Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

livia76
31. máj 2009

Jani, to fakt? my sme boli s Lesinkou v Turecku 3x -mala 11m, 18m ,23 mesiacov 😉 ani raz sme neplatili -smiem sa spýtať-čo ste to mali za cestovku? 😕 😨 😨 Aby som sa jej vyhla 😀 😀 😀

luci
31. máj 2009

my sme tiez platili letiskove poplatky pre dieta...mal vtedy 1,5 roka...a bolo to okolo 1200sk 🙂

livia76
31. máj 2009

😉 my sme vždy platili len viza /vtedy 10 eur/za malú 😉 -asi záleží od cestoviek- 😉 -nemám skúsenosti s tými Slovenskými 😵

darina77
1. jún 2009

Čo som pozerala skoro všetky slovenské cestovky majú pre malé deti poplatky, ale aj keby nie určite by si to premietli do ceny pre dospelých.
Tessa, to trhovisko je ďalej od Alanye, to sa ti neoplatí, v Alanye a na okolí je určite kopec bazárov.
Dúfam, že sa Vám deti uzdravia, zákony schválnosti fungujú dokonale ako vidím, naša malá minulý rok 10 dní pred odletom do Egypta dostala ovčie kiahne pre istotu aby sme sa tak veľmi netešili 😅

jeny
1. jún 2009

Darinka to važne? a preslo jej to do odletu nemuseli ste rusit dovolenku?

darina77
1. jún 2009

Našťastie to malo veľmi ľahký priebeh, mala asi päť vyrážok, žiadne horúčky, ale išli s nami známi a oni majú tiež dieťi, tak teda spolu zvažovali či ísť aby to nechytilo aj oni. Ale je tam inkubačná doba tuším tri týždne takže by ich to chytilo už doma, už asi nebola infekčná, nikto potom nedostal kiahne. Dopadlo to nakoniec dobre, ale keď mi vtedy v škôlke povedali, že tam majú kiahne a večer som objavila červené bodky, krvi by sa mi nedorezal asi nikto.

darina77
1. jún 2009

Jeny, viem že som vtedy študovala podmienky poistenia, a tam bolo, že v prípade nepredvídateľnej choroby by poisťovňa preplatila cenu zájazdu späť.

klauduska
1. jún 2009

Ahojte baby,

tak nam volali z cestovky,mame uz pokyny,uz len pre ne rychlo zbehnut... 😉 Mali by sme ich uz v piatok,len som si akosi zabudla mobil doma a neskoro nasla od nich zmeskany hovor.... 😒 Ale nevadi.....tak som zvedava,ze tam asi hned aj odbehnem.... 😎

klauduska
1. jún 2009

Tak pridavam info o odlete....

7.6. odlet z BA 17,45
14.6. odlet z AYT 22,05

odlet z Turecka je fajn,ale odlet z Ba mohol byt aj skor,ale asi nemoze byt vsetko idealne.... 😒

livia76
1. jún 2009

Klauduška, akurát pozerám,že vaše bábo v brušku bude 1x cestovať do Turecka, tak ako naša Lesinka 😀 narodila sa v novembri 2006 a prvý krát letela do Turecka ešte v bruchu ,keď som bola asi 4 mesiaci 😅. Tak šťastný let, krásnu dovolenku a príchod domov 😵

klauduska
1. jún 2009

jeeej,dakujem,tak som na tom veeelmi podobne ako ty pred....3 rokmi????A ako sa Ti cestovalo,nebyvalo Ti zle?A co hotel,sluzby???
Mne byva este dost zle,tak len dufam,ze po prilete sa to zazracne zmeni a nic mi nebude... 😀 😀 😀 😀

livia76
1. jún 2009

😉 mne zle nebývalo, a čo to som mala už odlietané- takže pohodička 😉 len som nejak podvedome mala stále stisknuté kolená k sebe 😀 😀 😀 😀 -len pripomeniem maličkosť- aj zubky si umývaj balenou vodou, nech nemáš žalúdočné preblémy-keď som bola teh, v Turecku som to tak robila 😅 teraz už nie 😵 a nič sa nedeje-ale vraj je to istejšie, keďže tehuľky majú slabší žalúdok 😉

klauduska
2. jún 2009

aha,jasne livi..dik za radu...hakliva na taketo veci nie som,ale teraz,ked som tehu,tak je to ine...davam si vacsi pozor a zbytocne neriskujem... 😉
S lietanim tiez nemam problem,len momentalne s jedenim,ze mi moc nechuti poobede a byva mi zle...tak uvidime ci si tu ich kuchynu uzijem... 😒

tessa
2. jún 2009

Ahojte baby,
tak dnes v noci letíme 🙂 🙂 🙂
Ideme ešte pokúpiť niečo, potom sa ešte ozvem 🙂

livia76
2. jún 2009

Tessa šťastnú cestu 😵
Klauduška, nemyslím, že by si si s jedlom mala robiť starosti- neboj- na výber budeš mať toho až-až-určite budeš spokojná-idete allinclusive nie ?Varia super aj ľahšie jedlá 😉 ja sladké nemusím, ale v tehotenstve som sa tam stále tlačila ich presladenými koláčikmi 😀 😀 😀 😀

janka5861
2. jún 2009

Tessi,krasnu dovolenku a uzite si to 😉 ........

klauduska
2. jún 2009

livi,ano,ideme ultra all inclusve.... 😉 Tak snad si pridem na svoje....

tessi...tak drzim palceky nech Vam dovca vyjde a stastnu cestu!!!

darina77
2. jún 2009

Tessa, šťastnú cestu tam aj späť a užite si každý jeden okamih.

binki
2. jún 2009

tessa: šťastnou cestu

tessa
2. jún 2009

Baby, je to veselé u nás...včera v noci Mati chytil horúčky a zvracal 😖 Celú noc sme nespali... Zrážala som mu teplotu celú noc...
Už keď som včera išla na obed s ním k doktorke, tak už mu bolo fajn, smial sa u nej a bol veselý...poobede včera ešte mal teplotu zvýšenú aj v noci som mu dala Ibalgin sirup...a doktorka povedala, že mal virózu, že je toho teraz veľa v ovzduší..
Povedala mi doktorka, že keď mu dnes nenabehnú hnačky a horúčka nebude, tak bez všetkého máme letieť aj sním... 😉
Už sme totižto riešili aj zrušenie dovolenky, či prebookovanie na niekoho iného...ale všade to bolo, že nám vrátia len 10% zo sumy (debili 😠 ) atď...
No dúfám, že sa P.Božko nad nami zľutoval a dnes v noci šťastne odletíme do Turecka 😉
Mati je už ok, no Dominik mi chytil brutálne dusivý kašel, tak ešte aj s ním idem o hodinu k doktorke a pak ho už naší beru k sebe do Levíc...Dúfam, že bude ok, ale aj naša doktorka v Ba a aj kamoška doktorka v LV mi povedali, aby som sa nebála o Dominika, a len pekne letela k moru, že oni si budú medzi sebou volať a keby niečo Domkovi bolo, tak to odkonzultujú a dostane lieky 😉 Tak ma to ukľudnilo 😉

Zbalené nemám ani prd, furt na striedačku niektoré z detí spí a tak nemôžem baliť, lebo všetky veci máme v izbe, kde spia decká... 😖
Akurát som dnes ešte obchody obišla, mužovi ešte 2je plavky kúpila, sebe šľapky, a blbostičky...

Dúfam, že všetko ok dopadne, a ako náhle priletíme, ozvem sa vám, ako bolo!

Ďakujem všetkým za prianie šťastnej cesty, budeme to potrebovať! 😉

pa pa 🙂

darina77
2. jún 2009

Tessa, to mal asi tú jednodňovú virózu, aj moja dcéra ju zvykne dostať pravidelne raz za pol roka, a o Dominika sa neboj, čo sa týka kašla ked ti nastúpi do školky bude kašlať v kuse. Je to bežná detská choroba.

klauduska
2. jún 2009

tessi...tak mate to veru pestre....tieto horucky a hnacky....je toho zase nejak vela,aj kamosky z mesta pisali,ze ich male deturence to maju alebo mali....

Tak sa drzte,snad bude uz len lepsie 😉

Este sa inak cudujem,ze take veci ako plavky,slapky si kupovala v den odletu.... 😅 Tak to ja by som urcite nemohla..... 🙂

tessa
2. jún 2009

klaudi, keď budeš mať 2 decká ako ja, tak budeš rada, ak sa dostaneš aspoň v deň odletu do obchodov na nákupy 😀 😀

tilly
2. jún 2009

tessa, užite si, šťastnú cestu 😉

teraz otvorili nový hotel v side, volá sa to sea world side, alebo tak nejako, ešte to ani nemajú cestovky v ponuke, náhodou ste o tom niečo nepočuli? a aké sú pláže v side a okolí?
lebo ten hotel je super 5 hviezdový sa super uvíádzacie ceny, tak uvažujeme, 11 dní by nás komplet vyšli na 2000...
www.hotelseaworldresort.com/seaworld/en/

klauduska
3. jún 2009

tessa.....tak ty si teraz uzivas alebo vlastne este dospavate,ze???

tilly....ten hotelik vyzera uuuplne uzasne,totalny komfort,moderne zariadene a hlavne novucicke.... 😉 A nepocula som o tom....A vy sa ako chystate,ked ho este cestovky neponukaju?A cena je na 2 osoby....?

tilly
3. jún 2009

cena je dve osoby a 4 ročné dieťa, hotel ešte nemajú cestovky v ponuke, lebo ho len teraz otvorili... ponuka bola od happy travel a posielali to len cestovkám - agentúram pre klientov, nikde som oficiálne túto ponuku nenašla... až na to, že v turecku sa 11 dní ukúšeme, tam nie je čo robiť...

klauduska
3. jún 2009

Aha...Mne teda veeelmi padol do oka.... 😉 A cena je asi primerana....Nas by to na 11 dni v Palm Gardene vyslo 1660,-eur...ak si dobre pamatam...na 2 osoby....
A ako si myslela,ze nie je tam co robit?

jeny
3. jún 2009

No TEssa tak super ze ste sli,my sme dovolenku zrusili 😅 vratili nam z cestovky 15% a ostatok ideme riesit cez poistovnu tak sa uvidi, no od januara sa tesime a nakoniec nikam nejdeme 🙂 takze od teraz už len na last minute asi 😀

klauduska
3. jún 2009

jeny...tak to mas pravdu,ze clovek sa od januara tesi a teraz toto.....asi je fakt lepsie,ked uz mas deti to riesit nejykam last minutom,pokial to Vasa robotka umoznuje...

tilly
3. jún 2009

nie je tam čo robiť... na kréte si požičiame auto a obeháme okolie, v turecku by som si asi auto moc nepožičala, raz sme mali auto v alanyi a hrúza, mm je dobrý vodič, má za sebou vyše milion km, stále je za volantom a prejazdil celú európu, ja som zas pomerne agresívny vodič a nedám sa, ale jazdiť v turecku 😝

a čo tam, nejaké shopingové fakulťáky s deckom nehrozia a 11 dní ležať na pláži... 😝