Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sakura77
13. aug 2012

@rybka31 a to ste mali akeho delegata? lebo ved invia je len sprostredkovatel inych cestoviek,cize napr my ked sme isli do dubaja cez inviu,bol zajazd od fisheru a aj fisher sme mali delegatov.... 😕 inak ja som sa aj hned aj pytala v invii ze kto to poriada konkretny zajazd,tiez by som cez niektore cestovky nesla..to ti musia povedat na tvoju ziadost...

liviah
13. aug 2012

@ress ktorý hotel más na mysli?

liviah
13. aug 2012

@brandy123 a ako ste boli spokojní? Aka je pláž? Velmi sa páci manželovi, prehovára ma nan 🙂

ress
13. aug 2012

@liviah My Home Resort

liviah
13. aug 2012

🙂 ale ja som sa pýtala na Limak laru 🙂

ress
13. aug 2012

@liviah Ja som reagovala ešte ne to predtým, ale veď to je jedno 🙂

rybka31
13. aug 2012

@sakura77 Ja som bola napr. v Tunise uz pred par rokmi a vtedy som uprimne ani entusila, ze ludia zvynu pisat recenzie na svoje pobyty, to sa dla mna rozmohlo aj tu na SR az pozdejsie.Ked tak pocitam, je to zhruba 8-9 rokov.Prave preto sledujem teraz aj toto formu a sledujem aj recenzie vramci sveta na rozne hotely na roznych strankach.🙂 V zasade ale nidky nevies, aky bdue delegat a myslim ze od neho tiez vela zavisi.Pretoze ak potrebujes pomoc a on tam nie je, moze ti to v podstate krasnu dovolenku pokazit, resp. dojem z nej.

rybka31
13. aug 2012

@sakura77 Priznam sa ze to si uz nepamatam.Tusim to bola Koala Tours, ci Seneca.Ani neviem, je to uz par rokov.

brandy123
13. aug 2012

@liviah ako som uz pisala, Limak Lara je vyborny hotel... plaz je ako vsade v tej oblasti - pri vstupe do mora je par kamienkov, nie je to cisty piesok... v Side je urcite lepsia plaz a vstup do mora, ale aj v Lare sa da... Limak Lara je ladeny v style jing jang, cinskych znakov a symbolov, mne sa pacila aj architektura, aj izby, aj bazenovy komplex... pri bazenoch maju k dispozicii pavilony, kde za nejaky poplatok mas k dispozicii sukromie, napojovy servis na lehatko plus tusim ovocie pocas dna a tak... v lete by sme urcite vyuzili... boli sme v Turecku 4x v super hoteloch a Limak Lara je u nas na druhom mieste... ak mozete ist za dobru cenu, neolutujete, naozaj mozem odporucat...

liviah
13. aug 2012

@brandy123 Dakujem za odpoved 🙂 a na prvom mieste je ktorý🙂? a v side ste boli?

brandy123
13. aug 2012

na prvom mieste je u nas Delphin Imperial... v Side sme boli v Royal Alhambra Palace... v oboch hoteloch sme boli tento rok, hned po ich otvoreni, rozdiely obrovske... Alhambru (napriek nadhernej plazi a skvelemu vstupu do mora pre male deti) nemozem odporucit... mozno buduci rok, ked sa zmeni management... v Imperiale maju uroven nastavenu na max. a to sa tyka uplne vsetkeho... ide o to, co kvoli drobcovi preferujete, ci lepsiu plaz, alebo lepsie sluzby, alebo atrakcie pre deti... a potom uz len pomer kvalita/cena... no, nie je to jednoduche, vybrat spravne... 🙂

brandy123
13. aug 2012

@rybka31 ...mozem sa spytat aku pomoc by si potrebovala od delegata?

rybka31
13. aug 2012

@brandy123 V pripade, ze by dieta ochorelo, tak by sos a obratila na delegata.Urcite by som tiez ocakavala, ze delegat sa zastavi v hotely pocas mojho pobytu aj viac krat, nielen raz, proste sa bude starat.Lebo podla mna animator je clovek, ktory riesi len program v hotely, nema na starosti servis okolo klientov.Druha vec je, ak by vznkol problem s izbami, co sa zial pomerne catso stava aj Turecku, urcite by som ocakavala, ze delegat to bdue riesit s recepciou.Cize by som urcite chcela od neho hned na zaciatok zakaldne informacie, kde sa nachadza napr. spomenuty lekar v pripade potreby, tele. cisla, atd..To je podla mna funkcia delegata.Delegat by mal sprevadzat svojich kleintov aj an vyletoch, samozrejme som si vedoma, ze nemoze byt vzdy a vsade, ale tak nie je tam jediny/jedina.Alebo mam mylnu predstavu o naplni delegata? 🙂

rybka31
13. aug 2012

@brandy123 co konkretne bolo v tom druhom hotely nevyhovujuce Vam konkretne?Nezaujem, ci neochota personalu, ked spominas managment?Slaba starostlivost o klientov?

brandy123
13. aug 2012

@rybka31 ak mas aspon zakladnu znalost aj/nj, delegata predsa nepotrebujes vobec... nam dcerka (ma 3 roky) ochorela, zobudila sa so strasnym placom po polnoci... myslis, ze by ti delegat pomohol? ...do 15 min. bol na izbe lekar z pohotovosti, prezrel ju, povedal, ze treba testy, nalozil nas do auta a isli sme do nemocnice... keby som mala budit delegata a cakat, kym pride, tak sa zblaznim... delegat je dobry len na zakladne info o krajine (co si vies zistit aj vopred) a predaj vyletov (co maju vzdy a vsade miestni lacnejsie)... chapem, ze ked niekto nevie jazyk, ze v tom delegatovi ma istotu a ze ho potrebuje, ale my sme delegata nepotrebovali ani raz a to cestujeme pomerne casto...

rybka31
13. aug 2012

@brandy123 Chapem, v zasade, ked si spomeniem, ked sme cestovali my s kamoskou do toho Tunidu a to sme boli same dve baby a predtym s kamoskami dvoma ako trojka na Turecku rivieru, delegata sme nepotrebovali ani raz.Vzdy sme si poradili a pomohli sami.Koniec koncov nam ine ani neostavalo.🙂Anglicky sa dohovorim, ale ja to soobne beriem ako akusi istotu.Vies, ze nie vsade su tie sluzby take, ze ten lekar z hotela ta nalozi do auta a odvezie do nemocnice, ak je problem.A mnoho mamiciek aj sem pise, ze napriek tomu, ze to bol 5* hotel, neznamena to este starostlivost, aku ocakavame, atd.Tak to vidim ja. 😉

brandy123
13. aug 2012

@rybka31 co sa tyka Royal Alhambra Palace, boli sme tam 12 dni, odo dna otvorenia (10.6.).. prve tri dni boli skvele, malo hosti, personal vyborne naladeny, pracovity, ochotny... v restauracii prijemna atmosfera, rychla obsluha, vzdy jahody so smotanou... 🙂 ...potom sa hotel zacal plnit, (prevazne ruskou klientelou) a vsetko islo dole vodou... atmosfera, pretazeny personal, vobec neupratovali, nedoplnali minibar, chybali sampony, v restike uz neboli ani banany, nie ze este jahody... 🙂 ...niekolkokrat sme reklamovali na recepcii nedostatky, snaha minimalna... jeden recepcny nam dokonca odporucil iny hotel... 🙂 ...ze tam je menej rusov a vyssia uroven spravania sa hosti... 🙂 ...viaceri z milych a ochotnych barmanov odchadzali pracovat do inych hotelov uz po tyzdni... rozpravali sme sa aj s jednym managerom a on nechapal, ze recenzie a nazory hosti su naozaj dolezite... vyzeralo to tak, ze su presvedceni, ze su najlepsi, lebo je to novy luxusny hotel a hotovo... nezvykneme sa stazovat a riesit hluposti na dovolenke, kaslat na to, ze mi (napriek slubenemu a zaplatenemu) nedoplnia do minibaru pivo, colu, fantu, dzusy... ale ked mi opakovane nedoplnia ani vodu, s ktorou ratam, lebo pit predsa musim a potrebujem ju hlavne na mlieko pre malu, tak to uz ma vie nasrat... ale aby som im nekrivdila, manager sa posnazil a posledne tri dni bolo na izbe vsetko ako ma byt - aj upratane, aj minibar, aj kava, aj sampony... keby sme neboli pred tym v Delphin Imperial, asi by som vsetko brala viac "easy", ale v Imperiale sme videli, ze sa daju robit veci inak a lepsie... aj tam sa medzi personalom nasiel arogantny typek, ale ten mi veru dovcu nepokazi...
ospravedlujem sa za dlhy prispevok... 🙂

brandy123
13. aug 2012

@rybka31 ja viem, ze v TR nie je 5* ako 5*... preto treba citat recenzie... a vyberat pomerom kvalita/cena... nie vsetky drahe hotely su skvele, ale od lacneho hotela zazraky cakat nebudem... ale ked sme riesili tu pohotovost, mala som taky pocit, ze to tak funguje vsade v oblasti Antalye, Beleku, Side,... ze ak je pritomny hotelovy zdravotnik (cez den), tak riesi veci on, ak nie, tak z recepcie volaju lekara z pohotovosti... ak by vedel pomoct na mieste, je to ok, ak nie, ide sa na pohotovost... ponukli nam hospitalizaciu - odmietli sme (nebolo to nastastie nic vazne) a odviezli nas spat na hotel... na druhy den kontrola - stacilo povedat na recepcii, prislo pre nas nemocnicne auto, prednostne vysetrili, odviezli naspat... myslim, ze takato zdravotna starostlivost funguje vsade, bez ohladu na pocet hviezdiciek a kvalitu hotela...

rybka31
14. aug 2012

@brandy123 Dakujem, som rada za info, co si napisala.Sama ci s kamoskami, manzelom som cestovala vela krat, ale s dietatom je to uz nieco celkom ine.Ano, moja predstava je rovnaka, ze by to tak malo byt a toto by som ockavala aj ja, kedze ide o moje dieta a jeho zdravie.Ked sme boli v hotely na Tureckej riviere, netrapilo nas, ze izby nevyzerali ako "zo zurnalu" a to bol 4* hotel.proste som to uz neriesila.Podstata bola, aby sme mali cisto a upratane a jedlo bolo v poriadku a starostlivost o klienta tiez.Na toto sa nemozem stazovat.Aj tak sme do izby chodili len spavat a zdrzovali sa v nej v danom momente malo.Zatial vsak nachadzam sice kvalitne hotely na ktore su dobre recenzie tu aj inde, ale maju velmi vysoke ceny podla mna.Sledujem momentalne konkretny pobyt, ako sa znizuje cena smerom k terminu dochodu a zatial to padlo o nejakych 350 eur.Odchod je 17.8. je Kumkoy beach hote (hydrotour)l, tak som zvedava co bude zajtra, max pozajtra, ale zatial si nemyslim, ze cena padne az na tych 50 % nizsie.Predpokladam ze je to aj tym, ze je v podstate za polovicou sezony ale stale nie na nejakom prelome.Aj ked ja mam teoriu, ez ceny sa zacinaju znizovat zhruba v polovici augusta, potom idu nizsie na konci augusta a potom polovici septembra a na jeho konci.Najvacsi pokles som vzhladom k rokom zaznamenala zatial vzdy na konci septembra. 🙂 Co je v podstate pochopitelne, kedze rodiny so skolopovinnymi detmi uzdovolenky neabsoluju, lebo deti su v skole.

brandy123
14. aug 2012

@rybka31 ani my sme neboli taki vyberavi, kym sme nemali malu... ale s drobcom na dovolenke nepotrebujem riesit plesne v kupelni, nefunkcne wc, nedostatok teplej vody, nekvalitne jedlo a pod... v Kumkoy beach budete urcite spokojni, boli tam znami a boli nadseni... a tento hotel nam odporucil aj ten recepcny z Alhambry, ze menej rusov, viac nemcov a spravaju sa slusnejsie... 🙂 ...drzim palce, nech vam este klesne cena a daj potom vediet, ako bolo...

rybka31
14. aug 2012

@brandy123 Dakujem 🙂 , bolo by to fajn, tak uvidime.My chceme ist az niekedy v septembri, ale uvidim, ci sa neico nezvrtne, lebo u nas to tak byva a plany sa menia pomerne casto.Momentalne mame v rodine smutnu udalost, takez ani nemam moc pomyslenie na dovolenku a plany co sme mali koncom augusta sa zmenili, takze hovorim, uvidime.

brandy123
14. aug 2012

@liviah plaz pri Limak Lara

shaga
14. aug 2012

@brandy123 ahoj chcem sa spytat , vidim, ze si dala foto z plaze to ste boli v turecku cez zimu,ake ste mali pocasie? boli ste spokojni?
Inak my chodime kazdy rok do turecka , hotel Justiniano Park Conti a velmi sme spokojni aje tento rok ideme opat 🙂
dakujem moc za odpoved 🙂

janulabj
14. aug 2012

Tak hlasim že letíme 22.8. z KE. .ešte niekto? let 10:45 myslím.

rybka31
14. aug 2012

@janulabj A kam teda idete, myslim do ktoreho hotela?

brandy123
14. aug 2012

@shaga pocasie bolo fajn, medzi 16-22 stupnov, neprsalo... ked svietilo slniecko, pocitovo bolo teplejsie, ako v lete, v pohode sa dalo chodit aj v zabkach naboso a v kratasoch... ale na kupanie v mori alebo vonku v bazene to pre mna nie je... zopar ludi sa kupalo, aj male deti, ale voda bola fakt studena... vnutorny bazen bol super, vyclapotali sme sa az az... boli to velmi prijemne stravene vianoce... 🙂 ...nie ze by sme nemali radi sviatky, ale namiesto darcekov si radsej dame dovolenku a travime dlhsi cas spolu...

zebricka23
15. aug 2012

@janulabj a coo ste nakoniec vybrali???

evaviki
15. aug 2012

@brandy123 nám napr. tento rok bolo povedené, ze v případe akychkolvek zdrav.problemov máme ako prvého volat delegáta a az potom asistenční linku pojišťovny a oni lekara pošlu k nám.. Urcite sme nemali ist k hotelovemu dr. A to sme tam tento rok boli dva krát, v Izmire a v Side, inou cestovkou, raz sme letěli z Prahy a raz z Bratislavy.. Oba rázy sme boli poisteni u inej poistovne.. A postup bol rovnaky, volat delegáta, pak pojišťovnu.. Sice mi to bolo divne a keby bolo nieco akutně, tak ako prve Hladam pomoc a az potom telefonujem..

janulabj
15. aug 2012

@zebricka23
@rybka31 nakoniec Grand Seker 🙂 uvidíme.

terina25
15. aug 2012

A kolko ste platili?a cez aku CK?