Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lauraa
6. feb 2010

Danulik kam idete ,teda do ktoreho hotela...Lymak lara?Pozeral som cestovky a nasla som dieta do 6 rokov uplne zadarmo... vie niekto co to znamena? Musim zaplatit za dieta povinne poplatky(myslim letiskovy, viza...) 😉

danulik
6. feb 2010

lauraa - hotel concorde de luxe
dieta do 2 rokov je uplne zadarmo, starsie uz plati poplatky, kedze ma samostatne sedadlo v lietadle 😉

itsik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauraa
6. feb 2010

danulik s ktorou cestovkou letite?

danulik
9. feb 2010

laura - cez gulet

dasa123
19. feb 2010

Ahojte baby, tak mi pojdeme az v septembri a vybrali sme si Joy Nashira Resort v Side, neboli ste tam niekto ? Nas maly bude mat rok aj nieco, myslite, ze to bude ok ?

anica
20. feb 2010

Dasa, tento hotel nepoznam, ale my sme boli minuly rok v Turecku- syn mal 1 rok a 1 mesiac, nemali sme ziadne obavy. Bolo super, uzival si to aj maly...Boli tam aj dovolenkari s 3 mesacnym babom 😉

dasa123
22. feb 2010

Diky Anica, a ak sa mozem opytat, co maly papal ? Mali ste z domu vyzivy ? Alebo jedol normalne to co bolo v hoteli navarene ? A este som sa chcela spytat ci si do lietadla mozem zobrat aspon caj pre maleho, pripadne nejaku vyzivu ?

livia76
22. feb 2010

Dasa, , keď bola Lesinka menšia, niečo sme jej zobrali pre istotu, ale v pohode papala hotelovú stravu, mala 11 mesiacov, keď bola v Turecku 1x, odvtedy už 5 x . Do lietadla môžeš zobrať aj čajík, aj výživku, my sme s tým doteraz problém nemali🙂) Vzbrali ste pekný hotel, budete spokojní 🙂

tanaba
22. feb 2010

Dasa, ja som malemu vzala do lietadla pit a mala som piskoty, tycinky aj vyzivu a nebol problem. Aj pre dceru som mala pit s tym, ze ked nedovolia nic sa nedeje a nechali nam to. My sme leteli z viedne.

Strava bola vyborna. Dalo sa vybrat. A co on tam pojedol.....bolo aj baby manu 😉 ,ale to mi uz nechcel, kedze to bolo mixovane.

Aj nas mal rok a mesiac, ked sme boli a bolo super. Sice more sa mu nepozdavalo, ale na brehu sa vyhral a este v aquaparku.

Uvidime, ci zmenil nazor na more, ked pojdeme 😉
Dcera sa nevie dockat aquaparku, kedze jej tri dni usli, ked bola chora.

anica
22. feb 2010

Ako uz baby pisali- v lietadle nie je problem s tym, ked si vezmes nejake pitie pre dieta...Ja som mala caj vo flaske, koj.vyzivu a kasu v krabicke. Len som povedala, ze je to pre dieta. Ale z caju som musela ochutnat 😀 Ostatne bolo original zabalene.
Ja som brala nejake vyzivy a prikrmy so sebou pre istotu./ Ked sme boli s dcerou v Grecku- mala vtedy rok, tak mi tam nic ine nechcela jest.../ Ale v Turecku bol fantasticky vyber, bol tam aj dietny kutik a menu pre deti.
Inak- ja som plienky nebrala, nechcelo sa mi ich tahat so sebou, kupila som pampersky v lekarni- priamo v letovisku, aj obrusky. A mali tam aj rozne Hippky. Takze tam kupis vsetko. Sice trosku drahsie, ale nie zasa ovela. 🙂

dasa123
22. feb 2010

Baby dakujem velmi pekne za odpovede, pomohli ste mi. Uz sa moc tesime 😎

laura2003
22. feb 2010

Chcem sa opýtať na počasie v Turecku začiatkom mája. Ideme prvého. Nebude zimné more. Ďakujem

laura2003
22. feb 2010

cestoval niekto cestovkou Karyatour. Je nova a pomerne neznáma aj ked recenzie ne celkom dobre. Je pravda že si ich mohli písať aj sami.

livia76
22. feb 2010

Laura tento rok odchádzame až 15.5 😉 najskôr sme boli okolo 5.5 a bolo fajn, ak ste trošku otužilejší, v pohode sa okúpete, more máva cca 22°C ak budú tieto mesiace teplejšie možno aj viac my sa kúpeme v pohode 😀 v máli býva trošku veternejšie ako v lete a na jeseň, možno budú sem-tam vlny ale zima vám nebude, toho sa teda obávať nemusíte, odporúčam pribaliť si nejakú mikinu na večer , cez deň cca 27-30 °c- aspoň také sú moje niekoľkoročné skúsenosti s Tureckom- ale prírode nerozkážeš 😀 😀 😀

laura2003
22. feb 2010

Ďakujem za informácie. Ideme so 7 ročnou dcérou tak hádam bude fajn. O tej cestovke si nepočula nič? 🙂

dai
25. feb 2010

ahojte,
poznate niekto hotel Kümkoy? ideme do turecka prvykrat, tak ak mate skusenosti prosim sem s nimi 😉

inak my sme s malou boli 1x na dovolenke ked mala 16 mesiacov - boli sme v dubaji - let trval 7 hodin - mala to v pohode zvladla - brala som jej komplet stravu ( rozne hippky, lucka vody ) - do lietadla detto - pustili ma s tym ( mala som vo flaske pripravenu vodu plus este flasku v prirucnej - povedala som ze je to pre dieta a bolo ) - netvrdim ze to bude vsade take jednoduche ale myslim ze beru na taketo deticky ohlad ( my sme mali napr. aj predrezervovane miesto v lietadle aby to bolo pre nas pohodlne )

danulik
25. feb 2010

dai - my sme tam boli, je to super hotel, urcite budete spokojni 😉

dai
25. feb 2010

🙂 to rada pocujem danulik, pomaly sa zaciname tesit - mala uz chodi asi tyzden v plavkach oblecena - ze sa chysta na dovolenku 😀

darina77
25. feb 2010

dai, rozprávala som sa minule s jednou pani, ktorá tam ide s rodinou už po 4krát, aj Švajda s Puškárovou tam boli v lete

danulik
25. feb 2010

dai - boli sme v 2007, este bezdetni, sluzby celkovo boli na velmi slusnej urovni, aj ked vtedy som si este velmi nevsimala ten "detsky servis", ale je tam (okrem ineho) super animacny program - aj pre deti aj pre dospelych, vasej malej sa tam bude urcite pacit, su tam aj tobogany, atd. 😉

dai
26. feb 2010

danulik,
my sme si to prave kvoli tym detskym veciam vybrali 😉 s malou uz hold na dovolenky ako bezdetny chodit moc nemozme ( to sme precestovali cely svet 🙂 ) - teraz hladame prave nieco pohodlne, s dobrou stravou a zabezpecenim pre deticky , ideme este so znamymi so 4-rocnym dievcatkom, tak dufam ze baby sa zabavia 😎

simalex
26. feb 2010

dasa123:

loni jsme byli v hotelu Joy Pegasos Club v Avsallaru a bylo to naprosto super. Hotely ze sítě Joy jsou vyloženě rodinné hotely se zázemím pro rodiny 😎 .

Jinak všem vřele doporučuju Joy Pegasos Club, Resort nebo Roayal - jsou to 3 hotely vedle sebe s možností využívat veškeré zázemí těchto hotelů - cca 10 bazénů, 15 skluzavek (i pro malé děti), dětský hrad, animace, kousek od písečné pláže. Nevýhodou je vzdálenost od letiště - cca 2.5 hod. To je trochu moc pro děti, ale my jsme hůř zvládali let, protože se v letadle nic neděje a syna to absolutně nebavilo (3,5 roku) 😢 .

darina77
6. mar 2010

Dnes som zachytila informáciu, že Joy group vyhlásil bankrot. Nepočuli ste nič o tom? Mali by tam patrit aj joy nashira, joy pegasos dokopy 14 hotelov

livia76
7. mar 2010

...no manželov známy/ pracuje v hoteli v centre antalie /v spominal,že JOY neplatil zamestnancom už pár mesiacov, ale čo je na tom pravdy fakt netuším,ak, tak predpokladám, že to vezme iná sieť a dovolenkujúci si to ani nevšimnú 😵 snáď 😨

slunickooo
9. mar 2010

ahojík mamči, tak se k vám přidávám - v květnu letíme s malou 1,5 roku a druhou velkou 11 let 😀 😀 a s manželem 😀 do Turecka. moc se těšíme, už jsme tam jednou byli a velikáááááá spokojenost - letíme all incl. na 11 nocí s Firem - Gypsophila Holiday Village..... tak sbírám zkušenosti kde se dá... jak cestovat s malou letadlem, jaké koupací plínky + brýličky sluneční, kolik věcí s sebou, kolik botiček 😀,co za léky - prostě co se dá

o tom Joy jsem taky četla - na Orbionu se tomu věnují

monique3003
10. mar 2010

Ahojte, pokojne mi píšte pokiaľ potrebujete poradiť ohľadom dovolenky, pracujem v CK takže mám toho dosť prejdené a rada vam poradim pri výbere 🙂

slunickooo
10. mar 2010

Mo niqu e - co říkáš n náš hotel - Gypsophila Holiday Village - o dlet 14.5. z Prahy na 11 nocí s Firem --- letíme s 1,5 letým prckem 😉

kazdovci
16. mar 2010

pridam sa aj ja, my sme minuly rok boli v hoteli Belinda Club, Side - Konakli. bolo uuuzaaasne. boli sme sice v juli ale pocasie sa dalo prezit, cez najvacsie slnko deturence spali v prijemne klimatizovanych izbach, takze na poobednajsie slnko sme vychadzali tak okolo 16.00 a to uz bola paraaada. strava vyborna, hotel cistucky.....odporucam kazdemu.

petra6
20. mar 2010

Monique3003 - nám si pravdepodobne poradila ty, tak potom dám vedieť, či dobre 😉 Livia, som rada, že idete tak skoro, teším sa potom na čerstvé informácie a rady.