Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

larmimi
24. jan 2012

@katik80 skoda ze ste nechceli first minute, my sme napr. dali zalohu v novembri a mala (bude mat v tom case 6rokov) bola naozaj za 1€..+letiskove poplatky.. 🙂

vidovaz
24. jan 2012

@kaska kupovali sme cez internet, môžeš aj cez slovenský neckermann majú tie isté ceny a ponúkajú zájazdy rakúskych cestoviek. nemusíš lúštiť cudzojazyčný text.

evamanney
24. jan 2012

@miluska.h my ideme do Ella Quality v Auguste 2012...mas nejake rady? Idem tam s 2 rocnou dcerkou hlavne kvoly tomu baby mini clube. Ake su tam podmienky pre deti, stolicky v jedalni, co doniest so sebou co by ma nenapadlo? Izby su ok? My sme si doplatili vyhlad na more, dufam ze sa to oplati. Plaz ok pre dieta? V Beleku som este nikdy nebola, isli ste aj na nejaky vylet autom popozerat krajinu? Akekolvek rady sa nam zidu! Dakujem!!

mimi21
24. jan 2012

@katik80 no ja som to presne vcera pisala, ze dieta zadarmo je vsade uvadzane, ale potom uz nemas zlavu 25% ale len 10% a to si zase na tom istom ako ked si dieta zaplatis 😠
skoda tej premeskanej akcie v kartagu - inac ale oni mi vychadzali lacnejsie ako firo tour, fifo alebo hechter - aj letiskove maju nizsie a aj dieta nie je 290 ale 230 - vcera som sa v tom vratala do polnoci 🙄
ved nasa 3r mala stoji skoto to co zajazd pre dospelych 😝

zuziq8
24. jan 2012

@mimi21 a to ako ti mozu potom tu zlavu zmenit z 25% na 10%?? 😕 my ideme s Koalou a deti su zadarmo a dospeli mame 25% zlavu, ako pisu na stranke i v katalogu...

flori
24. jan 2012

Ahojte,ako citam riesite uz v plnom prude dovolenky.Ja od zaciatku roka obieham cestovky a zistujem ponuku.Doteraz som dovolenku v prijatelnej cene s dobrymi recenziami vybrala za par dni,tento rok je to akosi problem.A doteraz mi s cenami najlepsie vyslo Kartago,vzdy sa tam vratim a kupim.Tentoraz je favoritom Paradise Side Beach.My sme 4 a chceme ist v sezone,pretoze mame skolaka a to su ceny fakt niekedy riadne vysoke.Myslim,ze aj Firo Tour ma celkom dobre ceny,ale to je len moj nazor a zistovanie.

mimi21
24. jan 2012

@zuziq8 no ja som to nasla, uz teraz neviem ci fifo alebo firo, ci hechter, ale proste kombinacia 25% zlava a dieta zadarmo nebola

inak pozerala som ten neckermann s odletmi z viedne a naozaj to vychadza o dost lacnejsie, tak asi poletime odtial 🙂

lucia1981
29. jan 2012

ahojte tiež sa pridávam do diskusie. My by sme chceli ísť do Turecka v lete ale vôbec neviem kde, mám dve deti a tak by som chcela nejaký rodinný hotel so stravou, neviete mi niečo poradiť. ... ďakujem... 🙂

ivkapon
30. jan 2012

ak s dvoma deťmi do Turecka, tak určite 5 hviezdičkový hotel. Odporúčam oblasť Side. Napr. hotel Asteria Sorgun, alebo hotel Turan Prince Residence. Boli sme tam. Sú tam aj slovenský animátori.

zuziq8
30. jan 2012

@ivkapon
@lucia1981 od znamych viem ze minimalne 4 hviezdicky, tie 4hviezdickove hotely su uz na velmi dobre urovni 🙂 lucia z osobnych skusenosti ti nemozem povedat, pretoze sa do turecka chystame toto leto prvy krat, ale kamaratka bola s rocnou dcerkou v side - hotel belinda a pochvalovala si 🙂 je to za velmi dobru cenu, prijemne prostredie, jedina nevyhoda je ze nemas plaz rovno pri hoteli... ale plaz je cisto piesocnata, takze to je fajn...no vela znamych mi odporucalo Side.. a vyber hotela uz zavisi od financii... 🙂

lucia1981
30. jan 2012

@zuziq8 ahoj! ďakujem za info mne pani v cestovke odporučila hotel IZ FLOWER je 4 * a vraj sú s ním klienti veľmi spokojní, je priamo na pláži

mirka907
30. jan 2012

@mimi21 http://www.firotour.sk/dovolenka-leto.html?page...
este stihas zajtra...aj zlava aj zvyhodnena cena na deti

mimi21
31. jan 2012

@mirka907 vdaka za tip, ale uz sme zatplatili toto 🙂
http://www.hechter.sk/turecko/letovisko-Belek-7...
ideme z viedne 11.6. vyslo nas to o 450e lacnejsie ako keby ze ideme cez hechter 😉
minuly rok tam boli znami a oni su dost narocni, tak verim, ze aj my budeme spokojni, hlavne je tam veeeela atrakcii pre deti 🙂

mirka907
31. jan 2012

@mimi21 paradne ste vybrali 😉 .....skoda ze my to mame z KE na Schwechat tak daleko.....

mimi21
31. jan 2012

@mirka907 no dlho sme nevedeli vybrat, potom ako sa zacal blizit koniec januara, tak isli ceny v rakusku mierne hore, minali sa letenky, hoci tam sa lieta skoro kazdy den, potom sme si dali jeden hotel zarezervovat ale kym som dosla domov, tak som si to rozmyslela a vymenili sme to za tento 😅
inak my sme tiez najprv chceli letiet zo sliaca ale ked som videla ten rozdiel v cene, tak sme sa rozhodli, ze pojdeme ztadial - ja mam v blave segru a mm tam ma firmu, takze mame 2 alternativy odvozu, snad ani jedna nesklame, lebo este o tom nevedia 😀

ellin
31. jan 2012

@mimi21 cez aku CK ste kupili dovolenku s odletom z Viedne ? - ja som zatial vybrala zo Sliaca - ale este uvazujem aj nad Viednou - dik

mimi21
31. jan 2012

@ellin isla som cez neckermannreisen.sk - super stranka, dava komplet cenu akurat este poistenie treba pridat
a napriklad my ideme cez FTI a tam je dieta 219e - nad 2r a u nas 290+150 😝

mimi21
31. jan 2012

@ellin aky hotel mas vybraty?

mimi21
31. jan 2012

@ellin no ten aydinbey sme aj my pozerali 😉
no dnes koncia najvacsie zlavy vo vacsine cestoviek, uz minuly tyzden ked sme my vo stvrtok riesili tuto nasu, tak sa uz minali aj letenky aj miesta v hoteloch, podla mna bude aj malo last minute na turecko, lebo teraz sa dobre predava, lebo nikto nekupuje ani grecko ani egypt takto skoro 😅

vidovaz
1. feb 2012

@mimi21 tak nakoniec predsa odlet z Viedne? Neckermann je super 🙂

vidovaz
1. feb 2012

@mimi21 nám už zmenili odlet, ale našťastie v náš prospech. 🙂

mimi21
1. feb 2012

@vidovaz to fakt??? mne sa pacilo, ze uz teraz viem, kedy poletime, ziadne o druhej v noci, my mame odlet 15.10, prilet do antalye 18:45 - sice kym sa dostaneme na hotel a na izbu tak uz bude dost, tak sa len modlim, aby to hlavne mensia zvladla
a pozeram, ze mas velmi sikovne rucicky 😉

vidovaz
1. feb 2012

@mimi21 to fakt, vraj sa zmenila letecká spoločnosť. Ja som to očakávala, lebo v tento náš termín boli všetky hoteli inou leteckou spoločnosťou a v tom novom čase a len tento jeden bol s inou spoločnosťou a v iné časy. Hned sa mi to nezdalo a čakala som že to zmenia a aj sa tak stalo. Cca o týžden po kúpe nám prišiel mail o zmene. Ideme síce už 4:50 ale aspon máme celý den k dobru. Nám to nejako neprekáža, beriem totiž len staršiu dcérku a tej je to jedno, dospí neskôr.
A ďakujem za pochvalu 🙂, teší ma.
A koľko má menšia dcérka?

mimi21
1. feb 2012

@vidovaz mensia ma teraz rok, ale ked je unavena, tak je z nej riadny nervacik 😝
a cez aku cestovku idete? my mame FTI, letime 11.6, tak dufam, ze nam to nezmenia 😒

vidovaz
1. feb 2012

my ideme priamo cez Neckermann 6.6. dúfam aj ja ,že to už bola posledná zmena. Tak to bude fuška, dve malé detičky a mladšia je teda ešte ozaj malinká. My sme boli so staršou dcérkou ked mala 1,5 roka v Grécku a povedala som,. že nikdy viac. To bola dovolenka len o nej. Vôbec som si neoddýchla, lebo sa to točilo o tom ako a kedy bude spať, jesť, naháňačky okolo bazéna, nakoľko sme na pláž nemohli, lebo piesok Pá 🙂 🙂 🙂 . Preto nechávam teraz mladšiu doma, aj tak z toho nič ona nemá, ale bude mi stráááááášne chýbať. 😀

ivkapon
2. feb 2012

@lucia1981 moja známa v tomto hoteli bola už 2x. 🙂

cat
2. feb 2012

my rozmýšlame o tomto:
http://tatratour.sk/dovolenka/turecko/grand-pre...
Boli ste tam niekto s deťmi?

lucia1981
2. feb 2012

@ivkapon ahoj! a bola spokojná s hotelom?

alienka73
2. feb 2012

@vidovaz preco ste s malou nemohli ist na plas? lebo bol horuci piesok? My ideme do hotela Diamond beach & spa do Side, bol tam niekto?? Je malo recenzii na tento hotel a aj tu na forach som ho nezahliadla, tak snad sa niekto najde kto tam bol a nieco o nom napise.