Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

marion
6. jún 2012

@emily327 a tym ze letite v noci tak to sa rata ako prvy den? Ma to vyhodu ze uz prvy den sa kupete, ale na druhej strane pre deti je to zabijak... 😒 vlastne aj pre rodicov.

zuziq8
6. jún 2012

my sme dnes stastne dosli🙂 lietadlo nemalo ziadne meskanie, akurat sme cakali potom v autobuse na par ludi, lebo sa im stalo ze ich izby dvakrat predali, takze na dva dni ich chceli dat do ineho hotela 😖 z grand prestige do nashira (ci ako sa to vola ich chceli dat).., inak v antalyi bolo zamracene, ale v Side je pekne teplucko 🙂

emily327
6. jún 2012

@marion a to spat odlet o 5:25 z Turecka co znamena,ze odchod z hotela autobusom o 00:00 a cela noc nikde... mam chut celu dovolenku stornovat... hladam inu alternativu ak nam cestovka nevyjde v ustrety, tak rusim dovolenku...

janetta20
6. jún 2012

@monrad ahoj, moji rodičia boli v Turecku a takto to zhodnotili: čo sa tyka hotelov, krásne, ak su aspon 4 hviezdičkové, ale čo sa tyka okolia - mentality ludi, tak katastrofa, vsade treba vyjednávať a pokial človek nevie reč, tak je to tam tazke dohodnut sa...treba na detičky hlavne davat pozor, lebo tam jazdia doslova ako bez pravidiel...🙂

mirka907
6. jún 2012

@emily327 no tak to sa tesim, aky cas daju nam....moju ked v noci zobudis, tak fici akoby 12hodin spala.

abbey1
6. jún 2012

My sme minulý rok tiež leteli o 2 tam a o 5 odtiaľ. Malá to zvládla super. Ona sa prespí aj hodinku a nemá problém fungovať ďaľších xy hodín. Našťastie v lietadle si zdriemla aspoň po ceste tam. ja som pripravená aj teraz na nočný let. Už to beriem ako samozrejmosť.
@marion My ideme teraz na 11 dní a nemyslím, že to bude veľa. Aspoň si riadne oddýchneme a užijeme si všetko možné i s rôznymi výletmi. 7 dní je tak akurát na more , ale ak cjceš aj nejaké výlety, je lepšie na dlhšie. Máš tak čas na všetko. 😉

emily327
6. jún 2012

@abbey1 a ty si tiez spala v lietadle? Lebo ja si neviem predstavit ako budem spat a drzat spacie dieta na rukach ☹ Ako let by bol ok, to mi nevadi,ze v noci lebo 2,5 hodky nie je tak dlho ale my z letiska pojdeme dalsie 2.5 hodiny autobusom a to je strasne... keby,ze priletim a za pol hodku som v hoteli kde si lahnem a spime, tak aj ja by som to brala v pohode ale takto je to nepredstavitelne ☹

abbey1
6. jún 2012

@emily327 Tak sranda to nebude. Jasne, že som nespala. Ale nič s tým nenarobíš, len tú dlhú cestu busom nezávidím. My sme išli cca 45 minút, ale v hoteli sme boli skoro ráno, išli sme sa pozrieť na pláž, na raňajky, potom kúpať a na izbu až okolo 11hod. tak sa žiadne spanie nekonalo. Deti to zvládnu lepšie ako my. 😉

bosacka
6. jún 2012

@emily327 my sme sa dnes dozvedeli rovnake casy ☹ co riesis s cestovkou? ake alternativy si mala na mysli?
@ivkapon dakujem za info... az tak povzbudivo to neznelo 😀

lusinda24
6. jún 2012

Ahojte kočky, nájde sa tu niekto kto poradí...V pondelok v noci odlietame smer Turecko, hotel Bella s 11mesačnou dcérkou a začína sa ma zmocňovať panika ☹je niečo na čo určite nemám zabudnúť a čo určite budem pre ňu potrebovať a tam nedostanem (hlavne čo sa týka stravy)? podotýkam, že kojím...Ďakujem vopred za všetky rady a postrehy 🙂

dai
7. jún 2012

@lusinda24 nepoznam ten hotel ale ak je to klasicky 5hviezdickovy all inclusive hotel tak tam dostanes vsetko - myslim tym aj normalne eu znacky - plienky pampersm prikrmy hipp etc. ... my sme to mali normalne v detskej jedalni... ale ja si aj tak beriem do zasoby aspon na den, dva dojcensku vodu a prikrmy...

dai
7. jún 2012

@emily327 hm, nevyhoda sk cestoviek... my chodite cez at - dovolenku sme si objednavali v januari ako first moment a uz vtedy sme vedeli kedy budeme letiet tam aj spaet - letime rano o 10tej, cize sa v pohode vyspime, hotel sme vyberali tak aby nebol dalej ako 40 minut od letiska, ubytujeme sa hned po prichode a este stihneme aj more... odlet mame na poludnie - cize zase pohodove ranajky, odubytovanie a vecer sme normalne doma...

trixi
7. jún 2012

@janetta20 nemozem s tebou suhlasit. Turci su velmi mili, deti miluju nadovsetko, nestretla som sa s Turkami, ktori by sa k nam spravali neslusne ci agresivne, ano treba zjednavat, to je mentalita naroda, myslela som si, ze to neviem ale prisposobila som sa. Ze treba davat pozor na deticky, tak ako u nas, tolko agresivity na ceste vo svete nenajdes, jazdia mozno bez pravidiel, ale vedia to a nie su agresivni. No a po slovensky sa dohodnes akurat v Cesku a to dnes uz tiez pomaly s problemami. Poznam vela ludi, ktori nepoznaju ziadnu cudziu rec a v Turecku sa dohodli. Mnohi Turci uz poznaju par slov po cesky, dost dobre hovoria rusky, a ked chcu predat tak ruky nohy a kto sa chce sa dohodne. To su moje skusenosti a dovolenku v Turecku mozem kazdemu len odporucit.

marion
7. jún 2012

@emily327 jejda tak to je sila. 😠 To je dan za to ze si kupujemem last minute? Preto su tie lety tak blbe casovo, alebo preco? Ved sa lieta aj cez den. 😠 😠 😠 😠 😠 Tak to ja rozmyslam ze nikde nepojdeme. ☹ ☹ ☹

jaaty
7. jún 2012

@marion my chodíme s Hankou na dovolenky od necelých dvoch rokov a vždy letíme v noci. Ani raz sa nestalo, že by s tým mala nejaký problém. Prvý let bol pre ňu prekvapujúci a možno trochu nepríjemný, ale jednalo sa len o nepokoj len pri stúpaní. Vzápätí zaspala ako dudok. Izbu sme dostali vždy ihneď po tom, čo sme prišli (minulý rok v Turecko nás poslali na raňajky a po nich sme sa šli ihneď ubytovať) -u mňa to istí 10-20 eur do pasu.
Deti sú úžasné, nadšené a vždy sa veľmi tešia. Vôbec sa nemusíš báť, uvidíš, že to zvládnu lepšie ako čakáš 😉

marion
7. jún 2012

maminky a kociky niektore co beriete , tie vam zoberu az pri lietadle vsak? 🙂

marion
7. jún 2012

@abbey1 a myslis si ze sa nam bude dat ist na vylet? S 2 detmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Radi by sme isli ale nasi krpci su obaja zivi. S jednym sa to este mozno da ale s dvoma? 😒 Luky ma sice 5 rokov ale je tiez certik. A ked sa da dokopy so sestrou tak su riadne duo 😀 😀 😀 😀

marion
7. jún 2012

@dai ano vela ludi zacina lietat cez rakuske, ja ked som ale pozerala oni vacsinou ponukaju len 7 dnove. A to nam je malo. A cim je to ze rakuskou letia tak noramlne casovo. ☹ Ci proste aj vo svete je to tak ze Slovensko pche mozu letiet v noci. 😒

My ked sme boli na svadobnej ceste v Egypte automaticky nas slovakov davali na druhu stranu hotela kde bol vyhlad na stavenisko a nedokonceny aquapark. Ja som sa ozvala ze chcem mat peknu dovcu dala par ich penazi a hned sme boli na opacnej krasnej strane spolu s nemcami, rakusakmi atd. 😠 😠 😠 😉 😉 Keby nemali volnw izby tak nepoviem, ale izieb bolo volnych az az... 😠 😠 😠

sintra
7. jún 2012

janetta20 nehnevaj sa, ale to je co za prispevok?
mentalita ludi=katastrofa? Ak cestujem do nejakej krajiny, vopred si co to zistim...je predsa vseobecne zname, ze zjednavanie o cenach je v tychto krajinach pravidlom! Co je take katastrofalne na mentalite tamojsich ludi?

seba1
7. jún 2012

@marion nemci ponúkajú 7,8, 9, 10, 11, 14 dokonca niekedy aj 12,13 dňové pobyty , práveže tie dĺžky majú variabilnejšie a dni odchodov tiež

marion
7. jún 2012

@seba1 aha, ja ked som tu nasla linky co davali maminy tak som nasla take kratke. Mozno na buduci rok budeme hladat tam. 😉 Teraz uz pojdeme zo Sk, dzfam ze najdeme nieco pekne.

dai
7. jún 2012

@marion no neviem - my sme este po 15 dni neboli - oni maju zakladnu ponuku ked sa pozries ktora zacina na 7mich dnoch a potom mozes po dni pridavat - cize praveze nie ako u nas ze 7dni alebo 12 ci ako som to videla - tam ked chces ist na 10 dni tak ides...
Tie lety ako aj hotely a izby su hlavne poctom klientov - rakusanw maju preto aj ceny nizsie lebo za hotely omnoo menej platia kedze beru omnoho viac izieb ktore maju pevne objednane - vaecsinou su to tie lepsie izby - u nas dalsi dovod preco ist s nimi - berieme priamy vyhlad na more ktory v sk cestovkach mnohokrat ani objednat nevies...
Co sa tyka tych casov letov - no, nocne lety su omnoho lacnejsie ako denne - at cestovky tym ze vedia ze zaplnia lietadlo tak maju tie casy uz mesiace dopredu objednane, sk cakaju ako sa to vyvinie a objernavaju na poslednu chvilu co ostane - preto aj nevedia povedat kedy budes letiet dopredu...
My lietame s at cestovkami uz 7 rokov - a kazdy rok si dame tu namahu oslovit aj sk cestovky - zial tie ponuky - cenovo aj kvalitou su zatial neporovnatelne... nehovoriac o spravani sa delegatov na zajazde a vybavovani pripadnych staznosti po pobyte - tam kde by ta na sk odpinkali tam ti v at cestovke vyjdu v ustrety a snazia sa ta ako klienta nestratit...

marion
7. jún 2012

@dai dakujem pekne. A tie ceny celkovo potom z Rakuska nevychadazju velmi draho? 😒 Ci dokonca lacnejsie? Ked pises ze vzdy radsej idete z Rakuska. 🙂 Vies mi poradit kt. cestovku mam pozriet? dakujem

dai
7. jún 2012

@janetta20 odporucam krajinu navstivit a potom davat rady🙂 mentalita arabov vseobecne je ze pre deti vsetko - take spravanie ake som v turecku a v emiratoch zazila voci detom som este nevidela - deti su pre nich posvetne a maju dovolene pomaly vsetko... ludia su tam vo vseobecnosti by som povedala milsi ako na sk, ale najdu sa samozrejme vynimky... ked dlovek ide na nejaku zatuchnutu trznicu kupovat faky za 5 euro tak tam samozrejme ze budu handlovat - to sa od nich aj ocakava🙂 ked ides ale do kvalitneho kamenneho obchodu tak tam nieco take necakaj...
Co sa hotelov tyka - ja som bola len v 5 hviezdickovych kedze chodime s detmi a do inych by som ani neisla -ubytovanie je v porovnani s eu 5 hviezdickovymi horsie, strava a sluzby ale mnohokrat omnoho lepsie...

seba1
7. jún 2012

@marion treba si predovšetkým vyhľadávač nastaviť ako to potrebuješ, asi tie linky, čo si pozerala boli nastavené na týždeň, my kupujeme vždy lacnejšie, aj o tretinu

dai
7. jún 2012

@marion nam to vyslo vzdy lacnejsie doteraz - dokonca tento rok naozaj vyrazne - ideme 4 - 2 male deti - v at platime 4500 euro v sature nam nato iste s tym ze nebol priamy vyhlad na more a nevedeli nam dat lety spravili ponuku na 6700 euro - som len cucalana nich ci to myslia vazne☹
Zvykneme ist do gulet, neckermanu a tak - oni zastresuju viacere at cestovky ...teraz sme boli v ba v auparku na poschodi pri datarte - na jednej straneje exitours a oproti je tato medzinarodna... teraz konkretne letime s jahnreisen

januska777
7. jún 2012

@marion ahoj, ja som sa na tento web prihlasila len nedavno, ale pomohli mi dievcata sa rozhodnut,ze naozaj cez rakusku alebo nemecku je to lepsie. aj som si skusila poslat ponuku a fakt je to lacnejsie. takze mozem len odporucit 🙂

marion
7. jún 2012

@januska777 len ci to stihnem vybavit aj do tyzdna. A cez aku cestovku ste isli?

anit05
7. jún 2012

@dai ahoj, ak sa smiem spýtať v ktorom termíne a do akého hotela idete, lebo ak porovnám našu cenu, 2 dospelí, dve deti 6 a 8. roč. , od 22.7.-29.8.2012, hotel Belek beach resort cez CK Hechter 2.440 Eur 😕

anit05
7. jún 2012

@anit05 pardon termín od 22.7.-29.7.2012