Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zebricka23
14. jún 2013

@miska1981 napis @nefertitka oni tam boli min.rok 🙂

zebricka23
14. jún 2013

@maamiinkaa ak myslis grand prestige v side...tak momentalne je tam @strihalka tak o par dni urcite poda info ako tam je...pripadne jej napis...obcas tu nieco napisala aj z dovci 🙂
mne tam boli znami asi cca 3 roky dozadu, boli spokojni v podstate,len je to dalej od plaze....inak vsetko OK 🙂

janule
14. jún 2013

@danielle77
Na pokoji nic není. Jen je tam malá lednička - a tam ti doplnuji napoje - voda, cola, fanta apod....
Ale pres den tam mas porad k dispozici piti - od rana az skoro do 11 hod - snidane, pak obed, svaciny a vecere. myslim, ze horka voda tam tedy bala k dispozici skoro porad. Ale je pravda, ze jsem ji vyhledavala jen rano, protoze pres den uz jsme byli jen na ciste vode nebo dzusich, cole.
Na pokoji zadna konvice neni.

haslerka27
14. jún 2013

@zebricka23 caute baby,videli sme sa v skolke.idete do turecka?

zebricka23
14. jún 2013

@haslerka27 ahoj.....no super...idemeeee

zebricka23
14. jún 2013

nebol tento rok uz niekto v Papillon Belvil??

haslerka27
14. jún 2013
zebricka23
14. jún 2013

@haslerka27 31.7.....cize este dlhooooo

haslerka27
14. jún 2013

@zebricka23 to zbehne.aj nam to zbehlo a letime uz buduci piatok.poslala som ti IP

hori
14. jún 2013

@haslerka27 ten zoznam liekov je super, ano brala som aj nurofen sirup aj panadol cipky (paralen som zrovna nemala), to na tu laryngitidu je iba na predpis alebo sa to u nas da kupit bezne?
no a babenky @nefertitka, tak hlasim, ze v ramci all inclusive sme vcera vecer absolvovali aj "fakultativny vylet" do nemocnice v Manavgate... vecer malej vystupili horucky k 40-ke a nedalo sa to nicim zrazit... tak si nas tam cez noc nechali na infuzkach... porobili vysetrenia a dnes predpoludnim nas pustili s tym, ze to bude este trvat take 2-3 dni, ze virusik... 😉 predpisali nam turecky nurofen (pedifen sa to vola) a turecke cipky... momentalne je malej uz dobre, veselo beha, ale cakam, ze k veceru teplotka este stupne...

haslerka27
14. jún 2013

@hori jeminky,tak mate fakt all inclusive pobyt...to ma mrzi.no ja dufam ze my tam nic nechtyime,ale idem vyzbrojena ako sa patri.dnes som bola aj pre recept u mudr.tak nech ste rychlo fit.

haslerka27
14. jún 2013

@hori a to mala chytila tam tak rychlo nieco...mozno ta zmena prostredia,organizmus vycerpany tak preto taka reakcia.nam idu teraz este posledne stolicky tak mala je nervozna,zatial ale klop klop bez sopla.

hori
14. jún 2013

@haslerka27 no my sme tu uz tyzden, tak zmenu prostredia v nemocke hned vylucili... hovorili, ze koluje taky horuckovy virus, ze im za jeden vecer priviezli 10 deti... len sa modlim, aby to nechytila aj druha dcerka, bolo dobre, ale dalsiu noc by som uz veru nerada... inak manavgatska nemocka - ze waaaaaw! to by bolo na cely roman, ale teda zirala som... zaplatili nam aj taxik, kotrym sme sa priviezli, prisli sme, uz nas cakali, bola tam slovenska prekladatelka, izby ako u nas nadstandardky, strava ako v hoteli, personal sa snazil po nemecky, moc im to neslo, ale to ani mne... 😉 no tusim tu na mk volakedy zosmolim aj nejaky clanok... 🙂

kvietocek7
14. jún 2013

@katuliakb dakujem za info, je to super vediet na zorientovanie sa.A tieto hotely co spominas su vetky v Beleku?a boli ste pozriet aj Delfinarium - je to daleko alebo v meste?dik 🙂

haslerka27
14. jún 2013

@hori nejaky horucovy virus.uzasne!ze?ale tak to clovek chyti aj na svk,len na dovci s tym clovek nerata respdufa ze k tomu nedojde

luucia
14. jún 2013

Ahojky,
nevíte jak teplo je ted v Turecku? jak teplé je moře? ve čtvrtek odlítáme do hotelu Kamelya, tak už se těším, jen cesty se bojím 😲

luciana157
14. jún 2013

Takze uz aj my sa pridavame🙂nakoniec sme sa dnes narýchlo rozhodli a letíme v utorok do bodrumu🙂

nefertitka
14. jún 2013

@hori no zbohom, to fakt potesi, ja sa nedivim, tam je tolko ludi a hlavne deeti, ze by som sa divila, keby to nejake dieta vobec prezilo v uplnom zdravi, nasa je tiez stale chora, kasel sa nelepsi, soplov ma na rozdavanie...no nech to ide uz iba k lepsiemu a nech to druhe ditko nechyti...kedy idete domov?mate 15 dnovy zajazd? ta nemocnica som si myslela, ze bude takato, lebo tesne predtym ako sme mali ist tu jedna kocka napisala, ake su tam strasne nemocnice a aku dozivotnu trumu z pobytu tam maju....vraj krv po zemi a neviem co 😕

luciana157
14. jún 2013

@martuska75 ahojky,tak my sme sa nakoniec rozhodli ze ideme do tej venosy 18.6.,dali naozaj super last minute

haslerka27
14. jún 2013

@hori ako je malej teraz?

haslerka27
14. jún 2013

@nefertitka ved hori pise ze nemocky su tam super....

martuska75
14. jún 2013

@luciana157 tak to je super, potom napíš ako tam bolo 😉

nefertitka
14. jún 2013

@haslerka27 no ved hej, neviem, ci som to zle napisala, ale ja som si myslela, ze tam su dobre nemocnice, lebo som to od par ludi pocula, preto som napisala, asi zle, ze som v rada, ze sa potvrdilo, co som si myslela a nie to, co napisala ta kocka, ona sem prisla a pisala, ze nech nikto radsej ani nejdeme do Turecka, lebo ked sa nieco stane a nedajboze budeme musiet ist do nemocky, ze to je horor, ze oni boli s dietatom, ze tam bola spina, ziadna uroven, krv po zemi ci co a ze dieta ma rok potom este z toho vraj traumu

nefertitka
14. jún 2013

kopirujem, nasla som 🙂

snazilkabara Ahoj, turecko krasa, dokud se nic nestane. Potom skoncit s ditetem v nemocnici nekde v manavgatu je fakt peklo a dcera se z leku co ji tam dali dostava uz rok- uplne ji to rozsekalo kostni. Dren emoticon proto my s detmi do turecka uz nikdy!!!!! Bala bych se i ze si zlomi nohu nebo ji chytne slepak...

28. apr o 20:28 • 2 deti - čaká bábätko, termín má v novembri 2012 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •




fotoportrét

fotoportrét























nefertitka @snazilkabara no neviem, ja som zas citala v nejakom prispevku, ze nemocnice su tam na lepsej urovni ako u nas...a hadam si nohu nezlomime....klop klop klop

28. apr o 20:32 • 1 dieťa • Odpovedz • 1 • Pošli IP •











snazilkabara @nefertitka tak pokud beres za lepsi uroven, ze s tebou nikdo nemluvi, protoze jsi zenska, diteti do kapacky pusti vzduchu, ze by to i s dospelym svihlo, detsky nadstandart za 300 euro na den je mistnost 3x3 metry a uprostred kovova postel a sprcha plna krve buhvikoho ( to tam byl nejlepsi pokoj) a na dotaz kdy prijde doktor ti odpovi, ze doktor ma take svou rodinu tak nevim... Spis jsem chtela doporucit do nemocnice nejet za zadnou cenu, prehrati, teploty, prujmy nebo zvraceni se snazit zvladnout na pokoji s klimatizaci a hodne napoji a polud uz tam clovek musi tak kazdy lek pred podanim po telefonu konzultovat s pediatrem. A to myslim seriozne. Tech nestastnej matek tam bylo vic nez dost, jenom o tomhle se ve spojitosti s dovolenou moc nemluvi. My jsme byli v royal dragonu v side. Dokud jsme byli v mori vse ok, po ctyrech dnech jsme sli s dcerou do bazenku, kde si lokla a bylo to eychly, celou noc sileny horecky. Myslim, ze to je spickovej hotel, ale do bazenu bych tam uz s ditetem taky nesla. Mozna to staci dopredu neco takoveho promyslet, ale jak rikam po nasi zkusenosti nikam nez 15 hod od motola nejedem. Drzim palce at pripadne komplikace zvladnete lepe, resp at zadne nenstanou a mate krasnou dovcu. Omlouvam se za nezadany prispevek, ale kdyz jsem videla tema, citila jaem povinnost napsat nasi zkusenost

28. apr o 20:51 • 2 deti - čaká bábätko, termín má v novembri 2012 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

reisi
14. jún 2013

Ja len na margo nemocnic. Vlani sme boli na dovolenke Holiday Royal Palace alebo tak nejak nazov, dovolenka cca 5000 e dvaja dospeli plus dcerka 7 rocna a syn vtedy 1 rok. Hotel na urovni, perfektny, takze som sa odvazila ist s detmi do bazena, inak nechodime nikdy do verejnch bazenov. Zrejme z bazena chytili nejaky virus , obaja vracacky 40tky. Samozrejme az ked odznelo malemu ,prisla na rad dcera ale sukromna nemocnica na vysokej urovni. Mam s cim porovnavat.Dcerka ma autoimunne ochorenie takze chodime po sukromnych klinikach mimo SK a mozem povedat, ze nemocnica ok. O vsetkom informovali a osetrenie bolo na vysokej urovni. Takze tam by som nerobila paniku. Samozrejme niekto mohol zazit nieco ine. My sme hned vedeli ze keby nieco ideme do najlepsej sukromnej nemocnici v okoli. Aj ked sme necakali poistovna potom cca do 2 mesiacov vsetko preplatila.

kvietocek7
14. jún 2013

no to s tymi nemocnicami a starostlivostou je urcite rozne. Zalezi na koho kde clovek natrafi - je to o stasti...

Chcem sa spytat,ze do Turecka sa da dostat asi len s pasom, ci??tie viza co kupujete davaju razitka hned do pasov?? dakujem za info

haslerka27
14. jún 2013

takze ak spravne chapem,bazeny neodporucate?

lara75
14. jún 2013

ahojte, vedel by niekto napísať aké má predbežné sobotňajšie odlety Hydrotour do Antalye? Necestuje niekto cez túto ck v sobotu?

17anit07
15. jún 2013

@forgiven ahoj tak v noci sme sa vratili max.spokojnost pekne izby vyhlad na more cista plaz cely den animacie trocha negativum je okolie ktore je dost spinave nakolko sa vsade stava tak prechadzky nic moc 🙂

forgiven
15. jún 2013

@17anit07 ďakujem za info, dúfam, že pridáš aj nejaké foto 🙂