Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
18. jún 2013

@katuliakb ahoj, nevieš mi prosím ťa poradiť cez ktoré cestovky chodíte do turecka? Chdievame cez hydrotour ale mrkla by som aj niečo iné ak by tam bol nejaký normálny hotel.

sakura77
18. jún 2013

@martuska75 skus firotour, u nas spokojnost 🙂😉

17anit07
18. jún 2013

@sakura77 aj u nas v piatok sme sa vratili 🙂

tanitta
18. jún 2013

@sakura77
@17anit07 ako dlho pred odchodom vam dali instrukcie?.... riesili ste vsetko iba ceznet?

17anit07
18. jún 2013

@tanitta asi tyzden pred odleto a vsetko cez net bez problemov 😉

es77
18. jún 2013

25.6.2013 cestujeme s 9 roč. vnučkou do Turecka-Side.Potrebujem okrem jej pasu ešte nejaké iné doklady? Ideme a ňou prvý krát,tak aby sme niečo nezanedbali.ďakujem za radu.

martuska75
18. jún 2013

@sakura77
@17anit07 a kde ste boli? Nejako neviem, čo som pozerala, tak mali všelijaké recenzie. 😒

miia16
18. jún 2013

Baby poradte kvalitny baby hotel ..ide mi hlavne o stravu kde by boli k dispozicii kasicky atd kedze pojdeme ked bude mat mala 10mesiacov..... no a vela tiena , nie moc burlive more ale krasna plaz a bazeniky...diky

17anit07
19. jún 2013

@martuska75 scherwood dreams resort Belek

sakura77
19. jún 2013

@martuska75 mt sne boli v Kamelya wiorld bolo úžasné, vrele doporucujem a to ja mam narocne deti, musi byt kopec atrakcii toboganov a podobne a toto to vsetko splnalo,ja som riesila cez net a telefonicky, nemozem ani pol slova povedať, vsetko prebehlo super, instrukcie dosli cca tyzden pred odletom myslim ze emailom.tak isto sme instrikcie dostali aj od fishera tiez tak natesno 😉

stankapk
19. jún 2013

@sakura77 ahoj. prave citam ze ste boli na dovolenke aj s fischerom? mozes mi prosim ta dat nejake referencie na nich, nech viem s cim mam pocitat? dakujem vopred 🙂

zebricka23
19. jún 2013

@miia16 my sme v papillon ayscha....je tam aj detska strava.....cize mixovane maso, zemiakova kasa, ryza....slize, dusena zelenina....mrkva,brokolica...cize urcite sa da vybrat...vlnky su ,ale da sa v pohode do mora...zvacsa co pocujem,a viem z vlastnych skusenosti, deti do roka moc do mora nechcu ist....
@erinka123 skoda,ze si sklamana.....ale tak ja by som takemu malemu ani nedavala jedlo z hotela...ja som este 1,5 rocnemu davala kupovane vyzivky.....takze toto by mna nekslamalo....tak hadam si to aj napriek tomuto uzijete 🙂

nivi
19. jún 2013

@es77 pre istotu by som zobrala suhlas jej rodicov ak nejdu s vami.

martuska75
19. jún 2013

@sakura77 vieš čo, ako včera som ho mrkala len má dosť nevyrovnané recenzie. Niekto chváli a niekto píše že totál otras. 😖 Tak som z toho jeleň. Mám náročné publikum doma 😀 😀 😀 tak nech nevyberiem nejakú haluz. potrebujem nájsť slušný a hlavne čistý hotel. Žiadne mačky na stoloch a tak. Kde sa zabaví 9 ročná baba ale musí byť vhodná aj pre nášho drobca. Najlepšie so slovenskými alebo aspoň prijateľnými animáciami. Piesková pláž s pozvoľným vstupom podmienka (ak je miestami štrko-piesok ale netreba obuv do vody môže byť). Dosť balenej vody a slušná strava. A destinácia aby mal kde chodiť náš ocinko lebo k vode nechodí zásadne 😀 😀 😀 Na pozlátené klučky a značkový alkohol a podobné veci si nepotrpíme. Rozumná cena.Teraz babo raĎ ako sa hovorí.

nivi
19. jún 2013

@martuska75 v Meryan hotely v Okurcalari je ceska animatorka

martuska75
19. jún 2013

@nivi ďakujem, určite pomrkám. Vždy máme vybraté dopredu ale teraz som to nejako zanedbala 😉 Už som rozmýšlala že toho animátora by som prípadne hádam aj oželela ak by tam bol slušný akvapark. Minulý rok bola už viac na tobogánoch ako v klube.

martuska75
19. jún 2013

@nivi pozerala som ten Meryan a píšu kamenistý vstup do vody. Nini má a pol roka to by nebolo ešte pre ňu. Ale díky za tip.

martuska75
19. jún 2013

Inak baby čo chodíte s Firo tourom, robila som si tam na ich stránke nejaké kalkulácie a hrozne ma irituje že za druhé dieťa chcú taký majland. Normálne ma to vytáča ked za drobca čo bude najskôr spať u mňa v posteli a ako ju poznám zje tak trochu zemiakov, suché cestoviny a max nejaké ovocie (inak poveziem z domu) pýtaju za týždňovú dovolču 700 eur. 😖

erinka123
19. jún 2013

@zebricka23 vzdy ked som bola v Turecku tak bol pultik s dietnym jedlom robrne napare ci vode bez soli aj tu to bolo no tento rok to dalvaju len na veceru obed ma bud len cestoviny alebo ryzu a medzi tym mu davam vyzivu turecku da sa kupit aj tu na hotely, ostatne je super aj strava pre dospelych s tym nemam problem a uz mi zacali nosit aj velku bandasku na izbu lebo som sa bola postazovat trosku tu bol problem s balenou vodou ale uz je to ok. A ibak horucava tu je cez den 40-41 stupnov a vecer 30 st.

miia16
19. jún 2013

@zebricka23 cize ako citam je tam detska strava..no ale aj tak si davala Hippky??? a myslis ze ich tam zozeniem a kde ich zohrejem????? neviem ci mi vyjdu v ustrety v tom case kedy my budeme chciet papat....ked to bude mimo obeda a vecere nahodou..co zatial nie je..ale ktovie..tak nech som pripravena..

sakura77
19. jún 2013

@stankapk no my sme s fisherom leteli do Dubaja,tam to bolo v pohode...ziadny problem..

@martuska75 v kamelyii je zabava perfektna,to sa ozaj nemusis bat..macky sme my ziadne na stoloch nemali,to si ani neviem predstavit.. 😕 😕 strava je perfetna,na vyber tolko ze sa to fakt neda ani len ochutnat vsetko,detska cast s jedlom pre deti....mlieko,voda v takych bareloch pitna nonstop a vsade,vyhoda ze plno barov je aj v okoli bazenov a na plazi,cize nonstop sa dalo papt,ziadne ze obed od do...ja neviem,my sme nemali absolutne ziadne vyhrady,izbu sme mali krasny apartmanik dvojizbovy oddeleny dverami,dva lcd televizory,vstavane skrine na chodbe,teraska....(dali sme do pasu pri ubytku recepcnemu) more fajn,piesok,ziadny bordel na plazi...je to obrovsky komplex,takze teoreticky nemusis paty vytiahnut,je dke sa prechadzat aj si zasportovat,je to v podstate v meste,teda na okraji,kusok su hned nejake trhy,niektori chodili az do Side,ze tam je ovela lepsie,ale tak nakupit sa da aj tam...my vyhladavame skor komplexy kedze s detmi nejake vylety moc este neabsolvujeme,ale viem ze niekto take nema rad,no,to uz ako kto....ale o zabavu deti sa ozaj nemusis bat,smykal je tam pozehnane 🙂

inak tento rok obkukavam Titanci beach resort v lare....tak uvidime este kde skoncime nakoniec 🙂

martuska75
19. jún 2013

@sakura77 Vďaka za info, najlepšie sú recenzie ak tam už niekto bol. Tie mačku takto som čítala v nejakých recenziách o hoteloch a osobne by ma asi porazilo na mieste. 😀 V Turecku sme boli minulý rok prvý krát tak to nemám až tak zmapované, lebo sme išli na istotu do hotela kde už boli 2 x susedia 😀 Mne sa podľa fotiek zdala tá kamelyia fajn len som čítala že sú tam aj blbé izby. Fakt ste dávali do pasu euráče? Koľko sa tak dáva. My sme naposledy neznalý pomerov nedávali nič 😉 ale izbu sme mali našťastie peknú a hlavne tichú.

sakura77
19. jún 2013

@martuska75 no firotour ma len family rooms takze tie su vacsie ,my sme dali dopasu,dvacku,nechal nas tak bokom a potom nas odviedol do takej druhej casti kde su nove apartmany,ale baby hovorili ze aj tie co oni boli ,boli v pohode,akurat troska starsie vybavenie a krabica telka napr..ale miesta ze dost....tak my sme to hlavne aby nam dali nejaku tichsiu cast,aby to nebolo niekde kde bude pocut animacie alebo tak daco,takze sme boli milo prekvapeni,ze fakt pekna izba 🙂

martuska75
19. jún 2013

@sakura77 áno, veľmi pekná izbička. Presne ako píšeš, som niekde čítala, že sa sťažovali na tie staršie vilky že niektoré nie sú vo veľmi dobrom stave. Ale zase nie všetko sa oplatí v tých recenziách veriť.

sakura77
19. jún 2013

@martuska75 ved jasne ,vselico sa stava,ked sme isli so saturom do tuniska,tak pri prichode nam oznamili ze hotel je plny,no skoro ma rachlo..potom nas odviezli do druheho,nastatsie este lepsieho ako mal byt nas,tak to bolo fakt ze stastie....ked tak citam co sa komu stalo,tak des....ale tak my sme si to vyžrali snad po minule dva roky,cos me dvakrat stornovali zaplatene zajazdy ked nam ochoreli krpci tesne pred dovcou....tak aspon ze toto vyslo 😀

martuska75
19. jún 2013

@sakura77 tak nech vám to tento rok dobre dopadne. Ja som zatial kupovala len FM ale manžel tento rok nevedel či bude mať volno. Takže budeme mať asi premieru s LM. Preto radšej dopredu opozriem viac hotelov a potom vyberieme z toho čo bude voľné resp. v rozumnej cene.

katuliakb
19. jún 2013

@martuska75
Ahoj Martuska, my chodievame cez jedného známeho (Slovák, pôsobiaci v Turecku - Belek!) jeho stranku Ti napíšem do inboxu hneď teraz.
Máte niečo vo výhľade?
Fotky skúsim dnes večer nahodiť sem, mali sme troška zdravotne komplikácie so starším synčekom, do včera sme boli hospitalizovaný v nemocnici

sakura77
19. jún 2013

@martuska75 amen,aj ja tak,mam nejakych kandidatov a budem sa modlit aby boli vhodne izby kedze dve deti uz je obcas problem...

martuska75
19. jún 2013

@katuliakb ďakujem, určite .. Zatial nemám vybraté. Pozeram zatial aby bolo z čoho vybrať. Pravdepodobne pôjdeme nejaký termín koncom leta ako minulý rok, celkom sa nám to videlo. Takže zatial nehorí ale chcem si to omrknúť dopredu nech potom nestresujem. Ale ak by sa niečo suprové vyskytlo skôr ... 🙂