Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuziq
14. jún 2011

@ivett1 to ste boli nedaleko, trosku blizsie k side, ale naozaj len kusocek 😉 A ako sa vam pacilo? plaze, more, prostredie?

millada
14. jún 2011

ahojte,
tie, čo ste boli uz viackrat v Turecku, kedy zvyknu ubytovavat hosti v hoteli? Alebo je to rôzne? 😕 Zatial neviem odlet, ale tipujem, ze to bude v noci 😝 😒 😖

Co tam zabera na komare? Do zastrčky, alebo repelent na telo radsej? Neviem, čo pre malú vziat. Nemali ste niekto taky odpudzovač na postielku bez chemie? Ci sa to oplati kupit?

A ešte jedna otazka, aj ked mozno uz tu bolo o tom pisane, čo treba vziat do lekarničky. Hlavne teda myslim pre dietatko. Dakujem 😵

martina2001
14. jún 2011

@millada je to rôzne, ale my sme mali stále šťastie že nás ubytovali hneď po príchode, ak chceš lepšie ubytko tak hneď šup za recepčným mu niečo dať a ubytuje vás strašne rýchlo. My sme na komáre nepoúživali nič, dáko som ich tam ani nepostrehla. Lieky berieme stále len od teploty, pre malého sme brali širokospektrálne antbiotiká a niečo proti hnačke a alergii, to sme brávali masť a naposledy som ľutovala že som nezobrala aj kvapky alebo tabletky - chytila osm alergiu na slnko, ale mali sme dobre spoludovolenkárky tak požičali 😀

ivett1
14. jún 2011

@zuziq jáááj, hneď by som išla ešte raz 😀 ...pre detičky tam bola taká maličká pieskovo-kamienková pláž a inak bola pláž s drobnými kamienkami, ale pre dospelákov to úplne stačilo, samozrejme lehátka a slnečníky (aj osušky) boli zdarma...v hoteli boli tobogány a bazény s rôznou hĺbkou (klasika🙂...) a krásny areál, veľa zelene...pre deti malé ihrisko, miestnosť a starý autobus na animácie, každý večer nejaké programy, tančeky a hry pre deti a potom pre dospelých (v angličtine, aj v nemčine, niečo v ruštine...a bola tam aj poľská animátorka a ten ich vedúci vedel dokonca pár viet po česky🙂...)...inak, bála som sa, že tam budú aj ruskí turisti, lebo tu na fóre o nich píšu mamičky, že sú hluční, arogantní atď...., ale bola tam len jedna ruská rodinka, veľmi príjemná...a hlavne bolo tam vééééééľa malých detí 😀 😵 (od bábätiek po školákov)...skrátka bolo tam super a to sme ani neboli dlho...len sedem dní (viac som sa vtedy neodvážila... 😅...)

millada
15. jún 2011

@martina2001 , dakujem za info 😉
A kolko sa asi dava, ked chcem nejaku sluzbu, alebo dobre ubytko a pod. Aby som tam netraposila s malou sumou alebo zasa nedavala im zbytočne vela 😅 Taka 5 €-ovka im stači? 😕

martina2001
15. jún 2011

@millada určite papierové 😉 5-10 im manžel dáva, a chyžným sme nechávali 50centovky na posteli, lebo fakt upratovali super, menili uteráky, plachty čo ani nemuseli, ale keď si im dala tak si mala pokoj

jankaku
17. jún 2011

baby ktory hotel a cast turecka odporucate pre dovolenku s 2 rocnym dietatom? a ktoru cestovku? nasu alebo skor zahranicnu? dakujem za rady.

takyja
17. jún 2011

@jankaku Zahraniční: mají levnější zájezdy, lepší výběr hotelů, v hotelu tě ubytují v lepším pokoji a v neposlední řadě mají levnější i ceny výletů (okoukávali jsme to před pár dny na hotelové nástěnce - jediný Firotour tam ceny neměl vyvěšené, asi proto, že byl dražší o 30%) 😠 . My jeli s českou, protože jsme si chtěli dopřát klidný odlet přímo z Prahy, místo toho nás Travel Servis na odletu zdržel 5 hodin (a byl tam let se 7 hodinovým zpožděním ve chvíli, kdy my jsem odlétali - kolik měli nakonec netuším). S německou CK se nám tohle nikdy nestalo.

mijam
17. jún 2011

ahoj . ja mám skúsenosť aj s našou cestoukou aj so zahraničnou a určite sú zahraničné cestovky lacnejšie ale je to komplikovaniejšie čo sa dorozumievania tyka...
@millada ja si myslim že za ubytko sa oplati dať aj viac ako 5€ lebo to ti ovplyvni celu dovču ale potom za ostatne tak symbolicky 😀 aspon my sme to tak robili 😀 😀 😀

mirkabb
17. jún 2011

ahojte 🙂 my letíme 23.6. ,už to máme za pár 😀 konkrétne do Side - Diamond Beach and spa. Malý bude mať 8,5 mesiaca, tak dúfam že bude všetko ok. Tešíme sa strašneee. : 😀 😀 😀

sakura77
17. jún 2011

jajha,baby,tak my sme mali v nedelu letiet,maly dostal kiahne,takze dovolenka sa rusi....☹zas,aj minuly rok sa nam presne toto iste stalo,maly ochorel v den odletu....no ja to turecko asi fakt neuvidim..... 😒

kiwinka
17. jún 2011

@sakura77 tak to je pekne blbé toto :( a teraz co? vratia vam apson nieco z CK kvoli stornovaniu dovolenky len par dni pred odletom?

sakura77
17. jún 2011

@kiwinka ano,z cestovky nam vratili hned 20% a poistovna zo zvysku 80%,cize cca 80% vratia,no ale aj tak to uz 400-500 euracov robi rozdiel....ach joo..sa nam to pekne predrazi zas...a teraz cakam ze to chyti aj mala,takze musim cakat do 3 tyzdnov ci sa jej to prejavi,ak ano,dalsie dva tyzdne zabite a az potom mozem nieco zacat planovat... 😠 😠 teda ja uz ani neplanujem nic radsej,asi pojdeme fakt tak ze zo dna na den...

kiwinka
17. jún 2011

@sakura77 jaj do kelu, no skore uzdravenie, nech je to coskoro prec! v spetembri snad bude klud a doprajete si, ked sa bude dat. drzim palec.
my v nedelu letime na krétu, ja dufam, ze do tej doby sa nam nic neprihodi!

sakura77
17. jún 2011

@kiwinka ale jasne ze nie,na to ani nepomysli,drzim palce 🙂 😉

bibi1711
17. jún 2011

baby, aj my sme mali letiet, do turecka a ja som otehotnela...lekar zakazal let, ale nastastie sme mali zaplatenu taku poistku, ze nam poistovna vrati 100% storno poplatku.vola sa to poistenie storna zajazdu.odporucam:)

beadz
19. jún 2011

ahojte, mate niektora skusenosti s detskymi prikrmami v turecku ? da sa to tam normalne kupit, alebo to radsej mam brat z domu ? dakujem

sasikas
19. jún 2011

kocky co ste boli v Side s drobcami, chcem sa spytat ci sa tam da niekde kupit nocnik?... 😀 nech to nemusime trepat z domu....v Side som uz sice bola ale bez malej a vtedy mi teda ani naaaahodou nenapadlo si taketo veci vsimat.... 😀

sasikas
19. jún 2011

@sakura77 juuuj teda mate ale smolu... 🙄 drzim palce nech vam to uz nabuduce vyjde... 😎 😉

m.a.r.t.i.n.a
19. jún 2011

AHOJ KOČKY !

Práve mi perie prvá várka vecí z dovči,tak sa idem podeliť o dojmy...
Boli sme v KEMERI-Tekirova, 70km od letiska Antalya, dovolenka vynikajúca...
Počasie parádne, žiadny velikánsky hic ako je zvykom uprostred sezóny, teploty sa pohybovali okolo 32C, okrem jedného poobedia,kedy prebehlo zopár búrok za sebou bolo stále slnečno. More malo 20C, takže trošku viac osviežujúcejšie 😅 . Žiadny črevné problémy, úpal ani nič podobné nás našťastie nepostretlo, vyhýbala som sa ľadu v nápojoch,myslím,že pôvodca práve hnačiek je v tom...nakoľko každú jednu dovolenku v týchto arabských zemiach som ju dostala a teraz som prvý krát na odporúčanie ľad vynechala 😵 Mali sme ultra all inclusive,takže non stop jedlo a pitie, aj priamo na pláži, takže o hlade sme neboli,práveže naopak,prišla som s roztiahnutým žalúdkom 😀
Pre detičky bola vyhradená časť,kde boli malé stolíky,stoličky, stoličky pre miminká, aj menu bolo zvlášť...Zo SR som si doviezla 3l Lucky a z toho som mu ráno a večer pripravovala Sunar, ohrievala som to takým spôsobom,že som naliala do kojen.flaše Lucku a tú som dla do horúcej vody z kohútika, za 5-8min. to malo teplotu akurát na vypitie. 😅
Pre detičky bol stále nejaký program, v hotelovom areály bolo k dispozícií veľké ihrisko, detské bazéniky, tobogány v krásnej záhrade na ktorú sme mali výhľad z balkóna...
Čo sa týka kočiara,tak s tým sme v BA išli až priamo ku schodíkom do lietadla, v Antalyi na letisku nás čakal na kôpke s ostatnými pri pásoch s batožinou a naspať sme ho mali zase až k lietadlu aj nás v BA čakal pri lietadle.
Takže toľko.....Všetkým,ktorých Turecko ešte len čaká, želám krásnu dovolenku,nech vám všetko víde podľa predstáv 😉 Nižšie je malá ukážka toho,ako tam bolo výborne 🙂)

dadka28
19. jún 2011

@jeny ahoj uz sme doma a mas presne pravdu-uplnu...fakt studene more-cely pobyt sme sa len clapkali v bazene-maly ani nahodou nechcel ist do mora..prve 3dni velke vlny-manzel dodriapany a teraz neviem ci z toho sa aj maly nezlakol...ale ked sme prisli co len blizsie k moru len plakal a nechcel ist ani bohovi-sme boli troska zklamaní z toho-ved sme sli na dovolenku aby sme boli pri mori a nie pri bazene...no co uz,inac vsetko ostatne bolo super...
pocasie uplne parada nejakych 32stupnov,v okolitom Turecku vsade vkuse prsalo,len na Tur.riviere nie-zevraj tie mraky zachytavaju hory preto tam malokedy zajde dázd/aspon tak nam povedala delegatka/...si neviem fakt predstavit keby ze sme tam boli v juli-auguste,musi byt pekota poriadna...

dadka28
19. jún 2011

@sakura77 fuuuha tak to mi je luto poriadne...tak to uz nie je sranda ked aj druhy rok je po dovolenke...drzim palce

dadka28
19. jún 2011

@mirkabb my sme sa dnes vratili z Okurcalar...a sme sa pytali delegatky,kde by nam odporucala-ktoru cast...
my sme mali poriadne rozburene more napr a ona vravela ze odporuca jednoznacne Side,ze je tam uplne kludne more a vstup do mora plytky..tak pre buducnost budem vediet...

dadka28
19. jún 2011

@dasa123 ahoooj jasne ze sme odleteli 😉 a uz prileteli ☹ pocasicko vyborne uz som aj pisala v nej.prispevkoch...nejakych 32-33stupnov,raz poobede zaprsalo chvilocku...a koniec
maly sice mal nej.tie sv.maniere-nevedel sa nejak vpratat do koze,som ho normalne nespoznavala...ale to su nase deti,v mori sa vobec nechcel kupat-bal sa..ale to beriem v pohode,mozno potrebuje na to cas,alebo bola moc studena voda pre nho...ale proste baars vymyslal vo vsetkom,ked si pocula niekoho plakat,tak to bol nás...ha ha,vymyslal,spekuloval,vsetko chcel-no katastrofen 😀 😀 😀

talinka
19. jún 2011

prave sme doleteli z Turecka, Side-Colakli, hotel Alba Queen 5*, neskutocna dovolenka, vrelo odporucam, vynikajuca pre rodiny s detmi..more krasne, teple, plaz pieskova, krasny pristup do mora, hotel hned na plazi, jedlo neskutocne, no proste parada..!!!!!hned by som sa vratila, kludne napisem aj podrobnejsie ak niekoho zaujima, teraz sa idem vyspat 😀

talinka
19. jún 2011

@dadka28 side je fakt vhodne pre deti, more malo 33 stupnov, bolo teplejsie ako sme mali v juli v egypte 😉 a idealne, dlho nizka voda tak po pas az plecia max ale ja som krpata 😀 nasi boli napriklad presne v tomto termine ako my ale v KEMER-i a more malo len 20 stupnov a boli pod horami..

m.a.r.t.i.n.a
20. jún 2011

@talinka Ano, aj my 20C v mori teraz 🙂 Mne osobne to nevadilo,lebo bolo fain sa schladiť ale malý moc nechcel byť vo vode,len v bazénoch...
Vlny boli len raz a to sa mu kupodivu páčilo, s tatinom sa vyjašili.
My sme boli pod horami, vlastne celé to Kemerské pobrežie je také a presne ako bolo spomínané, oblaky sa držali len tam...Nam nami svietilo slnko a nad horami veliké,niekedy aj tmavé oblaky 🙂
Ak pôjdeme aj bud.rok do Tureck, tak by som rada skúsila SIDE, už máme za sebou Alanyu, Kemer,tak to chce niečo nové 😉 Je fain, že si človek prečíta recenzie a doporučenia, kedysi nič také neexistovalo

popo1
20. jún 2011

@talinka Velmi som sa potesila tvojej recenzii na hotel Alba Queen. My tam ideme 30.7. Neviem, ci mame zobrat aj kocik. Maly ma 3 roky. Myslis, ze ho tam vyuzijeme?

takyja
20. jún 2011

@dadka28 v Ocurcalar se vlévá do moře studená (snad horská) řeka Alara, která způsobuje, že moře je nahoře (cca 30cm horní části vody, kde se drží ta sladká voda) je ledová, dole je moře teplé. Možná sis všimla, že moře jste neměli moc slané... V těch vlnách, co se koupal manžel, je ale teplo, pač se ta voda smíchá.

ivkapon
20. jún 2011

ahojte, bol prosím Vás niekto v Side - hotel Turan Prince Residence?