Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

aliza
12. júl 2012

@sasikas hej hej, Manavgat 🙂, tak si ma teda potesila, diki 😉

martabalalajka
12. júl 2012

@simika26 Ahoj, my letime cez Kartago buduci piatok do Turecka...chcem sa opytat, kedy Vam dali let, myslim casovo. Dakujem 🙂

martabalalajka
12. júl 2012

@simika26 Ideme tiez z KE 🙂

martabalalajka
12. júl 2012

@mirka907 Dikes🙂

abbey1
12. júl 2012

Ahojte. Hlásime sa doma z dovolenky. Super, domov sa nám veru nechcelo.
Ak môžem poradiť, nekupujte výlety u delegátov v hoteli. Sú strašne predražené. U miestných predajcov kúpite za omnoho výhodnejšiu cenu to isté, vyzdvihnú vás priamo v hoteli. Napr. rafting u nich stál 20Eur, u delegáta 32, Pamukkale 35, u delegáta 60 a podobne. Ja keď som videla, ako bezhlavo ľudia kupujú u delegátov! 😒

Inak kto má staršie detičky, rafting ozaj doporučuem. 😉

simika26
12. júl 2012

@martabalalajka tam sme leteli rano o 6. 40 hod a naspat v nedelu o 16.tej 🙂 prajem krasnu dovcu 😉

katun
13. júl 2012

@billam ahoj, tak uz je syn doma z dovolenky (Royal Dragon hotel v Side) a len same chvaly hovorili. nemali ziadne staznosti, kolotoce, tobogany super. vzdy miesto aj pri lehatkach (ci uz na plazi alebo pri bazenoch - kazdy den napustane novou vodou), jedlo tiez super, kazdy pribral aspon 2 kila 😀 Let bol tiez v pohode (sli cez rakusku cestovku Alltours a spolocnost letecka Sunexpress - leteli z viedne rano o osmej a z hotela odchadzali tiez rano tusim o deviatej). takze len same chvaly, pre rodiny s detmi urcite super.

ttzuzana
13. júl 2012

Ahojte, chcela by som sa len opytat mamiciek, co mali so sebou karicku, /a vratili sa teraz niekedy /ci to plati,ako som tu citala v historii, ze karicku nedavaju v Turecku po vylozeni z lietadla na pas, ale ze sa vyzdvihuje niekde mimo....Velmi pekne dakujem za odpoved. 🙂

mirka907
13. júl 2012

@ttzuzana ano je to pri informaciach, taky vytah....

ttzuzana
13. júl 2012

@mirka907 Dakujem velmi pekne, snad to najdem.... 😉

mirka907
13. júl 2012

@ttzuzana urcite, je to na tej strane ako sa vychadza k busom...prajem krasnu dovolenku

ttzuzana
13. júl 2012

@mirka907 Este raz dakujem, si velmi mila. 🙂

gretkab
13. júl 2012

@danu Kartago ma zmluvu aj s Travel Servisom, my sme leteli obe cesty s nim 😉. Takze zalezi od toho ktoreho letu.

lydkava
13. júl 2012

dobry vecer, my letime v nedelu do antalye a byvame v alanyi, chcem sa spytat brali ste aj nejaku vodu do kufrov? kedze budeme este cestovat z letiska do hotela 1,5 hodiny dakujem 🙂

abbey1
13. júl 2012

@ttzuzana Nám dali priamo k pásom káričku. Nie na pás, ale vyniesli nám ju priamo k pásom, kde sme čakali na kufre.

zuzanka.h
13. júl 2012

@lydkava brala som ale nie do prirucnej batoziny a ked budete az v Alanyi ubytovani pojdete viac ako 2hodiny autobusom...Asi budete mat aj prestavku na nejakom odpocivadle po ceste tam si pri najhorsom vodu kupite 🙂

zuzanka.h
13. júl 2012

@katun verim, ze super u nas ma ten hotel hechter a je to pekna palka my ideme do Side Star resort nepozna to niekto?

abbey1
13. júl 2012

@lydkava V našom buse z letiska predávali rôzne pitie, tak nebol problém si kúpiť, alebo priamo ako vystúpite.

ress
14. júl 2012

@lydkava My sme tento rok išli do Incekum, čo je asi 27km pred Alanyou, 3 hodiny a pred nami vykladali len v 1 hoteli. Ale neviem, mne ten transfer z letiska a na letisko vždy rýchlo ubehne, tak sa neboj. Vodu sme kupovali na letisku v BA

lydkava
14. júl 2012

dakujem velmi pekne 🙂 a nemate niekto skusenosti s hotel bone club svs ? tam ideme 🙂

grimaska4
14. júl 2012

caute baby,my sme sa dnes vratili z dovolenky z turecka-bolo super aj pocasie ,transfer ok,boli sme asi 20 k m od managvatu-kirman club sidera,super pocasie 44C teplota mora okolo 28C urcite,kamienkova plaz(drobne kamienky),super animatori cely den programy,boli sme aj na vylete ana plavbe lodou takou piratskou,vylet sme kupovali od delegata cestovky cena nebola prehnana 90 eur pre 3 osoby aj s obedom(samozrejme vstupne na lod,aj k vodopadom v cene).veci sa my tam zdaju straasne predrazene,turci uz nevedia kolko maju za tovar pytat ☹ -nato ze predavaju samy fake je tam draho.
inak sme boli 100km od letiska,transfer vsetko ok,a v autobusoch sa daju kupit pitie-mineralka za 50 centov,fanta cola take za euro aj pivo mali tusim za nejake 2 eura-vsetko chladene,akurat je tam samoobsluha-vyberies z boxu a soferovi len das peniaze

billam
14. júl 2012

@katun ahoj, tak super, že sa im pacilo...dávam si tento hotel na svoj zoznam dobrých resortov, z ktorých budeme vyberať 🙂...vďaka za infosky 🙂

simika26
15. júl 2012

@grimaska4 presne, s tym suhlasim, ze turci uz nevedia co maju pytat a je tam riadne predrazene a uz ani zjednavat sa im nejak nechce.... a vsetko fake, aj ked niektore ozaj kvalitne... za rifle "D&G!" ma pytali 90 eur, samozrejme som nedala, az take krasne neboli 😀 MM si kupil par tych polo triciek po 30 eur, ale kvalitou su fajn.. ja som si kupila len jedno za 25 eur... doma si nakupim lepsie 😉

zanet30
15. júl 2012

ahojte, má niekto skúsenosti s hotelom Mukarnas spa resort (Alanya - Okurcalar)?, ako je to so vstupom do mora plážami, hotelom, službami atď....kde sa tam dá dobre nakúpiť...letíme 28. čo už je za pár dní a nejaké info by potešilo

danula2
15. júl 2012

ahojte kocky, zvazujeme odlet 18/9 do 29/9, aky je predpoklad zleho pocasia?? dazdov a pod?
konkretne do SIDE
dakujem

billam
15. júl 2012

@danula2 ahoj dost velky ☹...boli sme minuly rok v tomto obdobi a dva dni v kuse prsalo a hrmelo - nezazila som, že bola v kuse dva dni búrka...a hlavne, večer je fakt zima, aj pri mori/bazéne, ked zajde slnko - okolo 17.00 ☹...my sa chystame určite skor...okolo 8-9.9.

danula2
15. júl 2012

@billam no chcela som povodne posledny augustovy prvy septembrovy, tak sa toho budem drzat
a mate uz vybraty konkretny hotel? aj s dietatom?

martuska75
15. júl 2012

@danula2 ak by si chcela mrknúť obvyklé počasie tak posielam link . http://www.wunderground.com/history/airport/LTA...
Oblasť a termín si môžeš upraviť ale celkom side som nenašla. Podľa mňa tam teda nejak zima na konci septembra nie je. Tiež sa do Side chystáme 28.8.-7.9 (teda cca ako si aj ty uvažovala) ale hlavne preto lebo máme školopovinnú slečnu inak by sme asi tiež išli trochu neskôr.

billam
15. júl 2012

@danula2 ešte nemáme vybraté, chodime na last minute...min.rok. sme boli v Pemar beach resort a bolo výborne...mame dve malé deti a obe sa chcu tam vrátiť...tak uvidíme.

grimaska4
15. júl 2012

@simika26
ale sranda bola,e oni aj priznali ze maju fake,za mikinu adidas drzo zapytali 30 eur a oni ze to je dobra cena nato ze to je fake a ja ze ked to je fake,dam za nu max 10 eur inak ju nekupim a ani som nekupila
akurat co sa na podarilo zjednat bol laser pointer pre syna,ten nam ponukali za 30 eur a nakoniec predali za 15 a este jednu malickost dostal k tomu gratis.
Inak ja puma tricka som pokupila po 15 eur vo vypredaji v rakusku intersporte a nike a adidas po 25 a 30,takze za fake viac ako 10 eur nie som ochotna vyhodit,inak na veela veciach bolo vidiet ze nie su original