Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

macusikzv
12. jún 2016

@baumka ten presne

baumka
12. jún 2016

@macusikzv to je mi ľúto,že máte zlé skúsenosti s pobytom . 😒 Tento hotel som si musela vyhľadať na nete,lebo ho nepoznám. A to aj preto,že Ocurcalar a celkovo hotely od Side smerom na východ,teda k Alanyi ležia z 90% na kamenistých plážach ,respektíve je tam len dovezený piesok a to fakt nie je bohviečo pre rodiny s deťmi. Preto stále odporúčam len Side,Belek,Laru,tam je fakt naj,aj hotely sú kvalitnejšie. Toto dokazuje, že nie je 5* vždy 5* a fakt netreba dať len na reči cestoviek a ich krásne obrázky,lebo oni nám predajú aj čerta. Je dobré si vyhľadať recenzie a reálne fotky na nete. Ale to nepíšem priamo tebe,dúfam,že sa nehneváš,ale celkovo pre každého,kto sa rozhoduje ohľadne hotela. Ja som tiež párkrát padla v tomto ohľade na"hubu",takže si snažím dávať už bacha,čo objednám. A radšej priplatím,akoby som si potom bila hlavu o zem,že kde sme sa to ocitli. &s to nehovorím len o Turecku.
S tými predajcami je to bohužiaľ tak,ale tiež to závisí od človeka k človeku. A teraz je kríza,turistov málo,tak aj preto sú otravnejší. A nepríjemní sú asi aj kvôli Ramadanu - celý deň nejedia a ešte k tomu nemajú ani zisky. S tými kožušinami je to už taká tradícia,že cestovky organizujú zájazdy k týmto predajcom a majú z toho istý keš ,dobre,že vás na to tí Češi upozornili. Ja tiež nemám rada otravných predavačov,snažím sa im vyhýbať. Ja som zažila otravnejších v Tunisku a v Egypte,tam ma dokonca jeden drzák- starý chlap nenápadne chytal za zadok,keď sme pozerali tovar a to v prítomnosti môjho muža 😠

certi
12. jún 2016

Ako ochranit kufre pred vykradnutim? omotat foliou? ci zvyknu kontrolovat kufre?

adrianazs
12. jún 2016

@certi to mas jedno kto chce aj foliu prestrihne my sme boli svedkami v turecku po prilete na letisko pred rokom ako jednej pani kufor tak poskodili ze doslova saty bolo vydno ako trcia von z kufra vydela som to na vlastne oci ked brala z pasa dolu kufor zo svojim manzelom ze saty jej vyseli z kufra manzel ju potom utesoval lebo ona bola s toho na zrutenie jej manzel ju potom tam hladkal a utesoval hned isli na reklamacne spisovat zapisnicu ale neako ochotny nebolki aj delegat len tak ako keby sa chcel vyhnut tomu cize ak mate foliu alevo klatky kto chce aj to poskodi samozrejme aj ja mavam pred takymi vecami strach stale pozeram na kufre ci su v poriadku pri prebrati z pasu no co sa tyka nakladania do lietadla vydela som ako pohadzuju tie kufre ako neake spongie hadzu jedno na druhe tomu sa neda vyhnut

certi
12. jún 2016

@adrianazs dofrasa, z toho mam vzdy najvacsi sok, ked ide pas, ci tam bude kufor a v akom stave...mne tak ukradli na letisku v prahe fotak, sprosta, som nevedela, ze ho mam mat pri sebe

adrianazs
12. jún 2016

veru aj ja mavam z toho strach ze ako najdem kufor inac som nepisala nam pred 4 rokmi v grecku na krete na letisku tak poskodili kufor ze cestou domov sme museli kupit kufor na veci a ten povodny sme nechali uz na izbe nedalo sa totiz uz nabalit do neho po prilete sme hned reklamovali u delegata ten bol taky zlaty vravel ze nech pofotíme manzel este aj natocil na kameru a zacali sme to riesit uz tam a potom doma v cestovke nam este reklamaciu riesili ale vyriesilo sa to ku koncu uznali nam reklamaciu len ja som lutovala kufor bol to moj kufor este som mala aj blocek z obchodu kupovala som si ho tesne pred dovolenkou vtedy tak aj v obchode som povedala co sa mi stalo len co kufor ostal na krete nemohli sme s troma kuframi letiet manzelov bol v poriadku nastastie zato sa bojim kazdeho letu teraz vas nechcem strasit ale len vam pisem aj moju skusenost z letiska minule v turecku malého novy kufor tiez mal ho novy a odreli mu kraj taky bol nestastny z toho ale nastastie len kusok bol totiz zabaleny fóliou predsa ta folia niekedy pomoze tak ze tak vela stastia pri lietani vam prajem a nech nezazijete to co ja pekny vecer vam

abbey1
13. jún 2016

@mk22 My sme tam boli. Boli sme max spokojní. Mne len nesedel jeden manager hotela, ktorý občas pobehoval v jedálni a bol trošku nepríjemný. Inak sme boli naozaj veľmi spokojní. Dobrá strava, občas plno v reštike, hlavne keď otvárali. Veľmi dobré animácie pre deti i večerný program. Nám sa naozaj páčilo a kľudne by sme sa vrátili.

sardinka335
13. jún 2016

@certi my foliujeme kufre. Sak jasne kto chce ten prestrihne, ale zase komu sa chce s tým serkat ked tam ma milion kufrov čo len tak otvorí? Ved kufre pozeraju pod tými strojmi takze v pohode, nikto neotvara aspon sa nam teda nestalo.

avenev
13. jún 2016

@baumka a este prosim ta ako je to s izbami, ked chceme dobru izbu treba dat vopred peniaze na recepcii?

janka5861
13. jún 2016

@certi Boli sme minulý rok v Iz floweri ...a výborne bolo . Odporúčam . Nám sa moc páčilo aj keď to bola 4* ..tá pláž nemala chybu , všetko blízko , výborná strava . Dali sme do pasu eur a super izba , výhľad na more . Bývali sme v hlavnej budove .Ak chceš niečo vedieť napíš 🙂

sardinka335
13. jún 2016

Baby ked vas čítam tak sa teším ako male decko na tu dovču...nejdeme sice k ,,Turkovi na priamo,, ale na Cyprus no..turecku čast.. 😀 😀 No ,,tfuj, tfuj,, nech nám to všetkým dobre dopadne a uzijeme si pekne chvile s blízkymi.

certi
13. jún 2016

@janka5861 supeeer........takze ked prideme mam dat do pasu eura a pytat hned dobru izbu? kolko eur?

mk22
13. jún 2016

@janka5861 ake bolo more?

jejo
13. jún 2016

Prosim vas odlietal uz niekto z vas z Brna do Antalye?

tenerifka
13. jún 2016

Dievcence, idem si dat namahu a napisat vam,ako funguje rozdelovanie izieb v hoteloch, dlhe roky som pracovala na recepcii, sice na Kanarskych ostrovoch, ale system sa nebude lisit nikde na svete.

Rozdelovanie izieb sa robi cca 1 deñ pred prichodom klientov. Najprv sa beru do uvahy zelania, ktore prisli emailom priamo od buducich klientov, pripadne priamo z CK(ak klient mal tuto poziadavku hned pri rezervacii). Jedna sa o poziadavky ticha izba/izba blizko pri bazene/izba daleko od animacii atd....
Potom sa beru do uvahy casy priletov, t.j.ak jedna 4-clenna rodinka odchadza o 5,00 rano a dalsia pride o 10,00 doobeda, daju im tu izbu, lebo upratovacka ju moze uz od 8,00 rano upratat a nemusi vlacit hore dole pristelku ci postielku.
Rano dostane veduca upratovaciek kompletny zoznam odchodov/prichodov klientov, casy, a tak si vie zorganizovat svoje upratovacky, ktore od nej dostanu zvlast zoznam a vedia, ktore izby treba urobit najskor.
Zamestnanci recepcie, ti, ktori robia ckeck-in, nemaju s rozdelovanim izieb absolutne nic spolocne, to vacsinou robi vedenie recepcie, pikolik na checki-ine vam nebude menit izbu preto, ze mu date 10 eur do pasu, nema preco, kedze pre niekoho je super izba pri bazene v centre vsetkeho diania a pre niekoho v kute celeho rezortu s vyhladom na pole, ale aby mali klud a ticho.
Ak sa stane, ze klient doredu neposlal do hotela svoju ziadost o polohe izby a po prichode mu nevyhovuje, vrati sa na recepciu a az vtedy sa v ramci moznosti urobi vymena, je s tym sice otrava, ale pre klienta sa urobi vsetko, co sa da.
Preto vam radim, usetrite si "peniaze do pasu na recepcii", je to smiesne a nikde sa to nerobi, ale poslite do hotela email so svojimi poziadavkami o polohe izby(blizko/daleko/prizemie/poschodie/ticho) a na 99,99% vam v ramci volnych kapacit vyhoveju.Sprepitne im date az na posledny deñ, ak budete so sluzbami spokojni.
Na druhej strane sprepitne pre upratovacky a casnikov je dobre davkovat priebezne v malych ciastkach(vlastna skusenost), budu sa viacej snazit

certi
13. jún 2016

@tenerifka super, dakujeme za info, tak nedam nic...poziadavku sme dali, ze nie prizemie🙂

nikolette75
13. jún 2016

@tenerifka Ahoj, neviem s tym rozdelovanim izieb, ako zamestnanec skusenost nemam. Ale min rok sme v Egypte mali od cestovky zaplatenu uplne obycajnu a este k tomu Bungalow a po 10 Eurach v pase, sme dostali izbu v hlavnej budove o dost vacsiu ako Bungalow. A nie len min rok, ale pominule roky to uz v podstate robime tak, ze v cestovke si zaplatime vzdy tu najobycajnesiu izbu a prihodime vzdy do pasu. Vinde nas to ovela lacnejsie akoby sme si priamo v cestovke zaplatili drahsiu izbu. A aj s vanou kdezto v Bungalowe bol iba sprchovaci kut. A teda nebolo to len raz co sme 10 eur nechali v pase, vzdy sme sa mali lepsie. A 10 eur mi nepride az tak vela. Ale podotykam osobna skusenost nie skusenost ako zamestnanca.

tenerifka
13. jún 2016

@certi Urcite vam vyhoveju, a ak nie, budete to riesit po prichode, poviete, ze ste poslali mail, vypytate si sefa recepcie a nijake eura ani nic, je to ich praca

tenerifka
13. jún 2016

@nikolette75 Ak nie je hotel plny, robi sa to aj bez sprepitneho, automaticky....a v Egypte tie hotely min.rok urcite neboli plne a este dlho dlho nebudu

popova
13. jún 2016

@tenerifka Ja som napriklad žiadala v CK o lepšiu izbu mali sme určité požiadavky a pani mi vravela že si to musím požiadat na recepcii v konkretnom hotely do ktorého idem že oni nemajú také kompetencie tak neviem či ma chcela len odbit My taktiež dávame do pasu 10alebo20eur a dostali sme dobrú izbu .....

tenerifka
13. jún 2016

@nikolette75 Ak je nizka okupacia, dokonca nejake bloky hotela uplne odstavia, usetria tym na elektrine a aj na upratovackach, nemusia tolko pendlovat po celom areale

tenerifka
13. jún 2016

@popova Vies, len co je to "dobra izba"? Pre niekoho hento a pre ineho tamto.....mne sa vzdy oplatilo poslat tyzdeñ pred odletom email

tenerifka
13. jún 2016

My sme mali vacsinou nemeckych klientov a od renomovanych cestoviek nam denne chodili maily s takymito poziadavkami, vzdy sme to zapisali priamo do tej konkretnej rezervacie a v momente rozdelovania izieb sme na to prihliadli

nikolette75
13. jún 2016

@tenerifka ano to mas pravdu ze mozno tento rok to tam bude prazdnejsie celkovo. Ale chodime tam uz od roku 2005, uviedla som konkretny priklad min roka. Ale ano ako dovolenkar to z tamtej strany zasa nevidim.

popova
13. jún 2016

@tenerifka Kto vie nemecky pisomnou formou tak ok! mail ale čo my? Nemecky sa ledva dohovoríme a čo to anglicky Viditelne uprednostnujú Nemcov napr. v Turecku ale my sme boli spokojní

tenerifka
13. jún 2016

@popova Email mozes poslat po anglicky, ved anglicky vedia na celom svete. Su to 2-3 vety, hocijaky znamy ti to prelozi

tenerifka
13. jún 2016

Nemci vzdy nechavali sprepitne na konci pobytu, ak boli spokojni, v hodnote 10-15 eur/tyzdeñ, ale to bolo uz davnejsie....delilo sa to na konci mesiaca medzi vsetkych na recepcii

tenerifka
13. jún 2016

My letime na dovcu za tyzdeñ a dnes posielam do obidvoch hotelov emaily s poziadavkami ubytovania(poschodie+2 izby spolu), nema zmysel cakat az do prichodu, lebo sa moze stat, ze uz nebudu mat moznost to zariadit

janka5861
13. jún 2016

@mk22 výborné, boli sme koncom júla, a prístup na jednotku , piesok ...super bez topánok do vody .. práve kvôli tomu by sme chceli tento rok tam ísť opať ....na jednotku 🙂

baumka
13. jún 2016

@avenev , tenerifka to napísala dobre,presne tak to chodí. A ja to tak robím,aj väčšina Nemcov. Najskôr 2 týždne pred pobytom pošlem mail na recepciu s mojimi požiadavkami. Pozor však,ak máte zaplatenú zlacnenú izbu,tak vám požiadavku vôbec nemusia splniť,lebo vtedy prideľuje izbu hotel a tieto izby väčšinou bývajú na prízemí,nad hlavným vchodom a podobne. Ak by vám aj požiadavku splnili,tak jedine,že majú voľné izby. Ešte zvyknem sa v maile spýtať,či ma evidujú v ich rezervačnom systéme,potom mám istotu,že ma tam cestovka naozaj zavezie a nestrčí do iného hotela. Ale nie všetky hotely vám pošlú aj mail s odpoveďou,tie kvalitnejšie určite,závisí to aj od človeka,ktorý je momentálne na recepcii. Ale v takom prípade,ja posielam mail znova až kým sa niekto neozve.

A s tými peniazmi do pasu sa už tak nerobí,možno to platí v Bulharsku,Egypte a podobne,ale v lepších tureckých hoteloch sa môžu na vás divne pozerať. ALe nepopieram,že sa nemôže stať výnimka a niekde niekto na recepciii naznačí,že je "ochotný" vám vyjsť v ústrety.

A ešte sa mi oplatilo po príchode do hotela pripomenúť,že som posielala mail s požiadavkami. Napr. pred dvoma rokmi mi išli dávať kľúč od izby,ja som im pripomenula mail,chlap pozrel do systému a zrazu mi podával iný kľúč.