Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dai
5. mar 2012

@miska200 v septembri su take iste teploty vzduchu akurat more ma cca. 30 stupnov a viac... my sme doteraz chodievali s nasou malinkou, teraz ideme uz s dvoma malymi detmi a malinka to teple more milovala - pri bazene sme ani neboli 🙂

miska200
5. mar 2012

@dai ano je tam fajne, aj voda teplucka, no ja som raz bola prave na konci septembra a boli neskutocne teple noci, zle sa mi spavalo, mozno len nahoda... 😉

dai
5. mar 2012

@miska200 fakt? ja som zatial bola len na preloma jula a augusta - vtedy bolo strasne teplo, ale zas na izbe klima - bez klimy si to neviem v tych teplotach predstavit... minuly rok ale bol moj muz s malou na konci augusta ( to som ja prisla akurat s porodnice tak som sa nepridala 😀 ) a velmi si pochvaloval - ze more este teplejsie ako vtedy v juli a teplota vzduchu uz velmi prijatelna...

larmimi
5. mar 2012

@miska200 nakupy,? dobre? neni to vsetko fake tam ? 😅 😅

baby , co ste davali pit asi tak rok a pol rocnym detickam..kupovanu vodu? aj ste ju prevarali? 🙂

dai
5. mar 2012

@poppy1 neviem ci je to ten hotel ktory ste si vybrali http://www.holidaycheck.cz/hotel-Cestovní+infor... - podla toho to nevyzera moc dobre... skus aj tripadvisor

dai
5. mar 2012

@larmimi ked ides do lepsieho hotela tak ti tam vaecsinou podavaju krabickove cappy dzuse a minibar denne doplnaju balenou vodou - mozes ju aj prevarat...my sme pili tie balene vody a papali hippky, pripadne prevarene potraviny... v tych lepsich hoteloch s potravinami urcite nie je problem - my sme mali napr. v 5hviezdickovom rezorte v dubaji zaludocne problemy ale v turecku este nie...

miska200
5. mar 2012

@poppy1 ano presne ten 🙂
@larmimi ano, su to fake-y, ale ja to neriesim, co sa mi paci, to si kupim 😉

poppy1
5. mar 2012

@miska200 super a teda je to vhodny hotel aj pre rodinu s dietatom? nasa mala bude mat rok a pol...

poppy1
5. mar 2012

@miska200 trochu ma ale odradza ze plaz je az 300m ☹ ale co citam, vo vacsine stredisk v Turecku je plaz vzialena...ja som zvyknuta na to, aby plaz bola hned v areali hotela...na plaz sa chodilo peso? alebo ako?

miska200
5. mar 2012

@poppy1 pre deticky velmi fajn hotel - je tam aj maly bazenik pre deti s vodou po kolena, pre vacsie deti kazdy vecer animacie, boli tam tobogany, pre mensie deti smykacka... ta plaz bola trosku dalej - po takom chodniku vydlazdenom ale premavali take male golfove voziky, tak kto chcel, sa zviezol, kto nie, presiel sa 5 minut. Bola tam velmi super strava a aj kvalitne napoje (original Cola, cappy dzusy, nie tie ich turecke napodobeniny). Fakt za tu cenu velmi dobry hotel, aj izby pekne, nemala som tomu co vytknut, snad len ze rano, ked sme chceli mat lehatko pri bazene, tak som isla na 6:00 obsadzovat uterakmi. A na plazi mi vadilo, ze vsetky lehatka su pod spolocnym siatrom - ludia boli vedla seba - taka masovka, ale nebol nikdy problem s volnym lehatkom... super bola plaz - uplne jemnucky piesok, len more je rychlo dost hlboke pre male dietatko, inak cca po 5 metroch asi 1,30m...

poppy1
5. mar 2012

@miska200 hm no budem este hladat. Viac by mi vyhovovala plaz, ktora ide do mora velmi pozvolna... aby bola dlho co najplytsia...

dai
5. mar 2012

@poppy1 taka je v tom kumkoy hoteli - veeeeeeeeeeeeeeelmi dlho pre male deticky - a hned pri hoteli - len prechadzka cez nadhernu zahradu...

katka512
5. mar 2012

@miska200 ahoj ja sa chcem opytat ze ked si priamo v obchode nejaka parfumerka alebo sportovy obchod aj tam mozes zjednavat cenu alebo to skor len na takych trhoviskach 🙂

palesandra
5. mar 2012

ahojte, zacinam vyberat dovolenku na leto pre 9 osob 🙂) 2 rodiny. prosim vas, kedy je najlepsie ist na dovolenku aby nebolo prilis horuco ale bolo uz vyhriate more? koncom augusta uz nemozeme ist, takze pripada niekedy zaciatkom alebo este v juni...hm...zaujalo ma vase pisanie o tom kumkoy hoteli, ako sa chcete dopravit z letiska do hotela ? citam jze je vzdialeny necele 500km.to je dost ist s dietatom taku dialku...

miska200
5. mar 2012

@katka512 ahoj, ked je to nejaky znackovy obchod, v ramci shopping centra, tak asi nie, ale inak vo vsetkych obchodoch, co su po meste a maju viac-menej rovnaky tovar, tak ano... ale som si vsimla, ze uz ustupuju od toho handrkovania, lebo zistuju, ze nie vsetci to maju radi, minuly rok som nasla taky obchod, ze vsetky kabelky za 15 EUR... a uz sa nedalo zjednat. Ale aj tak to stalo za to 🙂 som lutovala, ze som viac nekupila, len 2... ale napr. take hodinky povodne chceli 42 eur a zjednala som na 17 aj s baterkami nahradnymi, myslela som, ze ponosim v lete a vypadaju z toho vsetky kamienky, a oni stale drzia, su krasne leskle "znacky Guess" a vyzeraju velmi fajn - super kupa 🙂

dai
5. mar 2012

@katka512 podla mna sa mozes zjednavat vsade - teda ja sa aj tu na sk v znackovych obchodoch zjednavam a viac menej aj vzdy zlavu vyjednam 🙂 ( myslim znacky ako guess, D&G , gucci a pod. ... maju tam take nehorazne marge ze by bolo blbe sa nejednat 😀 )
ale da sa aj v kamennych obchodoch, akurat ze tam je to trosku drahsie ( zase kvalita koze napr. lepsia ako na trznici...)

dai
5. mar 2012

@palesandra kumkoy hotel urcite nie je tak daleko od letiska - my sme isli autobusom cez cestovku cca. 40 min....

katka512
5. mar 2012

@miska200
@dai lebo by som chcela tiez nejaku kabelku Guess alebo Vuiton mne staci aj fejk 😀 😀 ale potom som nad tym rozmyslala ci sa skorej nevysuchaju ale tak za vyskusanie ni nedam 😝

dai
5. mar 2012

@katka512 na trznici kupis za par euro - a urcite sa daju aj celkom kvalitne - tie ako som pisala stojja trosku viac ale stale neporovnatelne menej ako originaly 🙂

larmimi
5. mar 2012

@dai mame aj doplnany minibar len neviem ci to budem prevarat ...ved uvidim...dakujem ! 😉

lili777
5. mar 2012

Poradte mi niekto, aká cena je prijateľná na Turecko. Chceme ísť s dvoma deťmi, jedno do dvoch rokov - väčšinou za poplatok cca 30 eur bez nároku na lôžko a letenku. Ale nachádzame dosť odlišné ponuky, niekedy 520 eur vrtaáne letiska, dieťa od dvoch r. 250 eur, ale niekde je táto cena za osobu bez poplatkov letiskových a to mi príde dosť veľký rozdiel. Koľko ste asi platili vy a kde ste objednávali?

palesandra
5. mar 2012

@dai sorry, net mi vyhodil najblizsie letisko istanbul 🙂

libka1
5. mar 2012

ahojte, neboli ste niekto v hotely Voyage Sorgun? My sme si ho vyhliadli ked sme isli okolo neho minuly rok, tak ma zaujima ci tu niekto nema s nim skusenost 😉 Dakujem.

martuska75
6. mar 2012

@palesandra si ma s tým letiskom teda dosť naplašila 😀 😀 😀 Tiež som akurát objednala ten Kumkoy a bola som presvedčená že je to tak max hodinku od letiska. Som celkom rada že si sa pomýlila 😉

martuska75
6. mar 2012

@poppy1 tiež tuším riešim rovnaký problém ako ty. tiež Turecko, či jún alebo september a ktorý hotel. 😀 Mne tiež známy poradili ten Kumkoy tak dúfam že budeme spokojní. Ved popozeraj cez tripadvisor.com A počasie som pozerala cez takúto srandu : http://www.wunderground.com/history/airport/LTA...
neviem či tito bude takto fungovať poskúšaj - je to sranda.

martina2001
6. mar 2012

@lili777 nás stála dovolenka naposledy 1760eur, s jedným dieťaťom do 8rokov. Objednávali a platili sme v decembri, a mali sme lepšiu cenu ako baby čo tam boli na last minute. My chodievame len do Alanye do centra, máš tam blízko pláž a aj iné vyžitie, hotel vyberaj v podstate 4hviezdíčky a vyššie. Naposledy sme sa sekli boli sme v Sultan Sipahi a žiadna výhra, neviem začo mali 4hviezdičky, ešte že my sme mali izbu v prvom sektore s výhľadom na more a pasáž

lili777
6. mar 2012

@martina2001 no to mi príde taká fajn cena. v podstate sa to dá brať, akoby sme mali iba jedno dieťa, lebo malinká je väčšinou len za nejaký poplatok 30-40 eur. Rada by som sa zmestila do tých 1800 eur

martina2001
6. mar 2012

@lili777 do tejto ceny by ste sa mali vtesnať, ale buď to plať teraz, alebo čakaj super last minute. My chodievame koncom júna, nie je ešte tak všetko prehriaté, ale už v tomto čase máš problém chodiť po piesku 😉 aj voda je dobrá, ja síce vodu nemusím, ale manžel si ju chváli a syn je vo vode celý deň, je problém ho vôbec dostať vonku. My ešte tento rok pôjdeme len niekam bližšie, ale budúci rok nám to už istí Turecko.