Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

abbey1
28. apr 2013

@luciana157 My sme boli v Club Belinda Beach, ale aj okolité hotely mali taký prístup, lebo teda naša malá pochodovala po pláži kade-tade.

luciana157
28. apr 2013

@luciana157 no ved toto.nechcem mat strach ze mi vlna hned zmetie malinku z kraja a chcem aby sa aj ona mohla kupat.

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 tiez si vzdy hodim ten hotel do googlu a pozeram referencie no vzdy ma sklamu aj ked ide o 5 hviezdickove hotely vzdy sa tam niekomu nieco nepaci a na nieco nadavaju.

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 ten hotel sa mi paci,mne sa velmi paci ked je hotel taky roztruseny a max 2 ci 3 poschodia a apartmany a nie nejake vyskove a more vyzera pekne,idem si to vyratat🙂a cez koho ste tam boli?

dominka11
28. apr 2013

ahojte idete niektora do side - sea shell resort?

luciana157
28. apr 2013

@abbey1 no som to pozrela a aj ked to je jeden z tych pristupnejsich ( cenovo ) hotelov v tejto oblasti tak vychadza 2300-2460eur ked som ratala koniec juna alebo zaciatok augusta.nemaju akciu ze 1 dieta zdarma,potom by to bolo ok.ale dala si mi chrobaka do hlavy,sa mi paci ten hotel,pozriem ho este aj inde.

luciana157
28. apr 2013

@dominka11 ahoj no my ho zvazujeme,aj tento no ja sa bojim ze ho otvaraju az teraz.

luciana157
28. apr 2013

@dominka11 vy idete? cez koho?

billam
28. apr 2013

@luciana157 ten stvorlistok /koala,seneca, tiptravel, tatratour/ ponuka lacnejšie hotely - napr.4* a predáva za cenu 5*...mali sme žiaľ takú skúsenosť...vychvaleny hotel a ked sa prišlo na miesto tak žiadna sláva...odvtedy si čítam poctivo recenzie...a ked sa mi dostane do rúk ich katalóg a pozerám ponuku hotelov...niektoré podla miesta poznám, tak sa len cudujem nad popisom, hodnotením a hlavne cenou. Pri Firo si mozes byt istá, že ponuka kvalitne a turistami vyhladavane hotely. Navyse ten "stvorlistok" má v každom hotely nakupene najlacnejšie izby, preto sa môže stat, že máte výhľad niekam do pračovne, na komunikáciu.....

billam
28. apr 2013

@luciana157 tie dve deti zdarma nie je celkom pravda...pretože ked idete 4, povacsine musíte mat rodinnu izbu...alebo tie deti sú zaratane u dospelych...nic nie je zadarmo...it's not free lunch 🙂 vždy sa to navysi niekde inde.

dominka11
28. apr 2013

@luciana157 my ideme cez hydrotour, 22.6., aj ja som sa bála najskor, ale že by nemal byt problém...

erinka123
28. apr 2013

@luciana157 mne by bolo 8 dni malo,ale zas ked zoberieš turecko tak uz tam nič neminieš ovšem iba ak chceš minuť,mas tam všetko aj na plaži aj na hotely ,mne toto vyhovuje kvoli detom tie stale niečo dzobu 😝 ... teraz si turci dost navysili a ešte aj palivove priplatky išli hore tak preto to vychadza draho.

abbey1
28. apr 2013

@billam Koľkokrát ste cez nich boli? My sme vždy mali dobrú izbu s výhľadom na more, alebo záhradu. Nikdy nič podobné. 😉 Bolis me s nimi 7krát. Treba sa v cestovke pýtať, pozerať refenecie a sklamaniu sa dá predíť. Každá cestovka má svoje dobré i blbé hoteli.

abbey1
28. apr 2013

@luciana157 Pre deti bol ozaj fajn, animácie, zvieratá, bazény.

popova
28. apr 2013

my ideme cez KARTAGO do Turecka -Side poznam vela ludi , známych ,ktorí išli cez nich a same chvaly,som počula,tak uvidime

luciana157
28. apr 2013

@dominka11 prosím ťa a aku mate cenu?mozes aj do ip,a videli ste aj reálne fotky ci len tie počítačové?

lucula73
28. apr 2013

@dominka11 a vzali ste to,my sme tiež vzali hotel,čo majú len tento rok otvoriť a už nás bobky chytajú 😀

billam
28. apr 2013

@abbey1 boli sme len 2x a pri tej druhej dovolenke sme pochopili, co je to za cestovku. Prvýkrát na Rodose, bývali sme doslova v podpalubi, izbu nám nevymenili, lebo všetky izby z tiptravelu boli v podpalubi...a pritom sme platili rovnako ako Rakúšania cez Tui a boli v centrálnej budove /tiež boli 2+2/...jednoducho slovenske cestovky nakupujú lacné izby v hoteloch...vždy sa treba pytat, či ste ubytovani v centrálnej budove, alebo v bungalovoch...no a vrchol bolo Bulharsko, kde sme mali kupeny v podstate najkrajsi hotel na Slnecnom pobreží...vrchol bol nielen v izbe, ale aj v službách...dovolenka sice mala byt ALL, ale na mieste to bolo inak...hotel bol ALL, ale len 2 bary, ostatne sa muselo platiť...aj zmrzlina, kolaciky...cize opäť zavadzanie klienta...reklamovali sme to...a...vrátili nám 30eur!!!....s Firo ani s Tui sa nám nikdy nic podobne nevyskytlo.

luciana157
28. apr 2013

@billam to máš pravdu,to s tými izbami ma nenapadlo

dominka11
28. apr 2013

@luciana157 necele 3 t. ale je v tom rodinna izba - 2 miestnosti a 3 dospeli a 2 deti.

dominka11
28. apr 2013

@lucula73 vzali, tak verim ze to bude dobre ako slubili 🙂

nefertitka
28. apr 2013

@luciana157 my sme tiez minuly rok boli v tom hoteli (club belinda beach) a mozem odporucit, nakukni mi do albumu, mam tam par fotiek, naozaj je tam plytke more a ciste a hotel sa mi pacil, aj vsetko, strava, animacie, no boli sme spokojni
to fakt tiptour skrachoval?

nefertitka
28. apr 2013

@luciana157 a cakaj na last minute, verim, ze bude v ponuke a vyrazne lacnejsi, mne sa tam velmi pacilo, boli sme v juni a v auguste som nakukala na last minute, porovnala som ceny za first moment ako sme mali my a last minute a stale bolo volne....len pozeraj kazdy den, lebo je to vraj oblubeny hotel Slovakov a je to pravda, bolo nas tam neurekom 😀
raz by som sa tam chcela vratit

billam
28. apr 2013

@nefertitka tá pláž aj more vyzerali super...bola čisto pieskova?...lebo v tomto mam najväčší problem...super hotel, aj služby, aj vzdialenosť od letiska..a more obrovské šutre, molo a hĺbka...no a deti mi tam nevlezu ☹

nefertitka
28. apr 2013

@billam ano cisto pieskova, az mi je teraz luto, ze nebudeme mat taku super plaz a more, ako minuly rok, ja som sa tam chcela vratit aj tento rok, len manzel je taky, ze chce vidiet aj nieco ine...minimalne odskusat vzdy iny hotel, ale mozno buduci rok ho zlomim a pojdeme tam opat 😝
a more bolo fakt cistulinke a teplucke...

billam
28. apr 2013

@nefertitka tak to je super...popozeram cenu 🙂...my sme boli v Pemar Beach resort...všetko nádherne, čisté...hlavne pre deti tam bolo toho neúrekom...dokonca v cene ALL boli aj kolotoce 🙂...len tá pláž bola horšia ☹

snazilkabara
28. apr 2013

Ahoj, turecko krasa, dokud se nic nestane. Potom skoncit s ditetem v nemocnici nekde v manavgatu je fakt peklo a dcera se z leku co ji tam dali dostava uz rok- uplne ji to rozsekalo kostni. Dren ☹ proto my s detmi do turecka uz nikdy!!!!! Bala bych se i ze si zlomi nohu nebo ji chytne slepak...

nefertitka
28. apr 2013

@billam no ved to je ten problem, ze sa tieto veci nejak nedaju sklbit vsetky dokopy...ale tento hotel bol fajn, aj ubytko, aj strava bola chutna a vyber bol dobry, len na plaz to bolo asi 200 metrov, ale myslim, ze to neni az tak daleko, plus tam ludi vozi aj traktor, co bol naj zazitok pre moje dieta 😀
uz teraz sa uistuje, ci aj v tomto hoteli kde ideme bude traktor 😀

nefertitka
28. apr 2013

@snazilkabara no neviem, ja som zas citala v nejakom prispevku, ze nemocnice su tam na lepsej urovni ako u nas...a hadam si nohu nezlomime....klop klop klop

snazilkabara
28. apr 2013

@nefertitka tak pokud beres za lepsi uroven, ze s tebou nikdo nemluvi, protoze jsi zenska, diteti do kapacky pusti vzduchu, ze by to i s dospelym svihlo, detsky nadstandart za 300 euro na den je mistnost 3x3 metry a uprostred kovova postel a sprcha plna krve buhvikoho ( to tam byl nejlepsi pokoj) a na dotaz kdy prijde doktor ti odpovi, ze doktor ma take svou rodinu tak nevim... Spis jsem chtela doporucit do nemocnice nejet za zadnou cenu, prehrati, teploty, prujmy nebo zvraceni se snazit zvladnout na pokoji s klimatizaci a hodne napoji a polud uz tam clovek musi tak kazdy lek pred podanim po telefonu konzultovat s pediatrem. A to myslim seriozne. Tech nestastnej matek tam bylo vic nez dost, jenom o tomhle se ve spojitosti s dovolenou moc nemluvi. My jsme byli v royal dragonu v side. Dokud jsme byli v mori vse ok, po ctyrech dnech jsme sli s dcerou do bazenku, kde si lokla a bylo to eychly, celou noc sileny horecky. Myslim, ze to je spickovej hotel, ale do bazenu bych tam uz s ditetem taky nesla. Mozna to staci dopredu neco takoveho promyslet, ale jak rikam po nasi zkusenosti nikam nez 15 hod od motola nejedem. Drzim palce at pripadne komplikace zvladnete lepe, resp at zadne nenstanou a mate krasnou dovcu. Omlouvam se za nezadany prispevek, ale kdyz jsem videla tema, citila jaem povinnost napsat nasi zkusenost