Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mitote
18. júl 2011

@maximilian obavam se, ze takovou reklamaci ti neuznaji, ve vsech vseobecnych podminkach je napsano, ze prvni a posledni den je vyhrazen pro dopravu do/z destinace, to znamena, ze kdyz jste meli letet vecer, ale leteli jste ve 13h, tak je to v poradku, bohuzel. A klient na to ma byt vzdy upozornen, ze se cas odlet muze posunout. Ver mi, pracovala jsem pro jednu z nejvetsich cestovnich agetur 😉
reklamovat muzes jedine ten prijezd, kdy jste vlastne na hotel prijeli vazne az 4.7., tj o den pozdeji, ale cestu zpet urcite ne.

mitote
18. júl 2011

@maximilian a vlastne mozna ani cestu tam ti neuznaji, protoze letecke spolecnosti maji zase ve vseobecnych obchodnich podminkach, ze se let muze spozdit a pak bude klient prepraven nejblizsim volnym letem. Cestovky i letistni spolecnosti to maji hodne dobre zmakle, prakticky se reklamace nedovolas.

maximilian
18. júl 2011

ja som nebola na dovolenke prvýkrát a mám za sebou už bohužiaľ nejakú tú reklamáciu a nie vždy cez slovenskú cestovku, takže viem na čo mám a nemám nárok

mitote
18. júl 2011

@maximilian precti si jejich smluvni podminky, letecke spolecnosti maji vyhrazeno spozdeni, stejne tak pro reklamaci jsou smerodatne noci, muzes reklamovat pouze to, ze jsi byla v hotelu o noc mene, ale vzhledem k tomu, ze jsi od 4h rano byla v hotelu, tak i tahle noc se zapocitava...
mozna bys uspela u nemecke cestovky, ale rozhodne ne u slovenske nebo ceske, nemysli si, cestocky i letistni spolecnosti to maji osefovany ze vsech stran, aby nemuseli platit ani korunu
to stejne pojistovny, nam dokonce neuznali proplaceni storna zajezdu, kdyz mel klient zanet mozkovych blan, protoze podle pojistovny byl schopen nastoupit do letadla.

zebricka23
19. júl 2011

aj by som pridala foto z alba queen ,no moc ich nemam v pc...

sakura77
19. júl 2011

@zebricka23 dobry tip,pridavam k ostatnym,tak nakoniec uvidime co vyberieme 🙂my sa chystame az koncom augusta,zaciatkom septembra,snad nam to do tretice uz konecne vyjde,lebo pri detoch nieco planovat......

marta2610
19. júl 2011

@zebricka23 Ako som už písala my ideme do Alba Royal ,ale tam nesmú ísť deti do 14 rokov.Ale moje dospelé deti chcú ísť s deťmi do Alba Resort alebo do Alba Queen neviete mi poradiť do ktorého???Majú 3 a 1 ročné deti.Dík.

aladax
19. júl 2011

@maximilian Ďakujem za info, už sa teším. S tými časmi odletov a príletov sa nejak vyrovnáme.... a užijeme si dovolenku. Po návrate dám vedieť ako sme dopadli my....pekný deň.

nika07
19. júl 2011

@marta2610 a z akých dôvodov tam nesmú ísť deti do 14 rokov? 😨

maximilian
19. júl 2011

@aladax prajem peknú dovolenku

talinka
19. júl 2011

@adriana84 aha, tak uz mi to je jasne...hlavne je, ze sa paci a vratili ste sa 🙂

talinka
19. júl 2011

@marta2610 podla mna Queen urcite..Resort vyzeral tak osumelejsie 😉

talinka
19. júl 2011

@nika07 lebo to je vylucne hotel bez deti ...aby uspokojili aj dovolenkarov, co nechu pocut len detsky dzavot a plac 😀 na to ponukaju dalsie dva svoje hotely..Resort a Queen 😉

marta2610
19. júl 2011

@nika07 To ti ja neviem povedať,my sme si to vybrali ešte v marci až potom sme prišli na to,že deti od 14 rokov.Práveže pre nás to je na figu pretože sme si mysleli,že deti pôjdu na Last a takto tam nemôžu.My máme 4 dospelé deti ja problém s deťmi nemám.

nika07
19. júl 2011

@talinka Ďakujem za info, dobre vedieť

brunetkaa
19. júl 2011

ahojte pridávam sa : Turecko milujeme boli sme v hoteloch :
Mukarnas Resort - časť Okurcalar - super hotel, sluzby, more, proste super odporucam
Aydinbey Kings Palace - je to pri Side (Evrenseki) - velmi dobry horel super odporucam
Granada Luxury Resort - Okurcalar - vysoka uroven, len to nie je pre deti pretoze do mora sa ide z mola, ale super odporucam, nadhera
Sueno Side - je to v priamo v Side - perfektny hotel Baby - friendly - fakt pre deti - super, odporucam

so vsetkymi hotelmi sme boli velmi spokojni

nika07
19. júl 2011

Ahojte,

chcela by som sa spýtať či mate niekto skusenosti s tým to hotelom

Holiday Garden Resort (5*)

prosím, prosím

bobket
19. júl 2011

@nika07 Aj ja sa pripajam Hotel Holiday Garden -dievcata boli ste tam niekto? prave si ho pozeram aj cena je celkom rozumna... Nika a vy idete cez aku cestovku?

marta2610
19. júl 2011

@nika07 Invia.sk Tam nájdeš recenzie.

marta2610
19. júl 2011

Sšte som čítala super recenzie na Kumkoy Beach &SPA Side,ale je drahší treba chytiť Last

livinka97
19. júl 2011

Ahojte,
v nedelu 24.07. sa chystame na 8 dni do Tureckej Alanye, konkretne Palm Can Hotel. Letime s Travel Service-om, cestovka Best Choice- dovolenka kupena cez invia.sk .
Je tu este niekto kto sa tam chysta?🙂 Alebo niekto, kto tam uz bol, aby som sa mohla popytat par veci? Dakujeeem🙂 pekny den🙂

nika07
19. júl 2011

@bobket my chodíme cez rakúsku TUI
@marta2610 my ideme do Kumkoy Beach

zebricka23
19. júl 2011

@marta2610 no ja neviem...my ked sme boli v queene tak kamoska bola v resorte..a mam pocit ze tam bolo viacej akci pre deti......tak neviem...mozno by som vybrala ten.....asi ako novoou je asi lepsi queen......my sme tie sluzby nevyuzivali....lebo vACcinu casu moj syn travil na izbe lebo na druhy den sa vyhadzal a dostal kiahne...:(((

marta2610
19. júl 2011

@nika07krásnu dovolenku želám,nevieš mi povedať ? e stála pre 2 dospelých??Dík.

zebricka23
19. júl 2011

@sakura77 aj my sa chystame koncom septembra...a teda tiez neviem co vybrat......chcela by som strasne tentoktrat belek ale tam su riadne ceny

silerovav
19. júl 2011

@eyael - ahoj, hodně dlouho jsem na koníkovi nebyla, teď jen koukám kvůli Turecku a koho tady nevidím! 😉 Nevím jestli si mě pamatuješ, byly jsme spolu na dětičkách z listopadu 2008. Vidím, že jsi těhu, gratuluju! Naše Tinka roste jako z vody, nechápu a nestíhám! 😀 Vidím, že se taky chystáte do Turecka, my jsme dovču koupili včera - jedeme do Hotel club Belinda 4* - Kumkoy - kousek od Side. (na začátku žáří) Loni jsme byli v Alanyi (byla jsem 27.tt a Domi měla necelé dva roky) a bylo to fajn - ale pro rodinu s malým dítětem a těhuli až moc hlučné a živé. Byli jsme v centru Alanye - hotel Saray beach. Kdybys měla nějaký dotaz, nebo jen chtěla, napiš. 😉

eyael
19. júl 2011

@silerovav - jé ahoj, to je dobrá náhoda 😀 do dětiček 2008 se určo přijď podívat, pořád jsme tam stejná parta, však máš přístup... Do Turecka chceme jet na začátku září, už se nám krystalizuje temín, jen asi počkáme na nějaký last minute, zlobí mě totiž trochu tlak a břicho - asi zas podobný problém jako u malé, tak jestli vůbec někam pojedeme ☹ zítra jdu na kontrolu k mudře, uvidíme s čím přijde...

jaaty
20. júl 2011

AHojte, v súvislosti s Tureckom sa chcem opýtať, či je lepšie zobrať zo sebou Eur alebo doláre.
Máme síce all inclusive, ale určite niečo ešte miniem. Rozmýšľam na dolármi, keďže dať napr. upratovačke bakšiš 1 dolár je menej ako 1 eur. ...a navyše je to bankovka a tie majú v cudzine radšej ako mince.
... a ešte otázka: Má zmysle nechať v pase nejaké peniaze, aby nám dali izbu rýchlejšie prípadne lepšiu? Ďakujem

janka5861
20. júl 2011

@jaaty davali sme v pohode eura a aj sme platili pri nakupoch eurami. skor je dolezitejsie im povedat ,ze chces slovensku cenu a nie rusku .... rus berie vsetko a za otrasne ceny .... a do pasu som nedala nic ,lebo sme mali najuzasnejsiu delegatku na svete a vybavila nam perfektnu izbu podla nasich poziadaviek co sme mali. keby mala kazda cestovka takeho delegata 🙂))) .... mali sme stastie .

berinka1
20. júl 2011

ahojky, ma někdo zkušenost s hotelem Aska Just in beach v Alanyi?Jedeme tam 27.8.na 12 dni.Kdyz jsme zájezd objednavali,moc recenzi nebylo a teď jak koukam tak jsou takové půl napůl..