Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sakura77
27. apr 2012

@monikapalo my sme boli v kamelya world

monikapalo
29. apr 2012

@sakura77 ahoj, nemali ste problem s kociarom, teda ci ste si ho mohli brat stale na izbu?

glorita
30. apr 2012

takze nik neprisile teraz z turecka???pocasie sa na roznych weboch lisi!!!!my ideme v stredu,tak zistujem aktual... 😉

sakura77
30. apr 2012

@monikapalo nie,problem nebol,sice vacsina si nechavali pred izbou,ale my aj v izbe sme mali a v pohode.

martuska75
30. apr 2012

@katka008 Do Turecka ideme prvý krát, takže ti nemôžem poradiť z vlastnej skúsenosti, ale naši susedia boli minulý rok v Side v Kumkoy Beach & Spa a tento rok idú znovu, takže sme sa tiež dali nalákať 😀 Boli veeeľmi spokojní. Podľa fotiek sa zdá, že to bude v pohode tak dúfam, že nebudeme sklamaní. 😉 Je to 5* a má celkom dobré recenzie aj na tripadvisor.com .

larmimi
30. apr 2012

@glorita asi budes prva 😅 ale mozes nam dat ty info ake bolo 😉 😉

ivkapon
2. máj 2012

@martuska75 aj my tam ideme na prelome júla a augusta. Kedy odchádzate vy?

martuska75
2. máj 2012

@ivkapon My ideme neskôr ☹ až prelom augusta a septembra (od 28.8.) ale naši známy idú tiež na prelome júla a augusta tak sa možno stretnete 🙂

ivkapon
2. máj 2012

@martuska75 pozerám, že máš už školáka. Nevadí, že nastúpi do školy neskôr? My sme boli pred dvoma rokmi v takom termíne ako idete vy. Ale ten druhý týždeň mi už bolo chladnejšie, keď som vyšla z vody a deti už nemali kamarátov. V septembri boli skôr mladé rodinky s maličkými deťmi a dôchodcovia.

larmimi
2. máj 2012

kurnik baby ja neviem my ideme 3teho Juna a maleho mame v pase....fakt neviem ci to mu mam dat novy 😖

martuska75
2. máj 2012

@ivkapon ideme neskôr kvôli drobcovi. Dúfam, že už nebudú také horúčavy na odpadnutie. Žeby bolo v Turecku chladno sa fakt nebojím. V rovnakom termíne sme boli na Rhodose a práveže až ten prvý septembrový týždeň sa tam dalo vydržať - a nie je to až tak ďaleko. Okrem toho som pozerala počasie ako tam obvykle býva a zima určite nehrozí. 😉 Bojím sa skôr tepla. Čo sa týka školáčky tak tem prvý týždeň toho toľko nezamešká a určite to dobehne 😉 Máme babinu bývalú učiteľku 1-4. takže sa môžu cez siestu učiť 😀 😀 😀 Zvažovala som aj termín koncom júna, ale nakoniec sme sa rozhodli takto. Deti tam budú isto nejaké to sa nebojím, lebo je tam až do toho 7.9 Klub markíza, takže predpokladám, že majú skúsenosti do kedy tam sú deti (v niektorých destináciách končí KM skôr)

martuska75
2. máj 2012

@larmimi myslím že to nariadenie EU vstupuje do platnosti až 26.6 takže ak tam nejdete na mesiac tak toho 3.6 pohoda. Mal by stačiť zápis v pase.

ivkapon
2. máj 2012

@larmimi určite sa informuj v CK. Ja by som mu dala urobiť pas.

ivkapon
2. máj 2012

@martuska75 ale martuska75 píše, že to bude v platnosti až od 26.6., tak asi teda nie. Ale ja by som pre pokoj v duši si túto informáciu overila v cestovke.

martuska75
2. máj 2012

@ivkapon
@larmimi som to znovu mrkla, prišlo mi to z cestovky. Poslali mi mail z Hydrotouru s informáciami a dala som ho sem pár strán dozadu aj pre ostatné mamičky s drobcami. Platí to až od 26.6. ale ako nič ti nebráni ten pas dať urobiť 😉 resp. sa popýtaj v svojej cestovke.

larmimi
2. máj 2012

praveze aj v tv vraveli ze turecko a chorvatsko v pohode nemaju problem ale napr.Holandsko uz teraz nepusta...alebo robi problemy...a nakoniec nejaky sef vsetkych CK na slovensku sa vyjadril, ze by to tiez neriskoval...preto neviem...spytam sa veru v nasej ck

larmimi
2. máj 2012

@martuska75 ano, len mesiac dozadu sme si tam vystali radu co sme si dali aj ja aj mm robit nove pasy, tak sa nam tam znova nechce 😒 pisala som mail teraz do cestovky odkial kupujeme dovolenku...

martuska75
2. máj 2012

@larmimi vieš my ideme až v septembri takže u mňa je to jasné - budeme potrebovať pas. Určite to bude najlepšie prezistiť čo ti odporučia v cestovke, istotne majú viac skúseností. Len by som teda rada videla ako tých drobcov budú fotiť. Staršej som už dávala robiť pas ako 3 ročnej a mali s tým vtedy teda dóósť veľký problém dostať ju do záberu a aby sa nehýbala a tak. Neviem ako je to teraz ale vtedy tam mali ten foťak upevnený vo výške hlavy dospelého a Rebeke robili fotku veru na viac krát kým to ten systém odobril že ok. Tak som celkom zvedavá, ako dlho budeme fotiť to naše šidlo 😀 😀 😀 či ju tam prilepím o stoličku alebo čo??? 😀

larmimi
2. máj 2012

@martuska75 asi lahnut na bielu plachtu a tak , zvrchu 🙂

zuziq8
2. máj 2012

@larmimi my mame 11-mesacnu dcerku, ideme 6.6 - 16.6 a pas jej robit nedavame. Pytala som sa aj v cestovke, tak ze netreba. 🙂

martuska75
2. máj 2012

@larmimi lahnúť ? 😀 😀 😀 dobré 😉

larmimi
2. máj 2012

@martuska75 tak fotili na pas moju malu v anglicku ked mala 3mesiace 😉

@zuziq8 tak super 🙂

bosacka
2. máj 2012

@martuska75 @larmini - my sme fotenie absolvovali dnes 🙂 kazali mi posadit ju na stolicku, teta kameru naklonila a ohlasila ju... podarilo sa na 1x, foto som videla na monitore, pozera dohora a tvari sa nadurdene 😀 ale ze je to dobre, ze jej pekne vidno oci
my ideme 14-21.6, ale dali sme radsej spravit, aj teta pri okienku povedala, ze je to rozumnejsie... ale nemali sme ju predtym zapisanu, keby bola zapisana, asi to nechame tak, lebo buduci rok asi na dovcu nepojdeme, tak pas bude mat mozno 1 vyuzitie

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martuska75
3. máj 2012

@bosacka
@dominika1988 Tak to mi ostáva len dúfať, že bude mať Nina tiež dobrú náladu na fotenie, lebo inak je strašne tvrdohlavá - po ocinovi 😀 a ked sa nebude chcieť fotiť tak sme skončili 😀 Jednoducho ju nikto nepresvedčí. 😉

dominika1988
3. máj 2012

@martuska75 inak, je to na hlavu, ze teraz sa moze fotit iba na policii, rada ludi za tebou a ty nervozna z toho, ze dieta nespolupracuje

baklik
3. máj 2012

baby, mne nie je jasne, co v pripade, ked pas urobia povedzme pre 6-mes. dieta, pas ma platnost 2 roky a ved v 2.5 roku pravdepodobne bude vyzerat uz inak... teda aspon nas maly sa dost meni. 😝

baklik
3. máj 2012

maminy, skuste mi poradit, my zvazujeme, ze mozno by sme sli niekam v septembri. nas maly bude mat vtedy 9 mes. predpokladam, ze odlety maju cestovky najma v noci. ako to znasa take dieta? vsak bude mat celu noc rozhadzanu a bude mrzute... neviem, ci to ma vyznam ho vystavovat takymto stresom.... cesta do Blavy u nas 2.5 hod., cakanie na letisku, nastup do lietadla, vystup z lietadla, transfer... ako sa to da zvladnut?

ivkapon
3. máj 2012

@baklik z mojich vlastných skúseností - deti cestovanie zvládajú mnohokrát lepšie ako dospelý človek. Lepšie sa prispôsobujú. Ja si skôr vždy položím otázku, či to chcem absolvovať ja, či na to mám energiu. Mne sa zdá, že v prvom rade by mal byť rodič v pohode a potom aj to dieťatko to lepšie znáša.

martuska75
3. máj 2012

@baklik S tými nočnými odletmi to nie je celkom pravidlo. Posledné 2 dovolenky čo sme kupovali takto dopredu sme nakoniec mali denný let. Je ale pravda že kupiť teraz zájazd je tak trochu lotéria. Ale napríklad ked kupiš dovolenku od rakúskej cestovky tak už majú uvedený aj čas odletu takže vieš čo kupuješ. Aj tuším satur to tam má uvedené ( len to asi nie je na 100% isté) Alebo môžeš ísť na LM tam už tiež vieš kedy to letí. Len mám takú skúsenosť že na LM sú obvykle práve tie nočné lety.