Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

isabella_fly
29. jan 2014

@deny3 nam to s tym last minute vyslo, ale my si mozeme aj dovolit byt flexibili v danom case, ale na druhej strane nejako dopredu planovat zase vobec nevieme, ale verim, ze ked sa do toho pustime, tak najdeme, ja som vtedy asi tyzden behala po cestovkach a nakoniec som nasla po velkom boji 😀

smejjka
31. jan 2014

Ahojte prosim hotel SURAL RESORT neboli ste niekto? A cestovka Solvex co hovorite? Dakujem pekne

pavlina05
31. jan 2014

@smejjka ahoj,my byli v září 2013 v Sural Resort-Side. My byli od CK Alexandria, animační programy, hodně Čechů, Slováků,...
Co konkrétně chceš vědět?
Naprostá bomba pro nás! Děti o tom mluví pořád🙂
Koukni na rajče:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/Turecko_-SIDE-_S...

smejjka
2. feb 2014

@pavlina05 dakujem krasne, podla fotiek super dovolenka, mala bude mat necele 3 roky ked pôjdeme tak snad sa jej bude pacit, ona vodu neda za nic urcite v nej bude cele dni. Chcela by som sa opytat kolko trval transfer z letiska do hotela a ci sa dalo ist na nakupy ako boli daleko obchody od hotela? Dakujem pekne

pavlina05
2. feb 2014

@smejjka naši kluci jsou také vodomilky, prakticky nepřetržitě byli ve vodě🙂
Dopoledne jsme vždy trávili u bazénů a tobogánů a po spaní odpo jsme byli u moře. To bylo úžasně teplé, nic teplejšího jsem nezažila!!!(září)
Tranasfer trval cca hodinku, dalo se. Autobus klimatizovaný, pohoda.
Nákupy v dosahu cca 0 minut od hotelu-krámky s mnoha věcmi, "značková" oblečení. Dolmušem se pak dalo dojet do Side na památky. Fakt skvělé a Turci velmi přátelští.

Jako mohu jen chcálit.
Teda dost negat.recenzí je na stolování tam. Mohu i já potvrdit.
Restaurace fajn,jídla skvělá,ale malá kapacita na tak velký komplex. nestíhali sklízet ze stolů, mnohdy jsme meseli volat obsluhu aby sklidila binec ze stolu a my mohli jíst.
Klidně se ptej,ráda poreferuju 🙂 😉

moonaa
2. feb 2014

Baby neboli ste niektorá v Baia Lara ?

smejjka
2. feb 2014

@pavlina05 tak to stolovanie to som citala aj ja recenzie ze nic moc ale nakolko ideme koniec maja zaciatok juna tak asi nebude vela hosti,.... vsetci nam hovoria ze bude studene more ale tak snad nie, ved ani zima nie je poriadna a ked som pozerala teraz teplotu mora tak okolo 17 stupnov,....
este ma napadlo trezor bol za poplatok? ak ano kolko bolo na den? a pani museli mat ked isli do jedalne kosele alebo pustili aj v tricku? Lebo znama mi hovorila ze ich otocili a musel si ist obliect koselu,.... podla fotiek plaz bola pieskova, ze? neboli treba topánky do vody? lehatka pri bazénoch a na plazi sa museli rano obsadit ci bolo dostatok? Tak tie obchody ked boli tak blizko tak to penazenka tras sa, a jasne ze "znackove" veci predavali, he-hee a aj sa dalo nakupit ci nie? Este ma napadlo dali sa tam kupit nejake vedierka formicky pre malu do piesku alebo ste nabalili z domu? a co lieky je treba zobrat nieco specialne? boli tam komare?

pavlina05
2. feb 2014

@smejjka v září bylo moře hodně teplé, ani neosvěžilo. Snad bude v květnu/ červnu tak akorát 😉
Trezor byl za polatek, ale už nevím za jaký.My jej nevyužívali.
V jídelně to bylo v pohodě, my se šli vždy převléci,ale stačilo jen tričko a kalhoty, někdo chodil i v kra´tasech.Některé ženy měli plavky a na nich jen průsvitné šátky a nikomu to nevadilo. Část restaurace e venkovní, takže se to tam neřeší 😉
Pláž je písková.Sem tam v moři je okrsek velkého plátu,ale je to vidět.Není potřeba botů.Jsou tam malé mušličky.
Kyblíky a jiné se dají koupit buď přímo v shopu na hotelu nebo v centru 😉
My nikam s ručníky neběhali, vždy se dalo sehnat lehátko u bazenu i v 11 hod dopoledne.
Na pláži to bylo obsazené hne od rána. Spíš tam leželi Rusáci co se cpali a k moři ani nešli.
Lehátka jsou na pláži,ale k moři je to ještě kousek.My byli pořád u vody, tak jsme si přímo k vodě dotáhli jedno lehátko a tam vegetili. Přímo u pláže je taky restaurant,ale zase pěný kus od moře.Využívali jsme minimálně.
Nakoupit "značkové" se dalo a dost 😉
My hodně utratili za hračky a značkové 😉
Komáry jsme neměli, dny a noci byli v září teplé. Nebe bez mráčků, pořád skvělé počasí.To se s krétou např.nedá srovnat.
Výborné jsou Gosleme placky u bazénu, naši kluci furt jedli🙂

zofik
10. feb 2014

tak kdo kam letos vyráží?

popova
11. feb 2014

@zofik my sa chystame v auguste do hotela VON CLUB GOLDEN beach bol niekto v tomto hotely? ak ano napíšte, ocením každú radu.

zofik
11. feb 2014

@popova
my stále váháme...

zofik
11. feb 2014

@popova jsem se chtěla vejít do 40 tisíc, za 2 dospělí a 1dítě a asi to nedopadne...

miska58
16. feb 2014

Viete poradit dobry hotel v Side taky aby bol aj pre deti 18mes a 11r ?
Dakujem

popova
17. feb 2014

odporučila by som hotel ALBA Rezort alebo ADALYA rezort , velka spokojnosť.

lenocka123
17. feb 2014

@miska58 Suntopia pegasos royal napr. my sme tam boli max. spokojni

lutsousek
17. feb 2014

Ahoj, byla jste některá v hotelu Sherwood Dreams Resort v Beleku? 🙂

17anit07
18. feb 2014

@lutsousek ahoj ja som bola v lani celkovo vsetko super az na stravu ktora bola trocha slabsia ale chodim kazdy rok inam tak mozem porovnat ale hladovat urcite nebudete inac spokojnost plaz velmi pekna personal ok

tanitta
18. feb 2014

@lutsousek aj my sme boli min. rok ... ja porovnavat neviem ale strava sa nam pacila kazdy sme si nasli co nam chutilo ...lebo sme boli prvy krat 😉 ... inak vsetko ok a hlavne tobogany a lunapark bol u nas v kurze 😀 plaz cista lehatka volne ...nie je to hotel o ktorom by som povedala nechodte tam 😉 ....izby standartne....

lutsousek
18. feb 2014

@tanitta @17anit07 Holky díky, my pojedeme do Turecka už třetí rok a loni jsme měli fakt top hotel, takže jsem smířená s tím, že ten Sherwood bude horší. 🙂 Ale mám pár dotazů. Doufám, že vás nezahltím.. 😀 Jak je to tam s tím Lunaparkem- kdy funguje, kolik stojí jedna jízda? A co se týče AI, je tam i zahraniční alkohol nebo jen ten jejich? Zmrzlina, pop corn, cukrová vata pro děti tam je? A wifi je zdarma nebo se platí? Na pokoji je i konvice a čaj s kávou? Minibar doplňují denně vším? A u bazénu bylo lehátek dost? Díky moc! 🙂

17anit07
18. feb 2014

@lutsousek lunapark je zadarmo boli sme zaciatkom juna a bol casovo obmedzený cez obed nesiel ani to nebolo mozne lebo bol taky rozpaleny ze sa tam nedalo ani sadnut a tobogany o 17 uz odstavili neobmedzene bola k dispozicii velka trampolina alkohol fakt neviem pre deti mas vsetko vifi na izbe za poplatok bar doplnaju kazdy den je tam aj kanvica kava a caj lehatok dostatok pri bazene aj na plazi

17anit07
18. feb 2014

@lutsousek aj ja sa opytam kde ste boli vy? mam par tipov ale este sa rozhodujem

tanitta
18. feb 2014

@lutsousek my sme boli v juli zahranicny alkohol tam tusim bol..... ale nie som si ista dali sme si 1xkonak vecer ale aky bol chutovo bol normalny 😀 minibar doplnany denne konvica a caj na izbe.... ja som bola aj rada ze tie tobogany boli casovo obmedzene doobeda od 10°°-do 12°°?? a poobede od 14,30-17°° .... by sa sa s malym iba uhnali..... lunapark otvoreny od 20°° tusim do 21,30 uplne stacilo ... vsetko zadarmo....lehatka pri bazene boli my sme skor chodili resp. manzel ked choil plavat rano do mora tak obsadil hned rano....okolo 11°° uz sa nedalo...

tanitta
18. feb 2014

@lutsousek zmrzlina bola, pop corn a cukrovu vatu som nepostrehla..... pop corn som videla iba pred predstavenim za peniaze

lutsousek
18. feb 2014

@17anit07 Děkuji za info! Tak ten lunapark je super, tam budeme asi většinu času. 😀 My jsme byli loni v Asteria Club Belek, co se týče AI, tak tam bylo navíc: fresh džusy, pop corn, cukrová vata, veškerý zahraniční alkohol (Baileys,Beefeater, Jim Beam, Jägermeister, Captain Morgen atd.), samostatná cukrárna/kavárna celý den- espresso, cappuccino, zákusky, dorty, jinak spousta občerstvení během dne- sendviče, tortilly, pizza, hamburgery, kuřecí křídla, gözleme, vafle, ovoce, zelenina. Nealko dávali i v plechovce- Fanta, Sprite, Coca cola. Wifi zdarma v lobby a u bazénu a my jsme ho chytali i na pokoji, minibar denně doplněn nealkem, pivem. Pro děti udělaná taková malá vesnička s bazénem, tobogánem, hříštěm, minidisco dvakrát denně. Jinak u hlavního bazénu další skluzavky a potom tam byl relaxační bazén, kam nesměly děti a další bazén u moře, který vypadal, že se voda vlévá rovnou do písku. Akorát ten Lunapark tam nebyl, tak jsem letos vybírala podle kolotočů. 🙂

17anit07
18. feb 2014

@lutsousek ejha tak Sherwood je oproti tomu slaby priemer 😉

dai
18. feb 2014

@lutsousek pre ten hotel ste uz rozhodnuti? lebo ak nie tak by som ti plne odporucila hotel voyage v beleku - je tam vsetko co si popisovala ultra AI s cukrarnou , 7 a la carte restauracii v cene a samozrejme aj krasny lunapark - fakt super hotel ( je hodnoteny ako 1 naj pre rodiny s detmi v beleku a 2hy naj celkovo😉 )

lutsousek
18. feb 2014

@dai No, děkuji za tip, ten Voyage vypadá úžasně! 🙂

lutsousek
18. feb 2014

@17anit07 No ta Asteria je fakt super, pro děti ráj! Takže jestli letos nemáte vybráno, můžu jen doporučit! 🙂 My se pořád nemůžeme rozhodnout... ale ten Sherwood se mi líbí a má 90% na HolidayCheck, takže bude určitě super. A hlavně ta cena je víc než slušná.

dai
18. feb 2014

@lutsousek tak uprimne... boli sme uz aj v krajsich co sa vzhladu tyka, ale voyage je pre deti ako stvoreny - fakt sluzby eno nuno🙂 velmi mili presonal - boli sme fakt spokojni ( spokojnejsi ako v tych krajsich😉 )

lutsousek
18. feb 2014

@dai jj, o vzhledu to není. Někdy je to sice krásně všechno načančaný, ale služby jsou hrozný. Ještě se mi líbí v Laře Royal Wings nebo Deplhin (jedno jaký). Ale letos musím vybírat, bohužel, ekonomičtější dovolenou. 🙂