Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katkvy
3. máj 2013

@abbey1 Tak to moc děkuji za ujištění. Mám trochu obavy, hlavně o to, jak malý zvládne cestu a všechny ty změny, ale snad ano.

abbey1
3. máj 2013

@katkvy Budete spokojní, je to hotel na úrovni so super doplnkovými službami pre dospelých.

abbey1
3. máj 2013

@tin007 Tak chorobu nezávidím a teraz môžeš ty začať záviodieť nám, čo máme dovolenku pred sebou. ty sa ale domov vrátiš plná síl a energie. Kde konkrétne ste boli?

katkvy
3. máj 2013

@abbey1 Ty už jsi tam byla? Měla bych totiž pár otázek.

tin007
3. máj 2013

@erinka123 Le Jardin resort, mestecko Kiris (kustik za Kemerom). Maly je skuseny cestovatel, asi si myslela malu, ta uplne v pohode.

tin007
3. máj 2013

@abbey1 super bolo, strava uplne spickova (asi najlepsia z akejkolvek nasej dovolenky), pocasie absolutne uzasne na koniec aprila, more vyborne (kazdy den som tam vliezla), len vstup nie najvhodnejsi pre bose nohy (mensie kamene), ale spristupnili pred par dnami molo a schodiky z neho do mora. celkom dobry mix navstevnikov (a do 1.5. to tu bolo plne tak z polovice, no uz je tu dost tesno). zajtra o pol druhej ideme na letisko a uz planujem dalsiu dofcu (resp. tento rok asi este dve budu - sorry za provokaciu) ;)

abbey1
3. máj 2013

@tin007 😝 😝 😝 To máš za tu provokáciu. Ja dúfam, že u nás budú tiež 2, i keď pri mori len jedna. radi by sme Turecko, no čakám na nejakú super cenu a super hotel. 😀 😀 😀 😀
Som rada, že ste si užili. Ja potrebujem more s veľmi pozvolným stupom do mora pre Zaru. A jedlo by som mohla mať, vzhľadom na posledné nabrané kilá, aj diétne. 😀 ☹

abbey1
3. máj 2013

@katkvy Kľudne sa pýtaj, čo budeme vedieť, zodpoviem.

tin007
3. máj 2013

@abbey1 zasadne kupujem LM a zvycajne od rakuskych cestoviek, tento zajazd je cez verne.sk od Guletu.

abbey1
3. máj 2013

@tin007 To si pamätám už z minulého roku. Ja mám zasa super cestovku slovenskú, tak som im verná, vždy máme super cenu, až sa to hanbím niekde povedať. 😉 A tento rok bude aj u nás LM, tak sme boli minulý rok, inak sme vždy vyberali First Minute. To sme sa vždy mohli dlhšie tešiť. Ale tento rok je neistá zostava nás dovolenkárov, tak to odkladám. 😉

miruska15
3. máj 2013

My sme boli 2krat v Turecku s deťmi a boli sme spokojný.Aj v nemocnici sme ležali a super čisto,starostlivosť úžasná.Boli sme v hoteli Belinda Club v Side.More krásne teplé pre deti super.Išla by som zase.

abbey1
3. máj 2013

@miruska15 Ahoj, prosím, aký je tam prístup do mora a pláž?

miruska15
3. máj 2013

@abbey1 Pláž ok a pristup tiež.Ked sme sa prechádzali po druhých plážach tak sa nám zdalo že tá naša bola oproti ostatným lepšia.Akurat sa k moru šlo asi 200m takou cestou ale nám to nevadilo .Dokonca na pláži sme mohli zostať na obed nemuseli sme ist do hotela.neminuli sme ani cent čo sa týka jedla.a vody.

abbey1
3. máj 2013

@miruska15 Vďaka, mňa zaujímala hlavne tá pláž, inak som pozisťovala, čo sa dalo a prechádzka nám nevadí. 😉

katkvy
4. máj 2013

@abbey1 Tak to jsem ráda, že se mi podařilo najít někoho, kdo tam už byl. Zajímalo by mně, jak je to tam s osuškami, to se mi nepodařilo nikde zjistit a nevím jestli mám brát naše, nebo je to zbytečné. A taky potom nemám představu, jak to tam je s jídlem pro děti? Je k dispozici i mléko a kaše? I když mléko si budu brát určitě svoje, ale potom nevím, jestli na pokoji nejsou náhodou rychlovarné konvice?

popova
4. máj 2013

@ivka1985 prosim ta mame si brat z domu osušky a uteraky ,alebo to budeme mat v hotely? Adalya rezort kam sa chystame v auguste,napíš prosim asi kolko je tam stupnov tepla dik

denca2000
4. máj 2013

Holky, my jedeme koncem června do Hotel Iberotel Palm Garden - nemáte některá zkušenosti? http://www.blue-style.cz/turecko/turecka-rivier...
Budu muset brát pro malou jak sunar, tak masozeleninové příkrmy - to bude mazec, mám z toho hrůzu.

lauraa
4. máj 2013

@katkvy
@popova normalne kazdy hotel ma uteraky a osusky na izbach,a na plaz zalezi od zajazdu... normalne je napisane ci mate alebo nemate plazovy servis v popise hotelu....

ivka1985
4. máj 2013

@popova na izbe vam kazdy den menia uteraky a osusky a na plaz budete tiez kazdy den dostavat...ja som mala aj svoje ale len kvoli malemu...stupne pozri niekde na internete ale okolo 35

abbey1
4. máj 2013

@katkvy Osúšky máte na izbe, pri bazéne i mory zdarma, kanvica na izbe je, ale priznám sa, že detské jedlo som neriešila. Určite tam bol kútik s polievkami a dietnym jedlom pre deti,a le či aj kaše a mlieka to netuším. Malá mi nič také nejdáva. Bola a je dojčená a potom papá veľa ovocia a zeleniny, cestoviny, zemiaky a podobne. Tak sme detskú stravu zatiaľ nikdy neriešili. Sorry, neporadím. 😉

nefertitka
5. máj 2013

baby, tie co ste leteli posledny rok s Kartagom do Turecka, mozem sa opytat, o kolkej bol odlet?

nefertitka
5. máj 2013

myslim z BA

katkvy
5. máj 2013

@abbey1 i to mi pomohlo, děkuji

zebricka23
5. máj 2013

@nefertitka my sme mali 23.30 odlet z ba...tento rok letime opat..tak som zvedava na ten super cas.....zvacsa rataj nieco takto vecer, alebo rano o 2hej, 3tej

ress
5. máj 2013

@nefertitka my sme leteli myslím niečo po 9:00, aj rok predtým to isté, ale zakaždým sme mali pôvodne letieť tak ako hovorí @zebricka23 - asi o pol 3tej v noci, ale vždy to zmenili 😕

nefertitka
5. máj 2013

@zebricka23
@ress jezis maria, aj som si to myslela, lebo pred rokmi sme s nimi boli 3x a vzdy bol takyto nemozny odlet...a potom co?budeme trcat asi do 14tej na recepcii a cakat na izbu, co?
my mame odlet v sobotu a ked nam daju odlet trebars o 23:30, tak tam priletime vlastne uz v nedelu, to nas oberu o jeden cely den dovolenky vlastne

Za to s Koalou sme boli posledne tri roky a vzdy bol super odlet z BA doobeda a naspat ked sme sli, tak az vecer, cize sa nam to este predlzilo....

zebricka23
5. máj 2013

@nefertitka no tych23.30 vam daj len v tom pripde,ze budete mat den navyse ..my sme mali letiet 27..ale takto sme leteli 26....ty mozes odletiet den predtym....ale cas priletu musi byt den co mas v papieroch...my sme prileteli rano o 3tej...a do 11tej sme cakali na izbu....to bolo jedine negativum...na recepcii ako idioti.....ale tak tento rok dufam,ze ak poletime o 3tej..tak na hotel prideme tak o osmej,a stale lesie cakat do 10-11tej......ale dufam,v taky let rano o 6tej 🙂

nefertitka
5. máj 2013

@zebricka23 no to by bol ideal🙂 neviem si predstavit malu po noci vlacit po letisku, potom v lietadle, zas ju budit, zas letisko, autobus a potom este cakat na recepcii...

zebricka23
5. máj 2013

@nefertitka no moje deti mali 1,5 a 5 rokov....nastastie mladsia o 11tej odpadla...cize lietadlo ,letisko,pristavanie,nastup do busu prespala......potom na hoteli bola asi 2 hodky hore do 5tej rana...a potom obaja so synom tahali.......ona v kociku,on na sedacke v hale,tak isto ako my....dospelych zobudili hotelovi,ale deti nechali....lebo to vyzeraloblbe ze tam spime...

abbey1
5. máj 2013

@nefertitka My sme mali vždy šťastie na nočné lety na dovolenku. Ale celkom mi to vyhovovalo. Malá aspoň ako tak podriemala v lietadle. Ráno sme v hoteli, schováme veci, dáme si raňajky a strávime dopoludnie pri bazéne, alebo rovno v mori a okolo obeda sme už vždy mali izbu. Plavky a uteráky doma nachystám na vrch kufra a nie je problém. Vždy nám už pri príchode dali náramky, tak sme mohli využívať všetky služby hneď.