Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

caspino
13. jún 2016

Baby napíšte po anglicky co do takého mailu treba za izbu vdaka iste sa potesia aj ine baby z tohto fora

caspino
13. jún 2016

Nieco v zmysle prosim o pridelenie izby na poschodi a vyhladom na more a blizko bazenov myslim ze ine netreba ci?

luciaalex
13. jún 2016

Prosím neurážaj sa nemyslím to vôbec V zlom, ale ak aj niekto napíše "vzor" mejlu na recepciu, pre niekoho kto niekto nevie po ang., po prvé ako si to overí, že tu izbu má, a ako prípadne doriesi detaily? Opakujem nie v zlom

silviaaa21
13. jún 2016

@tenerifka My sme minulý rok nechali dokonca 50€ hneď po príchode a nič nám to nepomohlo. Dali nám dobrú izbu, ale nie a výhľadom na more, lebo boli všetky obsadené, takže tento rok určite nebudem dávať nič popredu. Skúsim napísať priamo požiadavku, dík za info 😀

lauraa
14. jún 2016

@luciaalex
@silviaaa21 a preco si nezajednate izby s vyhladom uz priamo v cestovke?

certi
14. jún 2016

Mozem jest v Turecku salaty? to bude asi umyvane v ich vode co?

caspino
14. jún 2016

@luciaalex detaily by som doriesila chcela som vediet v akom zneni sa pise mail trochu na nutne dohovorenie viem ale kazda takato reakcia ma potesi je to forum kde si odovzdavame rady a info a nie o tom ako sa neda a co dalej

mk22
14. jún 2016

@caspino ale za tieto poziadavky sa priplaca pri plateni ..posch nie ale ak chces vyhlad tak pidla mna ano..ja som vcera platila dovcu a tato otazka padla oticenie izby vyhlad ..to uz ja ruesim na mieste

lauraa
14. jún 2016

@mk22 ved prave ked si zakupis vyhlad na more v cestovke tak ho aj dostanes, zvycajne nam vzdy ponukli v cestovke na vyber izbu.to ze niektore izby su hlucnejsie mozes riesit priamo na recepcii Hotela ale vyhlad , Balkon, rodinne izby a pod. riesim v cestovke

lauraa
14. jún 2016

@certi my jeme uplne vsetko, aj zuby si umyvame vodou z vodovodu,a este sme nemali Problem ako v egypte

mk22
14. jún 2016

@lauraa a za to sa riadne priplaca takze si myslim ze mailom si pytat vyhlad a otocenie asi nie..ak si zaplatis jasnee

tenerifka
14. jún 2016

Mailom skor polohu izby(tichsia zona, poschodie a pod.), ak idete s niekym, izby pri sebe, pripomenut postielku, ak mate velmi skory prichod, poziadat o co najskorsie ubytovanie(argumentovat detmi apod.)
Oni ak taketo ziadosti dostanu par dni pred prichodom, nemaju preco nevyhoviet(ak to kapacita umozñuje)

baumka
14. jún 2016

@certi my ich šaláty milujeme,aj moja dcéra,hoci je už väčšia ako vaše deti,ale od mala jedáva tieto šaláty ,kombinuje si na tanieri všetky možné druhy a všetko ok 🙂 a aj zuby si umývame v ich vode,vodu samozrejme neprehĺtame. 🙂
Kto je prvýkrát pri takom veľkom bufete,máva skôr problém s tým,že si naloží na tanier piate cez deviate a potom môže mať problém. Ale neviem ako ostatné baby,čo tam už boli,hádam ti napíšu,ale my bežne keď sme tam máme "pochody" zrýchlené 😀,ak vieš,čo myslím,je to strava vhodná pre tých,čo majú tvrdú stolicu,tam to ide všetko nejako samo bez problémov,je to asi tou kopou zeleniny,čo tam zjeme,ich olejom a inými koreninami 🙂

a ešte odporúčam piť ich AYRAN - to je turecký jogurtový nápoj,je výborný v horúčavách,mávajú ho napr. aj v plážovom bare. Je to dobré na črevá a tiež kvôli vysokým teplotám,ochladí organizmus,je zdravý a uhasí smäd, Turci to pijú denne. 🙂

oli18
14. jún 2016

Nečítala som všetky príspevky, ale možno niekomu, kto ide prvýkrát poslužia moje rady z dvoch pobytov v Turecku.Zájazd kupovať v renomovanej cestovke, určite 5 hviezdičkový a v prvej línií hotelov, t.zn., že hotel na pláži. Orientovať sa dá aj podľa ceny, za 300 e nič nečakaj. Moje zájazdy boli také, stáli priemerne 700 E, ale to bol raj na zemi. V oboch prípadoch cestovka Hechter, oblasť Belek, kde je nádherný piesok, pozvoľný vstup do mora.

oli18
14. jún 2016

Cena 700 e last minute + ďalšie zľavy 🙂

woman79
14. jún 2016

@certi ja som bola pred rokom s 1.5 ročnou dcérou, bola som spokojna. Za vodu sme neplatili, wi-fi ano.

abbey1
14. jún 2016

@oli18 700E na osobu?

oli18
14. jún 2016

@abbey1 áno, na osobu

abbey1
14. jún 2016

@oli18 Tak to máme asi šťastie na dobré cestovky a hotel, lebo si neviem predstaviť, že by som toľko dala na osobu, keď sme 4. Ešte niky nás toľko dovolenka nestála a vždy sme boli spokojní a bez problémov v rôznych hoteloch v rôznych krajinách. 2800 na 4 osoby v Turecku je prehnaná suma. Ale každý si dopraje, na čo má.

lauraa
15. jún 2016

@abbey1 a kde ste boli?

abbey1
15. jún 2016

@lauraa V Turecku naposledy tu: Primasol Serra Garden.

bejca
15. jún 2016

ahojte , nakukla som sem , chcela by som sa opýtať , nemáte obavu ísť do Turecka na dovolenku ? my chodíme do Turecka radi , muž ma aj tento rok " ukecal " aby sme opäť išli , tak máme kúpený pobyt ale ja sa veľmi bojím .... síce zatiaľ nič nepíšu ale... prosím dajte vedieť či v pohode idete , a ak náhodou tam niekto už je alebo ide , prosím dajte vedieť ako je na letisku , na hoteloch , v okolí 🙂 ďakujem za každý názor aj odozvu 🙂

lauraa
15. jún 2016

@bejca a kam idete a kedy

bejca
15. jún 2016
anit05
15. jún 2016

@bejca super výber, určite budete so službami hotela spokojní

lauraa
15. jún 2016

@bejca tento som pozerala aj ja, mal celkom dobru cenu,

bejca
15. jún 2016

@anit05 ďakujem , my poznáme Turecko , spokojní sme boli vždy , ja mám len obavy z pobytu tam ... preto by som rada vedela či sa vy nebojíte tam ísť z rodinou a či ak tam niekto je alebo pojde skor ako my , ci neda info ako tam momentalne je , ako na letisku v okoli ..a tak 😉

bejca
15. jún 2016

@lauraa hej hej mal , cez MDD sa to dalo teraz už je cena dost vysoka

michaela14
15. jún 2016

ahoj, my ideme budúci týždeň Sunis Kumkoy beach resort cez Hydrotour, minuly rok sme boli tiež v Turecku, v Alba Resort - hotel pekny, strava dobrá, more super, ale maly sa mi tam trocha nudil :-/

bejca
15. jún 2016

@michaela14 náš malý sa nudí až večer 😀 cez deň nie , ale už sa naučil že aj keď nerozumie " dohovorí " sa rukami nohami 😉 a na tablete je jedno ako kto rozpráva 😉 a prosím ťa môže dať vedieť ako na letisku a v okolí hotela ?