Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

trixi
18. apr 2012

@larmimi ahoj, ake poistenie si musis kupit zo zakona pri nakupe dovolenky? Ja o takom nic neviem. Nepoznam zakon, ktory mi prikazuje poistit sa pri kupe dovolenky.

evaviki
18. apr 2012

@larmimi poistovali sme sa na vsetko mozne, od straty batoziny az po storno zajazdu.. keby nahodou niekto z nas ochorel.. hlavne teda maly..

larmimi
18. apr 2012

@trixi nepovinne poplatky : komplexné cestovné poistenie..... prosim uz to nechaj tak.......

@evaviki dakujem za odpoved , na to som sa pytala 😉 aj ja asi este pripoistim..preistotu keby deti ochoreli

evaviki
18. apr 2012

@trixi predpokladam, ze si to larmimi pomylila s povinnym poistenim CK proti insolventnosti..

evaviki
18. apr 2012

@larmimi tie nepovinne poplatky su myslene tak, ze CK,kde si kupujes zajazd ta zaroven moze poistit u nejakej spolocnosti a ty sa nemusis poistit sama.. v podstate ti to pridaju do zmluvy.. my sme sa tak pripoistili, mali napr. storno zajazdu zdarma, takze sme usetrili. Ale povinne to nie je

larmimi
18. apr 2012

ok ok 😉 😉

trixi
18. apr 2012

@larmimi aha, tak uz chapem 😉 . Len som sa Ta spytala, ci je nieco co som nezachytila. Takze ide o komercne poistenie. Ano pripoistujem batozinu, stornovanie zajazdu z mojej strany, poistenie zodpovednosti (ak nieco ja, moje dieta poskodi), liecebne naklady, letecku zachranu sluzbu (vrtulnik)...

larmimi
18. apr 2012

@trixi tak teraz som citala zmluvu, mame komplexne malo by tam vsetko byt 🙂 takze dobre...

trixi
18. apr 2012

@larmimi zelam peknu dovolenku bez poistnych udalosti 😎 .

larmimi
18. apr 2012

@trixi dakujeme 😉 aj vam ak sa chystate..

martuska75
18. apr 2012

@larmimi práve som ti išla napísať že v komplexnom by si mala mať všetko 😉 Len si mrkni výšku krytia, ale cestovky by to mali mať OK. Inak aj ja odporúčam si okrem toho štandardného zdravotného poistenia v EU ( myslím ten európsky preukaz poistenca alebo tak niečo) si zaplatiť aj také to komplexné cestovné poistenie. 😉 NIekedy býva poistenie aj k platobným kartám a tak, ale viem že s takouto poistkou mali jedny známy na dovolenke problémy lebo strášne dlho ho v nemocnici overovali kým im začali vôbec niečo s chorím dieťaťom robiť 😖

martuska75
19. apr 2012

Baby dám aj vám sem. Tiež sa chystáme do Turecka a práve mi prišlo z cestovky že treba pre drobcov do 5 rokov na leto pas.
Citujem z mailu: "Ministerstvo vnútra odporúča občanom žiadať o samostatné cestovné pasy pre deti
Dňom 26. júna 2012 vstupuje do platnosti nariadenie Európskej únie, ktoré členským štátom ukladá povinnosť vydávať cestovné pasy už iba ako individuálne cestovné doklady. Táto európska právna úprava bude mať prednosť pred úpravou v slovenskom zákone o cestovných dokladoch, ktorý zatiaľ umožňuje vykonávať zápisy detí do cestovných pasov rodičov. V praxi to znamená, že príslušné útvary Policajného zboru už od 26. júna 2012 nebudú vykonávať zápisy detí mladších ako 5 rokov do cestovného pasu rodiča.
Slovenská republika a niektoré ďalšie členské štáty EÚ zastávajú názor, že na základe zápisu dieťaťa do cestovného pasu rodiča vykonaného do 25. júna 2012, bude môcť takéto dieťa cestovať mimo územia Slovenska bez vlastného cestovného dokladu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom doklade je zapísané
Slovensko však má už v súčasnosti viaceré signály o tom, že niektoré iné členské štáty schengenského priestoru majú v úmysle od 26. júna 2012 neuznávať zápisy detí v cestovnom doklade rodiča - čiže budú striktne vyžadovať, aby bolo každé dieťa, bez ohľadu na vek, držiteľom vlastného cestovného pasu. Slovenskí občania sa tak môžu stretnúť so závažnými problémami najmä pri prekračovaní vonkajších schengenských hraníc v niektorých iných členských štátoch, ak nebudú mať aj ich deti mladšie ako 5 rokov vlastné cestovné doklady.
Ministerstvo vnútra SR preto odporúča občanom Slovenskej republiky - rodičom, ktorí plánujú po 26. júni 2012 cestovať spolu so svojimi deťmi mimo územia SR, aby požiadali o vydanie vlastných cestovných pasov pre deti, prípadne sa informovali na zastupiteľskom úrade danej krajiny, do ktorej cestujú, či uznáva zápisy detí v cestovných pasoch rodičov. "

larmimi
19. apr 2012

@martuska75 cize ked idem 3-10 Jun tak nemusime menit ? 😕

martuska75
19. apr 2012

@larmimi Podľa tohto by ste to mali mať ok, len my ideme neskôr. 😉 Ale radšej som to sem hodila ak by to mamičky s drobcami čo idú neskôr v lete zaujímalo 😉

bosacka
19. apr 2012

@martuska75 - dakujem moc za tuto informaciu, vedela som, ze sa nieco meni, ale nevedela som presne ako 🙂 teraz je to jasne

martuska75
20. apr 2012

@bosacka presne tak, aj ja som niečo v médiách zachytila, len som nevedela čo to pre nás obnáša, lebo tie informácie boli také nejednoznačné. Toto mi poslali z Hydrotouru tak predpokladám, že sa tým môžeme riadiť.

sakura77
20. apr 2012

Ja urcite dam urobit vlastny,lebo len slovensko si urobilo nejaky blby vyklad toho,ostatne krajiny tiez uz davaju pasy kazdemu,takze asi to nestoji za to mat potom niekde problemy na hranici.synovi uz musim kedze uz ma 5 a ked tam uz budem,tak dam aj malej.

larmimi
20. apr 2012

@sakura77 myslis ze aj my mozme mat problem ked ideme do 26teho ?
@martuska75 najvacsia "sranda" je to, ze sme museli najst pre maleho strazenie, a odstali sme si na pasovom, lebo aj ja a mm sme potrebovali novy pas, bolo to asi mesiac cca dozadu....a davali sme ho zapisovat...
to nam nemohli povedat ??????? ved zakon musi prejst legislativami to nie je zo dna na den..mohli aspon tusit. 😝

sakura77
20. apr 2012

@larmimi myslim ze do 26 to bude este ok,my sme boli teraz v septembri tak to bolo este v poriadku.my pojdeme zas az koncom leta,takze radsej to dam hned obom ked uz tam budem.

ivetka5
20. apr 2012

@larmimi my sme dali robiť zrovna dnes, tiež to stíhame do 26.6., ale človek nikdy nevie a problémy mať, sa nevyplatí. Za 2,5 týždna vraj bude hotový 🙂 Máme ho inak obaja tiež zapísaného, min. rok v pohode sme cestovali tak 😉

hanka.knizkova
21. apr 2012

Ahoj..potřebuji pár rad od zkušených 🙂 25.5 chceme odletět do Turecka na 8 dní hotel Kamelya World-Hotel Selin byla jste tam některá?A bude tam už teplo?A co moře?Letíte taky některá v tomto termínu?Díky moc..
Pořád se nemůžeme rohodnout ale tento víkend už to chceme rozlousknout 🙂

larmimi
21. apr 2012

@ivetka5 kedy idete ? este si to radsej poriadne preverim ...kurnik

ivetka5
21. apr 2012

@larmimi ideme 5.6. 😉

ivetka5
21. apr 2012

@hanka.knizkova v Kamelyi bola kamarátka a bola spokojná 🙂

hanka.knizkova
22. apr 2012

A v hotelu Asteria Belek jste některá byla? 😕 my se pořád nemůžeme rozhodnout.. 😒
V tom hotelu Selin mají jen pokoje pro 2 dospělý +1 dítě a my pojedeme 3 dospělí a 1 dítě takže bud ty vilky nebo něco úplně jiného,aby jsme se pěkně vešli.. 🙂

larmimi
22. apr 2012

@ivetka5 my 3 teho...uz sa nam to krati, ze ? 😵

luucia
22. apr 2012

@hanka.knizkova taky odjíždíme 25.5. a furt zkoumám počasí 😕

ivetka5
22. apr 2012

@larmimi veru kráti 😵 mali by sme si dať poznávacie znamenie 😀 ak by sme sa stretli, aby sme sa poznali 😉

hanka.knizkova
22. apr 2012

@luucia a kam jedete?já na tom ležím už 3 den..to je teda něco 😕 😅

luucia
22. apr 2012

@hanka.knizkova jedeme do ali bey club manavgat 😉 http://www.firotour.cz/zajezdy/turecko/turecka-...

a na co jsi přišla s počasím?