Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sunnysan
10. júl 2014

ahojte,my sme sa včera vratili z Turecka, hotel Iberotel Palm Garden, bolo tam uuuzasne, vsetko perfektne, maximalna spokojnost a vsetkym odporucam! Boli sme aj v Sealanya-vodny svet, trhy v Manavgate, v dolmusi sa v pohode plati eurami, ako sa tu niekto pytal, minuly rok sme boli v Kamelya worl, kde bolo tiez super, ale toto bolo este lepsie🙂) Mame dvoch chalanov, mladsi tam oslavoval 3 roky, pripravili mu krasnu oslavu, tortu, starsi chodil do dětského klubu s animatormi, cestovali sme s Blue Style, vsetko klapalo, spokojnost, ak by mal niekto nejake otázky, kludne sa opytajte alebo cez IP🙂

zanas
11. júl 2014

cez ake cestovky chodite do turecka?

dada200
11. júl 2014

https://www.modrykonik.sk/group/6680/?post_id=6...
@sunnysan Ahoj, ak by si chcela a nasla si chvilku cas,mozes pridat svoje dojmy z dovolenky aj v tejto skupine,urcite to pomoze aj ostatnym pri vybere.😉
Dakujem

woman1
11. júl 2014

Ahojte.my ideme na dovcu do Turecka.Mam par otazok...delfinarium v Side bol niekto?kolko to stalo by som rada zistila.A kedze mame rocneho syna ci tam zozeniem plienky a ci ich brat.dakujem

bianka...
11. júl 2014

Ahojte hlasim sa so Sea Shell resort je tu 37 stup.horuco 🙂 O dva hotely nizsie je Evren beach,je tu plno hotelov a siroka dlha plaz...lezime pri mori na uterakoch,syn mi je v kuse v piesku.A plaz je tak siroka ze lehatka sa nedaju dat uplne k moru.Plaz Evrenski je velmi dlha, je tu ozaj pekna promenada je sa kam prejst ale je tu velmi teplo. More je uz 2 den rozburene a spinava a je tu velmi vela ludi...ako v rimini to mi vadi, ale ked chceme klud mame arel.Strava...zatial najmenej chutna aku sme mali v turecku.Hotel je novy,izby pekne.Som v turecku po 3 krat a viac sem uz nepridem.Ako sa hovori 3xkrat a dost 🙂

denklo
11. júl 2014

Dievčence, ešte som v Turecku nebola, ideme 22.7. a tak sa chcem spýtať, či je potrebné na večer brať aj nejaké teplejšie oblečenie (dlhý rukáv, prípadne ľahkú bundu). Ďakujeeeem 🙂!!!

mimaboba26
11. júl 2014

Ahojte,my sme sa vratili s turecka pre 2tyzdnami.boli sme v Side,hotel Novum lilyum...moja dcerka ma 4r dost som sa bala ako co sa stravy tyka.baby tento hotel odporucam na 1000 percent.super strava .kuracie na hocijaky sposob,svedske stoly teda super vsetko co len chcete,barborka sa vyblaznila na toboganoch,a plaz ktora patrila k hotelu bola pieskova ani jeden kamienok udrziavana na 1ku,vsetci boli mily. Fakt super.izby klimatizovane.lehatka zadara a more teplunkee. DENKLO..teple oblecenie si neber vobec tam je vecer o 19tej hodine este 30stupnou..a su tam same bazare kde kupis znackove veci po 5euri.len zjednavaj turci su vychcany🙂

danuska24
12. júl 2014

@denklo aj my ideme 22.7.

luliu
12. júl 2014

@denklo Urcite netreba. Vecer deti chodievali v tielkach, satach. Ja neberiem nic - iba na cestu do lietadla kvoli klime

flori
12. júl 2014

@denklo netreba,urcite bude velmi teplo,len do lietadla

rikarika
12. júl 2014

ahojte dievcata, neboli ste niektorá v side hotel kumkoy beach?

denklo
12. júl 2014

@danuska24 Supeeer, a do ktorého hotela? My ideme do Primasol Serra Garden 😎 😎 😎 .

babulka82
12. júl 2014

Baby da sa v turecku na plaži kojit? Je to tam normalne?

danuska24
12. júl 2014

@denklo SIDE SUN 🙂

alienka73
12. júl 2014

@woman1 my sme boli v Side pred 2 rokmi a plienky sme mali aj svoje a zvysok sme dokupili tam aj nutrilon sme kupovali, je tam vela lekarni urcite pri kazdom hoteli sa najdu aj v marketoch tych malickych sa daju plienky kupit, len treba popozerat viac miest lebo ceny su rozne...

babulka82
13. júl 2014

@alienka73 a ako si ten nutrilon zarabala? Ja zatial kojim ale pijeme už aj UM tak ma zaujma.

tanika
13. júl 2014

Kočky bol niekto v Alba resorte ?a aký je rozdiel napr. v hotely Alba Queen ďakujem uvažujem ktorý vybrať animácie pre deti aby boli / 12 ročný a 6ročná/ strava , služby, izby ? dík Táňa

babulka82
13. júl 2014

@mimaboba26 naozaj sa tam da tak dobre nakupit? Mysliš oblečko ako tie ich fake?

lauraa
13. júl 2014

Upozornenie pre vsetky tehotne mamicky ktore letia na dovolenku do Turecka... Niektore letecke spolocnosti vyzaduju potvrdenie od lekara ze mozete letiet uz do 25 tyzdna.... takze zistite si dopredu s kym letite a ci toto potvrdenie potrebujete... mna osobne by to nikdy nenapadlo keby sme to nezazili na letisku ... nastastie mamicka mala matersku knizku so sebou podla ktorej nebola este v 25 tt aj ked mala uz brusko dost velke....

babulka82
13. júl 2014

@mimaboba26
@bianka...
@sunnysan prosim a ako dlho ste cestovali z letiska do hotela? To ma odradza najviac tato cesta ,neznašam tie smradlave autobusy 😕

evik4
13. júl 2014

Ak mozem, trochu pridam, boli sme dva krat a aj tento rok, cim vacsi hotel, tym horsie, nemaju moznost starat sa tak ako v mensom. Plienky si radsej zabalte dost, lebo tam nevedia co za ne pytat. Nutrilon tiez maju, ale iba ten, ziadny iny druh. Veci ako adidas teplakovky, neodporucam kupovat, su velmi nekvalitne a po oprati sa doslova rozpadavaju. Aj tricka. Kabelky v pohode. Najkvalitnejsi tovar mali v hotely a to za kazdym aj ked su trochu drahsie. Boli sme Evrene a v Adalia ocean

babulka82
13. júl 2014

@evik4 a terza idete kam? Do akeho hotela? je lepšie v alanyi alebo v side?

davita
13. júl 2014

@rikarika ahoj, ja som bola, asi pred 5 rokmi, ho rekonstruovali, velikansky, moderny cisty, strava 100% a personal velmi slusny .... na izbe aj kazdy den ciste postelne pradlo, uteraky 2x denne, je tam strasne moc personalu a stihaju v pohode .... nestretla som sa tym, ze by nesplnili cokolvek, postielku plienky mixovat stravu specialna strava ako bezlepkove pecivo a dobroty, ovocne zele, vsetko dodali, len treba komunikovat
preferuju nemcinu, aspon ked ja som tam bola, len manazerske pozicie ovladaju AJ ale tych si treba vyziadat, oni neobsluhuju, dobra alternativa je komunikovat cez recepciu, oni su jazykovo super vybaveni 🙂

boli sme aj vedla v miramare beach a dalsi rok miramare qeen ... tieto tri su vedla seba a plaze maju neoddelene, da sa spacirovat po plazi dlho .... plaze strazila sukromna ochranka a pokial nema oznacenie na ruke, velmi diskretne ta vivedu prec 🙂

lehatka kazde rano rozkladaju umyte a suche, s vyprasenymi matrackami, uteraky na plaz davaju na plazi bez kaucie, nemusis to trepat z hotela, voada vo flasiach priam na plazi .... vsetko velmi ciste neznicene, ale plastove ... myslim tie lehatka a slnecniky

animacie v slovencine som tam nikde nezazila, ale mozno su, neviem, vecerny program klasika, sobta nedela nejaky velky program, inak take blbiny tanecky, toto my moc nevyuzivame ako aj detsky kutik, je ich viac aj vonku

shopping na dlhom bulvare velky, ale len fejky ..... pre znacku alebo "fabrick" treba ist do mesta

blizko pamiatky v side

ak vylet, pytajte si sponzorovany, stoji 4x menej akjo cestovkovy fakultativ 🙂 ... pre deti odporucam delfiny v antalya 🙂

tanika
13. júl 2014

@evik4 ak môžem ako by ste porovnala Evren Beach s adalya oceanom ? mi sme boli V evrene uvažujem aj o Adalya Ocean deluxe ak môžte porovnate +/- tieto dva resorty . A ozaj kde ste boli tento rok , alebo idete dík Táňa

rikarika
13. júl 2014

@davita vdaka za info

lauraa
13. júl 2014

@tanika tak to zaujimalo AJ mna

lauraa
13. júl 2014

@denklo To je ta byvala Club belinda?

abbey1
13. júl 2014

@babulka82 Bežne som skočila na pláži, pri bazéne. A nie len ja. S tým by som si starosti nerobila.

lauraa
13. júl 2014

@danuska24 bol kusok od nas praveho sme Sa vratili z oleandru.ak maß zaujem o haman a masaze priamo na plazi ponukaju za velmi vyhodne ceny Asi 1/3ako priamo v hoteli

babulka82
13. júl 2014

@abbey1 bežne si skočila na plaži ? ?? 😕