Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

almi81
15. aug 2012

@momusa Ahoj, my mame ist 25.8. tiez do hotela Sural cez orex, mohla by si napisat vase dojmy z dovolenky, preco take sklamanie? Ake to tam bolo? Co som citala recenzie, tak vsetko boli pozitivne naladene. Na co sa treba pripravit, zaujima ma vsetko 🙂 Dakujem

janulabj
15. aug 2012

@terina25 neviem mna sa pytaš?
cez ferrotour , na 11/10 dni letecky KE all inclusiv, zakl. cena 569 + poplatky ....kupovali sme aj rodičom neviem presne na jedneho kolko vyšlo 🙂

shaga
15. aug 2012

@brandy123 dakujem za odpoved 🙂 chcem sa spytat a v akom hotely ste boli a s akou cestovkou 🙂 ? dakujem

terina25
15. aug 2012

@janulabj áNO,teba som sa pýtala. 😉 škoda,že nevieš tú cenu. 😖

janulabj
15. aug 2012

@terina25 na stranke ferrotouru maš všetko 🙂

terina25
15. aug 2012

@janulabj nemám,lebo tam už taký termín nie je.chcela som len zistiť približnú sumu

janulabj
15. aug 2012

@terina25 no nejak posledne 2 izby sme brali, bol lacnejši ako tie čo maju ešte stale v ponuke na 223, nejak okolo 700 e.

brandy123
15. aug 2012

@shaga vtedy v zime sme boli v hoteli Limak Lara Deluxe... cestovku si uz nepamatam, ci to bola TUI, Neckermann, alltours alebo ktora... vyhladavam cez http://www.tui-reisecenter.sk/ alebo http://www.settour.sk/ alebo http://airstop.sk/ ...tam su rakuske ck, lietame z Viedne... na zimu je Turecko pomerne lacne... boli sme aj s mojou maminou a usetrili sme si kopu varenia, pecenia, stresov a mali sme naozaj pokojne vianoce... ak niekto netrva na tradiciach, odporucam... ako som pisala - kupat sa mozu len otuzilci, ale spolocne prechadzky a stavanie hradov z piesku bolo fajn... ale tento rok sme boli cez vianoce v tatrach a urcite to s kopu snehu malo vacsie caro... 🙂

momusa
15. aug 2012

@almi81 ahojky,no takze zacnem tym,ze ked sme prisli do cestovky,chceli sme vyhradne super hotel,pet hviezdiciek,all inclusive,proste za 2300e pre 4osoby sme chceli super hotel..povedala,ze Sural hotel je pre nas ten pravy..tak sme sa tesili,aj my sme citali recenzie,ze super a tak..ale ked sme prisli,tak nas cakal obycajny hotel,izby asi tak maximalne 4hviezdicky,ani to nie,fakt sme cakali super izby za tu cenu,preto bolo sklamanie velke,ked sme chceli lepsiu,museli sme si priplatit 5e za den,cize nas to vyslo este o 35e drahsie,a to sa nam len zmenil vyhlad na more,izby vsetky rovnake,proste starsieho typu,a to niesom zvyknuta na luxus,ale fakt som cakala za tie peniaze viac..vedla na s bol krasny hotel s vezickami,taky fakt turecky a ten mal tiez 5* a to uz bolo ine kafe..najlepsie bolo,ked sme sa dozvedeli od cechov,co tam boli tiez,ze oni za to iste co sme mali my,tiez 8dni,all inclusive..tak oni zaplatili 20 000ck..a my na koruny 75000..skoro som umrela,ako sa OREX nabalil..a este sme potrebovali mlieko cely den k dispozicii,kedze sme mali 2,5rocne dieta,ta v orexe povedala,ze to nieje ziadny problem,ze ho podavaju cely den..no a ked sme sa pytali na mlieko v hoteli,divali sa na nas ako na debilov,ze maximalne na ranajky..potom sme si kupovali v obchode pri hoteli..aj delegatka,ta co nas tam doviedla,bola super,ale ta co nas mala mat potom,v ten den sa ani neukazala,a to sme tam prisli o 14.00 do hotela,nic sme nevedeli,kde co je,kedy su obedy,olovranty a kde sa to vlastne podava,lebo obed,vecera a olovrant sa jedli vzdy inde..ranajky v hotely,desiata a obed na plazy,olovrant-kolaciky a zmrzlina pri bazenoch a vecera zas v hoteli..ale to sme si museli zistit vsetko sami,aj ked sme dostali nemecky papier ze co sa kedy podava,ale kto nevie jazyk,tak mal smolu,mohli to dat aspon v slovencine..Keby som nevedela po nemecky,tak mam smolu,lebo kedze tam nebola delegatka,tak som si vsetko musela vybavovat sama,aj lepsiu izbu a tak..no hrozne,potom sme jej aj nadali,ze tam mala byt hned ako sme prisli,keby bol nejaky problem..ale dalo sa,plaz bola super,aj more uzastne,super pre deti,lebo si isla dlho do mora a stale bola voda nizka..aj bazeny sa dali,aj decke mini ihrisko vedla hotela bolo faj..najlepsie je ked vies nemecky,ten jazyk maju najradsej:D upratovacky boli tiez dobre,ked si im nechala raz za cas 2e,alebo aj 1e,davali vody na izbe navyse,krasne upratali..a jedlo bolo fantasticke,to vsetko to asi zachranilo,velky vyber a uzastne kolace..:D pocasie tiez super,hrozne horuce a more ako voda doma vo vani,take teplucke..vecer sa da ist do obchodikov,co su pri hoteli,ale na moj vkus je tam draho,treba zjednavat,najradsej beru eura,takze si nemusite menit,len zjednavajte:D oni potom daju veci aj za menej..odporucam si urobit vylet vecer po vecery aj do mesta SIDE je krasne a plne obchodov a ludi v mestecku,dovezie vas tam taxi,ktory si objednate rovno na recepcii,a on vas dovezie priamo do mestecka,,my sme raz isli tym ich malym busom,ale hrozne to trvalo a vysadil nas kus od mesta,lebo tam mal konecnu..cena za osobu na taxi je asi 2e,ale za desat minut ste v meste..kde vas aj vysadia,tam aj nastupujete,tam je kopa taxikov..aj tam plati,ze aj taxi sa da zjednavat,treba sa len dohodnut,pred tym ako nasadnete..takze asi tolko,keby si este nieco chcela vediet,kludne pis:D

fabula
15. aug 2012

@momusa Sural hotel ..tam boli aj nasi 2 kamosi a nadavali cista katastrofa.... a ked sme isli z turecka v jednom lietadle s ludmi co boli tiez v Surale ...tak ani pekne slovo nepovedali na hotel.. nezodpovedal vobec 5 hviezdam ...

momusa
15. aug 2012

@fabula presne tak,5* vizera inac to bola taka trojka-stvorka a take peniaze sme za to dali..mam to aj v mojom fotoblogu-nieco pofotene..zevraj turci maju rozdielne hodnotenie ako my,kym u nas je to najlepsi hotel,tak u nich su 5* suprove a 5* obycajnee:(

momusa
15. aug 2012

@almi81 A este ma napadlo,ze netreba pit ich vodu z vodovodu,my sme pili vodu,co sme mali na izbe,alebo sme si kupovali v obchode velke 2l a stymi sme si umyvali aj zuby-pre istotu,zo starvy nam nebolo nic,coho som sa najviac bala,len fakt netreba pit vodu,aj na vodu z bazenu treba davat pozor..inac blizko je aj lekaren,keby nieco,tam vam daju vsetko aj na pripadnu hnacku aj vracanie..inac mam uz nejake foto v mojom fotoblogu,tak si popozeraj..papa

almi81
15. aug 2012

@momusa Vdaka za objasnenie. Este by som rada vedela, ze ako dlho ste cestovali z letiska, my letime az vecer, takze v hoteli by sme mali byt mozno okolo 22:30...Vecer sa tam da niekde prechadzat, nejaka promenada s obchodikmi? Je tam rusno, ci klud? Plaz je ako daleko, lebo vsade je pisane, ze je priamo pred hotelom, ale mne sa zda, ze je to dost kus.

natas4
15. aug 2012

Ahojte, bol niekto z Vas v Turecku prvy, druhy oktobrovy tyzden? ake ste mali pocko? kolko stupnov?

billam
15. aug 2012

@momusa to ste mali 11/10 dni v 5* All pre 4 osoby za 2300?...bol to last minute, alebo normálne kupene, pretoze sa mi to absolutne nezdá prehnana cena...pozri si za koľko sa bezne predavaju počas sezóny júl-august...je to okolo 3000 a viac...viem to, lebo každý den sledujem ceny ako klesajú - chceme ist cca 14.9...boli sme takto minuly rok, na 11/10 v 5*All /2+2/ za 1700, ale sme to kupovali 2 dni pred odletom, kedy cena klesla na -55%...takze 2300 sa mi vobec nezdá predrazene pre 4 osoby.

ronecek
15. aug 2012

Ahoj holky, my byli v Turecku od 31.7.-7.8. a naprostá spokojenost. Měli jsme Last Minute. Hotel sice jen 3*,ale jelikož jsme platili už i za prcka, tak jsme nechtěli valit peněz a peněz. Jídlo bylo super. Pokoj jsme měli rodinný. Ložnici, obýváček a koupelku s WC. V Turecku jsme byli už po třetí a klidně bych jela znovu. Předtím jsme sice měli hotel 4*, pak hotel 5*. Kdybych to měla srovnat, tak nevím teda, ale přijde mi, že pokoje byly ve všech třech hotelích na stejné úrovni. V těch více hvězdičkových byl sice větší výběr jídel, ale to, co jsme měli letos bohatě stačilo.
Pili jsme jejich džusy i vodu, kterou jsme měli v all inclusive. Měli tam sice barely s pitnou vodou, ale známí říkali, že viděli jak vodu do barelu napouští hadicí z vodovodu, takže kdoví co jsme vlastně pili. Sofince (8 měsíců) jsem vařila mlíčko i čaj z těch jejich barelů. Domča (3,5) roku pil a jedl vše co tam bylo a nikdo jsme neměli žádné problémy.
Zuby jsme si umývali vodou jejich z vodovodu.

momusa
15. aug 2012

@almi81 z letiska to trvalo tak 40minut,uslo to rychlo..cesta lietadlom z Ba trvala 2,5h..ale naspet necele 2hodky..ano,vecer sa da pekne poprechadzat po promenade pred hotelom,su pri ceste obchodiky,ktore sa tiahnu daleko,takze je co pozerat,alebo potom vzadu popri plazi je velky siroky chodnik,ktory sa tiahne popri hoteloch,co su vedla Suralu,vela ludi sa vecer prechadza,ale celkovo pri hotely rusno nieje,je tam skvor klud, az v Side,tam ano..No a plaz je trochu dalej od hotela sa ide cez velku zahradu,je to asi 6 minut peso na plaz,no trosku sa nachodite,ked nieco zabudnete v hoteli,lebo musite stale behat hore dole,preto obedy maju na plazy,aby ludia nemuseli ist kus do hotela..a este ked idete ranajkovat,obedovat a vecerat,musite mat vzdy zakrite telo,nemozte tam ist len v plavkach,ani z plaze na obed,vzdy som mala nejake satocky so sebou a pre deti kratasi a tricko..

billam
15. aug 2012

My sme si vyhliadli SUSESI LUXORY RESORT - len čakám kedy klesne cena 🙂

zuzanka155
15. aug 2012

@natas4 my sme boli dva roky dozadu v alanyi posledný septembrový týždeň, cez deň, teplulinko, more úžasné, vyhriate, no večer do mesta sme chodili už v dlhých rukávoch a nohaviciach, výhodou bolo, že v noci sme nemuseli púšťať klímu, čo som ja ako astmatička veľmi ocenila, bolo veeľmi fajn, takých 20 stupňov, dobre sa spalo🙂 ale počasie od septembra je riziko, dva dni nám pršalo, tak sme sa trošku nudili...🙂 ale ináč bomba dovolenka🙂 však si potom mrkni dlhodobejšiu predpoved na accuwheather.com a uvidíš🙂 ak ti môžem poradiť, ked nebude už vtedy dobré počasie v turecku, tak v TABA je tiež príjemná🙂 nie je to typický egypt s plytkým morom bez vĺn a s protivnými egypťanmi. je to fajn oblasť s množstvom možností na výlety, potápanie, nenormálne dobrá strava, mix kultúr (turci, arabi, egypťania)... more je super, my sme mali aj vlnky🙂 boli sme v hotely intercontinental🙂 akurát nákupné možnosti nie su také ako v turecku🙂 ale teplo je tam ohodne dlhšie ako v turecku🙂 let z košíc cca 3-3,5 hodky.

momusa
15. aug 2012

@billam ano bol to last minute,boli sme na 8dni,teda 7dni,ten osmy den sme mali zaplateny sice cely,ale nic zme s neho nemali,lebo uz rano o 2.30sme museli opustit hotel..takze peniaze zas fuc..mali sme all inclusive a objednavali sme to asi 4dni pred odletom..a si zober ze iny co tam boli s nami,cesy,mali to iste aj boli 2+2 a mali to za 1000e a to ich cestovka uviedla ze je to len 4*hotel,a na spresviedcala,ze je to 5* a krasny..to ma najviac stve,lebo ked sme boli v Egypte a mali sme 5*,tak tie izby boli famoozne,nie tieto krtince,za tie peniaze..preto je to vela,aj ked sme boli akurat v prelome 2.8.sme odchadzali..

momusa
15. aug 2012

@zuzanka155 aj ja som pocula,ze TABA je fakt super,aj celkovo izby zariadene mali tak ako pisali,teda aspon dva hotely,o ktorych to viem:D ako napisali tak aj bolo..

billam
15. aug 2012

@momusa tak to ano, na 8/7 je to vela aj na last minute!

billam
15. aug 2012

My od istej doby nechodime cez cestovky Tip travel, Koala, Seneca, Tatratour - tento stvorlistok vlastni jeden majitel a ponúkajú lacné hotely za drahé ceny - ziadna kvalita, nepríjemni delegati a ked nieco reklamujete, tak sa to ťahá polroka a v cestovke /pri predaji milí/, pri reklamáciu na Vás kricia....ani Satur nie je ziadna výhra - vsetko maju neskutocne predrazene....začali sme si kupovať zájazdy cez Tui, Ruefa reisen, alebo Azur reisen a fakt je to neskutocny rozdiel, či v cene, alebo v sluzbach. Tiež sa nám osvedcilo kúpiť cez travel.sk - je to cestovka, ktorá združuje vsetky last minute - len treba dávať pozor, akej cestovky zajazd ponukaju. Počula som, že aj Hechter je ok.

momusa
15. aug 2012

@almi81 Prosim ta ak sa mozem opytat,kolko to vyslo vas?vsetko celu rodinku a na kolko dni idete?

almi81
15. aug 2012

No my ideme traja, ale maly este nema 2 roky, platili sme 1395 eur.
Este som sa chcela opytat na lehatka pri plazi, nie je s tym problem? Myslim, ci je ich dostatok, nieze sa nebudeme mat kde zlozit, treba to nejak obsadzovat? Vsade sa pise, ze uteraky na plazi su, su v poho, lebo ja osobne pre nas nechcem brat, iba pre maleho.

almi81
15. aug 2012

@momusa No my ideme traja, ale maly este nema 2 roky, platili sme 1395 eur a 7 noci
Este som sa chcela opytat na lehatka pri plazi, nie je s tym problem? Myslim, ci je ich dostatok, nieze sa nebudeme mat kde zlozit, treba to nejak obsadzovat? Vsade sa pise, ze uteraky na plazi su, su v poho, lebo ja osobne pre nas nechcem brat, iba pre maleho.

zuzanka155
15. aug 2012

@momusa prešli sme si so sestrou všetky hotely na našej strane, jeden krajší ako druhý (sofitel, marriot, hyatt regency) a pokecali s ľuďmi na letisku, všetci boli spokojní. naša dovolenka bola predĺžená, kedže akurát dymila tá islandská sopka, ostali sme tam zadarmo o tri krásne dni dlhšie🙂 šli sme cez satur na last minute 289 eur+poplatky. boli sme nesmierne spokojné, prostredie, čistota izieb, more, pestrý večerný program a hlavne tá strava, to najlepšie z arabskej, africkej a európskej kuchyne. izby priestranné, zdarma dopĺňali kažfé ráno vodu, kávy, čaje, smotanky a tie maličké keksíky. ja napríklad rada pijem ráno kafe v kľude, sama, veľmi som teda ocenila rýchlovarnú konvicu na izbe (lebo ma nenapadlo ju v tom zhone zbaliť🙂 a ešte pár maličkostí: nové froté papučky, fajnučký mäkkučký župan, personál nenormálne ochotný, usmiaty, príjemný, nevtieravý🙂 všetko tam fungovalo tip top. a jedno veľké plus: kultivovaní dovolenkujúci: aspoň ked sme boli my: samé francúzske rodinky s rozkošnými detičkami, pár starších belgických dvojíc, anglické kamarátky, srandovné české baby (asi 20 kolegýň) pár slovenských rodiniek, ale žiadni protivní drzí rusi s uvrešťanými deťmi, čo si nič nevážia, aj arogantných nemcov som tam nevidela. vyslovene si to všetci dovolenkujúci užívali, kľud , pohoda, v reštike hrali sinatru, wonderfull world, a over the rainbow... bomba atmosféra, všetci ku sebe navzájom úctiví... to ma dostalo🙂 preto tam chcem ešte niekedy ísť🙂 mne napríklad v turecku veľmi vadili tí rozmaznaní anglickí chalani, ktorí na pláži robili bordel a ponižovali tureckých čašníkov a plavčíkov a nemôžem sa pozerať ani na tie protivné ruské deti, čo si nevážia jedlo a všade ho rozhadzujú, obhadzujú sa ním, kričia, vyvádzajú a pod. ale ináč mám turecko rada, je to super krajina, nádherná. na pestré zážitky je podľa mňa lepšie turecko, je živšie🙂 na pohodičku a relax zase taba🙂

terina25
15. aug 2012

@ronecek ak ťa možem poprosiť,v akom hoteli ste boli?a koľko ste platili?

daducha
15. aug 2012

@liviah moja velmi, velmi dobra kamoska bola tento rok v papillon zeugma a hovorila ze v zivote nebola na lepsej dovolenke.A to maju pochodeny skoro cely svet 🙂) .Toto je vraj prvy hotel, kde by sa okamzite vratila este raz.Tak ti v cestovke radili dobre 😵

ronecek
15. aug 2012

@terina25 My jeden rok byli v tomto. Ten byl suprovní.
http://www.idealnizajezdy.cz/zeme/turecko/turec...

Další rok v tomto:
http://hotel.invia.cz/turecko/side/cesars-hotel/
Ten byl taky úžasný, ale dost velký. Bylo tam strašně moc lidí. Ale určitě taky doporučuju.

Letos jsme byli v tomto
http://www.sdovolena.cz/detail-zajezdu/turecko/...
Menší hotel. Ideální pro rodiny s dětmi. Sice animační programy jsou na pláži, na kterou se dostaneš podchodem nebo nadchodem, ale nám to nevadilo. Byli jsme se vším spokojeni.