Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

fifik
22. sep 2010

@sylvar Kúpať sa dá v pohodičke v tom bazéne kde sú tie rybky.. na tej poslednej fotke s lodou. Sem tam trčia z vody tie antické stlpy, ked sa vam nechce plávať, sadnete si na ne 😎 Plávaťsa dá aj v tej rieke - fotka pri moste... Klasicky palvecky bazen tam nie je. Fotky sa platia samozrejme zvlast, maju cennik v USD a EUR, ja sa uz nepamatam na ceny... Mali to podla kusov, napr. ze 10 kusov foto pytali 25 eur / to som si tipla, vazne si to uz napamatm... a mozno som aj trafila 😀 / My sme si nakoniec vzali vsetky nafotene... bolo to asi 33 kusov /povodne sme si objednali 10 ks/ . Obed vyborny, sice bez polievky, ale vybrat sa dali bud spagety, kuracie prsia na prirodno s hranolkami / to bolo vyborne!/ a myslim že este jedno jedlo bolo na vyber /asi rizoto ?/. Rad na obed ako v bistre, kucharovi jednoducho ukazete prstom co chcete, k tomu este davaju zelenku. "Jedalen" je vonku, v takej peknej zahrade...K tomu bol aj dezert - melon, alebo puding. Dcerka ma vstup zadarmo, ale listok na obed dostane tiez. dufam, ze som vam narobila chutky, pojdete a napisete mi, ako sa vam pacilo.

sylvar
22. sep 2010

fifik, ty si mě neskutečně navnadila!!!díky za info, ty fotky pod vodou s rybama jsou báječné, já se snad potopím 😅

fifik
22. sep 2010

@sylvar Ani sa velmi netreba potapat. Staci poloziť tvár s okuliarami na ociach do vody a rybicky vidite... a vlastne vsetko, co je na dne. Rybky su neskodne 😀 . Naozaj by bola skoda neist tam, ked budete 5 minut od toho... a nemusite precestovat pol Turecka, aby ste to navstivili. Mam este taku milu spomienku na ceskych turistov... Bola som v turec. kupeloch, akurat sme boli v solnej miestnosti ludia rozpravali vsetkymi moznymi recami, a samozrejme som nikomu nerozumela ☹ . Zrazu vosla taka ceska rodina z liberca, a ja som zajasala, že konečne niekto, komu rozumiem. Tak sa smiali aj oni... a potom sme na vsetky ostatne procedury chodili spolu 🙂 . To bolo milé...

fifik
22. sep 2010

@sylvar A este jedna pre dcerku... z detskeho bazenika

sylvar
23. sep 2010

fifik, díky moc

sylvar
24. sep 2010

Holky, ahoj, ještě dotaz, jak je to s blonďatýma vlasama, přítel je maniak a prý tam po mě ti turci pojedou 😀 😝 jako se přeci nepřebarvím kvůli dovolené, ne?a taky že má strach sednout do taxíku, prej já blonďatá, Sofa blonďatá 😀 😀 😀 😎 😎 😎

darina77
24. sep 2010

Sylvar, je to blbost, maju tam blondín kolko len chcu, určite v dnešnej dobe tam blondína nie je žiadna zvláštnost.

fifik
24. sep 2010

Určite sa budú pozerať... aj ja som blond, ale nič strašné. Kamarát bol v Egypte, majú krásneho blondaveho chlapceka, a za toho im ponúkali hodinky, peniaze a podobne veci... Strasne veci sa diali, dieta nemohli pustit z ruk... V Turecku myslim nie je problem v dovolenkovych oblastiach, horsie asi vo vnutozemi, tam je to asi tazsie. Treba si dat satku, klobuk...

darina77
24. sep 2010

Sylvar, povedz priatelovi, že sa vobec nemusí tohto bát. Však je tam plno rusov, v dovolenkových oblastiach je plno blondínok, a ten taxikár ked viezol v ten den už 30 blondín tak si nemyslím že bude z tej tridsiatej prvej na vetvy. Konkrétne v našej partii je vela blondínok ale najviac turkov reagovalo a pozývalo na rande našu tmavovlasú kamošku.

fifik
24. sep 2010

Aj môjmu mužovi riťku stískalo, keď som išla sama do kúpeľov 😝 Prežil to...

sylvar
27. sep 2010

Už zítra... 😵 😵 😵

certik302
27. sep 2010

dobry den,maminky,chcem sa vas spytat,ake mate skusenosti z tureckom?co ste brali do lietadla?a aku starvu ste podavali svojim ratolestam,mame 15mesacneho drobca a za mesiac odchadzame do Antalie a prvy krat budem letiet s drobcom tak nie su zidne skusenosti.dakujem vam za vas cas i rady.prajem vsetko dobre

fifik
27. sep 2010

@sylvar Idem s vami 😀 😀 😀 , trošku sa zohriať 😎

sylvar
27. sep 2010

fifik, pojeď...to zahřátí je teda potřeba 😝 tady je to úplně šílené, zima, vítr 😒

danulik
27. sep 2010

@certik302 - precitaj si par stran dozadu a vsetko sa dozvies 😉

certik302
28. sep 2010

dobry den,pozrela vase nazory na dovolenku ale chcela by som vediet ci je vhodne s dietatom ktory ma 15mesiacov ist na relaxacno-poznavaci zajazd do turecka,ktory sme vyhrali ale drobca nemame kde nechat,dakujem za vase nazory

fifik
28. sep 2010

@certik302 Ja to neviem posúdiť... naše deti sú už vačšie. Jednak nebude tak teplo, ako sme mali my v auguste... to je výhoda na poznávacie pobyty. Otázka je, či sa vám ho chce ťahať nejakého mrzutého niekam do Pamukale... Ja by som si zobrala k sebe 😉 , ale bývame ďaleko ☹

certik302
28. sep 2010

@fifik dakuje,ste mila,snad PAMUKALE sa budu dat nejak zrusit 3noci sme v beleku a 3noci sme v kemeri,tak neviem co urobit,zrusit to?ved zase nevyhravame zajazdy kazdy mesiac ☹

certik302
28. sep 2010

este chcem spytat mile mamicky,vsetci,ktory ste leteli ste mali let s prestupmi alebo sa da letiet priamo?dakujem ☹

fifik
28. sep 2010

My sme leteli charterovym letom - teda let bol priamy na objednavku cestovnych kancelarii. Vsetci leteli priamo do Antalye. Neviem, ako je to mimo sezony... ci byva este úplne lietadlo ludi... my sme leteli prvy krat 🙂 . Naozaj by to bola skoda zrusit to, take veci sa vyhravaju raz za zivot !

certik302
28. sep 2010

@fifik takze cestovka vam vybavovala vsetko i teda priamy let?!cez aku letecku spolocnost ste leteli?po dlhom hladani som nasla na pelikanovy nejaky termin v oktobri a nejaky v novembri,bez prestupu,a cena tak okolo 400eur

fifik
28. sep 2010

Ano, let aj letenky... vsetko komplet vybavovala cestovka. vy to mate nejako inak asi... Pobyt ste vyhrali, dopravu si musite zabezpecit sami? S tymto nemam nijake skusenosti... to som malo scestovana 😀 Jedno Tuerecko zo mna nerobi poradcu 😀 My sme leteli s Travel service.

certik302
28. sep 2010

@fifik pobyt sme vyhrali ale dopravit sa tam musime sami,idem pozriet ten travel servise,i tak vam dakujem za typ a rady

certik302
28. sep 2010

@fifik pozerala som tu vasu spolocnost ale pravidelne leti nerobia do turecka

livia76
28. sep 2010

@certik302 skús pozrieť cez GTI

certik302
28. sep 2010

dakujem a prepacte co je GT1?

livia76
28. sep 2010

@certik302 GTI nie GT1 😉 nemecká,alebo Rakúska spoločnosť, do Turecka lietajú z Viedne, manžel cez nich kupuje letenky, skús pozrieť vo vyhľadávači prípadne sa večer opýtam muža na www adresu 😉

livia76
28. sep 2010

našla som www.gtitravel.de

certik302
28. sep 2010

@livia76 dakujem,a prepacte za preklep,pockam si na webovu adresu,pekny vecer