Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

funnyka
29. jún 2012

dievčatááá, tie čo cestujete do turecka v júli, nebojíte sa tam ísť, keď tam je taká situácia so sýriou? manžel tam chce veľmi ísť, ale ja som stále na vážkach.. poraďte prosím.

jariam
29. jún 2012

@simika26 dakujem, už sa tešíííím 🙂

abbey1
29. jún 2012

@ress Tak to letíme spolu. 😉

lulana79
29. jún 2012

Prosím vás, koľko ste platili za letenku pre 3 ročné dieťa? V jednej cestovke som našla, že dieťa do XY rokov má dopravu zdarma - to znamená, že nepotrebuje letenku, neplatím palivový poplatok na neho? Alebo je možné, že ho môžem mať u seba, na kolenách? Aj sa mi ťažko niečo vyberá, keď mi vykalkuluje cenu na 2 osoby cca 1000 eur, ale mám si k tomu pripočítať ešte niečo na syna, tak to hneď narastie o ďalších 200-300 eur, nie?

martuska75
29. jún 2012

@lulana79 dieťa nad 2 roky musí mať samostatné sedadlo v lietadle. Niektoré cestovky majú pobyt zadarmo ale letiskové poplatky a apalivový príplatok sa platí. Aspoň ja mám takú skúsenosť.

billam
29. jún 2012

@lulana79 palivovy a iny letiskovy príplatok platia všetci, aj týždenne dieťa....do 2 rokov je to cca 45eur, nad 2 roky cca 150eur...plus si prirataj viza cca 15eur.
@funnyka syria je dost ďaleko od tur.riviery...nemusis sa bat 🙂

mata1001
29. jún 2012

ahojte baby bola ste niektora na dovolenke v hoteli La Phetos (Turecko) ? dakujem

sonkad
29. jún 2012

Ahojte dievčatá. Je tu niekto kto letí z BA v termíne 18.7. - 28.7. do Turecka, Side, Club Belinda Beach? Idem aj s maminou a deťmi. Pravdu povediac sa trochu obávam. Bude to pre deti aj pre maminku prvá dovolenka pri mori a hneď letecky v živote. Zatiaľ okrem Slnečných jazier v Senci sme nikde spolu neboli. Ak je tu niekto kto ide v rovnakom termíne, bolo by to super 😉 . Zároveň sa chcem opýtať, kto už bol v tom rezorte, aká bola spokojnosť? ďakujem

abbey1
29. jún 2012

@sonkad My tam letíme dnes v noci. Podáme info. Ale určite budete spokojní. Máme len super recenzie. 😉 😉 😉 😉

zuzuula
29. jún 2012

@azarijka ahoj ano mali sme taky cerveno ruzovy 🙂 ja som ta stresujuca s placucim dietatom 🙂 boze nma dovolenke super, ale ten let spat mi skazil celkovy dojem ....

mirka907
29. jún 2012

Ahojte. My sme dnes dosli a teda som hotova. Z 11 dni sme realne dovolenkovali dva- tri. Ale postupne...prvy stres, na letisku vylozili kociar mimo pasu a nevedeli sme sa ho dopatrat. Ked sme ho konecne nasli, utekali sme na bus, kde sme prisli ako posledni. Vystupovali sme v Konakli, takze predtym sme stali pri dalsich 5tich hoteloch. Sok dva: na ceste medzi letiskom a hotelom, sa nam stratil kufor. Nikto nevedel kde a ako. Reakcia transfer delegata bola, ze nevie co ma robit. Sofer tvrdil, ze sa mu zda, ze ho vylozili nechtiac pri prvom hotely. Tak ze cestou spat pojdu hotely skontrolovat, ci sa tam naozaj niekde nenechal. Mm sa hned chytil, ze ide s nimi. Z prvej ho zrusili, ze nie, ze ved nemame stresovat a daju nam vediet. A ze delegat kontaktoval nasu oficialnu pridelenu delegatku. Preslo par hodin, nikto sa neozval. Chybalo nam mm oblecenie, lieky, drogeria, nabijacky. Volam nasej delegatke a sok cislo 3, ona o nicom nevie. Zacala to riesit, presli 3 dni a nic. Mm nasraty, on nebude chodit na hanbu sveta v tom istom., ze kasle na vsetko a ostava na izbe. Zakladne veci sme nakupili ale tak nebolo to ono. Ja na nervy z neho, mala zo mna....V poistovni dalsi sok, preplatia nam len to, k comu sme mali blocek.....jasne ja si rok od oblecenia blocky odkladam...a ziadnu elektroniku ani prislusenstvo...a uz vobec nepreplatia naklady, ktore nam v turecku stratou vznikli....takze nove oblecko aj naklady na mobil, to je vsetko na nas.....a aby som nezabudla, tak sa to chape ako strata v motorovom vozidle, takze aj veci v kufri preplatia len do polovicnej vysky akoby sa stratil inde....tolko k union cestovnemu poisteniu....otras, nikdy viac.....mm od nervou chytil crevnu chripku a drzala sa ho tri dni, a aby nam nebolo luto, ze sa nekupe, zacalo prsat a 3dni nam po pol dni prsalo.... ja som schytila strasne nervy a napisala staznost, ze este teraz sa delegatom musi na mna v zlom spominat. Pochodila som po hoteli vsetkych cechov a slovakov, hladala som nabijacku na mobil, ved ako inak sa mame orientovat a jasne ze som sa postazovala.....a zrazu, dve hodiny po podani staznosti sa kufor nasiel......a samozrejme bol tam, kde si sofer pamatal, ze ho vykladal. Zaaaaazrak? Aspon je jasne, ako to riesili....tak clovek by si povedal, ze konecne bude klud, mm pomaly bolo lepsie....tak pre istotu som ja v noci z nedele na pondelok dostala horucky. No radost neskutocna......do dvoch dni som sa z toho ako tak vyhrabala, takze stredu a stvrtok sme si aspon kus uzili....stihol sa nam este pokazit fotak a dnes ma privital vypis za roaming vo vyske cca 120 euro, takze som statna, ze sme doma....hotel sme ale mali ozaj super, bazeny tiez, more zas bolo spinave a mala v nom nechcela byt

macocha
29. jún 2012

@mirka907 no moja... uff... tak si doma zregeneruj.
A potom ešte skús riešiť. Pekne podľa poistnej zmluvy, čo sa dá aspoň nech dodatočne doplatia. Napr. ak ste si tam kúpili oblečenie a máš bloky, tak na nejakú minimálnu sumu máš určite nárok. Nemôžu vás predsa takto odpinkať. 😠

bosacka
29. jún 2012

@mirka907 fuu, to je riadne na nervy 😠 a akou cestovkou ste sli?

ttzuzana
30. jún 2012

@mirka907 No,tak to´mi je hrozne luto a ostala som max. vystrasena, kedze nas to este len caka... 😖 Hrozneee, no to teda aj mna zaujima, s ktorou cestovkou ste isli....

mirka907
30. jún 2012

@ttzuzana
@bosacka
@macocha Kartago.... A poistenie union....preverila som si Allianz a ti pokryvaju aj takyto pripad, takze odteraz jedine Allianz.....do Kartaga som dala staznost a pojdem este osobne s kopiou na nasu pobocku....a jasne ze aj s vypisom hovorov...Lebo chcem od nich refundaciu za zmarenu dovolenku, zaplatit roaming aj nakupene veci...ja nie som charita, ze si to len tak necham....

ttzuzana
30. jún 2012

@mirka907 Urcite chod, moc i drzim palce a prajem pevne nervy. 🙂

azarijka
30. jún 2012

@zuzuula to babo co tak plakalo to ste boli vy? bo ja som nevidela len pocula 😉 ja som z cesty spat bola tiez riadne nervozna, som ju nevedela uspat a stale mi skakala po bruchu a pri pohlade z okna kricala bááác bááác... 😀 😀

danus.ka
30. jún 2012

My sme momentálne v 4* hoteli Iz Flower, Side a som maximálne spokojná. Veľmi odporúčam rodinám s deťmi. Hotel je po rekonštrukcii, my sme na rodinnej izbe a je tu krásne, čisto. Pláž super, piesok, more dlho-dlho voda po kolená, bazény 2 veľké a 2 malé, tobogány, detský park, celý deň program - aerobic na suchu, vo vode, program pre tinedžerov, program pre deti, večer detská disco, ktorá po polnoci pokračuje programom pre dospelých, strava pestrá, super, personál maximálne ochotný a ústretový. Mlieko pre malého nám v pohode pripravili v noci o 2 hod. Mala som obavy, že hotel iba 4 *, ale určite má na viac.

ttzuzana
30. jún 2012

@danus.ka Perfektne, ze si tak uzivate. Prosim Ta, kolko trval transfer z letiska do hotela ?

sissa265
30. jún 2012

@kvietocek7
najskor sme surfovali po nete, hladali a nasli sme stranku www.airstop.cz, a oni spolupracuju s nemeckymi a rakuskymi cestovnymi kancelariami a konkretne sa vola FTI Touristik

danus.ka
30. jún 2012

@ttzuzana 50 min, záleží od toho, pri koľkých hoteloch vykladá šofér turistov

bosacka
30. jún 2012

@mirka907
aj pre ostatnych, ktori sa chystaju... bolo tu pisane, ze v turecku dostanete kocik az s batozinou... tiez som hladala na pase a ked nebol, chytila ma obava... no ale vsetky kociy boli kusok dalej pri dverach s napisom nadrozmerna batozina. asi ich tam vzdy davaju.

ttzuzana
1. júl 2012

@bosacka Velmi pekne dakujem, tak toto bola strasne dolezita infoska, aby som nespustila skandal kvoli kocikku.... 🙂

sakura77
1. júl 2012

@mirka907 fuha,tak to je smola nad vsetky smoly.....paneboze aj by ma chut presla niekedy este niekam vobec cestovat....

sonkad
1. júl 2012

@abbey1 ďakujem, budem rada za akékoľvek infošky. Už teraz máme mierne povedané cestovnú horúčku, ale aj obrovskú obavu. Dve deti, nervózna moja maminka, jazyková bariéra. Neviem, či ma nepicne. Dúfam, že napíšem, že sme prežili a mali sme sa super. Dúfam 😉

sonkad
1. júl 2012

Ahojte dievčatá. Tak nikto neletí z BA v termíne 18.7. - 28.7. do Turecka, Side, Club Belinda Beach? Idem aj s maminou a deťmi. Pravdu povediac sa po skúsenostiach mirka907 trochu obávam. Bude to pre deti aj pre maminku prvá dovolenka pri mori, máme jazykovú bariéru a sme neskúsení čo sa týka cestovania (letiska atď). Bolo by super už na letisku sa stretnúť s niekym, kto má s cestovaním skúsenosti, prípadne keď nás bude viac pôjde všetko (aj dobré aj zlé) nejako ľahšie. Prosím píšte, čakám ......

stalida
1. júl 2012

Ahoj kocky,nebola niektora z Vas v Cesar Resort Hotels v Side?

ivyk
1. júl 2012

@mirka907 pomoc!!!! tak verim, ze si rada, ze si opat doma!!!

mirka907
1. júl 2012

@ttzuzana vdaka, dam urcite vediet ako sme dopadli...
@sakura77 cestujeme kazdy rok....niekedy aj viackrat, nikdy sa nam nic ale vobec nic nestalo....teda mne samotnej sa kedysi davno pri lete do Finska stratil kufor ale nasli mi ho do 24 hodin....ale takto, ze sa na nas zosypalo vsetko, to bol uplne ze nervak 😠 😠 😠 😠 ale mm uz pozera, ze ci by sme este nahodou niekde pocas septembra neskocili....ja som povedala, ze ok...ale tak max Tatry 😀
@ivyk ivi to teda som, aj ked tie posledne dva dni to uz ozaj bola dovolenka

lubkam
2. júl 2012

ahojte kočky, v noci sme prileteli z Turecka, teplota sa pohybovala od 32 až cez 40°C, vlhkosť 60-85%. more 26°C.
bývali sme v Grand Zaman Beach hotel, môžem len odporúčať, bola som maximálne spokojná.
len - išli sme s cestovkou Alextour - na letisko sme čakali 4hodiny, nakoľko nevedeli zohnať autobus. to bola tá najmenšia kvapka v mori. v autobuse sme sa dozvedeli, že cestovka nezaplatila hotel a v stredu nás chceli vyhodiť z hotela. viac rodín boli umiestnené do iných hotelov, nakoľko nemali zaplatené ubytko. keď som počúvala, čo im robili, ako čakali 4h zbalení mimo izby s tým, že nevedeli kde budú spať..., bola som veľmi rada že som na letisku a idem domov. tí čo prileteli včera do turecka - asi 40ludí majú zaplatenú jednu noc v hoteli z celého pobytu 😠