Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

adinam
27. feb 2012

Môj názor-jednoznačne september 😉 Krásne počasie,ale hlavne-teplučké more 🙂 .Veď kvôli tomu tam chodíme,či nie?V júni bola pre nás voda studená... 😒 Ale ak niekomu vyhovuje chladnejšia voda...

monikapalo
27. feb 2012

@katka512 povodne som planovala, ze si kupim nejaky golfacik, ale tak ma to preslo. Nakolko Tomi bude mat v case dovolneky uz 2, 5 roka, je mi uplne zbytocne kupovat dalsi kociar. Takze kociar beriem urcite, ale vyuzijem ten svoj, je uz sice starsi, Peg- perego Atlantico, ale som s nim spokojna, je sice vacsi, ale snad nam do lietadla vojde. 😀 😝

dai
27. feb 2012

ahojte, tak my nakoniec ideme na 15 dni - koniec augusta, zaciatok septembra... vyhodnotili sme to ako najlepsi termin

martuska75
27. feb 2012

Baby neviete ako je to s kočíkom do lietadla? je tam nejaké obmedzenie na rozmery resp. váhu a či sa za ne platí???

@dai podľa posledných info sa asi aj nám viac vidí ten začiatok septembra kvôli tej čajovej vode. Ale asi sa def. rozhodnem na poslednú chvíľu 😉 😉 😉

adinam
27. feb 2012

@martuska75 😉 ,fakt fandím septembrovým pobytom,lebo v júni sme sa ani my dospeláci moc nekúpali,nieto ešte naše deti... 😒A stráviť celú dovolenku pri bazéne môžeme aj doma a za lacnejší peniaz. 😕

dai
27. feb 2012

@martuska75 zalezi od toho akou spolocnostou letis - si to prezisti na ich stranke - u nas sa napr. za kocik neplati ani sa nezaratava do batoziny...

zuziq8
27. feb 2012

@martuska75 tak ako pise @dai ani u nas sa neplati za kocik, ani sa nezaratava do batoziny... myslim ze sa za kocik neplati nikde, ale mozu ti ho ratat do batoziny... inak teraz u nas menili podmienky na charterove lety a na osobu sa uz neda zobrat 20kg, ale len 15kg...na to si tiez daj pozor, ci sa nieco nezmeni, aby si nemusela vybalovat kufor na letisku 😀 alebo platit nehorazne peniaze za nadvahu 😒

dai
27. feb 2012

@zuziq8 no, zalezi ze akou spolocnostou letis - ak z ba alebo kosic cez tatra travel tak je to asi ako pise zuzka... my napr. letime so sun express airlines a tam je batozina na osobu 30kg, na dieta myslim ze 10...

zuziq8
27. feb 2012

@dai my ideme s travel service, tam viem ze teraz znizovali z 20kg, na 15kg na osobu a vy mate aj na dieta batozinu??? 😕 u nas je na letenku batozina, a kedze nasa este nebude mat 2 roky, tym padom nema narok na vlastne miesto a teda ani na batozinu... aspon tak ja viem, ale hlavne ze letiskove poplatky za nu platit treba 😠

dai
27. feb 2012

@zuziq8 my mame 2 deti, takze starsia uz ma narok na sedadlo a tym padom aj na batozinu, za malinkeho tiez platime len letiskove... no pre nas by bolo 15kg velmi malo - my sa aj kvoli tomu sk cestovkam radsej vyhybame 😢

zuziq8
27. feb 2012

@dai no my by sme sa do 20kg v pohode zbalili, v lete to nie je problem, ale ked to dali na 15kg a este musis zaratat aj vahu kufra tak to bude ufff 😖

larmimi
1. mar 2012

baby boli ste niekto v tom delfinariu ? ci sa oplati...mala by chcela plavat s delfinmi (100€) 😀 ach jo..
ja musim riesit homeopatika pre mna mam cestovne nevolnosti uz od detstva ☹ najviac zabera kinedril ale to si pri dvoch detoch nemozem dovolit....takze aj taky kratky vylet busom moze byt pre mna nocna mora 😖

livia76
2. mar 2012

@larmimi my sme tam boli už 3x, ale len na šou, plávanie a fotenie som len pozerala 😉 ale dcérku to nejak nenadchlo takže sa tam ani nepýtala, dúfam, že keď zas pôjdeme v máji, bude jej opäť stačiť len predstavenie, je to super zážitok, odporúčam 😵

larmimi
2. mar 2012

@livia76 dakujem, my ideme v juni, nech uz sa otepli aby sa nam more zohrialo 😵 😵

livia76
2. mar 2012

@larmimi my sme tam od 23.5- 20.6 našťastie sme otužilí takže ak niesu vlny, kúpeme sa v pohode, minulý rok mala voda v máji okolo 21 °C a v júni už 24 to nám ajjajajajjjjj stačilo 😉

martuska75
3. mar 2012

@larmimi ako si zistila cenu toho plávania s delfínmi? Na stránke vraj nemajú ešte aktuálnu cenu. Takto to stálo minulý rok? Dcéra by tam tiež chcela ísť 😉

martuska75
3. mar 2012

Inak ďakujem vám všetkým čo ste mi radili. Je to rozhodnuté a hlavne zaplatené 😉 . Bude to tento rok Turecko - Side, Kumkoy Beach&spa / 28.8. - 7.9. Dúfam že som sa dobre rozhodla. Ešte som tam nikdy nebola tak som zvedavá. Určite sa sem ešte prídem poradiť čo a ako. Kam sa oplatí ísť na výlety a tak. Prípadne ak sa tam tiež chystáte alebo ste tam boli ozvite sa rada pokecám . Díky

zuziq8
3. mar 2012

@livia76 a v ktorom delfinariu ste boli? myslim ze je v alanyi, aj v antalyi 🙂

larmimi
4. mar 2012

@martuska75 to ste dobry hotel vybrali...je dost drahy 😅 niekde som vygooglila diskusiu o tom delfinariu a jedna pani to tam spominala ... 🙂

larmimi
4. mar 2012

inac ja uz sa taaaaaak tesim 😵 😵 😵 jun je tu cobydup 🙂

martuska75
4. mar 2012

@larmimi odporučili nám ho známy. boli tam minulý rok 😀 S drobcom som chcela ísť "na istotu". Cenovo to nakoniec nebolo také hrozné - teraz boli všelijaké akcie takže sa to dalo.

poppy1
5. mar 2012

ahojte baby! prosim vas, poradite overeny hotel v Turecku, ktory je od letiska max. hodinu cesty vzdialeny, plaz aby bola hned pri hoteli, nanajvys tak 150 m, piesocnata, cista...ideme prvykrat s dcerkou ktora bude mat rok a pol....dakujem 🙂

jaaty
5. mar 2012

@poppy1, my sme boli v Kamelya Wrold a boli sme veľmi spokojní 🙂)

poppy1
5. mar 2012

@jaaty dakujem idem kuknut 😉

poppy1
5. mar 2012

kedy by te odporucali ist do Turecka? manzelovi najviac vyhovuje v juni, alebo potom az v septembri, oktobri. dakujem!

dai
5. mar 2012

@poppy1 my sme boli v kumkoy beach and spa - velka spokojnost - je to pri side cca. 40 min od letiska... teraz ideme do Voyage Belek hotelu - je to este blizsie k plazi a vyzera byt velmi fajn - na trip advisore ma odporucania na 96% a strasne vela pozitivnych reviews...

dai
5. mar 2012

@poppy1 skor koniec augusta, zaciatok septembra - vtedy uz neni tak teplo ale je more je nadherne vyhriate... v juni bude tiez fajn co sa teplot tyka ale more este nebude teple...

miska200
5. mar 2012

@poppy1 my sme boli v Turecku uz 5x a vzdy v juni. Teploty okolo 33 stupnov a more okolo 23 - akurat, v noci je akurat, ani klima nemusi ist. Ja odporucam jednoznacne jun 🙂))

poppy1
5. mar 2012

@miska200 prosim a napisete mi aj v ktorych hoteloch a ci ste boli spokojni? dakujem! hladam aj nieco cenovo prijatelne 🙂

miska200
5. mar 2012

@poppy1 vlani sme boli v rezorte cca 10km od Side - Olympic Spa Hotel - ultra AI, uplne uzasny - cena cca 680 eur/osoba - toto by bolo aj pre deticky.... Inak sme boli skor v takych lacnych hoteloch - mestskych - v Alanyi - ta je uplne naj podla mna - to nas vyslo 400 eur/osoba na 15 dni polpenzia - hotel Balik. Ale tu by som asi nesla s detmi. Potom sme este boli v hotel Gardenia, Alanya - to bol pekny hotel s dobrou stravou - ale tiez mestsky bez nejakeho mega velkeho bazena, arealu pre deti, asi len pre pary by som odporucala. Este sa nam pacil aj Sultan Sipahi - tiez Alanya, v centre, to iste ako Gardenia... Este sme boli aj v Kemeri, nazov hotela si nepamatam, lebo to bolo skoro pred 10timi rokmi, tam je nadherne, ale plaz je kamienkova. No co sa tyka Turecka, urcite budes spokojna, pomer cena:vykon neskutocne vyhodne vychadza... a ten shopping 😝