Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

aladax
26. júl 2011

@lara75 Ďakujem za info...a už sa teším a teším, sa to kráti... 😀 😀 😀 Dám vedieť ako sme dopadli.

mamartinka
26. júl 2011

Ahojte baby.Tiez uz dlhsie strasne akosi tuzim po Turecku.Nakolko to ale stale akosi financne nevychadza tak sa tam akosi nemozeme vybrat.Ja som ale povedala ze na buduci rok aj keby sme si mali pozicat tak ideme.Len neviem ci Bulharsko ci Turecko.Manzel zasa do Turecka nechce koli tym Turkom.Jemu ze stacilo ako nas stale otravovali v Tunise.Ale ja by som strasne do Turecka.A asi do Antalie ked tak.Vy mate aku skusenost z domacimi Turkami.Niesu taky dotieravy moc alebo nieco.Treba ze ponukaju stale nieco ze sa ich nemozte zbavit a tak.Vdaka.

adinam
26. júl 2011

@mamartinka,nerozumiem tvojmu príspevku 😒 .V prvom rade sa musíte dohodnúť,kam chcete ísť.
Turecko aj Tunis je odlišná kultúra,na akú sme zvyknutí.Ak by som mala ísť na dovolenku,kde ma to "otravuje",tak si zvolím destináciu podobnú tej našej/Chorvátsko a pod./

megg
27. júl 2011

leteli ste niektora s kociarikom do Bodrumu??? dakujem

yennn
28. júl 2011

@lara75 ahoj, my ideme do Evrenu v septembri, rozhodovali sme medzi Kumkoyom a Evrenom, dufam ze nebudeme lutovat. Mozem sa spytat, ako si to riesila s pitim pre malu? Toto je take jedine, co vobec netusim ako budeme riesit...

renatuss
28. júl 2011

@mamartinka Turci jsou vstřícní,milý a velice ochotní,za celý týden jsme se nesetkali,že by nás obtěžovali,letos v září letíme znovu a už se moc těšíme.A pokud bych se měla rozhodnout mezi Bulharskem a Tureckem,tak na 100% vyhraje Turecko 😎 😎

mamartinka
28. júl 2011

@renatuss Dakujem.Pojdeme teda do Turecka urco buduci rok aj keby sme neviem kde naskrabali.Vy do akej destinacie chodite?A v zari se jeste da dovolenkovat tam ze?Je tam jake take jeste pocasi.Tak prijemnu dovolenku zelam.Uzite si to tam.

renatuss
28. júl 2011

@mamartinka Loni jsme byli v Alanii,letěli jsme 18.9.a celý týden bylo 30-33stupňů,v noci kolem 25,letos odlétáme 28.9.a letíme do Bodrumu,a bývá tam kolem 30stupňů,takže krásné teplíčko,a ještě k Turkům,mají moc rádi děti,a pro děti to byl ráj,mohu jen doporučit 🙂 🙂

mamartinka
28. júl 2011

@renatuss Vdaka.Pozeram ze mate uz velke slecny.Aj oni chodia este s vami na dovcu ci ste uz i babicka.

renatuss
28. júl 2011

@mamartinka Jo,jo,už jsem babička,starší dcera má 14ti měsíčního chlapečka Štěpánka a už jezdí se svou rodinou na dovolenou,a mladší dcera s námi už nejezdí,ráda bych v budoucnu vzala vnoučka s námi,ale letos asi pojede s rodičema k moři,tak snad příští rok,mladší dcera si pořídila pejska tak má o zábavu postaráno 😉 😉 😉

mamartinka
28. júl 2011

@renatuss Tak to je pekne.Aspon sa z vnucka tesite.Nemate i neake foto vnoucka?A vy letate jen do toho Turecka ci i nekam jinam.

renatuss
28. júl 2011

@mamartinka Fotky mám,ale neumím je vložit,tak až bude u mě dcera,tak Vám pošlu a jinak když si najedete na lussiis nebo lusiiss,nejsem si jistá s těmi s,tak je najdete tady na koníkovi,a zatím jsme byli jen v Turecku,nám se tam opravdu moooooc líbí 😉

mamartinka
28. júl 2011

Vdaka.A mate i postu.Hore taka obalka.

renatuss
28. júl 2011

@mamartinka Mám,můžete psát i tam 🙂

mamartinka
28. júl 2011

Krasny Stepanek.Ma tam jen jednu foto ale som ho zhlidla.Fesak 😉

lara75
28. júl 2011

@yennn ak myslíš na pitie - vodu, tak sme jej dávali normálne nesýtenú balenú vodu, čo sa dávali v hoteli, ináč to bola ich voda od firmy Nestlé🙂

deenisska
29. júl 2011

ahojte
chystame sa do Turecka. Pozna z Vas niekto hotel Bella v Side?
ako je to s cenami(je tam draho...)?

nikinka1111
29. júl 2011

bol niekto z vás v Side v hotely Lylium? ďakujem.

vlastulka
29. júl 2011

Baby, ktoré ste už boli v Turecko, je teda isté, že deťom netreba vlastný pas? 🙂

jaaty
29. júl 2011

Dieťa do 5 rokov vlastný pas nemusí mať nikde- stačí, ak je zapísané v pase rodičov (boli sme tak v Egypte i Grécku, za pár dní odchádzame do Turecka)

medulienka75
29. júl 2011

@vlastulka
Do 5 rokov nie, ale vizum 15 eur platis zvlast na kayde na letisku..

mamartinka
29. júl 2011

@vlastulka pocula som ze tam musia byt aj viza.Mozno uz mate.

mamartinka
29. júl 2011

@medulienka75 tak je to pravda s tymi vizami.A to sa az na letisku plati pred odletom?
@vlastulka Do akej destinacie idete?

medulienka75
29. júl 2011

@mamartinka
na letisku po prilete 🙂

vlastulka
29. júl 2011

@jaaty
@medulienka75
Dakujem, mám 2 deti do 5 rokov, takže nemusíme mať 🙂 Teda staršia má vlastný pas, ale mladšia nie, tak reku či jej mám dať vybaviť.. ale netreba 🙂
O víze viem, to sa platí až priamo na letisku 🙂
@mamartinka ideme 14 km od antalye-letiska, letovisko Lara 🙂

viki76
29. júl 2011

ahojte, bol už niekto z vás v Beleku, hotel Gloria Golf Resort a v Lare Royal Holiday Palace, prípdne sa tam niekto chystá.

medulienka75
29. júl 2011

@vlastulka
.. ale samozrejme musia byt zapisane aspon v jednom pase rodicov, a neviem ci viete, ze pas musi platit este pol roka po navrate...to som sa dozvedela nedavno, nikdy som to nekontrolovala 😎

vlastulka
29. júl 2011

@medulienka75 hej, zapísané ich mám a pas mám cca 2 roky ja, takže v pohode 🙂

medulienka75
29. júl 2011

my sme boli v Palm Garden v Side...vrelo doporucujem!!

ivush
29. júl 2011

@vlastulka a do ktorého hotela sa chystáte ? Ja som tiež pozerala stredisko Lara, najlákavejšia je na ňom tá blízkosť k letisku 🙂 Len som si nevedela vybrať spomedzi tej hŕby hotelov 🙂