Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zuuzka
11. mar 2014

@bafinka To mi je jasne 🙂 Ma 2 a tu lietadlovu stravu nemusim ani ja a neplanujem ju dat ani jemu, mozno s vynimkou nejakeho peciva. Takze nieco vymyslim a aspon cestu tam mu nieco vezmem 😉

bafinka
11. mar 2014

@zuuzka a s kym letite. Ja som teda na stravu hakliva ale austrian aj fly Niki ju maju celkom ok. Zazila som aj horsiu s american, tap air alebo iberia. Dokonca aj turkish airways ma dobre jedlo.

zuuzka
12. mar 2014

@bafinka cez Austrian. Ked mozem tak mu nieco vezmem, keby nebola ina moznost, tak by si musel dat to, co by bolo. Ale takto budem spokojnejsia, ze sa normalne naobeduje, zvlast ked nie je ktovieaky jedak.

nivi
12. mar 2014

@zuuzka tak Austrian su celkom babyfriendly a stravu maju ok. ale kludne mu zober z domu do dozicky. budes to musiet ochutnat pri kontrole.

zuuzka
12. mar 2014

@nivi A nie su uz vraj na letiskach nejake nove pristroje, ktore mali nahradit prave ochutnavanie a odpijanie z napojov? Sa mi tak zda, ze som nieco take videla v tv novinach, tykalo sa to letiska Ba.

nivi
12. mar 2014

@zuuzka neviem naposledy som ochutnavala uz davno :D moja je uz velka slecna 🙂. ale z Viedne lietam casto aj s Austrian a bezne mamicky vylozia dozicky a pitie. Pitie som videla, ze dali odpit, tak neviem ako s jedlom. podla podmienok na letisku bolo, ze ta mozu poziadat o to aby si to ochutnala.

zuuzka
12. mar 2014

@nivi Ok, dakujem za info 🙂 No my letime prvy rok tak, ze maly ma uz narok na sedadlo a teda aj na batozinu. Nevies prosim ta, ci sa moze vaha batoziny scitat alebo je to na kusy? Pretoze by som chcela brat 2 kufre a prirucnu.

nivi
12. mar 2014

@zuuzka spocitava sa, ta co ide do lietadla. prirucku musis vahovo aj rozmerovo dodrzat.

zuuzka
12. mar 2014

@nivi Super, takze vlastne mozem vsetky nase kila zbalit len do dvoch kufrov 🙂 Este raz dakujem za info 🙂

halit13
12. mar 2014

@nivi prosím ťa, takže ak je napr. váhový limit 20kg na osobu, môžem zobrať aj 2 kufre napr. po 10kg, alebo to musí byť v jednom?

cinnamon111
12. mar 2014

@zebricka23 ahoj, ideme tento rok do tohto hotelu a chcem sa ťa spýtať, či ste si priplácali ubytovanie v hlavnej budove, alebo ste bývali v blokoch v záhrade. Čítala som tu od nejakej maminy, že si dokonca mohli vybrať z ponúknutých izieb. Aké ste mali skúsenosti s tým ubytovaním ? Ďakujem

popova
12. mar 2014

@cinnamon111 ahoj zdravim ta /boli sme minulé leto spolu v ADALII ) idete do Papilonu Belvil ? My sa tiež chystame s malým do Turecka v auguste hotel VON CLUB GOLDEN BEACH tak sa tešíme.

cinnamon111
12. mar 2014

@popova Ahoj, áno včera sme zabukovali ten Papilon Belvil, chceli sme niečo iné, ale všetko je už vypredané....som normálne v šoku, v CK nám povedali, že všetky dobré hotely v Turecku sú v sezóne už predané, tak sme vzali toto. Ale má dobré recenzie, tak to hádam bude ok

nivi
13. mar 2014

@halit13 na letenke bol iba vahovy limit nie v kolkych kufroch to mas mat. a urcite to mozes mat aj vo viacerych kufroch. aj my sme mali uz 3 kufre na dve osoby + prirucku a ziaden problem kedze sme boli v limite vahou.

popova
13. mar 2014

@cinnamon111 Chceli sme hotel SUNTOPIA pegassos World ,ale už v januari bol termin ,ktorý sme chceli vypredaný. Som zvedava na ten GOLDEN beach, recenzie ma dobré. ale nikto na KOniku nepísal ?že by tam bol uvidíme ahoj ,

adamika
14. mar 2014

ahojte baby, je tato destinacia vhodna aj pre male deticky? Moje maju 2 a 5 a uvazujeme, ze tento rok pojdeme do Turecka. Je v juni chladne more? Mali ste problemy s meskanim lietadla? Ako ste zvladli to nekonecne cakanie s detmi na letisku?

zebricka23
14. mar 2014

@cinnamon111 ahoj, urcite budete spokojni, min.rok sa nedala dokupit moznost hlavnej budovy, byvali sme v domcekoch.....prvy den nas rozhadzali,a chceli sme byt 3 rodiny pokope...tak sme sli a vybavili..o 2 dni bolo miesto volne, 3 izby pri sebe...a hned prva rada od mora...pri detskom ihrisku......davali sme tusim 20 eur do pasu,ale urcite by sa dalo aj bez toho,len treby byt vytrvali...

nivi
14. mar 2014

@adamika je to vhodna destinacia pe deticky. maju tam vela atrakcii, vo viacerych hoteloch aj detsky bufet atd. Treba si ale dobre vybrat miesto koli plazi. Najlepsie pre detitcky je Side a okolie, pozvolny vstup, pieskove plaze (v podstate aj Belek a Lara sa daju).
Dostat tam kupit aj vsetko potrebne pre detitcky.

ja s meskanim problem nemam, lietame iba z Viedne :P viem, ze z BA zvyknu meskat aj menit cas spiatocneho letu.

V juni uz je teplo a tento rok ani zima poriadna nebola. More bude chladnejsie ako v septembri ale nie studene co je mozno ale fajn, lebo aspon osviezi, nie ako ten caj potom.

cinnamon111
14. mar 2014

@popova no veru na ten Sun Utopia...sme sa pýtali aj my a tiež bol úplne vypredaný, ale nám sa páčil aj Papillon Aischa a Papillon Zeugma a vyfúkli nám ju pred nosom 🙄 , ale nevadí, hádam budeme spokojní aj tu, potešili ma fotky, čo vložila mamina zebricka 23, vyzerá to úžasne, tak sa tešíme

veonli
14. mar 2014

idete niekto do the inn resort v alanyi_?

adamika
16. mar 2014

@nivi dakujem za info 😉

janazba
16. mar 2014

@zebricka23 Ahoj...no fotky vyzeraju uzasne, pozeram ze mas dve deticky, ake ste mali prosim ta izby? boli nejake rodinne? My ideme s malym,ten ma 3 roky a este jedna rodina a ti maju deti-5a2 roky, a v cestovke pisu ze izby su 2lozkove s pristelkami.

sintra
25. mar 2014

Ahojte, nechysta sa nahodou niekto koncom juna do IC SANTAI v Beleku?

oli_
25. mar 2014
Používateľ oli_ je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od oli_.
martuska75
27. mar 2014

@adamika tiež súhlasím, že Turecko je pre deti super. Na letisku deti nemajú podľa mňa problém. pobehajú si, pohrajú sa. To nie je ako sedieť v aute priputané v sedačke. Na letisku bývajú hracie kútiky. Meškať ti lietadlo samozrejme môže ale aj na aute môžeš mať defekt - kadečo sa v živote prihodí. Ale nemyslím že keby si išla z Viedne tak sa ti to nemôže stať.

denis006
29. mar 2014

@veonli ahoj..my uvažujeme o tomto hoteli...Kedy plánujete dovolenku?

veonli
30. mar 2014

@denis006 ideme v juni

denis006
30. mar 2014

@veonli ktorého? Aj my by sme chceli v júni 😀

veonli
30. mar 2014

@denis006 10.juna uz letime

denis006
30. mar 2014

@veonli tak to spolu nepoletíme - v ten termín má dcérka MS v Martine. Chceli by sme 21.6. zajtra uvidím či je ešte voľná izba. Pôvodne sme mali letieť 31.5. ale báli sme sa, že bude ešte studené more.