turecke a tam boli asi najnormalnejsie prepdovede na sk strankach total odveci 😀 nemas dobre skusenosti s povahou turkov? my sme boli praveze spokojni, natrafili sme na az velmi milych ludi a hlavne veselych 🙂

talinka
21. jún 2011

@millada ja mam detsky repelent od CHicca ale nevyuzila som este nikdy a v turecku som ani na ziaden hmyz nenatrafila to som bola prekvapena, tu keby som jedla melony vkuse a zmrzliny stale mi ma nejaky hmyz otravoval a tam nic, videla som jednu osu a jednu muchu mam pocit, komare ani nahodou...a z alanye prave prisla moja kamaratka, mala horucavy a more super...odporuca tak ako aj ja side

talinka
21. jún 2011

@nika82 info im poslu asi tyzden pred odletom 🙂 a povolena tekutina je 100 ml,ale nas s detmi v pohode pustili s flaskou malinovky,len som to musela ochutnat a pri odchode v turecku im ani tekutiny nevadili 😉 na ostatne si uz odpoved dostala, tak sa nebudem opakovat 🙂

mariabilla
22. jún 2011

Ahojte, komare v turecku su aspon teda v Kemeri vratili sme sa trosku postipany.
Co sa tyka pitia na letisku nebol problem do turecka som v pohode presla s pollitrovou luckou akurat som z nej musela odpit a dokonca aj piskoty mi nechali. A spat sme leteli v noci tak turci to neriesili vobec.
Pocasie bolo super aj ked sprchlo do hodinky sa vycasilo a uz sme sa zas kupali. Boli sme 7.6. az 17.6.

mirkabb
22. jún 2011

@nika82 my sme dostali info 4 dni pred odletom 🙂