Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katka512
19. feb 2012

@adka12 ano my ideme od 27.05 do 03.06. Belinda club tiez my ho v cestovke vychvalili 😎 a do tej agentury chodim vzdy ked idem na dovolenku lebo to je jedna cestovka Hellas travel a ponuka z viacerych dovolenkovych katalogov a tie baby to maju aj prechodene .......aj mi povedala ze pre nas teda s dietatom je lepsi Belinda club nez Belinda hotel,plaz ze je uplne pieskova,a strava v podstate kedykolvek.......ze izby niesu nejak extra moderne ako v najnovsich hoteloch ale ze su pekne a ciste..... my ideme na 8 dni a platime 1169 euro- traja- cez koala tours.
Vy kolko platite a kedy letite?
Aj si si rezervovala postielku pre malu?
Inak uz som pozerala aj referencie na nete niektori velmi chvalia a niektori nadavaju ale tak 100ludi 100chuti 😎 😀

katka512
19. feb 2012

@adka12 a este ze turci maju napisane ze je 4hviezdickovy ale podla nasich kriterii splna 4apol az 5 hviezd.
Tiez kvoli malemu ideme skorej lebo cez sezonnu to mam musi byt riadne horko,ideme snim prvykrat tak uvidime

adka12
19. feb 2012

@katka512 tiež ideme cez koalu priamu 6.6 na 11 dní za 1700€. máme 2+1 izbu, dcérka bude mať už 3 skoro, takže postielku už nepoužívame my. tiež som kadečo čítala, tak som zvedavá 😀
a odkiaľ letíte? tak dáš potom referencie ked prídete, ja budem akurát baliť, aby som vedela. načo sa pripraviť a čo zobrať 😉

zuziq8
19. feb 2012

@katka512 nam vraveli presne naopak, ze turci maju napisane 4 hviezdickovy a u nas sa to rovna tak 3 hviezdickam... preto ze treba vyberat hotely aspon so 4 hviezdickami...

ani3012
19. feb 2012

@katka512 ako píše @zuziq8, tiež som počula,že treba rátať o hviezdu menej....

katka512
20. feb 2012

@ani3012
@zuziq8 tak neviem lebo ked pozriem v katalogu Koala tours ten club Belinda je tam pisana ze oficialna trieda 4hviezdy a z boku strany pozdlz je hodnotenie slovenskej cestovky a tam su 4 a pol hviezdy.......ale sak nie som narocny clovek hlavne nech je cisto a v pohode strava. 😎
Baby a vy uz ste boli v Turecku, musi sa na letisku kupit aj nejake vizum a ak ano to uz je hradene cestovkou alebo si to musime zaplatit my.

katka512
20. feb 2012

@adka12 Letime z BA, som zo Senice tak taka hodina, hodina a pol na letisko, urcite ti dam potom referencie 😀

zuziq8
20. feb 2012

@katka512 my ideme tiez cez koalu 🙂 takze viem ti povedat, ze ked si otvoris katalog uplne vzadu na strane 348 mas tam tabulku s "hviezdickami", nie je to oficialna trieda, ani ekvivalentne ohodnotenie hotela nasim slovenskym hodnotenim k tomu ich tureckemu, ale je to hodnotenie cestovnej kancelarie... 🙂 okrem toho, nam tiez navrhovali club belinda, lebo ze tento rok je este nizka cena, ale kedze hotel poziadal o 5 hviezdiciek, a aj ich tento rok dostanu, tak ceny pojdu hore.. takze aj na to treba prihliadat ze ten hotel je uz na urovni tych 5 hviezdiciek (podla tureckeho hodnotenie) 🙂

katka512
20. feb 2012

@zuziq8 takze super 😀
a vy kam idete a kedy?
uz ste boli niekedy smalou? my ideme s malym prvy krat a moc neobsedi takze mam ztoho trochu stres ako v lietadle a hlavne este ked treba byt na letisku dve hod pred odletom potom transfer do hotela no ked vydrzi toto....strasne som zvedava ako to zvladneme 😎 😀

zuziq8
20. feb 2012

@katka512 my ideme 6.6 - 16.6 do hotela belinda, to bude mat mala akurat rok 🙂 bola tam pred rokom kamaratka s malou, tiez mala jeden rok a uplne super ze to brala mala 🙂 ja mam tiez trochu strach z cesty, lebo nasa je riadne sidlo a neposedi na mieste ani sekundu 😀 inak sme s nou na taku dlhu cestu este nesli, tak uvidime, mozno nas prekvapi a bude uplne kludna 😎

mikina44
20. feb 2012

@martuska75 Ahoj..ak ti môžem poradiť, tak podľa mňa je pre deti a rodičov Turecko absolútne TOP...my chodíme každý rok, nevieme si vynachváliť...chodíme vždy koncom júna, je tam už krásne teplé more, 27 stupňové, cez deň tých 33-35, úplne ideálne...treba dávať pozor na výber hotelov, pretože tak ako je v turecku kopec super hotelov, je tam veľa priemerných, dokonca aj podpriemerných, takže na to treba dať pozor..inak dobré hotely majú super služby pre deti, stravu pre deti, krásne veľké bazény pre deti...ak ti ja môžem odporučiť, tak napr. hotel Miracle, je iba 20 min cesty od letiska, takže pre deti úplne ideálne...a taká vec ako detská postieľka je úplna samozrejmosť...tento rok ideme do Sherwood Breezes, tiež je v Lare, ako aj Miracle...v Side sú super hotely Side sun, Kumkoy, Sunis Kumkoy, ale transfér z letiska trvá min. cez hodinu, takže toho sa mi teraz stránime:o))

mikina44
20. feb 2012

@katka512 ahoj..v turecku na letisku si musíš kúpiť víza, 15 eur na osobu...a je jedno či ide o mesačné dieťa,alebo o dospelého človeka:o(( a čo sa týka detí, ja mám skúsenosť, naša malá mala minulý rok 1,5 a zvládla všetko úplne v pohode...dokonca som mala pocit, že ani nevedela, ako daleko sme sa presunuli...:o))

katka512
20. feb 2012

@mikina44 dakujem za info 😎 este v prispevku predtim pises ze detska postielka je samozrejmost ako musim si ju v cestovke rezervovat alebo staci az priamo na hoteli aj sa zato nieco plati?

mikina44
20. feb 2012

No my čo sme zatiaľ boli, tak v dobrom hotely už podľa toho, že vedia, že má prísť dieťa do troch rokov, tak už automaticky postieľku nachystajú na izbu...stačí na recepcii, ked sa na to opýtaš a oni ti už povedia, či ju majú nachystanú, alebo ti ju s kuframi donesú na izbu...je to bleskovka, dobrý hotel v turecku je ozaj špica...

lenka03
20. feb 2012

Ahojte, my sme boli v Nashira rezorte pri Side, sluzby hotela super ale co mi vadilo bol chybajuci pozvolny vstup do mora, prislo mi ze par m od brehu je to dost hlboke. To bola jedina vyhrada. Poradite lepsie stredisko co sa vstupu do mora tyka max 1,5 hodky od letiska?

ciko85
20. feb 2012

ahojte baby,boli ste niektora z vas v hotely Silence Beach Resort..my tam ideme 19.6 a rada by som pocula nazor kto tam uz bol 😉

monikapalo
21. feb 2012

Odlietate niekto 9.6. do Turecka z KE? 🙂

mikina44
22. feb 2012

@lenka03 Môžme určite odporučiť Kumkoy Beach, Alba Resort, Side Sun...všetky sú v Side a majú krásny pozvoľný vstup do mora...

zuziq8
22. feb 2012

@monikapalo a kedy idete spat? my ideme z ke 6,6 a vraciame sa 16.6, a kam presne idete? 🙂

monikapalo
22. feb 2012

@zuziq8 😀 tiez prideme domov 16.6. Ideme do Limak Lara a vy kam ? 😉

zuziq8
22. feb 2012

@monikapalo tak to sa mozno stretneme na ceste domov 😀 my ideme do Side - hotel Belinda... mame na to dobre odporucania od znamych co tam boli s detmi, tak snad to prezijeme bez ujmy 😝

monikapalo
22. feb 2012

@zuziq8 ano na Belindu som pocula aj ja vela chval, tak drzim palce. 😉 Ja tiez este netusim , co nas tam bude cakat, maly este stale pije mlieko aj v noci, som zvedava ako toto poriesim. 🙂

zuziq8
22. feb 2012

@monikapalo nasa sa uz odstavila od mliecka uplne, celu noc pekne prespi...mne vsetci vravia ze v pohode, bude to vsetko OK..ale ja uz teraz mam zoznam veci co musim zobrat pre malu, stale nieco dopisujem a bojim sa aby som na nieco nezabudla 😀

monikapalo
22. feb 2012

@zuziq8 ja budem robit presne to iste 😀 , ale este si necham chvilu cas. Tak dufajme, ze vsetko bude ok a budeme sa vytesovat z mora a slniecka. 🙂

monikapalo
22. feb 2012

@zuziq8 mimochodom, ten zoznam si potom od Teba opisem dobre ? 😀 😀 😀

zuziq8
22. feb 2012

@monikapalo ja uz mam zoznam, ked ma nieco napadne, hned to ide na papier, ale zda sa ze to je vsetko 😀 aj ked mi vraveli ze nemam zbytocne brat vela liekov, ze sa aj vela inych veci da kupit, ja si radsje zoberiem svoje, nez sa spoliehat na turkov 😀 dobre, potom ti ho oskenujem 😝

monikapalo
22. feb 2012

@zuziq8 dik 😀

martuska75
22. feb 2012

@mikina44 díky veľmi za rady, už sme to Turecko skoro vzdali lebo mi v cestovky povedLI že je tam v lete 50 stupňov ☹ . Kedy koncom júna chodievate? POsledný júnový týždeň nebude už moc teplo? Známy nám odporúčali tiež ten Kumkoy a pozerla som že ho majú v Hydrotoure tak som nad ním dosť uvažovala. S ktorou cestvkou chodievate? Pôvodne som rozmýšlla nad termínom na dovolču až tak začiatkom septembr aby bola NIňa väčšia ale tuším píšeš že si bola v Turecku s jeden a pol ročným drobcom ( malá je vianočná). Dá sa to zvládnuť?

katka512
22. feb 2012

@zuziq8
@monikapalo ja tiez presne uz teraz rozmyslam ze co je treba lebo to tak utecie ani sa nenazdame a budeme aj z dovolenky doma 😀 😀 😀 hlavne beriem nieco do usiek nosa aj oci,potom,Nurofen,capiky, Hylak aj Kuliska,fenistil kvapky aj krem a planujem tak tyzden dopredu davat malemu probiotika a aj potom ked budeme tam to si tu baby pisali aj jedna Dr mi to poradila ze tim nemam co pokazit........ Baby a kociky ake mate golfky,ja mam concord ten je dost velky ale nechce sa mi golfac kupovat 😝

zuziq8
22. feb 2012

@katka512 my sme kupovali taky lacny golfac...mohli sme si pozicat, ale predsa len nikddy nevies co sa mu moze cestou stat, tak sme kupili taky lacny len na dovolenky 😀 inak vraj fenistil kvapky sa davaju detom na cestu, ako ukludnovak.. 🙂