Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
22. jún 2011

@nika82 lieta sa už aj z Popradu

ivkapon
22. jún 2011

@zuzub odporúčala by som vybrať z päťhviezdičkových hotelov a oblasť Side.

zuzub
22. jún 2011

@talinka ďakujem môžeš mi kľudne zistiť ten hotel aj moja mamina chodí len do Alanye.čo sa týka detí tak do 2 rokov je určite všetko zadara len nejaké poplatky minimálne poistka a tak to už som si zisťovala v CK 😉

blanblan
22. jún 2011

@talinka aj ja som sa uplne prestala tesit ked som videla ze 23stupnov ma byt, a na inej stranke ze 31v ten isty den.A bolo okolo 30kazdy den. 🙂 Nevravim ze mam zlu skusenost s Turkami, to nie, len sa mi nezdali velmi priatelski, malo usmievavi, hlavne ten personal v restauracii.

nika82
22. jún 2011

@mirkabb tak 4 dni to je teda fakt neskoro myslim si

lalus
22. jún 2011

babky poradte - vsak nepotrebujem topanky do vody? 😨 mali by sme mat pieskovo-kamienkovu plaz, ale predpokladam, ze to budu jemne kamienky, tie take skaly a skalnate plochy ako v Chorvatsku, ci Egypte- Sharm el Sheiku kde to bez topanok neslo.... nech ich teda zbytocne nevlecieme so sebou, ak ich nepouzijeme 😀

gretkab
22. jún 2011

@lalus My sme boli v Side a tam topanky do vody nebolo treba. Mali sme crocsy, v ktorych prisli od lehatka k vode (lebo piesok bol horuci), ale potom sli do vody bez topanok.

Btw, nam prisli instrukcie k odletu 8 dni pred odletom.

popo1
23. jún 2011

@talinka Este som sa chcela spytat, ako je to s oblecenim v hoteli. Sesternica bola minuly rok v Turecku a povedala, ze na veceru chodili niektori chlapi v kravatach a zeny v kostymkoch. Bolo to takto aj v Alba Queen?

slaviq81
23. jún 2011

@popo1 tak zas az kravatu a kostymy nie 😕 Ale do restauracie dlhe nohavice urcite pre chlapov, kratasy sa vobec nehodia. A zeny tiez dlhe alebo tristvrtove nohavice prip. suknu 😉

popo1
23. jún 2011

@talinka Ako je to so stravou pre deti v Alba Queen? V cestovke mi povedala, ze pre deti su tam k dispozicii aj vyzivy Hipp a jedla specialne pre deti. Maly je nauceny na mlieko pred spanim. Daju mi ho v restauracii alebo si mame zobrat z domu?

millada
23. jún 2011

Beriete so sebou nejake probiotika pre detičky? Neviem, či bude chladnička na izbe, tak či su nejake, ktore nemusim v chlade drzat 😕 😕 😕

janina77
23. jún 2011

Ahojte. My ideme v septembri do Side, hotel Palm Garden. Boli ste tam niekto tento alebo minuly rok? Ako sa vam tam pacilo? Dakujem vam za vsetky postrehy.

gretkab
23. jún 2011

@millada Probiotika neberieme (len teda asi nejaku zakladnu rezervu vramci lekarnicky - keby nieco), na izbe bude isto chladnicka ale urcite su aj probiotika, co netreba drzat v chladnicke (ale na nazov si teraz nespomeniem).

gabrielkabj
24. jún 2011

ahojte baby včera sme sa vrátili z Turecka bolo fakt super najlepšia dovolenka pre mňa... a stretli sme sa aj s Jankou som zvedavá čo napíše ona ešte sú tam... aj ja chcéééééém a fakt fešák animátor 😀 😀 😀

talinka
24. jún 2011

@popo1 jasne chodili tam aj typkovia a "typenky" co boli nenormalne nahodeni 😀 😀 😀 jeden dokonca cely v bielom obleku alebo take fuchtly v ihlickach a minisatickach...kazdy podla svojho gusta, aj ked sa pise, ze by sa nemalo chodit v plazovom obleceni a sportovo,ale nik tam oblecenie neriesil..pohodaaa
@popo1 pre deti tam bol taky pultik vacsinou hranolceky a dva typy masoveho jedla ako kuracie nugetky a tak,.ziadne hipp som si tam nevsimla..a mlieko sa tam da capovat v case,ked sa chodi jest...nie teda umele, ale obycajne

talinka
24. jún 2011

@slaviq81 no nasi chlapi mali dlhe nohavice, no nosili normalne kratke nohavice a vsetko ok a neboli jedini... 😉

talinka
24. jún 2011

@lalus my sme nepotrebovali nic do vody, mali sme pieskovu plaz,ale kamoska co bola v side ,ale v inom hoteli mali kamienkovu plaz a veru museli dokupovat topanky do vody

talinka
24. jún 2011

@blanblan a my prave naopak, ti v restauracii boli najpriatelskejsi a vyrehotani, vyspievani 😀

talinka
24. jún 2011
sybilka
24. jún 2011

@gabrielkabj gabi pláže boli pieskové ale mali sme tam aj skali a tie boli dost nepríjemne -museli sle si dávat pozor pri vstupe do mora ,lebo tam su dost velke vlny tak aby nás neotrieskalo ale celkovo to bolo v poho 🙂Oblečko v žiadnom prípade je to hrozný šmejd ,my sme sa nechali na pár kuskov nalákat a teda už určite nikdy nič nekupime 🙂Ale maju výborné ovocné čaje tak to by som odporučala ,ja som si podonášala ibištekoví a pod.a tie boli super 🙂

fiorela
24. jún 2011

@beadz ahoj, ja som bola minulý rok v Side - hotel Kamelya World. Bolo super, krásny areál, vela možností pre deti. Čo sa týka príkrmov - ja som si zobrala z domu kašičky, ktoré sa zarábali na vode - vodu som používala horúcu z automatov. Inak všetko sa dalo kúpiť aj tam, kaše, príkrmy, všetko bolo v lekárňach. Mlieko bolo pri raňajkách a večeri - ale studené.

denininka
25. jún 2011

Ahojte dievcata, chcem sa spytat ci niektora neleti 5.júla do SIDE, 🙂 konkretne hote ALBA RESORT? 😵

gabrielkabj
25. jún 2011

@sybilka ahoj ano ajmi sme pokupili čaje , kávu a šatky na krk a vodnú fajku a nejaké drobnosti... a áno kúpila som aj oblečenie ale normál v obchode v Alanyi je super obchod na Ataturkovej ulici a volá sa LC Waikiki kvalitné veci a ok ceny . Napr. tričko po zľave 6 eur neporovnateľné s pouličným tovarom... 😀

denininka
25. jún 2011

no my sme uz v Turecku boli a veru sme nekupili nic :D vsade ciha same gucci pucci 😀 a vsetky rusky mali okuliare DIOR a podobne 😅 😀 ja to zjednavanie cien nemusim..asi to neviem 😅 😝 😵

talinka
26. jún 2011

@denininka a do ktorej alby idete?

denininka
26. jún 2011

@talinka ideme do Alba resort v Side, hned vedľa by mal byť Alba Queen a Alba royal 🙂

dupinka
26. jún 2011

Ahojte!

my sme sa minuly tyzden vratili z Turecka - Iberotel Serra Palace pri Side. Hotel je perfektny, super prostredie, perfektne sluzby.
Plaz strkopieskova, dalo sa. jedlo perfektne, super animacie.

Siet hotelov Iberotel je vraj statna, drzi si standard. Niektori totiz z hotelmi neboli velmi spokojni, napr. Grand Palace, belinda v Side.

m.a.r.t.i.n.a
26. jún 2011

@lutsine Zen Phaselis Princess Hotel resort and spa, KEMER

kiwinka
26. jún 2011

@janina77 ten hotel je uzasny! budete moooc spokojni, krasn eprostredie, skvela kuchyna, cista plaz, uplne skvela dovolenka! a izby krasne, ciste, upratane, my sme mali totalne velku izuby nadhernu, su aj mensie, ale tiez mocc krasne, bar doplnany kazdy den na izbe, no uuuuzasneee! 🙂)))