Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lusinda24
7. jún 2012

@dai ďakujem za info, moja malá nie je veľký jedák tak sa spolieham aj na moje mliečko, ale vďaka za radu tiež si nejaké výživky, kaše pribalíme na prvé dni kým sa okukáme 🙂

lubkam
7. jún 2012

ahojte, chcem sa spýtať - ako to je s napálenými dvd-čkami - rozpravky, muž mi tvrdí, že môžem zobrať len originály. ďakujem

adinam
7. jún 2012

@marion,úplne v pohode si môžeš kúpiť first moment aj pri malých deťoch...Veď dnes už CK ponúkajú poistenie storna zájazdu,s vrátením 100%sumy/len poistenie je trošku drahšie/.Dieťa Ti môže ochorieť aj pri kúpe LM-deň,dva pred odletom...
Podľa mňa,najvýhodnejšie ceny sú až dva-tri dni pred odletom a to je zase pri malých detičkách adrenalín/aj čo sa týka voľna v práci atď./ a pri kúpe dovolenky dva mesiace pred odletom to nie je lacnejšie ako first.To je môj názor z vlastnej skúsenosti. 😉

dai
7. jún 2012

@anit05 ahoj anit - my ideme do voayge hotela v belegu ale na 14 noci - cize asi preto ta vyssia cena... my sme si teraz dali hranicu tych 5000 euro, bojim sa ze ked bude malinky vaecsi alebo uz budeme chciet ten absolutny top hotelov tak to stacit nebude ( tam totiz nie su ziadne zlavy na deti - normalne plna cena aj za par mesacne babatko )

my sme chodievali len last minute ked sme boli s muzom sami... momentalne s detmi len first moment kupujeme - zlavy su velmi podobne, dovolenku si musime naplanovat aj tak dopredu ( muz zariadit v praci, buduci rok uz aj ja...) a mozme hlavne vyberat - my uz potrebujeme but 1 naozaj velku izbu alebo rodinne izby a s tym mozu byt neskor problemy - proste mame nejake naroky aj na ubytovanie ( hotel si vyberame, citame vela recenzii, chceme vyhlad na more etc. ... take izby su velmi rychlo vybookovane ) a casy odletov ( tie najlepsie lety sa tiez rychlo vychytaju - z viedne lieta denne viac lietadiel do turecka )

@marion neviem, podla mna je to jedno - kupit ten zajazd musis aj tak najneskor tyzden, dva pred nastupom - a presne ako ty pises - nikdy nevies co bude zajtra... pre mna je kupovat to 6 mesiacov dopredu to iste ako kupovat to tyzden dopredu... ako som pisala ideme vzdy na viac ako tyzden ( nam by tyzden nestacil ani na vypnutie z prace, nieto na normalny oddych ) takze ak by aj nachladli alebo tak, tak si zvysok uzijeme aj v zdravi...

dai
7. jún 2012

@lubkam tak nad tymto som sa nikdy nezamyslala😀 ved ti to nikto nebude kontrolovat...

marion
7. jún 2012

@adinam praveze my teraz este stale cakame. Som doma na MD. Takze budeme hladat v utorok, stredu aby sme mohli letiet v sobotu alebo tak nejak...zoznam uz pisem 😀 😀 😀 😀 Takze to bude adrenalin 😀 😀 😀

lubkam
7. jún 2012

@dai vďaka, mm ma tým plaší, že chcem zobrať plagiáty, i keď domácej výroby 😀 máme samozrejme i originálne dvd, ale ich obsah deti momentálne nebaví. tak som chcela zobrať len dvd prehrávač, nie notebook 🙂

dai
7. jún 2012

@lubkam bola si uz lubka v turecku? lebo ja si fakt nepamaetam zeby sme sedeli na izbe a pozerali rozpravky... 😉 a keby uz aj, tak vo vaecsine hotelov mas v minikluboch kina pre deti kde hraju take ako schreck, popoluska a tak...

lubkam
7. jún 2012

@dai nie, nebola. to mám v pláne pre dieťa, keby sa náhodou nudilo niekde v letiskovej hale, v autobuse na nejaký výlet 🙂 chcem ísť pozrieť to delfinárium - určite. ideme do alanye

samsu
7. jún 2012

@luucia ahoj prosim ta a kde presne ste boli ked tam bolo take teplo ked tak kukam pocasie je tam okolo 28 stup.

kucejka
7. jún 2012

@trixi Ahoj, ja sa ta chcem spytat, u ktorej cestovky nakupujete parkovacky?Je to parkovanie na Cku a z tade chodia aj tie busy na letisko? My sme sa dnes pytali v Sature a ponukli nam 15 dnovu za 69 eur.Dik.

emily327
7. jún 2012

@lubkam ja tiez beriem malej DVD s napalenymi rozpravkami, to hlavne do lietadla a do autobusu... urcite na izbe pozerat nebude ale tu cestu nejako musime zvladnut, a kedze moje dieta len tazko obsedi na mieste, ina moznost ako DVD s rozpravkami nie je hlavne co sa lietadla a autobusu tyka, kedze tam nema moznost bezkat...

emily327
7. jún 2012

@marion my sme si tuto dovolenku kupili ako firt moment - resp. ani nie to ale bola ponuka a na nu nam dali zlavu lebo sme ju kupovali v 1.jarny den... teraz je tato ponuka o 700 eur drahsia, co je fakt dost. Ja som sa tiez toho bala,ze kupime a co ked sa nieco stane ale to sa moze stat aj ked dieta nemas. A hlavne sme si zaplatili to poistenie, takze ak by sme stornovali dovolenku tak nam tusim odrataju iba 120 eur co nie je az take strasne... samozrejme,ze je to dost penazi ale vzdy lepsie ako prist o celu sumu... Neboj urcite nieco najdete a budes spokojna 😉 Ja riesim s cestovkou iny den odletu resp. predlzenie pobytu lebo tam je potom iny cas odletu z Turecka, tak dufam,ze sa mi podari nieco vybavit.

emily327
7. jún 2012

@bosacka riesim iny den odletu... bud nam predlzia pobyt o 3 dni z 8 dni na 11 dni kedy sa leti o 13:20 alebo poleltime mozno o 3 dni neskor uvidim s cim pridu, hladaju mi moznosti... tak dufam,ze nejake najdeme... jedna noc je ok ak by bol odlet v noci z SVK do Turecka ale spat uz nie...

anit05
7. jún 2012

@dai vďaka za odpoveď, vybrali ste krásny luxusný hotel, prajem peknú dovolenku...

mikina44
7. jún 2012

@trixi presne tak ako píšeš...deti si v Turecku môžu robiť ozaj to, čo sa im zachce...pre nich je to úplne samozrejmé, že deti sú občas nezbedné a vôbec sa na vás nepozerajú, že čo ste to za rodičia, tak ako je to tu na SK..my sme na rozdiel od nich dosť závistliví a dokážeme niekomu závidieť aj kľudnejšie dieťa 😀

dai
7. jún 2012

@lubkam tak ano, tam sa to moze zist - aj ked moja skusenost s nasou hyperaktivnou dcerou je skor ze sme cele letisko s nou museli prejst - prezrela si asi uplne kazde oddelenie, aj na pase sa odviezla 😀 proste strasne zaujimava je kazda nasa navsteva letiska - o lietadle a o vsetkom co sa v nom da robit ani nehovorim 😎 oni ti daju pre deticku vzdy nieco - urcite nejake pastelky a papiere, pripadne nieco na hranie...tiez chcu mat pokoj v lietadle 😀 prinajhorsom vstanes a pojdete na prehliadku lietadla 😀
@anit05 - dakujem anit, uvidim, este sme tam neboli - my sme to kvoli tomu golfu a belegu objednali ( no a je tam ten aquapart a lunapart a miniklub a tak... ) - recenzie su velmi fajn, tak dufam ze budeme spokojni😉

mimkaa10
7. jún 2012

@luucia ahoj, ako si to riešila s vodou na pitie pre dieťa, majú tam konvice na ohrievanie vody na mlieko? My ideme tiež tam 17.8., tak mi veľmi pomôžu tvoje rady a tipy 🙂 a čo rusi, aká je pláž ?

lubkam
7. jún 2012

@dai bude prekvapko, ako sa budú deti správať 😀
@emily327 uvidíme, či nám tie prehrávače pomôžu 😵

luucia
7. jún 2012

@samsu byli jsme v Manavgatu, to je kousek od Side 😉 když jsme tam byli, tak jsme koukali na net na předpovědi a všude bylo 22 stupňů a my se tam pařili, takže ty předpovědi vůbec nesedí 😉

@mimkaa10 tenhle hotel je fakt super pro děti 😉 při každým jídle mají speciální mixovanou stravu pro mimča i dětský sušenky 😉 při jídle je k dispozici sterilizátor, mikrovlnka, mixér, převařená voda 😉 já měla konvici s sebou, ale zvládli bysme to i bez ní 😉 rusů je tam hrozně moc, ale nějak mi nevadili 😉 pláž je hezká, jen vstup do vody je oblázkový 😉 nevím, jak máš velké dítě, my jsme starší dcerce kupovali boty do vody, bez nich by to nešlo 😉 stejně byl písek už ted strašně rozpálený a nešlo by po něm chodti bez bot 😉

mimkaa10
7. jún 2012

@luucia skoro trojročného syna mám 🙂 a máme tie topánočky do vody 🙂
a ako ste boli ubytovaní? My budeme v rodinnej izbe, ale nie v superior. Podla recenzií na ubytovanie tieto izby nezodpovedajú štandardu 5star, preto mám z toho trochu obavu, ale viem o tom už teraz, tak to nebude nepríjemné prekvapko na mieste.
tá prevarená voda je označená nejako? Je tam istota, že je prevarená? 😅 Papali deti surové ovocie / zeleninu? Mám trochu obavu z črevných ťažkostí ..

trixi
7. jún 2012

@kucejka ahoj Gullet, Tui, Neckermann - ked ideme do Turecka, inak casto robime si zajazdy sami. Parkovisko C nie je daleko od letiskovej haly, je na dostrel napeso. Cez parkovisko prejdeme peso, potom vytahom dole a v chodbach su take pohyblive chodniky na ktorych sa Matej rad vozi. Vsetko nam trva az k check inu cca 10 min. Este som nesla odtial busom.

luucia
7. jún 2012

@mimkaa10 my jsme byli v superior pokoji a byl fakt hezký a známí, co s náma byli, měli obyč pokoj a rozdíl byl jen v tom, že měli normální TV a ne plazmovku, jinej obklad v koupelně,..žádná hrůza 😉 stejně v tom pokoji člověk na dovolený jen spí 😉
S tou vodou myslím, že to jistota je 😉 bud je převařená nebo je z lahve 😉 obě holky i ta mladší jedly ovoce a zeleninu a nic jim nebylo 😉 známých kluci průjem měli, ale oni pili vodu z dětskýho bazénku 😕
Určitě si to užijete, je to super hotel 😵 jen doufejte, že nebudete někde u restaurace a bazénu, je tam do noci program a nedalo se tam spát 😝 my se hned druhý den stěhovali dál 😠

mimkaa10
7. jún 2012

@luucia to si riešila s delegátom to presťahovanie alebo priamo sama na recepcii ? Dávala si pri ubytovaní po príchode bakšiš alebo keď ste tú izbu menili ? 🙂
veľmi sa teším - super čítať, že sa niekto iný mal dobre, už aby tu bol ten dátum 🙂

hanka.knizkova
7. jún 2012

@luucia A je něco cos vezla zbytečně a nebo něco co sis nevzala a chybělo ti to?
A ty kluci známých tu vodu pili schválně nebo omylem že si lokli?Z toho mám taky strach,ta naše je hrozná potápka,chodíme na plavání takže se vody vůbec nebojí tak mám strach aby si tam nelokla a pak z toho nepo... 😖

luucia
7. jún 2012

@mimkaa10 řešili jsme to jen na recepci 😉 bakšiš jsme dávali na konci dovči 😉 jo a je super, že každý den doplnují minibar a ten je zdarma a po celý den jsou zdarma veškerý nanuky...Magnum, Calipo,... 😵
@hanka.knizkova no oni jsou ještě malí, tak si myslím, že jí pili omylem, ale asi dost 😖 nikomu jinýmu nic nebylo a to si naše starší určitě taky někdy lokla 😉
týjo, co jsem vezla zbytečně??? asi milion oblečení, co jsme s holkama neunosily 😅 skleničky s příkrmy pro malou, protože jídlo pro mimča bylo k dispozici při každým jídle 😉 to je asi vše 😉 a nechybělo mi asi nic 😉

hanka.knizkova
7. jún 2012

@luucia tak to je super že ti nic nechybělo 😉 nanuky zdarma jo?jéé tak to se těším 😵
A z lékárny si měla co?Mě přijde že toho mám hrozně moc ale radši víc než mín..a zuby jste si čistili vodou z flašky nebo normálně z kohoutku?

luucia
7. jún 2012

@hanka.knizkova no lékárna byla obsáhlá 😀 na střevní potíže Enterol, Smectu 😉 pak Panadol, Nurofen sirup i čípky, Fenistil kapky a gel, náplasti, Ibuprofen, kapky do očí a asi ještě něco, ale už si nějak nevybavuju 😉
no my měli 15kg nadváhu, když jsme letěli tam 😝 😅 platili jsme 1200kč 🙄 ale nazpátek už to bylo OK, všechno jsme tam nechali 😀 jako kdo to zas vymyslel, že na jednoho člověka může být max 15kg a malý mimčo nemá nárok na zavazadlo, když má nejvíc věcí 🙄
Zuby jsme si čistili vodou normálně z kohoutku 😉

mimkaa10
7. jún 2012

@hanka.knizkova tiež idete do Alibey? Aký termín? 🙂
@luucia ak sa môžem spýtať, ako dlho ste boli a aký veľký bakšiš sa asi dáva - viem, že to závisí odo mňa, to len aby som bola v obraze 🙂

mimkaa10
7. jún 2012

@luucia 15kg nadváhu, ty brďo! V tomto je to nefér, platí sa doplatok za infant a vrámci toho by mohli pouvažovať nad nejakou váhou batožiny aj pre nich..
išli ste s Travel Service? Kočík ste odovzdali až pri nástupe do lietadla a potom vám ho vyložili tiež pri vystupovaní? díky za rady 😉