Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katka512
22. feb 2012

@zuziq8 nooo stim fenistilom mas pravdu niekdo dava aj kinedril ale ja mu dam asi fenistil inak som velmi zvedava kedy bude mat odlet lebo to moze byt aj opolnoci a to je ze uplne onicom....
A aky mate golfac da sa aj polohovat?

zuziq8
22. feb 2012

@katka512 da sa dat do polosedu, ale to je na spanie uplne v pohode, my ho berieme hlavne preto, lebo mame plaz troska dalej od hotela, aby sme malu nevlacili na rukach 🙂 inakje celkom lahky a maly po zlozeni, takze taky cestovny.. http://www.babyberry.sk/index.php?route=product...
a co je to ten hylak? 😕

katka512
22. feb 2012

@zuziq8 sikovny golfac 😎 Hylak su kvapky proti hnacke 😎 inak beriem dost liekov aj pre nas lebo moj priatel je niekedy horsi ako male dieta 😀

zuziq8
22. feb 2012

@katka512 to as vsetci chlapi, moj dvakrat zakasle a tvari sa ako keby umieral 😀

mikina44
22. feb 2012

@martuska75 ahoj...naša mala presne 20 mesiacov, ked sme s nou minulý rok boli...a môžem ti povedať, že ona jediná tú cestu ani nevnímala...v lietadle zaspala hned ako sme začali vzlietať a nehovorím to len za naše dieťa, cestovali sme spolu 7 rodín s 10 deťmi a ani jedno nemalo problém.o)) ale čo sa týka transféru z letiska do letoviska, tam by som vážne pouvažovala, aby to nebolo moc daleko...transfery sa robia autobusmi, deti sa v nich nemaju ako priputať, takže taký neposedkovia v ňom veľa nevydržia...my preto už druhý rok volíme Lare, práve kvôli krátkemu transféru:o) tento rok letíme 27.6. a to tam býva tak do 35 stupňov, takže úplna pohoda...ale v juli auguste by som s takým malým dieťatkom nešla, to su tam naozaj vysoké teploty...my lietavame cez Schvwechat, cestovka Schainsland alebo Neckermann, osvedčilo sa nám to, vychádza to o dosť lacnejšie...

mikina44
22. feb 2012

@mikina44 a ešte jedna vec...cez rakúsku cestovku ti nehrozí let v noci, tak ako u väčšiny slovenských cestoviek 😒

mikina44
22. feb 2012

@zuziq8 zuzig, čo sa týka turkov, tí majú rozhodne lepšie zdravotníctvo ako my:o)) a lekárne naozaj všade...

katka512
22. feb 2012

@mikina44 hmm to mi tiez hovorila v cestovke, ze ked nechcem nocny let mozem ist cez neckermann ale zase tam nemame slovenskeho delegata a moja nemcina alebo anglina nic moc 😅
este sa ta chcem opytat su tam komare treba aj nejaky repelent brat?

larmimi
22. feb 2012

tie komare to by aj mna zaujimalo, hlavne ci su tam uz aj zaciatkom juna ?? 😅

zuziq8
22. feb 2012

@larmimi
@katka512 kamaratka co bola pred rokom v Side vravela ze po komaroch ani stopy 🙂 boli koncom juna.

@mikina44
@katka512 ja som za 16 rokov ani raz nemala nocny let z kosic 😎 vacsinou boli odlety skoro rano.

@mikina44 no nehadam sa o tom ze turci maju lepsie zdravotnictvo, a tiez viem ze maju lekarne vsade, ale predsa len radsej si zoberiem overene lieky zo slovenska ako tam nieco hladat a skusat 🙂

mikina44
23. feb 2012

@katka512 ahoj, nikdy sme komáre nemali, aj ked, ked sme išli prvýkrát, tiež sme boli nabalení repelentmi:o)) tak ale večer, určite keby napr. v izbe svietiš a máš otvorené balkonove dvere, tak dnu určite komáre nalietajú..ale inak ani nevieš, že sú:o))

katka512
23. feb 2012

@zuziq8 ja som citala ze napriklad v Egypte na tie zaludocne tazkosti vobec nezaberaju slovenske lieky 😎 ale ja si beriem tiez nieco aj z SK.
tak ty si potom nejaka cestovatelka teda 😀 za tolko rokov

@mikina44 inak vies co kazdemu ked poviem ze ideme do Turecka aj s malym , vsetci sa cuduju a rozpravaju mi ze sa tam kradnu decka a neviem co a vcera som si bola dat robit pas a ta pani to iste ze vy sama nechodte ani na krok a ze za jej maleho jej ponukali peniaze 😅 😅 vazne je to tam take strasne alebo su to take blbe famy...... 😅 😠

dai
23. feb 2012

@katka512 neblazni katka, to tam potom ti znamy nikdy neboli ... my sme boli pred 2 rokmi v side s malou - to mala 3 roky, minuly rok som rodila ale muz tam bol s malickou znovu a tentorok sa tiez chystame...
pritom moja mala je totalne ten ich typ - vsetci boli k nej strasne mili, vzdy mala vsade prednost... niekedy to sice uz bolo moc ale k detom su prave turci omnoho zhovievavejsi ako ine narody...
my sme nemali ziadne problemy, do egypta, tuniska a pod. by som s malymi deckami nikdy neisla - uz aj len kvoli tomu zdravotnictvu , hyiene a pod. ... ale turecko je v tomto velmi europske... Urcite , treba si vyberat kam ides - my chodime len do 5 hviezdickovych hotelov s holidaycheck odporucanim aspon 95%... Tento rok sa chystame do Voyage Belek rezortu ...
osobne si myslim ze pre decka lepsie hotely ako v turecku nezozenies ( porovnavam pritom Emiraty, Taliansko a turecko - tam sme boli s malickou - vsade 5hviezdickove komplexy - sice v Emiratoch je ubytovanie luxusnejsie ale celkovo aktivity a starostlivost o decka je lepsia v Turecku - vsade sme boli pritom v rezortoch s pieskovou plazou...)

dai
23. feb 2012

a k tym komarom - v turecku sme boli raz na prelome jula a augusta - strasne teplo, po komaroch ale ani stopu, minuly rok bol muz na konci augusta a to uz bolo omnoho znesitelnejsie pocasie ale tiez ziadne komare...

larmimi
23. feb 2012

@katka512 kinedril je myslim az od 6tich rokov, nie? ono je to krasna predstava ale kinedril je myslim riadna supa pre take male deti 😅 myslis ze fenistil pomoze? 🙂 tiez sa bojim toho cestovania

katrin31
23. feb 2012

@katka512 @larmini a vsetci co ste sa pytali na komare..my sme boli minuly rok v side od 19.6. a mali sme straaasne vela komarov, hlavne vecer..ale to preto lebo popri nasom hotely bol taky potok alebo co..a k veceru bolo komarov neuveritelne vela..

katrin31
23. feb 2012

videla som ze tu spominate lieky na hnacku..bez toho neodporucam ani ist.my sme ju mali komplet vsetci aj so zvracanim, okrem maleho,jeho som este kojila tak asi preto to on nedostal..a to sme boli 7mi.pomohol nam endi-ex ci ako sa to vola..

martuska75
23. feb 2012

@mikina44 vieš keby sme išli len s drobcom tak uvažujem nad tou rakúskou cestovkou ale ideme aj s 8 ročnou slečnou takže som hľadala hotel aj so slovenskými animátormi. Takže zatial vedie ten Kumkoy. len váham či je lepší termín odletu 26.6 alebo 28.8. Inak nad zahraničnou cestovkou rozmýšlam dávnejšie ale asi by sme mali problém s dopravou na letisko. Nevieš čo tam stojí parkovanie? Alebo vás tam niekto vozí?

mikina44
23. feb 2012

@katka512 určite na deti treba dávať pozor, ale títo ľudia, čo takto rozprávajú, tam zrejme nikdy ani neboli...my máme pre malú aj takí náramok, je tam jej meno, hotel, v ktorom býva...ale obavy mám len preto, že tie rezorty sú naozaj veľké a deti sa vedia stratiť, ani nevieš ako:o)) turkom sa určite páči ženy, ako každým chlapom, blondýnky tam nemajú, takže sú pre nich atraktivne...ale ked ich odbiješ a neprovokuješ, tak dajú pokoj..viem to z vlastnej skúsenosti...

mikina44
23. feb 2012

@dai úplne súhlasím s týmto príspevkom...pre malé deti nie je nič ideálnejšie ako turecko..majú tam všetko čo potrebujú a deti sú v hoteloch ako malý polobohovia:o)) dovolené majú všetko!!! a taký ľudia, čo hovoria, že by tam nikdy s deťmi nešli, tak tam určite nikdy neboli..

martina2001
23. feb 2012

Neviem baby, my sme tam komáre nezažili nikdy, je tam pre deti raj, kopa atrakcii v každom dobrom hoteli. Ozaj môžem s deťmi len Turecko odporučiť

dai
23. feb 2012

@martuska75 ahoj, my chodime len rakuskymi cestovkami -boli sme inak aj v hoteli kumkoy beach - az na izby je to super hotel, nasa mala nastastie hovori nemecky, tak nema vo vaecsine hotelov problem...my parkujeme vzdy vo viedni - ten parkhaus myslim C - je to parkovisko vonku, nie kryte... hje ale tiez strazene a vlastne sa od neho na letisko dostanes podzemnym koridorom - myslim ze na 2 tyzdne to vyjde ani nie 100 euro, co je v pohode suma... pricom vela rakuskych cestoviek dava zlavove kupony na parkovanie na letisku, prip. je to zadarmo...

katka512
23. feb 2012

@mikina44 ved to ti nasi znami v podstate v zivote neboli ale reci maju kopec 😠 😀 Ja som bola tiez v taliansku aj Chorvatsku, dokonca sme s priatelom pracovali v Spanielsku a snicim hroznim som sa nestretla.....A ta pani u tych policajtov co som sa bola dat fotit na pas uz z reci bolo vidiet ze rada prehana 😀 😀 😀 ale som kludnejsia ked som sa ta opytala 😎 teda neviem do Turecka idem prvy krat ale hovorila mi ze ona si tam nakupila 12parfemov Chloe,Hugo boss atd 70ml za 9euro z povodnej ceny co stiahli typka zo 70eura aj supravy adidas nike a neviem co ...ja si skor myslim ze su to fejky ty aku mas stimto skusenost?
@larmimi Kinedril by som malemu urcite nedala to som len pisala co viem ze niekedy detom davaju inak tu na MK som sa stretla stim ze niektore maminy davaju detom aj polku diazepanu ani to unas nehrozi 😖 pochybujem ze ten fenistil zaberie lebo ked ho maly mal a bol vyhadzany tak DR ze uvidite ako Vam bude spat a niiiiiiiic 😀

katka512
23. feb 2012

@katrin31 my tiez budeme pritom potoku niekde lebo my v cestovke onom rozpravala ale ze niekedy zvykne byvat vyschnuty ale to asi v sezone.......

larmimi
23. feb 2012

@katka512 haha fenistil je slaboda zrejme 🙂 🙂 my sme ho nikdy nedali, ale teraz mam aj malu choru doma tak som nervozna to je na prasky a maly je tiez nachladnuty stale sa budi v noci tato ho naucil nosit na rukach tak parada...tak som mu o tretej rano dala 10kvapiek 😅 😅 😅 😅 😅 mrncal ale nejako prespal 😀

ten diazepan...mama mi hovorila ze ked sme boli my male, tak to dr. normalne predpisovali ...aj v domovoch to davali , tam robila moja babka....normalne som cumela , aku pohodicku si vytvarali 😀
a k tym veciam jasne ze su to fejky !! ak nie odnasam si odtial kabele guess 🙂) haha

aliza
23. feb 2012

@katka512 ahojcek. My sme boli minule leto v Turecku, v auguste, maly mal 11 mesiacov a uplne super. Decka boli cely den vo vode, akurat maly spaval v kociku v chladku, nechodili sme ani na izbu. Jedol jedla z dietneho bufetu, to boli vacsinou nesolene, neochutene varene alebo dusene zemiaky a zelenina, nejake to maso a v pohode. Cele dni sme jedli melony, ovocie, malemu som davala pit vodu z automatu, ani som ju neprevarala a nic mu nebolo. Nikto z personalu nebol doterny, vsetko bolo fakt super, uzasna dovolenka, Turecko jednoznacne odporucujem rodinam s detmi, tento rok ideme znovu 😉. Let bol trosku narocnejsi, maly je tiez aktivny a nejak nemohol zaspat, nechcel ani sediet, proste chodil z ruk do ruk 😖, takisto transfer bol narocny, kedze sme boli hadam posledny hotel na celej riviere a cela cesta trvala asi 3 hodiny, ale dalo sa, aspon sme si pozreli letoviska a krajinu. Kocik som brala velky, kedze som ratala s tym, ze maly v nom bude cez den spavat a az na jeden skrabanec to prezil.

larmimi
23. feb 2012

@zuziq8 super cena za ten kocar ! my mame za 99 piere cardin inac nic moc a cakam ze mi ho tam roztrieskaju 😀 ak hej tak chcela by som kupit orion ten ma perfektnu striesku proti slnku, upne dieta zatieni..

mikina44
23. feb 2012

inak baby, chcela som vám poradiť jeden homeopatický liek, ktorý sme malej pred letom dávali my, ale už som ho doma nenašla, dávala som ho mojej kamarátke, tak sa asi minul...ale opýtajte sa v lekárni, je to na spôsob kinedrylu, ale je to homeopatikum, takže aj pre najmenšie detičky...ak mi sem napíšete názov, tak budem vedieť, či to je on...čo sa týka kočíkov, aj mňa strašili, ako mi ho hrozne zničia, ale nie je to pravda...brali sme golfáče Maclaren Quest a ani škrabanček...tento rok beriem Dazzle, tak uvidíme, ako dopadne ten 🙂 čo sa týka parkovného, to stojí vo viedni 50 eur na týždeň myslím, ale každá rakúska cestovka naň dáva zľavu, pokiaľ si u nich zakúpite zájazd..Nám dali parkovné za 30 eur...Nakoniec pre nás cestovka vybavila mikrobus, kedže sme šli 7 rodín a tí nás doviezli z TN do Viedne za pár korún...aj prišli pre nás..tento rok ideme znova tak, ideme 6 rodín 😉

mikina44
23. feb 2012

@martuska75 Martuška, poradím ti..zajednaj si zájazd cez rakúšanou, ušetríš a pritom v Kumkoyi využiješ slovenské delegátky...takto to robí polovica slovenska:o))

martuska75
23. feb 2012

Inak ked ste tu popisovali tie blondínky tak na našu Rebeku pokrikovali aj na Sicílií ale teda pri všetkej slušnosti, ale kývali, zdravili a otáčali krky asi všetci Taliani 🙂