Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

trixi
2. aug 2011

@marta2610 ideme cez rakusky Gulet, vychadza to lacnejsie, recova bariera u nas nie je-trochu anglicky, trochu nemecky a v Club Golden Beach sme oprasili rustinu, naucili sme sa par fraz a slov v turectine.

@kkacena123 ja nosim rychlovarnu konvicu, taku malu (Matej este stale odmieta obyc mlieko), susiaky byvaju na balkonoch bez stipcov, do lietadla a na cestovanie nosime DVD prehravac, vymalovanky, oblubene hracky. Aj do 5* hotela stacia kratasy, capri nohavice, sandalky.

marta2610
2. aug 2011

Ja som myslela reč.bariéru napr.s tou rakúkou cestovkouGulet.Dík.Lebo mne bolo jasné,že slov.cestovky to neponúkajú.

andy22
2. aug 2011

@kkacena123 skus si najst viac informacii o hoteli, kam chcete ist, na tripadvisor.com. Najdes tam informacie o kanvici (niekde je standardne na izbe, inde nie), susiaku... Nasa mala v lietadle chodi sem a tam 😀. Ale prenosny dvd to isti, no kedze neradi berieme veci nazvys, tento rok zhrame nejake videjka do iphone. omalovanky su tiez super. Co sa tyka oblecenia v 5 * hoteli, moj muz nosi dlhe lanove nohavice, k tomu lanovu koselu a na nohy espadrilky, ale pokojne mozu byt aj elegantnejsie slapky, nie take klasicke kupacie, ved vies 😉 To sa toleruje, len odhalene nohy nie. Zavisi od managementu hotela. Ver, ze kratke nohavice vidno iba na hostiach z byvaleho ostbloku - Slovakoch, Cechoch, Rusoch. Zeny to maju samozrejme jednoduchsie - pekne jednoduche saticky isto nebudu chybat v tvojej batozine. 😉 V nasom hoteli napriklad nepustali v plavkach ani na ranajky ani na obedy a vecer vobec nie v sortkach. Nie je nic ponizujucejsie, ako ked ta manazer restauracie pride upozornit na nevhodne oblecenie. Inak Lara je fajn v tom, ze je velmi blizko letiska, takze s detmi idealne. Plienok ber o polovicu menej, ako vyuzijes doma. Treba mat na zreteli, ze dietky su cely den na plazi, v plavkach, ci kupacich plienkach, o to menej klasickych plienok budes potrebovat. Co sa tyka kupacich, ja ratam vzdy dve na den a pouzivam ich len do bazena, do mora sa ide naholo 😉, ked sa chce hrat na piesku, dam jej plavkove nohavicky, ktore kazdy vecer preperiem v umyvadle. 😉 Cestovku tazko odporucit, no ja by som z tych nasich asi vyberala nasledovne - hydrotour, satur, kartago. No a tiez gulet ci tui (zdruzuju viacero cestoviek), ale ti maju odlety z Viedne, co napriklad nam nevyhovuje, lebo je to o dalsi transfer naviac.

janinkad
2. aug 2011

@mirkabb ahoj,este sa ta chcem spytat ohladom dlhych nohavic do jedalne,vlani s kratkymi nebol ziadny problem,a jedno ci sme to boli my Slovaci,Nemci,Holandania,vsetko to chodilo nalahko do jedalne,manazment proti tomu nenamietal.hotel bol ale vedeny vlani ako 4+ ale tento rok to uz je 5+.takze ako??

jariam
2. aug 2011

@mizu24 ahoj, plenky tam maju, aj pampersky aj do vody, a stoja asi ako u nás. My sme kupovali v lekárni, a cena bola v norme. Peknu dovolenku.

gretkab
2. aug 2011

@jaaty cca hodina - hodina a 15 minut - este na letisku, kym si vezmete batozinu a presuniete sa do autobusu, ja by som pocitala, ze v hoteli budete realne pred osmou. Zbalte si plavky do prirucnej, kym budete cakat na izbu, mozete sa ist vykupat (a nebudete pritom musiet rozbalovat velky kufor na recepcii).

kazdovci
2. aug 2011

@mizu24 minule sme boli na prvom poschodi a bolo to fajn, moji rodicia mali izbu na prizemi a bolo super, ze z balkona mohli vyskocit rovno na travicku...ale vsetko ma svoje pre a proti. USD boli pred rokom viac chcena mena, ale prave mi moj drahy manzel hovori ze tento rok nejdeme menit, ze sa budu musiet uspokojit aj s EUR🙂 plienky beriem tie co mam doma, presne ako tu uz ktosi pisal, cez den vacsinou vo vode, takze na spanie a do restauracie aby nebola nehoda. plavecke si beriem so sebou, nemam skusenosti. ale podla mna sa urcite daju kupit, len ja nechcem hned ako prvu vec bezat do mesta kupovat plienky. vsetkym prijemnu dovolenku!!!!!!!

kkacena123
2. aug 2011

@trixi, @andy22 ahojte, už sme si vybrali hotel, nechala som si poradiť od susedky. Takže nakoniec to bude SIDE-Colakli ALBA RESORT 5*. Čo vy na to? DVD prehrávač sa môže zapínať počas letu? Mne v jednej cestovke povedali, že nie. Keď sa môže, tak nemám obavy 2,5 hod letu. Tak by to snáď vydržal.Idem pozrieť tripadvisor.com čo tam píšu o hoteli.

kkacena123
2. aug 2011

@zuzuh Ahoj, aj my sa tam chystáme, že vraj je to super hotel.My sa chystáme až v septembri. Zajtra pozriem bližšie info o hoteli na tripadvisor.com

trixi
3. aug 2011

@kkacena123 DVD prehravac nemozes zapinat pocas startu a pristavania lietadla, co je cca 15 min na zaciatku a cca 20 min pred koncom letu. A to syna zabavite. My sme boli v susedstve Alba rezortu, okolo som chodievala behavat, velmi pekny rezort a asi budete spokojni. Je tam promenada, blizko su obchodiky.
@andy22 co sa tyka kratasov, chodia v nich aj ine narody nez tie vychodne. Sedlaci ziju aj na zapade 😉 . Ja som myslela na kratasy zenske, moj drahy chodi obleceny asi ako Tvoj muz-lanove nohavice, kosela alebo polo tricko.

mizu24
3. aug 2011

@jariam ďakujééém

mizu24
3. aug 2011

@silerovav Letíme z Košíc a vraciame sa 15.9., vy asi o deň skôr.

mirkabb
4. aug 2011

@janinkad nebol žiadny problém s kraťasami 🙂

wieruss
4. aug 2011

Ahojte, tento rok to sice s dovcou nevyjde (nechcem teraz uz letiet) , ale buduci rok by sme chceli ist uz aj s drobcekom do Turecka. Viete mi poradit prosim dobry hotel vhodny pre dietatko do 1 roka, kde je aj strava pre babo ? 🙂 Skusala som hladat nejake baby friendly hoteli, ale nejak sa mi nedari. Dakujem vopred za odpoved 🙂

gretkab
4. aug 2011

@wieruss My sme boli v Side v Kamelya Holiday World (=Kamelya holiday village, Selin, Fulya) - aj s takym malym drobcom uplne super.

zuzuh
4. aug 2011

@kkacena123 A kedy cestujete?

kkacena123
4. aug 2011

@zuzuh Ešte nemáme vyplatené ani zarezervované, ale vyhovuje nám termín od 13.9. na 12 dní.

kkacena123
4. aug 2011

@zuzuh Odkiaľ letíte?Z KE alebo z PP? My z KE. Daj vedieť ako bolo, či ste boli spokojní. Ako dlho trval transfer....mne dnes povedali, že do 2 hod....ale to je podľa mňa veľa, určite to bude do hodinky. A čo si nemám zabudnúť pribaliť, čo sa nám zíde. A čo si viem tam v blízkosti, resp. priamo v hoteli kúpiť.
Zatiaľ ten hotel každý chváli 🙂 Dúfam, že bude super.
Inak cez akú cestovku idete? My máme vyhladnutú Medina.

zuzuh
4. aug 2011

@kkacena123 Ideme z KE cez Medinu.

talinka
4. aug 2011

@kkacena123 my sme boli teraz v juni ALba Queen a najvacsia spokojnost 🙂 vsetky alby su ok, ale len resort a queen je pre deti vhodny...ale queen je o nieco lepsi mam pocit ako resort,ale aj tam budete spokojni urcite a myslim, ze na SLovensku do tohto hotela sa dostanes len cez Medinu, ako bolo mne povedane..

kaia
4. aug 2011

@talinka, aj my sme boli v Alba Queen cez Medinu, predava ju sice aj Invia, ale len sprostredkovane 😎. Kazdopadne odporucam 😎 😎 😎

talinka
4. aug 2011

@kaia jasne sprostredkovatelov na Albu je vela...ale vsetko ide cez Medinu ...pamatam, ty si tam nam odtial pisala .. 😉

slniecko01
5. aug 2011

Baby ahojte aj mne sa celkom páči Alba a teraz som pozerala, že je pre deti od 14 rokov ? Je to pravda ?

nika07
5. aug 2011

@kkacena123 aký hotel maš vyhliadnutý, my sme tam boli minulý rok

zebricka23
5. aug 2011

@slniecko01 ale iba alba royal je pre deti od 14 ci 15.....alba queen a alba resort...to je pre deti 🙂

slniecko01
5. aug 2011

@zebricka23 aha tak som to potom zle pozrela, ďakujem 😀

zebricka23
5. aug 2011

chcem sa spytat tie co ste boli v clube belinda beach....domcek s cilsom 21 bol OK???

kkacena123
5. aug 2011

@nika07 Hotel ALBA RESORT, čo ty na to?

fiorela
5. aug 2011

@zuzuh Ahoj, aj my ideme 23.9. do Alba Resort, ale odlet z BA, tak sa tam možno stretneme 🙂

fiorela
5. aug 2011

@zuzuh Tak asi sa nestretneme... my ideme v septembri a vy v auguste.. ☹