Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

gretkab
10. júl 2011

@jespera vodne sporty priamo v arealy ake len chces, barov je tu v noci otvorenych asi 5, z toho min 1 je do rana. Diskoteka je tiez v jednom z hotelov v rezorte. Do side, ako som pisala sa dostanes v pohode za par korun. Ale fakt je, ze co tohoto sa tyka, to ja moc kompetentna nie som, kedze ja nepotrebujem ani patu odtialto vystrcit 😉. Takze aj ked mne sa ten popis nezda, je plne mozne, ze mala pravdu 😉.
A preco si myslis, ze by si to tam mala neuzila? My sme boli prvykrat s elou, ked mala 14 mesiacov a uzivala si to plnymi duskami - http://ela.balat.sk/ela/fotogaleria/moja-prva-d... .

jespera
10. júl 2011

@gretkab co sa tyka dcerky...pol roka som rozmyslala ci s nou ci bez nej...nakoniec padlo rozhodnutie ze bez nej. Tri roky sme neboli na dovolenke a jednoducho si ju chceme uzit. Predstava ze ist na plaz napr. o pol deviatej a o pol jedenastej uz byt na izbe, naspat o stvrtej....vecer - v noci nikam, lebo co dam ju spat o pol deviatej a byt na balkone....A bojim sa aj horucav - zmena stravy...mozno v tom by ani nebol taky problem, ved mamicky pisu ze pohoda...ale skor je to o tom ze si to chceme uzit my dvaja. Mozno na buduce leto budem tehotna a zas dovolenka v nedohladne...

mirka285
10. júl 2011

@jespera no ja som napr. z Turecka teda unesena nebola vobec...nemozem povedat,ze tam bolo zle vlastne ani neviem co konkretne by som mu vytkla,proste ma nenadchlo,ale na druhej strane si myslim,ze pre rodiny s detmi a celkovo pre deti je to vyborna destinacia 🙂 ale citam,ze chcete ist s manzelom sami a to co ocakavate od dovolenky,tak ja by som vam odporucila radsej Ibizu,Malorcu,Spanielsko 😉

martina2001
10. júl 2011

@jespera fuu s tým som sa nestretla, my síce stále využívame služby hotela priamo v centre alanye a s obyvateľmi sa stretávaš bežne na ulici aj v meste a nemala som z nich zlý pocit, práve že sú milý

gretkab
10. júl 2011

Este som chcela doplnit k teme, ze "vsade vela rusov" - tuto je kazdy den na recepcii aktualny graf zlozenia hosti a kym este minuly tyzden bolo rusov 35 %, tak dnes je tu 28% nemcov, 23% rusov, 16% turkov, 10% cechov. Ostatnych menej, slovakov okolo 1%. to len pre zaujimavost.

janinkad
10. júl 2011

@mirkabb este som sa chcela spytat ako to bolo s animatormi pre deti??vlani boli iba pre cudzincov,nikto kto by z nich rozpraval po slovensky ci cesky.pravda vtedy mal syn iba 2 roky,takze sme nic take nevyuzili,ale teraz snad uz ano

mirkabb
11. júl 2011

@janinkad je tam slovenská animatorka ok CK globtour 🙂

kiwinka
11. júl 2011

@jespera a kde nechavate dceru?

dreamer1
11. júl 2011

Ahojte 🙂 My ideme Turecko hotel Delphin Botanik cez CK happy travel 🙂 Je to nasa prva spolocna dovolenka s manzelom a neviem bojim sa lebo na nete som nenasla recenzie CK happy travel ,nemate niekto prosim skusenosti s touto CK,alebo s hotelom ? Zelam Vam krasne a vydarene dovolenocky 😉

jespera
11. júl 2011

@kiwinka ostane doma - pri mojej mame. Su na seba zvyknute - takze nemal by byt problem.

dreamer1
12. júl 2011

Dakujem pekne 🙂 uz sa tesim potom napisem ze ako bolo 😀 No a ta CK necestoval s nou niekto?diky

annia
12. júl 2011

@dreamer1 Ahoj, my sme boli s Happy travel minuly rok na Kose, absolutne ziaden problem, mali sme skvelu delegatku, aj v hoteli vsetko v poriadku, aj tento rok chceme ist s nimi🙂Ak sa podari 😉

dreamer1
12. júl 2011

annia dakujem ja som si precitala toto: http://nitra.sme.sk/c/4966928/rodiny-sa-az-na-l... .........No a dost som sa zlakla 🙄 lebo by som toto naozaj zazit nechcela,dakujem este raz uz som o kus pokojnesia 😉

kiwinka
12. júl 2011

a nieje istejsie cestovat z CK, ktore su vacsie su dlho na trhu, tympadom maju uz vybudovane zazemie a podobne...?
ja nepochopim co laka ludi zajst do malinkej CK s "čudným" nazvom...ludia vacsinou ani nepoznaju nazvy takych CK, ked sa chcete poradit a spytat sa na preferencie tej danej cestovky... to je vzdy RISK.

dreamer1
12. júl 2011

kiwinka no preto lebo sme si vybrali termin a hotel a ponuka ho v tom case len tato ck,tak preto. 🙂

dasa24
13. júl 2011

ahoj holky,
vsem preju krasny leto,dovolenou🙂) 🙂
porad se rozhoduju jestli letet do Turecka na zacatku srpna s 15M dcerou.
nevim jestli tam nebude na ni moc horko......?
dekuji a vsem hezky den

nikinka1111
13. júl 2011

ahojte, boli ste niekto v hotely Lilyum v Side? my tam budeme dovolenkovať o necelý mesiac 🙂 . budem vďačná za každý názor.

kiwinka
13. júl 2011

@dreamer1 no jo,,

gretkab
13. júl 2011

@dasa24 my sme boli v pol jula so 14-mesacnou a bolo to v pohode. Cez najvacsie teplo cez obed ti bude aj tak spat.

dasa24
13. júl 2011

@gretkab moc dekuju🙂) tak asi teda pojedeme🙂 meli jste botky do vody? 😉 Mas pravdu pres obed mi spi 2h 🙂 Mas jeste prosim te nejaky tip co si vzit, nevzit neco vyjimecneho, co bych nevedela? 😉 S malou jsme byli na dovoleny akorat v Nemecku a Rakousku tam jsem mohla dokoupit cokoliv, v Turecku jsem sice byla asi pred 6 lety v zari, jelikoz jsme nemeli mimi, tak me takovy veci jeste nezajimali 🙂

millada
14. júl 2011

My sme sa vratili v sobotu z Turecka, boli sme v Alanyi, hotel Club Turtas. Krásny hotel, super plaz, skvelá strava, pekné izby, boli sme velmi spokojní 🙂
Ale rozhodnut sa ešte raz, asi by som s takym malym dietatkom nesla. Cesta bola velmi unavna - dve hodiny do BA, dve hodiny čakať na letisku, dve a pol hodiny let, dve a pol hodiny transfer.... 😝 A cestou tam sme leteli v noci, takze sa to zdalo ešte unavnejšie. Pri pristavani tam aj späť sa všetky detičky rozplakali v lietadle, boleli ich uška. Aj nasa si chytala hlavičku a uska a plakala 😔 Inak zvladala cestu super, nebolo jej ani zle, aj sa pekne zabavila 🙂
Napriek tomu, ze miluje vodu a piesok, posledne dva dni uz toho mala dost, chcela byt len na izbe, bolo jej teplo.
Takze dovolenka krásna, užili sme si, ale najbližšie takto letecky minim. so 4-5 ročnym dietatom 😉

gretkab
14. júl 2011

@dasa24 Topanky mali deti len crocsy, lebo piesok bol cez den ozaj horuci, do vody ako takej uz sli bosi. Podla mna nepotrebujes nic specialne (co kdekolvek inde) - ak ti nieco bude chybat, kupis na mieste.
My sme dorazili dnes o pol stvrtej a ja teda napriek unavnej ceste kedykolvek znova 😉 - ale nasi uz maju 3 a 5 rokov teraz.

dasa24
14. júl 2011

@gretkab super tak jste si uzili krasnou dovcu🙂) ja jsem porad pri rozhodovani(v po to uz musi byt jisty jestli jo nebo ne)🙂 v jaky oblasti jste byli?🙂

dasa24
14. júl 2011

@millada dekuju za tvuj nazor🙂 proc by jsi uz nejela do Turecka takhle s malym mimcem? kvuli ceste nebo kvuli horku?My jsme na dlouhy cesty zvykly, letadlo jeste vyzkousene teda nemame

millada
14. júl 2011

@dasa24 , no hlavne koli tej dlhej namahavej ceste, bolo to aj pre nas dost, nie ešte pre malú 😔 Mora sa dcérka bála, az sa triasla, ked sme sa priblizili, takze sa len na plazi s pieskom hrala a v bazene sa kupala. A teplo bolo riadne, klimu sme nechceli pustat radsej, aj to bolo dost unavne 😒
Takze pre nas super dovolenka, ale malá by bola určite spokojná aj na chalupe, kde sme za trištvrte hodinku, ma tam svoj maly bazenik, pieskovisko, hojdačku ... 🙂 A nemusim ju trapit takou dlhou cestou 🙂
Ja viem, ze niektoré mamičky to berú tak, ze aj oni chcu mat dovolenku, uzit si more, plaz... ale aj ked ja tiež more, slnko, a taketo dovolenky milujem, koli malej ich asi odlozim na neskôr 😉

gretkab
14. júl 2011

@dasa24 My sme boli v Kamelya Holiday Village v Side.
Nase deti inak mali pred morom na zaciatku tiez respekt (ked sme boli prvy krat), ale velmi rychlo sa s nim skamaratili, takze asi zalezi od dietata.

eyael
15. júl 2011

@gretkab - Kamelya Holiday Village je dost luxusní destinace, to bych se i divila, kdybyste tam byli s něčím nespokojení 😉 😀 taky jsem na ně koukala, ale v Čechách začínají ceny téhle destinace na 35tis Kč za osobu, což je dost 😒 to dát nemůžeme... možná budou mít v nabídce zahraniční cestovky...

gretkab
15. júl 2011

@eyael Urcite ju maju v ponuke aj zahranicne cestovky, my sme boli tento rok s rakuskou a leteli sme z viedne (ale inak nase Kartago = vas Eximtours ju ma za ceny porovnatelne s rakuskymi cestovkami). Ale Firotour ju teraz v lastminutoch mava za celkom fajn ceny, stoji za to sledovat 😉.