Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

mima300
31. aug 2012

@billam dcerka ma trosku ekzem tak by som bola rada keby vydrzala pri mori, z piesku mozeme aj nieco postavit 🙂 To by ju zabavilo...ma len 2,8 roka tak ju nadchne vselico. Pisu ze pieskovo-kamienkova plaz, len ci viac piesku alebo kamienkov ? To by vedel povedat niekto kto tam bol.

harmi
31. aug 2012

pozrite tu http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297967...

je tam 127 traveler foto a aj plaz je tam vidiet, vyzera ze ma viac piesku ako kamienkov, kamienky budu viac pri vstupe asi. a inak tento hotel ma aj pieskovy bazen pre malinke deticky.

nas tento hotel vysiel okolo 2700eur na 3dospelych a 1dieta. ale to mali vtedy nejaku specialnu akciu. ideme od 5.9.-16.9.

libka1
31. aug 2012

@danula2 mame ho medzi vybranymi ale nie je top 😉 je az 3 v poradi 😅 takze nejak to silit nebudem, az tak sa tam nehrnieme 😀 moj top je od zaciatku voyage sorgun a pokia sa mu trochu upravi cena tak nad inym ani nebudem uvazovat... tie ostatne su len pre istotu v talone 😉

billam
31. aug 2012

Inak mne sa veľmi paci aj TITANIC RESORT 🙂

rybka31
31. aug 2012

@billam My chceme ist tiez na 11 dni.🙂 Ale ideme neskorsie, az okolo 20.9.
@danula2 Ano, verim, ze tam chce ist vela ludi, ale myslim si, ze cim neskorsi termin, tym tam bude menej ludi, predsa len buduci tyzden sa uz zacina skola ziakom.Takze to zas bude trosku volnejsie.Co pozeram ten Kumkoy cez hydrotour napr., ani som nevidela neskorsie septembrove terminy na 11 dni zatial ako LM, ale na to je asi este skoro.A cez koho idete?Myslim cestovku?

billam
31. aug 2012

Zatiaľ som najlacnejsie našla cez Azur reizen, dávajú na dieta pevnú sumu 79 - 99 eur.

rybka31
31. aug 2012

@billam Ten titanic vyzera zaujimavo, ale ja sa pozeram aj na to, ze vzhladom k informacii, ze v septembri uz nebyvaju take animacie ako cez letne prazdniny, chcem najst taky hotel, z ktoreho mam blizko aj do vacsieho mesta.Mna to taha do Side.Ale ziaden mestskyt hotel som este nenasla.A uz som pozerala aj tu TOP 25 z tripadvisor hotelov, kde sa nachadza aj Kumkoy a tusim aj niektory zo siete Delphin (Palace aj Delphin Diva Premiere) http://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Hote... .

billam
31. aug 2012

@rybka31 nedajú sa tie hotely najst cez google mapu napr. Side?

rybka31
31. aug 2012

@mima300 @billam Ako vidim, vsetky sme na tom rovnako.Ja sa uz poamyl smejem, ze aku "brutalnu tabulku mam s info a stale neviem najst taky hotel, ktory by splnal zakladne veci a podla moznosti vsetky naraz.Mna zaujal Kumkoy, alebo Evren, tiez Ali Bey, ale odradza ma ta plaz, ale ten aquapark maju najlepsi. Po vzhladnuti tabulky, pozerali ste Adalya resort and Spa, ktory ma piesocnatu plaz s pozvolnym vstupom do mora, v popise je, ze maju aj moznost 2 pristeliek v 2-lozkovej izbe.O tomto hotely pisala mamicka na str. 130, anit05, ze je susediaci s Kamelyou, cize vzdialenostne 7km zapadne od Side. 😉 Len cena mozno bude vyssia. ☹

billam
31. aug 2012

Ja som ešte pozerala Royal Dragon 🙂

rybka31
31. aug 2012

@billam Hmm toto neviem.Ale ako tak vidim, mozno sa radsej posuniem napr. blizsie k Antalyi.Aj ked pred par rokmi, ked som bola na Tureckej riviere, byvali sme v Alanyi a bolo to fajn, lebo sa dalo ist z hotela rovno na prechadzku po pesej zone, atd.My pozerame aquapark skor pre mojho manzela, ako malu. 🙂

billam
31. aug 2012

@rybka31 no ved toto, ja by som chcela vecerne prechadzky a nakupy 🙂, muz veľké tobogany, deti male tobogany a pre všetkých piesok na plazi 🙂))...ten royal dragon je stále drahy....musím hľadať hotely do 500/dosp.osoba, lebo len letiskove poplatky pre nás štyroch vyjdú cez 600eur.

rybka31
31. aug 2012

@billam Ano, ten som tiez pozerala a ten je tiez medzi tou TOP 25 for families. http://www.tripadvisor.com/HACSearch?geo=297968...

rybka31
31. aug 2012

Mne sa stale pozdava ten Kumkoy, ale ma vysoku cenu kedze my chceme ist na 11 dni, nielen 8.Tak ako to bude neskorsie.
@billam A neuvazovala si o niektorom z Papillonov, alebo Kamelya siete?Aj ked jedna mamicka tam pisala o Ali Bexy a trosku to porovnala s Kamelyou, co je asi nepórovnatelne a aquapark ma stale navrch.🙂A Ali Bex je urcite aj lacnejsi ako Kamelye ci Papillony.

libka1
31. aug 2012

@billam ten royal dragon je aj medzi mojimi favoritmi a tiez sa mi zda drahy... 😖 ja nemam tabulku, pekne to skladujem vsetko v hlave a sem tam sa objavi hotel co uz som raz zaregistrovala a ja sa mu potesim ako novemu 🙂

billam
31. aug 2012

@libka1 aj ja tak skladujem 🙂...sledujem ceny ako klesaju, pripadam si ako na burze 🙂...pozerám cez travel.sk a navolim rôzne cestovky...vyskusala by som aj rakuske, len zial poznam iba Tui a Rueffu 🙂

billam
31. aug 2012

@rybka31 pozerala som Papillon Zeugma, len bol zatiaľ dost drahy ☹

liviah
31. aug 2012

@billam my zajtra letime do Zeugmy 🙂

billam
31. aug 2012

@libka1 pozrela som si ten voyage sorgun, je fakt nadherny a v peknej prirode, ale nenašla som, že by ho predávala nejaká slovenska cestovka...cez aku si ho našla?

billam
31. aug 2012

@liviah fakt🙂, tak krásnu dovolenku prajem...potom napis, ako bolo.

liviah
31. aug 2012

@billam dakujem 🙂 ideme na 12 dni tak potom napísem ako bolo

fabula
31. aug 2012

Dievčatá ja stále vyberám nejaké Turecko s odletom po 05.09 .. a už sa mi muž smeje ,že by som mohla ísť robiť aj do cestovky ..lebo mám prehľad o hoteloch v Turecku ...

billam
31. aug 2012

@fabula vitaj v našom klube 🙂)))

fabula
31. aug 2012

@billam no ale celkom ki to uz lezie na nervy .. tak este pozeram Maroko .. a ked nic nebude ..tak pojdeme tam ... ked pozeram ceny za turecko teno rok a minuly ... tak cista katastrofa.. co sme boli minuly rok tak nas to stalo pre 3 ludi na 11 dni 1290 eur a teraz to iste by nas stalo okolo 1700 .. no este stale cakam a vravim si ,ze budeme ako v cestovinach . do hodiny balime a dalsia hodina na letisko 🙂)

billam
31. aug 2012

@fabula aj my asi tak dopadneme...pojdeme do cestovky, opytame sa, kedy ide najbližšie lietadlo smer Antalay a aky hotel je volny...utekame domov, zbalime sa ideme, za 10min.som na letisku, tak problem ziadny 🙂...aj my sme boli min.rok - za 1700 /v Pemar beach resort, na 11 dni 2+2/...super cena a teraz ked pozerám, tak nic do 2000e nevidim ☹..a najviac má štve, že vo väčšine je moznost len jednej pristelky /mame dve deti/ a hlavne, že si pisu hotel pre rodiny s detmi, kuknem ubytovanie a 1 pristelka...vrrr

fabula
31. aug 2012

@billam inak co som pozerala ceny .. celkom fajn idu dole v CK hechter ... tak sa na nich spolieham ze am ocaria 😉

billam
31. aug 2012

@fabula hej, hechter je ok a tiež sledujem azur reizen, ako som pisala, chcu za dieta len 79/99eur. Minuly rok sme boli s nimi a max.skopojnost.

terina25
31. aug 2012

@billam
@fabula
no baby, ja som na tom podobne ako vy. tiež pozerám ceny a sú vysoké - teda aspoň pre mňa. Min. rok čo sme boli ( ale na Kréte) tak sme platili 1600 eur - ale to nemal syn ešte 2 roky a teraz už má.myslela som si,že do tých 2000 eur sa zmestíme,ale tak asi nie.už mi to ide fakt na nervy.stále pozerám a pozerám a nič ma nenadchýna.Bohužiaľ ani jeden hotel nesplňa všetky požiadavky ktoré chcem tj. - blízko k letisku, blízko pláž, min.4 *,2 prístelky - ideálne by bolo 2 postieľky pre deti, piesočnatá široká pláž s pozv.vstupom do mora na kt. by sme nemuseli chodiť cez cestu.a takisto sa mi nepáčia tie ,,hromadné,,slnečníky na pláži - tie ,,látky,, - neviem ako to pomenovať.chcela by som klasické slnečníky
😖 No a samozrejme pre deti nejaké atrakcie - ihrisko,animácie , možno nejaké mini zoo,lunapark.A samozrejme cena do 2000 eur na 11/12 dní z Košíc. Toto nesplňa ani jeden hotel 😠

takže som preto začala uvažovať nad Egyptom,čo sme predtým s manželom úplne zavrhli kvoli možným hnačkám.Ale keď si porovnám hoteli tam a v turecku,tak sa mi v egypte páčia oveľa viac.A hlavne aj transfer do 30 min., čo je pre mňa dosť doležité,super pláž,normálne slnečníky a cena cca 1800 eur vrátane víz.

mima300
1. sep 2012

Tak vcera som sa rozpravala so známym co bol v Ali bey. Vraj je tam pieskova plaz a pri vstupe do mora su kamienky. Lenze na Slovensku ponuka Ali bey len jedna cestovka a to Firo tour. Ten je paradne drahy. Hadam to este klesne do odletu a nevypreda sa dovtedy 🙂

libka1
1. sep 2012

@billam ma ho orex - za nenormalnu cenu 😠 a potom pozeram na tui a thomascook.. my sme v nom vykladali minuly rok ked sme isli do asky turistov, tak zato mi utkvel v pamati.. vyzeral fantasticky aj nazivo, bol v takom lesiku... odvtedy o nom snivam, ale asi pri tom ostanem, lebo 4000 evri zato nedam... zbehneme tam asi cez zimu za 1000 evri 🙂