Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivetka5
5. máj 2012

@larmimi veď aj ja 😀 My ideme presne za mesiac 😉

zuziq8
5. máj 2012

@adka12 a nevies ci uz maju niekde casy odletov? 🙂

adka12
5. máj 2012

@zuziq8 a odkiaľ letíte? my ideme 10.50 zo sliaču.

zuziq8
5. máj 2012

@adka12 my letime z kosic, ale cas neviem 😒 na stranke ho koala nema.. odkial vies cas? 🙂

adka12
5. máj 2012

@zuziq8 ja som to našla na stránke letiska. a vy kam idete?

zuziq8
5. máj 2012

@adka12 my ideme do hotela Belinda... no ja som pozerala na stranke nasho letiska, ale vobec nic, mozem snivat zeby tam niekedy boli nejake uzitocne info 😀

jannas
5. máj 2012

ahojte, akurat som citala v "mama a ja" vraj pri ceste do turecka potrebuje dieta vlastny pas a najma pri vycestovani z turecka musi mat malolete dieta notarom overene splnomocnenie od druheho rodica, ktory necestuje s dietatom... my letime 1.6. na 12 dni, maleho mam zapisaneho v pase a letim so sestrou, takze druhy rodic s nami nebude... nemate s tym niekto skusenosti? fakt potrebujem nejaku plnu moc???

adka12
5. máj 2012

@zuziq8 ale tak mesiac pred odletom by vám to už mohli dať vedieť. Nám pani z cestovky povedala, že tak cca mesiac pred nám prídu papiere, tak čakáme 🙂

adka12
5. máj 2012

@jannas vyzerá to tak, že potrebuješ. Mne išiel muž s malou robiť pas a tiež som čakala s malou dušičkou, či mu to urobia, či nebude musieť mať nejaké potvrdenie aj odo mna. Lebo viem, že s týmto bývajú problémy 😒
Ja som mala dcérku v pase, ale tiež sme dostali pokyn, že pas treba tak sme boli vo štvrtok urobiť. Stálo to 8€, takže určite lepšie, akoby sme mali ostať na letisku 😀

mirka907
5. máj 2012

@zuziq8 minuly rok lietali z KE vecer o 8mej...my ideme v juni a uz sa neviem dockat....uz aby to bolo...prave surfujem na nete a hladam malej kufrik 😀 😀 😀

mirka907
5. máj 2012

@adka12 takze ak mam malu v pase zapisanu, to nestaci? musi mat aj ona svoj pas? mm ide s nami.....

adka12
5. máj 2012

@mirka907 áno, musí mať vlastný pas

zuziq8
5. máj 2012

@jannas pokial sa vratite do 26.6, maleho staci mat zapisaneho v pase, nepotrebuje vlastny pas... ale myslim ze ked cestuje bez otca, potrebujes tam nejake slnomocnenie, suhlas, alebo nieco take.

zuziq8
5. máj 2012

@adka12 no nam povedali ze 3 tyzdne pred chodia papiere, ale kedze my ideme na zaciatku sezony, tak ze 2 tyzdne pred mame ocakavat papiere... ale akurat som nasla clanok na nete, ze TravelService, ktory robi 90% chartrovych letov pre slovensko, vratane nasej cestovky, tak ze nebude robit uz lety z Kosic 😕 a pritom my sme si kupili odlet z KE, no tam je jasne pisane, ze minuleho roku skoncili s kosickym letiskom, kvoli tomu ze si pytali vysoke poplatky , 😕 neviete niekto ako to vlastne je? 😖

zuziq8
5. máj 2012

@mirka907 my ideme tiez v juni, 6. odchadzame, ale neviem nikde najst casy odletov 😒 tiez sa uz neviem dockat 😝

jannas
5. máj 2012

@zuziq8
@adka12
spat letime 12.6., takze staci ze maly je zapisany v mojom pase?
a to splnomocnenie teda musime vymysliet 😖 myslite, ze bude stacit ak bude prelozene do anglictiny? a musim tam vybavovat aj apostilu???

mirka907
5. máj 2012

@zuziq8 to bola info z konca minulej sezony.....urovnali to...s tym nebude problem...aspon to je info co mam...inac KE letisko bude menit webku, tak snad to bude aktualnejsie

mirka907
5. máj 2012

@zuziq8 my ideme az koncom juna...dovtedy sa zblaznim...uz chcem iiiiiiist

adka12
5. máj 2012

@jannas my sa tiež vraciame 16.6, ale pas sme urobiť dali, lebo pri tej cene zájazdu je 8€ ako kvapka v mori a neprežila by som, keby ju nechceli pustiť a ostali by sme doma.

zuziq8
5. máj 2012

@jannas nam povedali v cestovke ze to staci, ze turci s tym problem nerobia...

zuziq8
5. máj 2012

@mirka907 jaaj, no lebo ja som tiez davnejsie nieco take zacula, ale kedze vtedy sme este nejak nepremyslali nad dovcou,tak ma to netrapilo... tak dufam ze to bude ok, pretoze my sme "kupili" odlet z kosic 🙂
no ja som par rokov nikde nebola, tiez sa uzneviem dockat, konecne si oddychnut, jaaaj 😎

zuziq8
5. máj 2012

@adka12 my by sme to pre malu nestihli dat spravit pas... ked sme si my s mm davali robit teraz v marci, tak to trvalo fakt tych 30 dni... a nikto sa nezmienil o tom, ze nieco take sa chysta 😠

jannas
5. máj 2012

@adka12
@zuziq8
aj mne povedali v cestovke ze postacuje ak je maly v mojom pase lebo sa vraciame pred 26.6.
ale o tej plnej moci nic. voobec by ma nenapadlo, ze ked ho mam v pase, ze potrebujem plnu moc od priatela. uz som nasla aj nejaky vzor.

zuziq8
5. máj 2012

@jannas no, niektore tie pani v cestovkach ti nepovedia nic, na co sa neopytas...ja dufam ze sme sa na nic nezabudli spytat, aby ma nieco neprekvapilo... najma ked ideme s malou 🙂

mirka907
5. máj 2012

@zuziq8 ja som kupovala dovolenku este v januari....malu sme mali doteraz zadara, tak sme chodili na last minute ale teraz uz za nu platime a to su ine palky dokopy za vsetkych mimo first moment....minuly rok sme boli v Bulharsku...pocasie otrasne, jedlo podpriemer, tak som si povedala, ze teraz aspon to pocasie musi vyjst a Turecko by malo byt istota...Predtym sme chodili do Grecka s mm ale to ich strajkovanie a predrazene ceny ma odradili...

mirka907
5. máj 2012

ale fakt vdaka za toto forum...ani by ma nenapadlo dat malej urobit pas, som myslela ze staci ze je zapisana....a teda by ma asi odniesli z letiska, ak by sme kvoli tomuto neleteli

zuziq8
5. máj 2012

@mirka907 my sme tiez kupovali koncom januara, za malu sice neplatime ubytko, ale predsa len, kazdy € sa pocita... 🙂 no ja som tiez chodila do Grecka, ale presne tie nepokoje tam, to vobec nie je pre nas, s malym babom.. na Turecko som mala vela dobrych ohlasov od kamaratok s malymi detmi ,dokonca na ten hotel kam ideme, takze volba bola jasna... uz len mesiac vydrzat a wuaaa dovcaaa 😀

mirka907
5. máj 2012

@zuziq8 ja som za malu platila 89 plus letiskove a my s mm myslim 25% zlava...a cestovka Kartago....objednavali sme ale cez CA Topas....s nimi mame dobre skusenosti

zuziq8
5. máj 2012

@mirka907 my sme za malu platili akurat tie letiskove poplatky, a tiez sme mali zlavu 25%, cez koalu... a dokonca to vyslo lacnejsie ako minuleho roku co bola kamaratka, presne tam kde my ideme teraz, tak som sa cudovala 🙂

alienka73
6. máj 2012

My ideme cez Globtur a vraj informacie dostaneme az 7 dni pred odletom ☹ , mne sa to zda dost neskoro....