Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

janinkad
14. aug 2011

ahojte,leti niekto 19.8.?myslim ze Side-Diamond Beach hotel asi nikto,ale mozno,tak pre zaujimavost.

dianocka
14. aug 2011

@ivkapon mozes mi napisat nieco blizsie o hoteli Turan prince rezidence?zaujima ma hlavne plaz,moznosti pre deticky.moja dcerka ma 4,5 roka.dakujem

ivkapon
15. aug 2011

ahoj, zo všetkých hotelov kde sme doteraz boli, sme ocenili pláž vhodnú pre malé deti a super večere - mňam. Pláž má mierny spád smerom k moru (to som veľmi ocenila, že sme si s manželom ležali na lehátkach a videli sme aj cez ostatné rady lehátok na kúpajúce sa deti), voda má pozvoľný vstup (čo je v Turecku dosť problém - väčšinou na začiatku plytká a potom 2 - 3 m skok), takže ak si chce dospelý zaplávať musí ísť do vody cez mólo, plávať sa tam dá medzi dvoma mólami, čo nám vyhovovalo, samozrejme sú aj skaly čo je v mori prirodzené ale sú ďalej od brehu skôr pri móle, z ktorého deti môžu pozorovať ryby a kraby. Pláž vyslovene piesková, aj so vstupom. Len ak bola na mori búrka, tak sme mali na druhý deň pri vstupe malé kamienky a riasy, ale more sa po dvoch dňoch samo vyčistilo. Pre menšie deti je aj detský bazén so šmýkalkou. Pre väčšie dva tobogány. V záhrade nájdeš ihrisko, v miniklube slovenskú animátorku Zuzanu. Upozorňujem, že hotel je hlučný. Ale naše deti spali aj v tom hluku. Pokiaľ budete mať stále zatvorené balkónové dvere, tak to potom nie je problém. My sme ale klímu používali minimálne a radšej sme si tie dvere aj napriek tomu hluku otvorili. Izbu upratovali každý deň, a nemali sme problém ani s výmenou uterákov. Raňajky - zažili sme aj pestrejšie, ale dalo sa vybrať. Na obed sme nikdy neboli v hlavnej reštike, len v plážovej reštike, kde je fast food - každý deň to isté. Večere fantastické, vždy inak tématicky ladené. Stihli sme absolvovať rybiu, 2x tureckú, taliansku, čínsku a gala večer. A´la carte reštiky sme nevyužili - dve sú v podzemí, výhľad o ničom, a jedna je vlastne plážová, kde sme boli každý deň. Pozor - bazény a pláž nie sú priamo prepojené, ale ide sa cez podzemie. Nám to neprekážalo, človek bol aspoň v tieni. Z pláže k plážovej reštike je to kúsok hore kopcom. Pozor šmýka sa! Pláž a celkovo hotel neustále upratovali. Pozor - v hoteli sa už nenachádzajú kolotoče, ktoré boli premiestnené do sesterského hotela. Do sesterského hotela sa dá odviesť loďou priamo z móla. Som sa akosi rozpísala. Keby si ešte niečo chcela vedieť, tak rada odpoviem.

adinam
15. aug 2011

kočky,poraďte nejaké ušné kvapky pre dieťa 😒

janka5861
16. aug 2011

ja nosim @adinam burov /tusim tak sa volaju /

kkacena123
16. aug 2011

Ahojte, letí niekto až 13.9. z KE do Hotela Alba Resort, Side-Colakli? Len pre zaujímavosť.

adinam
16. aug 2011

@janka5861,ďakujem 😉

zuzuh
16. aug 2011

Uz pomali zaciname pripravovat veci na dovolenku.
Ake lieky okrem Paralenu beriete so sebou?

zuzuh
16. aug 2011

@danielitta909 Takze poletime spolu 🙂
Uz vam prisli aj blizsie pokyny?

pralinka25
16. aug 2011

Ahojte bol niekto v hotely Pemar beach?

dianocka
17. aug 2011

@ivkapon dakujem pekne za vycerpavajucu odpoved.Vcera sme boli v Sature a nakoniec sme sa na odporucanie rozhodli pre hotel Meryan.Ak mate niekto info o Hoteli MERYAN budem rada,ak nieco napisete.diky 🙂

danielitta909
17. aug 2011

@zuzuh ano, ano prisli nam vcera...letime o 11tej hodine z KE

eyael
17. aug 2011

@zuzuh - my sice pojedeme až v polovině září, ale budu brát Smectu, Kulíška, kapky do nosu, panadol/paralen/ibalgin (jeden z nich), náplasti, desinfekci na rány... u vás na Slovensku se ty léky asi jmenují jinak, ale Smecta je při průjmech a Kulíšek při dehydrataci....

zdenka_pp
17. aug 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, ako ste riešili kočiare na letisku. Letíme cez Kartago a tam nám povedali, že kočiar musí byť zabalený, ináč neručia za vzniknuté škody. Letíme z KE 23.8. Veľa sa tu na starších stránkach písalo, že s kočiarom sa dá ísť pokojne až k lietadlu a tam sa len zloží pri schodíkoch. Neviem si predstaviť narýchlo tam zabaliť kočiar napr. do fólie. To si mám celý ten kotúč niesť pod pazuchou? 😀 😀 Aké ste mali skúsenosti?

zuzuh
17. aug 2011

@eyael u nas maju taky isty nazov 🙂
ja asi este vezmem nieco od kaslu a nejake ocne kvapky

zuzuh
17. aug 2011

@zdenka_pp aj mi ideme 23-tieho a beriem kociar az k lietadlu a balit ho nebudem.
My ideme cez Medinu a nam povedali ze balit ho nemusim.
O ktorej letite - my o 11-tej?

janka5861
17. aug 2011

kocik si mozes vziat aj do lietadla. staci ked to povies pri odovzdavani kufrov a oni ti povedia co a ako. inak ja som mala tento rok golfky aj s obalom ku kociku /original/ . nebrala som si ich do lietadla. rok nazad som kocik mala az pri lietadle . pred lietadlom som ich zlozila na zem ,oni ich nalozili a potom mi opat po prilete polozili kocik pred lietadlo .... nikdy som nijaky problem nemala . inak, ak tam odovzdas kocik ako batozinu nezabaleny ... tak ti fakt vratia iba hadrgac......

zuzuh
17. aug 2011

Mysliet ze je potrebne zobrat so sebou europsky preukaz poistenca?
A aku obuv pre seba a pre deti beriete - mam zobrat aj botasky?

marta2610
17. aug 2011

@zuzuh Napríklad ja cestujem len v botaskách predsa kým sa človek dostane na miesto od domu cca 1O-12 hod a predsa je lepšie mať pevnejšiu obuv a hlavne my na hotely máme aj menšiu telocvičňu a tam je vstup iba v botaskách .

eyael
17. aug 2011

@janka5861 - my jsme tedy s kočárkem cestovali zatím jen jednou, ale složili jsme ho nezabalený při vstupu do letadla a při výstupu byl vyložený v hale vedle kufrů. Dopadl výborně, nic mu nebylo a to jsme brali docela drahý - za 25tis, tak jsme měli obavy...

eyael
17. aug 2011

@zuzuh - ty oční kapky nejsou špatný nápad, možná bych vzala spíš mastičku oční. Na kašel budeš brát co? Mucosolvan? Myslíš, že nějak můžete nastydnout - z klimošky nebo jak?

eyael
17. aug 2011

@zuzuh - průkazku pojištěnce bych brala.
Boty na cestu pohodlné a spíš volnější - otečou vám všem nohy - tenisky, kecky, kožené... prostě ty, v kterých se cítíš pohodlně, prodyšné, aby se nohy nepařily. Na místě jsme pak využili cross /nebo jak se to píše 😕 /, pak sandálky a to bylo vše. Po většinu času malá lítala u bazenu nebo na pláži, tam stačily plážové botky. Do jídelny pak ty sandálky.

janka5861
17. aug 2011

@eyael.... hej ,ale si ho zlozila pri vstupe do lietadla ,lenze ked ho das ako batozinu a nezabalis ho ... tak ho otrieskaju ..kamoske tak pokazili kocik .kupila golface a zlomili jej koleso ..............

danielitta909
17. aug 2011

@zuzuh ja beriem okrem Paralenu, masticky do oci, sirupu na kasel, kvapiek do nosa este - smecta na hnacky, cierne uhlie, fenistil krem na alergie a stipance, zakladne veci na dezinfekciu ran.

ivkapon
18. aug 2011

@dianocka http://www.recenzie-hotelov.sk/minirecenze.php?... - mňa odradila od výberu tohto hotela táto recenzia na vstup do mora a jej hĺbu. A nebola jediná. Ináč hotel ok.

zdenka_pp
18. aug 2011

@zuzuh Áno, aj my letíme o 11-tej. Dúfam, že poletíme na čas. Rada by som sa ešte v ten deň okúpala či už v bazéne, alebo v mori 🙂

kkacena123
18. aug 2011

@zuzuh, @zdenka_pp Dievčatá dajte vedieť keď sa vrátite, ako ste sa mali. My ideme až v septembri. Tak aby som vedela čo a ako 🙂

dianocka
18. aug 2011

@ivkapon,precitala som si tu recenziu.ja mam od riaditelky ck info,ze plaz je piesocnata,jedine co je zvlastne tak to je meter siroky pas okruhliakov pred vstupom do mora a potom je opat piesok.tak uvidime,ako to nakoniec bude 🙂

deny3
18. aug 2011

@dianocka tak pokial ide o Alanyu, tak tam isto nie je piesočná pláž. Pláž je akoby z malých kamienkov, vstup do mora prudký, spočiatku veľké kamene, pokryté nejakými riasami, takže sa dosť šmýka, dalej je to už piesok, ale tam je už poriadne hlboká voda, podľa môjho názoru, táto pláž nie je vhodná na nejaké šantenie sa v mori s dieťaťom. V Turecku na to skôr odporúčajú Side, tam je piesková pláž.

silerovav
18. aug 2011

@deny3 @dianocka - my jsme byli v Alanyi loni - hotel jsme měli přímo na krásné 🙂 písčité pláži Kleopatra beach. Celá Alanye je hradem "rozdělená" na dvě části a pláže. Ta Kleopatřina je fakt super pro děti (dcerka měla necelé dva roky) a ta druhá má prý kamínky (nebyli jsme tam, jen průvodkyně nám to říkala).
Takže trošku oponuju, písek tam je a naprosto úžasný pro stavění hradů. 😉 Jen jde o to, kde je umístěný ten hotel.