Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

alexis13
29. aug 2013

a neboli ste teraz nietko v zea phaselis princess hoteli? kemer? rezencie ?

dabet44
29. aug 2013

Ahojte bol niekto v CLUB CALIMERA SERRA PALACE v Side?Letime 17.9 🙂

zuzinr
29. aug 2013

@alexis13 no my letime 6.9 (v piatok), my to uz mame vyplatene cez rakusku CK, ale tiez mam obavy, tak sme tam dnes volali, povedali nam ze keby nahodou nieco sa dialo tak ze bud sa zajazd zrusi (ak to bude este pred odletom) alebo v pripade ze by sme boli uz tam tak rychlo stahuju hned turistov, to je sice fajn ale aj tak mam strach, uz len to ze ideme s 3 detmi nie je sranda pri takej situacii, ale dufam ze nic nevypukne.

alexis13
29. aug 2013

@zuzinr no obvolali sme par znamich a kazdí mi povedal to iste urcite neteraz neletiet kedze je to na spadnutie takze turecko zajtra rusim rezervacku najdem nieco ine 😉 aaa vam drzim paste nech vsetko dobre dopadne nic sa nestane a uzijete si dofcu potom daj vediet

forgiven
29. aug 2013

@jasikjana my letíme, len sme ešte nedostali pokyny (letíme z Košíc)

domi1122
29. aug 2013

@jasikjana ahoj, s akou cestovkou idete? my by sme mali v tomto čase letieť s kartagom 🙂

zuzinr
29. aug 2013

baby tie co za chvilku letite do turecka, nemate strach z tej bliziacej sa vojny v sýrii? Lebo ja ine nerobim len pozeram spravy na vsetkych moznych kanaloch ☹

jasikjana
29. aug 2013

aj my by sme mali letiet s kartagom :o), kam by ste mali ist?

annia
29. aug 2013

Ahojte, tak aj my letime do Turecka...17.9...uz to mame aj zaplatene, tak dufam ze aj pojdeme...spravy pozeram aj ja a obavy trochu su 😒

sirell
29. aug 2013

@trpezliva my sme boli v Bodrume, Egejske more je citelne chladnejsie ako Stredozemne dole v Side, ale nepovedala by som ze je studene. Moje deti sa v nom v pohode kupali a to su zvyknute na teple termalne kupaliska. Celkovo klima v Turecku na Egejskej riviere je prijemnejsia , nie je tam tak horuco, pofukuje tam osviezujuci vetrik.

pavlina05
29. aug 2013

Ahoj, tak my máme zaplaceno, letíme 8.9. a taky se bojíme....no tak snad nic nebude...
Hlavně mě děsí ty kecy ze Syrie, že mají chemické zbraně a svět se bude ještě divit,.....

domi1122
29. aug 2013

@jasikjana my ideme do Konakli, hotel Caretta beach a vy ? 🙂

jasikjana
29. aug 2013

my ideme do Beleku, hotel Papillon Belvil, odkial ste?

domi1122
30. aug 2013

@jasikjana my sme z Trnavy a letíme z Bratislavy..späť letíme už 7,20, ale tak čo už..vy odkial letite?

jasikjana
30. aug 2013

@domi1122 my letime naspat tiez o 7,20, presne tak ako minuly rok 🙂

marketma
31. aug 2013

Včera jsme se vrátili z Turecka a bylo to super.... Byli jsme Aydinbay famous resort, oblast Belek. Teplota byla okolo 40 stupňů, voda jako kafíčko 🙂 Každopádně i s malým dítětem to bylo bez problémů, Adélka (13 měsíců) jedla stejnou stravu jako my.... Vodu jsme pili jenom balenou (byla k dispozici v chladničkách po celém resortu zdarma). Ta starší 4-letá se tam vyřádila na tobogánech či v dětském koutku, hřišti. Moře úžasné, teplé, hezká pláž. Animační programy v normě, ale už jsem viděla i lepší 🙂 Takže Turecko mohu doporučit. PS: a je to tam samý Rus a Němec, na nás automaticky všichni mluvili rusky, anglicky tam moc neumí.

ewka23
31. aug 2013

Ahojte nebol niekto v hoteli Alba Queen teraz ? My tam letime v stredu tak dufam ze bude fajn ;)

mirkamurko
2. sep 2013

@nivi Ahoj,chcem sa ťa spýtať či sa dáv Turecku kúpiť plnotučné kravské mlieko a kde a ktoré je najlepšie,ak mi vieš poradiť,ďakujem.

nivi
2. sep 2013

@mirkamurko ano da sa 🙂 mavaju skoro v kazdom obchodiku alebo v tych vatsich marketoch. Ja vatsinou kupujem znacku Pinar (maju aj organic) alebo Icim

nivi
2. sep 2013

@mirkamurko mlieko sa povie SÜT. ale v rezortoch tiez mavaju mlieko i ked neviem ci ponukaju plnotucne.

sakura77
2. sep 2013

ahojte dovolenkarky 🙂 tak mame po dovci...mali sme vybraty Titanoc beach resort s hydrotourom,po prilete nam oznamili ze maju tam overbooking,tak ze musime do ineho hotela,Kumkoy beach,skoro ma d*blo....nastatsie do jedneho z favoritov ktorych som vyberala,ale aj tak mi to pokazilo uz uvodny dojem,hlavne aj to ze sme mali byt v casti Lara aby sme mali blizko letisko a takto sme isli do Side co je tak hodka transfer...nastastie hotel bol ok,aj sluzby,vsetko na jednotku,takze sa decka vybesnili,my sme sa vyzrali jak take prasce zite,takze mozem zhodnotit ze hotel ozaj fajn,kludne odporucim aj nadalej,co vsak odporucat nebudem je cestovka Hydrotour,ktora sa nam pred odletom ani len neunuvala oznamit ze budeme inde 😠 takze u mna hydrorour palec dole a vioc s nimi nepoletime...

nicky04
2. sep 2013

@sakura77 Ahoj. Tak my sme leteli 21.8. Po prílete viezli len nás do Titanicu, cesta 15 minút, izba výhľad na bazény a more, Slováci skoro žiadni ale Rusi tiež nie. Keď sme prileteli do BA sa mi prihovorila rodinka s 2 deťmi mali to tiež kúpene a tam im povedali ze idu inde boli niekde v Beleku . A preco vás dali inde ? Keby ťa niečo zaujimalo tak sa pýtaj :D

sakura77
2. sep 2013

@nicky04 overbooking hotela, mali viac naobjednavane ako staci kapacita...alo ja chapem ze cestovka za to nemoze ze sa to stava ale teda ma nasrali ze nam to nedali vediet...cez to vsetko dovolenka dopadla na 1* 🙂 A inak akoby si zhodnotila, stravu, sluzby, cistotu a tak ? My sme tam mali slovenskych animatorov lebo tam bolo mega vela slovakov a potom nemci a nejaki holandania alebo tak, rusi ziadni tiez.inak delegát spominal ze Titanic v poslednej dobe dost castorobia tieto problemy...tak neviem ci to este niekedy risknen..

nicky04
2. sep 2013

Ti na letisku hovorili ze ich tam nedali lebo tam cestovky presuvali ľudí co mali kúpeny Egypt. Bolo tam veľa Holanďanov Belgicanov Nemcov Anglicanov atď ale aj Turci. Boli sme v Turecku 8 krát ale táto dovca bola asi TOP. Strava ze WAW no žrali sme tiež ako prasata bolo tam fakt všetko od sushi, morské plody vsetko možné a fakt sa nedalo odolat. Služby super či raňajky obed večera v momente bol časnik pri nás co chceme piť. V bare na plazi kde sa dalo obedovat nenakladali sme si my ale bol tam jedálny lístok s popisom a obrázkom jedla takze nás obsluhovali. Všade čisto. Bar na nápoje bol na plazi dva pri bazéne ďalšie v hoteli aj cukraren. Pláž krásna čistá a pieskova. Na móle nie klasické lehatka aké take postelove a raktiez modro biele vaky. Taktiež cabany ktorá bola za poplatok cely deň s obsluhu plus masáž. Vodne športy drahšie ako sme mali minuly rok v Beleku. Slovenskí animatori neboli ale detski miniklub si deti užívali aj keď len som videla kedže dcéra uz ma 13 r. Animacny vecerny program bol super väčšinou ho robili profesionáli nie animatori. Boli aj vecerne nakupy pri bazenoch a aj super disco s penovou party a dazdom atd.Nemali sme žiadne náramky takze si mohla chodiť pozriet aj jesť aj piť do susediacich hotelov ( kamoska v júni tak bola a obkukaka ) . Nákupné možnosti cez cestu a je to dlha ulica samé obchody aj obchodný dom. Mna by asi dr..o keby ma dali inde pretože ten hotel ma 25 aj 50 m bazény a kedže dcéra plave tak každé rano dávala tréning . Chýbal tam junior klub ( v Beleku bol ) lebo miniklub do 10 r tuším a potom až od 16. Na jedlo ani pitie sa vôbec necakalo akurát na večeru sme išli hneď o 19 h tam tých ľudí uz bolo vidieť . Inak bazény prázdne v mori tiež malo a lehatka si obsadzovali len pri bazénoch ale väčšinou pri tých pre deti inak voľne a aj na plazi . A ako som spomínala Slovac takmer žiadna ani Rusi ani Česi . Nikdy by som sa nevratila do toho istého hotela ale uz to neplatí a sem este chcem ..

nicky04
2. sep 2013

@sakura77 máš tam koment zabudla som ťa označiť :D

17anit07
3. sep 2013

@nicky04 prosim vas a kde presne ste boli? uz obkukavam na buduci rok 😀 my sme boli v Scherwood dreans resort Belek max.spokojnost ale tiez chceme nieco ine dakujem

sakura77
3. sep 2013

@nicky04 tak super,tak este pouvazujem 🙂nastatsie na Kumkoy sa fakt nemozem stazovat,jedine len to ze sme mali byt inde,inak teda top tiez,jedine mi troska vadilo to more sloavkov tam😀
inak tiez sme mali moznost vyuzivat komplet sluzby _okrem spania🙂 - Evreen beach hotel,,kedze to je jedna spolocnost a maju rovnake naramky,takze sme si mohli vybrat kde budeme,ale tak my kvoli deckam sme ostali stale len v Kumkoyi...

a tiez ako ty pises,na to ze to bol komplex pre 2500 ludi,tak vobec to nebolo vidiet ani citit,ziadne prepchance ani na lehatkach pri bazene ani pri plazi ani v bazenoch,tak to bolo fajn veru🙂

lucy_m
3. sep 2013

Ahojte cestovateľky 🙂 Vyberáme na poslednú chvíľu, tak sa idem informovať...ktorý hotel by ste nám doporučili v Turecku. 2 dospelý + dieťa 1,5 r. Aby nebol moc ďaleko od letiska, a čo najlepší pre detičky. Cena okolo 1500€

lucy_m
3. sep 2013

Boli ste niekto v hotely Gypsophyla Holliday Village? Aké je tam more - vstup do mora?

nicky04
3. sep 2013

@sakura77 a este som zabudla pre niekoho ako mínus ze a la carte sa platí 7 EUR a WiFi som platila 25 EUR na týždeň inak keď porovnávam tak niečo je tam drahšie ako v iných lokalitách tie vodne športy a ja nic nenakupujem vo veľkom lebo to otravovanie nemusím ale kamoska bola v Kervansaray hotely a ze nákupy teda niečo drahšie a nechceli zjednavat väčšinou a keď nekupila tak sa aj nasrali :D