Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

erikajanik
8. jún 2015

@giugia Nie, na pase bezia kufre a kociky vylozili na inom mieste, ale hned pri tom pase.

erikajanik
8. jún 2015

@babulka82 Uz si to presne nepametam, ale su tam 2 pasy s batozinou, zhruba v strede pri takom malom obchodiku, s opacnej strany ako kufre vychadzaju. My sme tiez cakali, ze pridu s batozinou a potom som ich tam zbadala nahadzane na kope

babulka82
8. jún 2015

@erikajanik vy ste kedy cestovali? aky ste mali let ,denny?

giugia
8. jún 2015

@erikajanik mala si aj obal na kočík. ...ci si ho len jednoducho poskladala a hotovo.....neskutočné co dokážu spraviť s tymi kočíkmi. ....dokonca ked máš let bez prestupu... 😠

erikajanik
8. jún 2015

@babulka82
@giugia Nocny, 4:40 a uz o 1:00 sne boli na letisku, dost stres, ale dalo sa. Kocik musis nahlasit s batozinou, dostanes nan nalepku a odovzdas ho az pred vstupom do lietadla.
Nie nemala, nevedela som, ale teraz by som si uz asi odobrala striezku😉

katulka74
8. jún 2015

Zienky, poznate niekto tento hotel?
http://www.holidaycheck.com/hi/c2672e69-6832-3c...

upam
8. jún 2015

pls baby co robite detom UM - rychlovarnu kanvicu brat so sebou ci sa da niekde vypytat na izbu

iloveme
8. jún 2015

do prirucnej mozem zobrat malej fixky alebo ceruzky??? Ci to neberu ako bodnu zbran 😀

silviaaa21
8. jún 2015

@erikajanik Ďakujem 🙂

vika35
8. jún 2015

@iloveme my sme mali v pohode farbicky zo sebou. ale tak neviem ci sa mozu alebo nie 🙂

silviaaa21
8. jún 2015

@yidaky Ja ho tiež nechcem napchávať fast-foodovými jedlami a asi by mi to ani nezjedol.

janinkad
8. jún 2015

@lucka23 ahoj,vlani sme sli zo Schwechatu,parkovali sme na tom poslednom parkovisku,,nie kryté pri letisku,je tam hned pri Bille.kupovali sme si parkovaci listok hned cez cestovku,vyslo to asi 50e,na 10 dni,tak nejako.ale je blizko letiska také otvorene,strazene parkovisko a premava tam kazdu pol hodku bus odtial na letisko,ale to je lepsie rezervovat tiez dopredu.neviem ale presne ako sa vola to miewto.na M..pozri na googli.

jankako
8. jún 2015

@erikajanik my ideme 21.6 do Kamelye.tak ťa idem prečítať,čo si popísala 🙂 to parkovanie sa volá parkovanieletisko.sk.aj my sme si u nich kupili,odtial ideme busom na letisko..tuším Mazur sa to volalo,tá prakovacia časť.

jankako
8. jún 2015

@erikajanik prosím ťa,moj malý bude mať tiež dva,letovú hod.máme tú istú,ako prebiehala vaša nočná cesta na letisko,na letisku,a v lietadle...??ja mam z toho hrúzu.. 😔

martuska75
8. jún 2015

@babulka82 Ak letíte do Antálie tak kočíky vykladajú tuším až na informáciách. Je to v príletovej hale, ale nechodia na páse s batožinou ale tako "stánku/okienku" viac vpravo - vedľa výťahu, ktorým ich vozia. Nedá sa to prehliadnutť. Ja som mala na kočík taký obal aby došiel vcelosti, alebo zober nejaký starší. Hádžu to katastrofálne. Videla som tam aj bez kolieska a podobne.

giugia
8. jún 2015

@martuska75 ....ahoj....a tvoj v obale to prezil v pohode....to si mala obal ten klasicky...take vreco na stiahnutie...no ja mam novy kočík. ...tak som uplne nadšená... ☹

luba142
8. jún 2015

kolko trva let z Bratislavy do Antalye?

martuska75
8. jún 2015

@giugia no všetko čo som ti písala mi zmizlo 😖
Takže obal mi šila moja šikovná mamina a bol na mieru, ale službu by urobilo aj nejaké vrecko. Len by malo mať otvor na rúčku - na nesenie a na ten lístok z letiska. Hlavne nech sa nezamaže (počula som aj o škvrnách od oleja) a nech veci čo prípadne odpadnú si nájdem pri kočíku (zvyknú kolieka alebo búdičky).

giugia
8. jún 2015

@martuska75 ....to čo vyhadzuju tie kociky z lietadla este pred pristatim...to je hrozne...to perto ze za to nezadpoveda letisko ale letecka spoločnosť. ..aj niekto reklamoval na letisku škodu. ...nevieš

kosska3003
8. jún 2015

@luba142 2hod a 20minut cca

luba142
8. jún 2015

@kosska3003 Maji vdaka

martuska75
8. jún 2015

@giugia Ale neboj, dobre to dopadne, len aby si bola pripravená na všetky možnosti 😉 Ved si videla čo robia s kuframi, tak si predstav ked tak hádžu z lietadla na kopu kočík a padne nestastne tak napr. koliesko môže odpadnúť (bývaju skladacie) a ak si to nevšimne.... Ved nehovorím že to robia schválne ale občas sa stane a treba s tým rátať.

luba142
8. jún 2015

Treba aj obuv do vody ako v chorvatsku, ci netreba?

adrianazs
8. jún 2015

@luba142 ahojky do turecka pre deti ani nie my sme uz boli par krat maly mal topanocky no nemal ich na nozke plaz je jemny piesocek ale vstu do mora od kraja je drobne kamienky tak akurát dobra masaz na nozky neviem kde presne idete my mame side pochodene teda tu oblast more je tam od kraja dost prudke par krokov a hlbka no resorty kde sme boli maju fantasticke aqua parky a detske bazeny s jemnym pieskom krasnu dovolenku my ideme 11.6

luba142
8. jún 2015

@adrianazs ideme do Alanye hotel Katya

giugia
8. jún 2015

@martuska75 ....zda sa mi ze sa to stava az moc často ☹ kufor mi uz raz zničili,ale ten našťastie poisťovňa preplatila....neviem ako sa rieši poškodený kočík. ..ale aj ja dufam ze to prezije 😉

adrianazs
8. jún 2015

@luba142 no my sme v alanye este neboli mame side , manavgat,colakli koly letisku tie oblasti su od letiska zhruba do dvoch hodin vzdialene zalezi od toho ktore stredisko a ako chodi po hoteloch rozvoz pozerala som ten vas hotel celkom pekny

vevka02
9. jún 2015

Baby 16.6. ideme do Turecka..je to nasa taka prva ozajstna dovolenka, tak jaaa ani neviem poriadne co zbalit..v com chodia deticky po plazi? Samozrejme biele tricko, klobucik, topanocky...aaa? Klasicka plienka alebo ta na plavanie..do mora asi naholo, nie?? Prosim poradte 😀

erikajanik
9. jún 2015

@jankako No nebudem ta klamat, bol to dost stres😅 Myslela som, ze bude mala spat, ale skoro vobec- celu noc bola hore. Spala pol hodku v aute, potom mi behala 3 hod. po letisku a v lietadla zaspala tiez asi na pol hodku. Ale inak sa to dalo, boli tam deti co preplakali skoro cely let. Hlavne tie uplne male. Lietadlo nebolo plne, tak sme si po vzlete posadali aj inam. Dobre je sediet uplne v predu, alebo tak v strede kde mas pred sebou viac miesta, v pohode kukala tablet, hrala sa a vymyslala😂 Pozom zaspala uz na izbe, tak aj my trochu. Cesta dom sa velkom dala, fukla som jej fenistil kvapky a spala, bola aj unavena, lebo odchod sme mali 5:20 spred hotela. Inak vy mate fulyu, ze? Pytajte si izbu z tej strany kde nie je amfiteater, dost to huci vecer. Uz by som nebrala ziadne blbosti do vody, vsetko je tam dostat. Jej, este ak vystuite z haly na letisku, musite ist k stankom ck- alltours bola na pravo, povedat meno a oni vas poslu do busu, su ocislovane, ten transfer bol asi hodinu. Bola dost zapcha rano. Este co sa hotela tyka- vy pridete okolo 10tej a to nie su este vsetky izby vypratane, radsej si 2 hodky pockajte, aby ste mali viac izieb na vyber. A bolo tam vela- vela rusov😡

jankako
9. jún 2015

@erikajanik to že by bol hore,by bola ešte tá dobrá vec,pokial mi nepreplače celú noc či na letisku abo v lietadle..ja mám z toho stres ako hovado ☹
My ideme kamelya village..nejdeme do Fulye.Tam letíme .6.50.ideme spať k manželovi do Rakúska.späť máme taký nahovno let.ako vy ste mali.Bolo teda vela rusov???paráda..tí sú všade.nemusím..
Aj ja som rozmýšlala že nič nebudem brať do vody,už minule sme povedali že ked pôjdeme nabudúce že nebudeme brať nič.tak uvidím.