Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

radlinka
23. aug 2011

@mirka285 ahooj, my sme boli v Alanyi, ale este sami bez maleho. 🙂 Spociatku ma to tam nebavilo, lebo mi to prislo skor pre starsiu generaciu (nemecku prevazne), ale neskor sme pochopili, ze je fajn mat hotel trosku dalej od centra diania a tzv. nocnych najazdov, tak to bolo velmi prijemne a odporucila by som Alanyiu kazdemu aj s detmi. Je to podla mna najlepsi rezort 😉
Je to asi najkrajsia cast, ak nepocitam aj Antalyiu, odporucam priamo Cleopatrinu plaz, hotel Gardenia (uzasny) a Riviera. My sme boli v Sare, nebolo to zle, ale vedlajsia Gardenia mala super menu, kt. stale obmienali a mali to velmi pestre a restauraciu priamo na najvyssom poschodi s krasnou terasou.
Prakticky mozem povedat ze vsetky hotely priamo na Cleopatra beach su dost dobre a na urovni, zalezi od toho aku kvalitu sluzieb clovek ocakava a aky hotel si vyberie. Presli sme vsetky a pozdavali sa skoro vsetky bezpodmienecne aj s bazenmi . Na druhej strane Alanyie, vlastne za hradom sa nachadza Keykubat plaz, ktora sa mne osobne nepacila ako bola upravena a malo tam pristup domorode obyvatelstvo. Je to plaz s jemnym pieskom v blizkosti pristavu. Hotely kt. sa tam nachadzali boli tiez velmi dobre, ale mali blizko k rusnej casti mesta a k nocnym klubom, ak nepocitam plaz. Cleopatrina plaz je asi najlepsia a najvychyrenejsia v okoli, lebo piesok bol na tuto plaz dovezeny priamo z afriky.
Piesok je hrubozrnny a pristup do mora tiez pozvolny, plaz je denno denne upravovana, plati sa za lehatka a slnecniky, obcas sa vyskytne hotelovy bonus zadara. 😉 Horucava neskutocna 😀 Vybrala by som si termin skoru jar alebo jesen 😉

Cesta z letiska do Alanyie trva asi hodku, zavisi kde autobus zastavuje a kolko ludi v akych strediskach vyklada, moze sa to urychlit ale aj zdrzat. Vela ludi sa vykladalo v okolitych mensich rezortoch, kde vlastne na dialnici nebolo nic ine len velky komplex 5 hviez hotelov, takze tam snad nasli vsetko podstatne co potrebovali k super dovolenke, ostatni zvykli cestovat do rusnejsich miest. 😉

popo1
24. aug 2011

@mirka285 My sme boli v Side, cast Colakli, hotel Alba Queen a more bolo pre deti uzasne. Plaz len pieskova s velmi pozvolnym vstupom do mora 🙂

mirka285
24. aug 2011

kocky tak ja som to vsetko pozerala a mne sa teda ovela viac paci tie plaze pri Egejskom mori,tam ste neboli niektora??

berinka1
24. aug 2011

ahojky, v patek v noci odletame, hotel Aska Just in Beach, davate nejake eura do pasu pri registraci? jestli ano,tak kolik..diky🙂

ivkapon
25. aug 2011

@berinka1 nedávame žiadne eura do pasu pri registrácii.

nika07
25. aug 2011

@berinka1 ani my nedávame nič do pasu, ale vždy niečo nechávame upratovačke na posteli

ajkaag
25. aug 2011

@sakura77 idete do turecka? kedy? my 13. sept. lara beach nebudete niekde pobliz? 😉

wladka
25. aug 2011

@berinka1 my sme nedavali do pasu, ale sme s usmevom a osobne, ze chceme lepsiu izbu, vyhlad na more, a blizsie na plaz - boli sme v resorte - velmi velke to bolo.. malej som nakazala ten najkrajsi usmev vycarit.. zacali sme 5eur, ten recepcny akoze hladal v pc.. potom sme pridali dalsich 5eur 😉 .. a mali sme nadherny apartmaa.. :D, ale zavisi to aj od obsadenosti.. 😉

sasikas
25. aug 2011

kocky mozno blba otazka, ale myslite ze kdesi v Side kupim nocnik? 😀 ....letime v pondelok a neviem ci ho mam nabalit ci co.... 😒 😅

sakura77
25. aug 2011

@ajkaag nie veru,my ideme uz 4.9 do kamelye world 😉 skodaaaaa,si sa nepochvalila,ze planujes 🙂 😉

ajkaag
25. aug 2011

@sakura77 my uz to mame objednane od januara a stale som sa bala (a este ma to nepreslo) ze nam do toho nieco vojde 😉 tak mozno nabuduce 😉

sakura77
25. aug 2011

@ajkaag no ved verim,ja som ten ziarivy priklad,co 😀 😀 ja uz dufam ze do tretice sa konecne odlepime odtialto 😀 tak som pre istotu aj hotel zmenila,ked ten predtym nam dvakrat padol....

ajkaag
25. aug 2011

@sakura77 no presne, len som to nechcela nahlas kricat 😀 budeme Vam moc drzat palceky a snad si aspon z lietadla zakyvame 😀 dokedy ste?

sakura77
25. aug 2011

@ajkaag dali sme na tyzden do 11teho,uvidim ako bude,ak ok,tak nabuduce uz dam nadlhsie 🙂

mirka285
26. aug 2011

dievcata neboli ste niektora v Kustur club holliday village?

dreamer1
27. aug 2011

Ahojte prave sme sa vratili z Turecka boli sme v hotely Delphin Botanik,,vedla nas bol Mukarnas hotel ,tak ked su nejake otazky rada odpoviem 🙂 inak Delphin Botanik mozem vrelo odporucit max.spokojnost so vsetkym..... 😉

viki76
28. aug 2011

@dreamer1 Ahoj a boli ste náhodou cez cestovku happy travel?

dreamer1
28. aug 2011

@viki76 ano boli 🙂 preco??? 😀

viki76
28. aug 2011

@dreamer1 aj my ideme 4.Septembra s nimi, ale ja tú cestovku vôbec nepoznám, vybrali sme si ju len náhodou. Ideme do Royal Holiday Palace. Prosím ťa napíš mi tvoje skúsenosti s nimi. My dlhé roky chodíme cez Hydrotour, i tento rok sme boli s nimi v Beleku Gloria Golf Resort, ale môj manžel nie je s Hydrotourom moc spokojný.

dreamer1
28. aug 2011

@viki76 No tak my co sme cez nich isli sme boli spokojny uplne,pretoze to co mali oni v katalogu co ponuka hotel a taaak tak toho co ponukal hotel bolo v skutocnosti ovela viac 😉 ...Cestovka je podla mna spolahliva je sice kratko na trhu ale je dobra.Pekne nas delegatka v Ba cakala na letisku a dala nam stitky na kufre aby sme si napisali adresu hotela kam ideme ...povedala kam ist a zazelala pekny let .no a v Antalyi sme sa z lietadla odviezli do letiskovej haly zaplatili viza a isli pred letisko kde cakala delegatka s napisom happy travel povedala kam mame ist do akeho autobusu mame nastupit a potom s nami nas isla ubytovat do hotelov🙂 jednym sa ale stalo ze mali ist do toho hotela kde my ale bol obsadeny a ubytovanie mali nie v Delphine Botanik ale v Delphine de luxe co je lepsi hotel a je jednej zo sieti hotelov Delphin....delegatka sa o tom dozvedela az na druhy den podla mna to bola chyba hotela ....ale mohli ist do nasho hotela kedykolvek my do ich len vo vyhradenom case.Baby co isli do ineho hotela ako mali sa nestazovali a boli spokojny vsak kto by nebol,ze? 😀 vedla delphina botanik je Mukarnas hotel a hned dalsi je Delphin de luxe takze oni mohli vyuzivat sluzby tam aj tam 😉 Dva krat sme sa stretli s delegatkou sa nas pytala co a ako a ponukaju samozrejme vylety fakultativne,my sme isli do delfinaria ale nie cez CK pretoze my sme chceli ist na ranne predstavenie pokial nieje teplo a vsetky CK robili do delf. vylet len poobede na poobedne predstavenie..strasila na trosku ze v delf.je na ranne predstavenie veeeela ludi ale nieje to pravda vsetci co sme boli na ranne sme pekne sedeli...a stihli sme ranajky aj obed v hotely pekne .Inak nam trosku delegatka poradila ze na aky smer je delfinarium ale to sme uz vedeli 😉 den pred odletom sme jej povedali nech nam napise sms kedy sa odchadza z hotela a aj napisala,takze sme nemuseli chodit pozerat 😀 inak predstavenie ked chcete ist do Delf.je o 10:30 jedno vystupenie a druhe o 15:00 akurat v utorky je len o 10:30....S CK max.spokojnost a Hotelom tiez aj ked ja som skor clovek co furt najde chybu ale tato dovolenka bez nich 😀 😀 😀

viki76
28. aug 2011

@dreamer1 ďakujem ti veľmi pekne, no nielen ty ale aj ja som človek, ktorý vždy nejakú tú chybičku nájde. Ale môj manžel je ešte horší. My Turecko poznáme celkom dobre, teraz tam ideme piaty krát, ale vždy sme išli s Hydrotourom, ale chceli sme skúsiť niečo iné. I tento rok sme boli s nimi v Beleku, nebolo to zlé, ale viem si predstaviť za tie peniaze aj niečo lepšie. Ešte mi prosím napíš, či sa tam dá aj niekde ísť večer na nákupy.

dreamer1
28. aug 2011

@viki76 Este som zabudla ine ck ked sme sa opytali na hotely ten a ten nikdy nepovedali minusy hotelov a ck happy travel ked sme sa popytali na par hotelov tak normalne narovinu povedali co ma prekvapilo,dokonca staznosti na hotely 😉 na tento delphin povedali ze nemaju ani jednu....

dreamer1
28. aug 2011

@viki76 ked je to v Alanyi -Okurcalar tak ano kazdy den az do 22:00 je tak je tam velke trhovisko 🙂 a kazdy piatok od rana do tej 17:00 dalsie trhy....Ale delegatka Vam toto povie ako prve ked date stretko s nou 😉

viki76
28. aug 2011

@dreamer1 nie je to stredisko Lara, ale i tak som bola zvedavá, keby bolo všetko ok, budúci rok by sme skúsili niečo v Alanyi, už sme pochhodili Side aj Belek, teraz skúsime Lara, a možno budúci rok Alanya. Dik za všetko
🙂

dreamer1
28. aug 2011

@viki76 neni za co 🙂 vyskusajte potom napis ako bolo... 🙂 zelam peknu dovolenku...

sakura77
28. aug 2011

JAj baby,na plazi v Kemeri vybuchla dnes bomba... ☹

raa2
28. aug 2011

@sasikas my sme mali so sebou, nebolo tam moc kde ho kupit, ale zalezi v ktorej casti Side budete 🙂

tanija133
28. aug 2011

@sakura77 coooo? kto to, co to , preco to? kde o tom hovorili?

mizu24
28. aug 2011

http://www.pluska.sk/zahranicie/v-tureckom-leto...

Dávali to aj v správach na Markíze.