Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

dudika
3. júl 2009

Tessi, v autobuse nam vraveli ty co boli v Alanyi ze maju piesok, ale nevadi dalo sa. Hotel bol ok, personal velmi mili. Nebol to luxus ale bolo cisto. Delfinarium sa mi pacilo, mame peknu pamiatku "foto s delfinom". Tancovali na Jaksona, vsetko som nevidela, lebo maly neobsedel.

cessy
6. júl 2009

dievcata a ako to je s plienkami v turecku???citala som len zopar stran do zadu a nepisali se o nich, iba o hippkach som nasla. takze daju sa tam kupit napr.pampersky??alebo tam maju len neake svoje znacky??
urcite precitam celu temu, len teraz ma toto napadlo.... 😉
dakujem

tessa
6. júl 2009

Cessy, plienky v turecku v pohode dostaneš. Nájdeš ich v marketoch a pampersky majú všade, alebo potom tie ich, neviem im názov 😉

cessy
6. júl 2009

tessa dakujem....uz som citala dalsie strany do zadu a pisete tam aj o tom 😵 ale aj tak dakujem

julijaska
7. júl 2009

Dievčatá neviete ako ďaleko je to z konakli do alanye a ako sa tam najlepšie dostať???

janka5861
7. júl 2009

je to asi 15 minut autobusom. stoji uplne vsade ,kde nan kto zamava ................... dostanes sa tam aj nazad bez problemov. cesta zavisi od toho kde kto nastupuje .

julijaska
7. júl 2009

No ja som niekde v recenzii čítala že večer je poblém dostať sa z Alanye do Konakli

janka5861
7. júl 2009

ked sme boli v Alanyi tak sme boli poobede a aj s kocikom . nemali sme ziaden problem a vracali sme sa nazad asi 16,30 hod.... ale je pravda ,ze tam chodi dost turistov. najlepsie je dohodnut sa so soferom . oni za par centov urobia pre Vas vsetko.

julijaska
10. júl 2009

Ahojte Dudika, veľmi rada by som uvítala akékoľvek informácie ohľadne Hotela Club Turtas. Letíme tam 25.7. 2009, už sa neviem dočkať. Ten prístup do mora je naozja taký zlý???
Taším sa informácie

seta01
18. júl 2009

Ahojte, my sa chystáme do Turecka 4.8., konkrétne do strediska Alara, hotel Justiniano Park Conti. Nemáte niekto skúsenosť? Vyššie som sa dočítala, že nie je problém kúpiť plienky, ani dojčenskú stravu(Hippíky), zaujímalo by ma však, či sa niekde v okolí tohoto hotela nachádza obchod alebo lekáreň, kde môžem tieto veci kúpiť.
Ozaj a ešte niečo: cestujeme s českým Čedokom, no a občania ČR nemajú s Tureckom vízovú povinnosť, takže dostaneme víza na letisku bez problémov? Ako vlastne udeľovanie víz v Turecku funguje? Tu v mojom okolí mi s tým nevie nikto poradiť. A budeme potrebovať víza aj pre 10- mesačné bábo?
Dík za odpoveď!!!
🙂

seta01
18. júl 2009

Ozaj a ešte jedna vec. Pustia ma až k lietadlu s kočíkom? Máme X-landra, alebo si mám radšej zadovážiť golfky?

renca3
19. júl 2009

seta...viza platis na letisku aj pre babo. som nevedela, ze Cesi nemaju povinnost.
v tomto stredisku som nebola, ale bolii sme vlani v hoteoveji siet Justiniano. a teda nic moc. mozno vas hotel bude na lepsej urovni. nas hotel bol vysostne o ruskej klientele. zase Rusi nebol ten hlavny problem.
s kocikom mozes az k lietadlu, golface by boli pohodlnejsie.

seta01
19. júl 2009

Renca, diky moc za info o vizach, este jedna vec, kupuju sa priamo pri pasovej kontrole, alebo ako je to? Pri kupe zajazdu mi to nejako nedocvaklo, ale ani pani v cestovke, hoci bola Slovenka. Tak dufam, ze s tym nebude problem. Este raz dik... 😉

renca3
19. júl 2009

nepamatam si ci pred pasovou alebo po pasovej kontrole. ale to neprehliadnes, lebo pred tymi okienkami bude urcite zastup ludi.

janka5861
19. júl 2009

viza sa platia pred pasovou kontrolou...

anica
19. júl 2009

cesi maju urcite vizovu povinnost....viza sa platia priamo pri colnej kontrole. Policajti zoberu pas, das im 15 eur na osobu / aj babatka / a oni nalepia nalepky do pasu.

anica
19. júl 2009

ja som bola pred 3 tyzdnami v Ocurcalari- je to pri stredisku Alara. Asi 400m od hotela bol velky Alara bazar- boli tam stanky s oblecenim, ale aj lekaren- tam som kupovala Hippky a plienky. Plienky urcite dostanes aj v hotelovom obchode.
Co sa tyka kocika, ja som mala sportovy kocik, lebo maly aj spava v kociku. Golfky nie su tak pohodlne. A bolo to v pohode. Prides k lietadlu, poskladas kocik a odovzdas ho. Nad golfkami by som uvazovala iba vtedy, ak by sa komlikovane skladal. 😉

luckahr
19. júl 2009

anica, cesi maji vizovou povinnost jen v pripade, ze cesta neni turisticka ci presahne 90 dni, jinak ne..........
v hotelovym obchode jsem se ptala, kolik stoji hippky dzusiky a chteli za ne 4 eura
😠 😝 😀 , tak at si je nechaj. Tak nevim s tima plinkama, aby to nebyla podobna "vtipna" cena. Ale v lekarnach to bude urcite levnejsi. Kocarek jsme meli taky sportovni, malej uz v nem nechce skoro vubec byt, ale alespon jsme na nej dali veci a nemuseli jsme to tahat.

cessy
20. júl 2009

a vaha kocika sa pocita s vahou batoziny????? 😕 alebo je to zvlast????? lebo mame dost tazky kocik a koli dovolenke nechcem kupovat novy 😉

fabula
20. júl 2009

vaha kocika sa nerata k batozine ........ z toho si hlavu nerob.aj nas bol tazky a este keby si vedela aku sme mali tazku batozinu a mohli sme mat len 30kg..... 😉 a nic sme neplatili

cessy
20. júl 2009

fabula to vazne???ja som myslela, ze zas budeme musiet kupovat neaky lahky skladny golfac....ja tie golfove kociky veru nemusim,tak si ma velmi potesila 😉 😅
ja mam casualplay a ten je veru dost tazky...

katuska111
20. júl 2009

ahojte, ja som sem len kuk, lebo potrebujem radu...

chceme ísť do turecka, niekedy v strede augusta, last minute, len chcem od Vás nejaké odporúčania čo sa týka 5* hotelov, my sme boli minulý rok tiež v 5* v Turecku, v Side a teraz chceme niečo v Alanyii, pretože som počula že tam je krajšie - tyrkysové more. Viete niečo odporučiť?aby bol aj hotel aj pláž na úrovni, pláž chceme pieskovú...

seta01
20. júl 2009

Tak ma napadla ešte ďalšia vec, ako ste zbalili príkrmy v sklenených fľaštičkách? Predsa len, keď si predstavím, čo sa deje s kuframi po tom, ako ich odovzdame ☹ Doteraz sa nám nikdy kufre nevrátili v pôvodnej podobe. Ď. za radu 😉

anica
20. júl 2009

Seta, ja som brala prikrmy iba na prve 3 dni, potom som tam kupovala...Flasticky som obalila do novinoveho papiera a kazdu som vlozila do mikroten. saciku a vopchala medzi saty. Takto som postupovala i pred 3 rokmi, ked mala dcera rok a sli sme na Korfu. Ani raz sa nestalo, zeby sa rozbili 🙂 Mas pravdu, tie kufre si toho uziju 😠

dianocka
21. júl 2009

Ahojte,nebola niektora z vas v hoteli Alba resort /Side/?Ja rozmyslam nad tymto hotelom,tak by som chcela vediet ci je tam dost atrakcii pre moju 2a pol rocnu dcerku.Diky

helisek84
21. júl 2009

ahoj děvčata...já se před měsícem z Turecka vrátila. hotel Fatih v Alanyi a nemůžu si vůbec na nic stěžovat 😵

viwien
22. júl 2009

Ahojte, chcela by som tak orientačne vedieť kolko vás vyšla dovolenka v turecku 2 dospelí a dieťa do roka, all incllusive? Viem, že v cestovkách sú všade ceny, ale nechce sa mi študovať každú cestovku, aby som mala aký taký prehľad.ďíky vopred.

livia76
22. júl 2009

viwien, my chodíme s ck-ecomm alebo s rakúskym neckermanom na last minity -dieťa do 2 rokov 0,- dospelý tak okolo 400 eur na osobu- ale v máj a septembri vtedy je to trošku lacnejšie. Boli sme v 5 + ja za 299,- ale to sme mali supercenu- vo štvrtok kúpený zájazd a v sobotu sa išlo 😉 júj-august s malou nechodíme, je tam strašne teplo 😵 švagriná bola teraz a platili 900,- naosobu 😒

dianocka
22. júl 2009

viwien,ano livia 76 ma pravdu,co sa tyka dietata,ze do 2 rokov je to zadarmo,ale ked chces all inclusive a fakt dobry hotel,tak cenu na osobu pod 700 eur na last minute urcite nenajdes.A ak ano,tak je to nejaka cudna cestovka alebo podradny hotel.

viwien
22. júl 2009

livia 76 a dianocka dík za info, ja teraz cez najväčšiu sezónu nechcem ísť aj kvôli malému, až niekedy v septembri, v júni sme boli v Taliansku, ale chceme skúsiť niečo kde sme ešte neboli a Turecko ma celkom oslovilo 😉 .už som niečo pozerala, ale najskôr to bude asi rýchly last minute