Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian preboha, este aj autobus pokazeny???? kurnik to je fakt desné toto ,,tolko blbich nestasti... :(

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian to turecko je nejake "zakliate" tuto sezonu,,same zle veci pocuvam co sa tyka dovolenky z turecka...
este aj turbulentny let smer Turecko-Bratislava asi pred tyzdnom,,,20minut klesanie des strach ,ludia kricali na palube,,, neviem si to predstavit...

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka No ale dovolenku sme si užli a som rada, až na tieto komplikácie

dreamer1
18. júl 2011

Ako nechcela som reagovat ale normalne musiiiim....Neviem na kolko ste boli ked na 14 dni tak ten jeden den sa este da ale nevie si predstavit ze napr.my ideme na 8 dni a skratia nam to takto ved to co? Mne povedala jedna znama ze ked sa nieco taketo bude diat mam ist za delegatkou a spisat protokol o tom co sa stalo hned a necakat ze pridem domov lebo potom si uz nepomozem nijak 😔 toto mi poradila znama co ma na starosti kontrolu v cestovke Ja si tiez myslim Maximilian ze ty mas zmluvu s cestovkou a nie s leteckou spolocnostou takze treba to reklamovat v cestovke hydrotur musel vediet ze co sa deje tak vam mali pobyt predlzit na ich naklady a nie vas skor poslat domov o tolko skor....Inak ja sa tiez bojim letiet ked vidim ze travel service je na tom takto zle vsak to zavana naozaj nejakym nestastim toto 😒 my letime 14.8. rano o 6:00 takze dufam ze to bude let skoro rano a ze bude vsetko ok ...este aj prvy krat letim a ked pocujem ze co sa deje neni mi vsetko jedno...

maximilian
18. júl 2011

@dreamer1 my sme boli práveže na 8 dní a bolo z nich 6. na mieste sme to riečili- delegát povedal, že tam sa spisujú veci okolo ubytka, stravy a pod, takéto rekllamácie potom doma s cestovkou.

dreamer1
18. júl 2011

No fuuuha tak to vam naozaj nepekne skratili ☹ no toto zistim este od tej znamej ze ci sa to spisovanie robi len v takom ze strava a taaaak...mne sa to cele nezda ze ci sa len delegat nevyhovaral ja by som to normalne poslala na sojku nech to presetria...Sak ste boli normalne oklamany ked raz mas na zmluve od nich ze idete na 8dni a 7 noci musi to tak byt...a hydro musel o tom vediet dopredu ved ja pochopim ze lietadlo ma meskanie cestou spat ale ma mat meskanie ked tak a nie aby pre vas prislo lietadlo skor a neviem kolko hodin skor...lebo bolo by ine ze mate odlet z turecka o 22:00 a odlietate o 2:00 v noci ako mat odlet o 22:00 a odlietate o 12:00...to ako nam by povedali ze dnes ste sa este mali kupat v mori mate to zaplatene ale uz sa nebudete lebo ideme prec?!ten den by vam mali preplatit!!!skuste to napisat spolocne ked vas bolo viac to zabera najviac...Ozaj a let bol v pohode?radsej budem cakat dve hodiny naviac ako potom padnut s lietadlom,ale nechapem aj travel service naco sa do toho pustali ked na to nemaju?ludom uz naozaj hrabe ved to je hazard so zivotom ludi...

zebricka23
18. júl 2011

@maximilian s tou reklamackou si nepomozes....lebo prvy a posledny den oni maju ako odletovy...cize v prvy den kludne mozes letiet tak ze doletis par minut pred polnocou ...a si spravne..a takisto aj naspat....mozes uz letiet napr. aj toho 14 uz par minut po polnoci a je to ok....ked bude citat tie ich podmienky...vsetkych cestoviek maju to opatrene.....tak uz nic nevymyslissss.....preto je lepsie chodit cez zahranicne a tam si najdes odletovy cas aky ti vyhovuje

maximilian
18. júl 2011

@dreamer1 let bol ok

@zebricka23 ja viem, že to tam majú ale toto bolo torchu veľa, my sme mali naplánovaný ešte celý deň a zrazu hups ide sa domov, to sa nerobí

renap
18. júl 2011

@maximilian Přečti si cestovní smlouvu-první a poslední den dovolené jsou určeny na cestu,takže reklamace je úplně zbytečná,někdy to prostě tak vyjde,že se dostanete na místo až v noci a odlétáte zpět hned ráno,nám už se to stalo,několikrát,lidi taky nadávali,ale delegátka jim to takhle vysvětlila.

zebricka23
18. júl 2011

@maximilian ja viem...cloveka to nastve...ale je to tak......s tym nic nenarobis....oni si mozu robit co chcu a penaize z nich nevytlces...ani predlzenie...nam sa to stalo parkrat ked sme leteli so slovenskymi spolocnostami......ked sme isli z nemeckymi...tak tam sa to nestalo.....leteli sme presne na cas..ako bolo stanovene pri kupe zajazdu......nebol posun ani o 10min...cize uz ked osm kupila som vedela ze letim rano o 10tej a vraciam sa naspat na obed o 12 tej

danu
18. júl 2011

tak pridam recenziu aj ja 🙂 vratili sme sa 12.7.
Boli sme v ALBA RESORT Hotel cca 55km od letiska Antalya. Mozem len a len odporucat. Cesta z letiska cca 1 hodinu. Plaz len pieskova, animatori pre deti, vecer pre dospelych. Kazdy vecer minidisco pre deti, hned potom show pre dospelych. Jedlo v kazdom bare od pizze, hotdogov, hamburgerov, po klasicke jedla maso, ryby,, proste jedla az az. Pre deti zmrzlina kazdy den, nie ta zamrazena ako byva vsade ale original Algida do kornutkov, kolko len chcete. Slnecnikov dostatok vratane matracov. Vymena uterakov na plaz kazdy den. Vsetko ciste. Mini zoo pre deti v areali. Mestecko s velkym bazarom Manavgat cca polhodku dolmusami za par eur. Jedlo, zakusky kolko chcete. Minibar kazdy den doplnany od vody, fanty, coly a ineho. Pre deti kazdy den programy, malovanie na tvar, piratsky den, diskoteka na plazi a ine. Boli sme 12/11 dni. Najlepsia dovolenka

ajka72
18. júl 2011

@danu v akom hotely ste konkrétne boli? dík

danu
18. júl 2011

@ajka72 Alba Resort

zebricka23
18. júl 2011

@danu my sme boli min.rok alba queen susedny a tiez spokojnost 🙂)

danu
18. júl 2011

@zebricka23 kolega bol tiez v nom, zevraj siet tychto 3 hotelov je velmi dobra

aladax
18. júl 2011

@maximilian
...to je nepríjemné...dúfam, že niečo vyreklamuješ... 😖 ☹ a zase nemám dobrý pocit.... Máme letieť 28.07. o 18.10 hod. a naspäť máme odlet 04.08. o 22.30 hod.... ideme na 8 dní.. Tak aspoň sa budem tešiť, že hotel je fajn. Tak dám vedieť ako sme dopadli... A keď Ťa teda môžem otravovať:
1. Ako si bola spokojná s izbou?
2. Ako to bolo s lehátkami pri bazéne a na pláži?
3. A čo tobogany a bazény?..Pri tobogáne totiž strávim pol dovolenky 😀
4. Jedlo sa len v reštauráciách vo vnútry, alebo sa dalo aj vonku?
5. A moja nočná mora: oblečenie na večeru?

Ešte so si všimla v pokynoch pred odletom túto čarovnú vetičku :
"Izby sa odovzdávajú do 12.00 hod. a all inclusive končí spravidla odovzdaním izby." Povedala Vám delegátka niečo podobné, teda skôr ako Vám predčasne ukončili dovolenku?

luckahr
18. júl 2011

@dreamer1
@maximilian nezlobte se, ale neda mi to nereagovat. Nechápu, co chceš reklamovat, ve smlouvě máš jasně uvedený, že první a poslední den je určenej k přepravě.
@zebricka23 dokonce ten prvni den je to zahajeni dovoleny nastupem do letadla, takze pokud se odlita ve 23,59 jeste je to bohuzel ok.
Jako chapu, ze to nastve, i my jsme to zazili nekolikrat, ale proste s tim se neda nic delat, tak se asi zbytecne nerozcilujte.
My jsme letos po dlouhe dobe meli oba lety presne na cas, ale taky jsme neleteli s Travel servisem, ale š CSA, nicmene nam bylo jasny a pocitali jsme s tim, ze cas muzou proste jeste zmenit.......

dreamer1
18. júl 2011

Este by som sa chcela opytat,viza do turecka sa vybavuju v Antalyi na letisku po prichode alebo ako to je?dakujem🙂

lodgermaniacka
18. júl 2011

@maximilian my prave z tíchto dôvodov nelietame z SK ani cez slovenske cestovky, každy rok sa opakuje to iste..meškanie letov, nervozny dovolenkari na letiskach, najhoršie-najlacnejšie nakupene hotelove izby 😠
odporučam TUI, nikdy nebol žiaden problem 😉 žiadne meškania, nič..

kiwinka
18. júl 2011

@dreamer1 cestovka si svoju povinnost splnila, a sice- dopravila klientov domov v den odletu. posledny den je urceny na cestovanie, to znamena, ze si aj vyhrdzuju pravo na zmenu casu odletu okrem ineho 🙂
to ze ma cestovka zmluvu s prepravnou spolocnostou ANO to je sice pravda,,, ale oni domov doleteli v den urcenie,,ci skor, ci neskor, ale doleteli v termine.preto sa treba ked vobec obratit na prepravcu a nie na cestovku. cestovka nebude nic riesit za klientov,,nema dovod...turnus prebehol v poriadku,,oni sa nestazovali na neadekvatny pocet hviezd hotela-to bol len priklad.
ten kto uz cestoval, cestuje pravidelne letecky k moru, tak vie o com pisem.

kiwinka
18. júl 2011

@dreamer1 a ano, viza sa vybavuju a platia ihned po prilete do Antalye.

dreamer1
18. júl 2011

kiwinka moze byt no neviem ja som chodila vzdy len autom a nikdy nie cez cestovky pre moj boj prave z letu :( ale zase tiez to malo svoje pre a proti napr. na cestu do Porugalska nezabudem nikdy 😀 Ale nikdy sa mi nestalo ze by som bola nespokojna s hotelom vzdy vsetko bolo OK,akurat ta cesta narocna...Tento rok to mame ako svadobnu cestu tak preto ideme takto 🙂

kiwinka
18. júl 2011

@dreamer1 nech vam dopadne krasne svadobna cesta! uzite si prijemny oddych 🙂

dreamer1
18. júl 2011

Jeeej dakujem si zlata 🙂

marta2610
18. júl 2011

@danu Nevieš mi povedať niečo o Alba Royal my tam ideme vauguste???Dík.

danu
18. júl 2011

@marta2610 ked som kolegovi hovorila o Alba resort hovoril mi, ze je to to iste ako Alba Royal, akurat hotel vyzera lepsie, sluzby tie iste 😉

gretkab
18. júl 2011

@maximilian Je to blbe, ale reklamacia je uplne bezpredmetna, v zmluvnych podmienkach mas urcite napisane, ze prvy a posledny den nie su plnohodnotnymi dnami pobytu a su urcene na prepravu. My sme raz z Egypta posledny den odlietali 0.05 😉 - a ratalo sa to samozrejme ako den pobytu. Vzdy treba pocitat s tym, ze ked kupujem napr. 11 dnovy zajazd, tak v skutocnosti kupujem 9-dnovy - kazda jedna cestovka to ma v podmienkach.

My sme inak tento rok isli prvy krat s nemeckou cestovkou a je pravda, ze odlety boli dane uz pol roka vopred a nemenili sa, ale tam sme doleteli o osmej vecer a spat sme z hotela odchadzali o 9 rano, takze prvy a posledny den realne nic. Ked sme sli predvlani s Firom a vlani s Kartagom (obe slovenske), tak sme prvy den dorazili rano o cca 9 do hotela, cize sme mali cely den k dobru, takze ani nemecka cestovka nie je vseriesenie (akoze vacsina ludi poklada za vyhodu, ze nelietaju v noci, ale mne nocny let s detmi super vyhovoval, cosi odspali a rano sme boli v hoteli).

viki76
18. júl 2011

@zdenka_pp Nasira je super, ale má jednu nevýhodu, od mesta je dosť ďaleko, takže sa tam dostaneš iba taxíkom, a v hotely je jeden obchod, kde sa dá niečo kúpiť pre deti. Ja som zobrala i plienky z domu, lebo tam veľa možnosti nebolo. Vodu som dávala pre malého tú ich,, tureckú, ale som ju prevarila, a zobrala som granulovaný čaj, a tak striedavo. Malý mal len rok, keď sme tam boli, a všetko bolo ok

maximilian
18. júl 2011

@aladax
1. Ako si bola spokojná s izbou? - dostali sme miesto 2+1 veľkú rodinnú izbu s dvoma miestnosťami bez doplatku- ale to je vec hotel, takže ok
2. Ako to bolo s lehátkami pri bazéne a na pláži? - nesmú sa rezervovať, ale nebol problém, pri bazéne plnšie, na pláži sú voľné vždy
3. A čo tobogany a bazény?..Pri tobogáne totiž strávim pol dovolenky - bazény v pohode, tobogánov 5 aj so šmyklavkami- 2 pre deti a tie daľšie vačšie ale nič prevratné, ale pre deti super
4. Jedlo sa len v reštauráciách vo vnútry, alebo sa dalo aj vonku? - aj tam aj tam, okrem toho je tam 6 al carte reštaurácií na ktoré si možeš urobiť rezerváciu- talianska, turecká, rybia, grilované špeciality a pod.
5. A moja nočná mora: oblečenie na večeru? - páni by mali mať dlhé nohavice ale nosili normálne 3/4, a ženy ako kto, akže hlavu si s toho nerob.

viki76
18. júl 2011

@maximilian Ahojky, my chodíme s hydrotour-om, už piaty rok. Je s nimi všetko ok, ale čo sa týka tých dní, prílet a odlet sú veľký špekulanti. My ideme tento rok opäť s nimi do Belek- Gloria Golf Resortu, v auguste na 12 dní, som zvedavá, aké to bude. Ale veľmi dlho sme zvažovali, či ísť s nimi a nie s nejakou inou cestovkou. Ale začiatkom septembra opäť letíme do Turecka - Lara, Royal holidy Palace s Happy Travel. Túto cestovku nepoznám, dúfam, že to bude ok. Nemáte skúsenosti s touto cestovkou.