Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

titttike23
5. aug 2012

jaj,moji rodicia boli teraz s malou sestrou 6rocnou v side v Grand Prestige resort,a boli veeelmi spokojni,

terina25
5. aug 2012

@billam tak to ste mali super cenu.to keby sme takú vystihli,tak to by bolo super.lenže tiež riziko čakať až tak dlho.ja sa bojím,že budeme čakať a nakoniec nenájdeme nič vhodné.lebo je veľa ponúk,ale aby aj boli za dobrú cenu a aby to bolo blízko pri letisku,tak to veľa takých nie je.alebo zase je ďaleko pláž prípadne je rýchly spád do mora.mne sa najviac pozdáva hotel Sherwood dreams resort-ale tam je teraz cena 3000 eur.a to neviem,či pojde dole o 1000 eur 😖

terina25
5. aug 2012

@titttike23 ja by som chcela najradšej hotel priamo v Antalyi.ale čo som našla,tak to sú také ceny,že koniec.nič pre mňa 😠

billam
5. aug 2012

@terina25 nám to bolo v podstate jedno ako ďaleko je ten hotel, mali sme len podmienku, že to musi byt 5* resort...a pri nich sa môžeš spoľahnúť, že to bude mat "úroveň" 🙂

terina25
5. aug 2012

@billam no,my chceme max.do tých 60 km od letiska.lebo pochybujem,že moje deti vydržia dlhšie v autobuse.a ešte čo pozerám,tak odlet z KE je večer o 18.30 ,prílet niekedy okolo 23.00.,nejaký čas trvá kontrola na letisku, potom ,,nasáčkovanie,, do busu...a keby sme ešte mali ísť nejaké 2 -3 hodiny busom,tak to prídeme do hotela aj po 2.00 v noci.stačilo mi min.rok,keď sme prišli na izbu o 01.00 😒

terina25
5. aug 2012

@billam ešte sa chcem spýtať,cez akú cestovku ste šli?

billam
5. aug 2012

@terina25 hmm, to je pravda, tie vzdialenosti su velke...my mame tiež male deti, ale celkom ok to zvládli...spali celu cestu...myslis, ze budú vase plakať, alebo vymyslat?

billam
5. aug 2012

@terina25 cez azur reisen...ale kúpili sme v travel.sk

terina25
5. aug 2012

@billam azur reisen som pozerala.ale majú len odlety z BA 😒

čo sa týka toho spania.Tak pochybujem,že moje deti budú spať.Aj min.rok čo sme boli na Kréte,tak vobec nespali.celú cestu v buse syn vystrájal - mal vtedy 14 mesiace.a potom ešte cirkusovali v noci na izbe.akurát zaspali ,keď sme šli domov - lietadlo nám meškalo-mali sme ísť o 17.00 a leteli sme až o 0.00.,takže dcéra už zaspala na letisku v kočiari.lenže tento rok jej kočiar už neberieme,takže aj z toho mám strach.o dcéru sa až tak ,,nebojím,,žeby vystrájala,lebo je už rozumnejšia.ale syn,ten keď raz začne,tak ho nič nezastaví 😀

billam
5. aug 2012

@terina25 fiha, tak mu preventívne daj 1/4 dithiadenu a pospi si...my sme mali nočný let, tak boli aj dost unavene...ale ak ti smiem poradiť, určite radsej choďte do 5*hotelu, ako do 4*...vsetky 5* sú priamo na plazi, inak by ste museli ist k moru cez cestu - dost frekventovanu /podchodom/..a tiež si zisti, či je tam piesok, alebo kamene...ked povedia zmiesane, tak si bud istá, že sú to poriadne šutre....inak zistis to, ked uvidis, že hotel má pri mori molo - vtedy vies, že to nie je príliš vhodne pre deti - prudký vstup a kamene ☹

terina25
5. aug 2012

@billam dali sme mu dithiaden na odporúčanie lekára a účinok žiaden. 😖 k tým 5 hviezdičkovým hotelom - nie všetky sú priamo na pláži.ja čo mám vybratý tak je písané,že pláž 300m.a všade je tak väčšinou písané

billam
5. aug 2012

@terina25 nezabral?...no teda 🙂...ano, pláž moze byt 300m...pretoze každý 5*resort má obrovskú zastavanu plochu /cca 50 000m2/...a k moru idete cez rôzne bazény, záhradu, je to vlastne hotelový promenada...ale stále si v resorte.

terina25
5. aug 2012

@billam no,to máš pravdu 😉 ja už som z toho hľadania na nervy.keď mi aj niečo padne do oka,tak stále je tam nejaká chyba.buď ďaleko od letiska,alebo ďaleko pláž,alebo kamene na pláži a to spomínané molo,dlžka zájazdu - len 8 dní alebo cena.no,fakt neviem,či si niečo vyberiem.už začínam uvažovať aj nad rhodosom,lebo tam je tá vzdialenosť od letiska oveľa menšia. no a ešte som zabudla - v tom turecku ma odrádza aj to,že je to niekoľko km od mesta.čiže nemáme kde chodiť sa prejsť,len stále byť v tom rezorte.

billam
5. aug 2012

@terina25 to ano, väčšina hotelov je mimo miest...my sme boli pred 3 rokmi na Rhodose, ale sluzby a to, co poskytujú resorty v Turecku sa nedajú porovnat...boli sme v Princess Lindos, nejako tak sa tuším volal hotel, tiež 5*, ale voci Turecku by som mu dala 4...ale je zase pravda, že v Turecku mi chýbali tie vecerne prechádzky, ktore zas boli na Rhodose...skús sa v tejto teme popytat, či niekto nevie, alebo nebol v resorte v Turecku, ktory by bol priamo v meste.

terina25
5. aug 2012

@billam a čo ste potom robili po večeroch?aj keď zase,keď tak rozmýšľam,tak veľa na prechádzky by sme aj tak nechodili,keďže dcére kočiar neberieme,ale aj tak.neviem si predstaviť, žeby som mala byť napr.11 dní len v tom rezorte a nikde inde.to ani nemožem nič kúpiť ,len v tých ich drahých obchodoch.aj keď zase na druhej strane ušetrím,aspoň nič nebudem kupovať 😀 .ale tak si dovču nepredstavujem,že budem po večeroch zavretá na izbe.to potom naozaj volím ten Rhodos alebo pojdem len na 8 dní.

billam
5. aug 2012

@terina25 v resorte máš vzdy co robit 🙂...večera je od 18.30 - tam ste tak do 19.30...od 20.00 sme mali mini disco s Minnie a Mickey, potom sme isli do lunaparku v resorte, potom na vecerny animacny program, na ihrisko...a každý večer sme chodili spa okolo polnoci...oproti hotelom je zopár obchodov, alebo nejake menšie shopping centrum...cez den môžete ist busom /dolmus/ do najbližšieho mesta...neboj, nebudete sa nudit na izbe 🙂

terina25
5. aug 2012

@billam tak tým dolmusom sa nechystáme ísť.my cez deň nezvykneme chodiť do mesta - kvoli tým horúčavám.chodíme len večer na prechádzky do mesta a zase to je riziko ísť večer tým dolmusom s dvomi malými deťmi.fakt neviem sa rozhodnúť,čím viac rozmýšľam ,tým som z toho viac jeleň 😖

billam
5. aug 2012

🙂

abbey1
5. aug 2012

@terina25 Myslím, že žiadne riziko večerného cestovania v Turecku nie je. Toho by som sa ozaj nebála. Kvôli teplotám sa ozaj nedá niekam chodiť cez deň. Vždy sme vychádzali až tak okolo 21.30 po mini disco.Všase plno ľudí-turistov. Takže úplná pohoda.
A animácie sú tam naozaj bohaté, plus nejaké obchodné pasáže a tak.

martinaa1
6. aug 2012

@marketa1304 ahoj, chcela by som sa spýtať, našla som tu na fóre, že ste boli pred rokom na dovolenke v turecku v hoteli kervansaray beach. my sa tam chystáme tento rok a chcela som sa spýtať, že ako sa vám tam páčilo, lebo my tam tiež ideme teraz s ročným dieťaťom a tiež som čítala kopu zlých recenzií.ďakujem Maťa 🙂

ress
6. aug 2012

@terina25 V Avsallari a v Incekume sú napríklad hotely hneď na pláži (aj pekné pláže by som povedala), len zase tá vzdialenosť od letiska je väčšia. My sme išli jednu cestu až niečo cez 3 hodiny, to sme išli ale poobede asi cez najväčšiu premávku a myslím že aj šofér bol hodne pomalý. Cestou späť sme išli v noci asi 1 a štvrť hodinu 😖 Inak myslím, že aj do Side by ste zvládli cestu (cca hodina), tam je veľa pekných hotelov s krásnymi plážami

danus.ka
6. aug 2012

terina25 .... my sme boli v Side - Kumkoy - hotel 4* Iz Flower cez Hechter ... Super ... veľmi odporúčam. Tento rok je hotel po úplnej rekonštrukcii, kuchyňa super, bazény a areál super, pláž - jemný piesok a do mora ideš dlho-dlho a voda stále po kolená. Hotel je priamo na pláži. Každý deň program animátorov od rána do noci a to aj pre dospelých, aj pre deti. Mne sa páčili prechádzky priamo po pláži, alebo večer sme chodili na ulicu pozrieť obchody. Do Side priamo to bolo myslím 7 km a autobusy chodili nonstop na otočku, takže žiadny problém. Určite sa do tohto hotela ešte vrátime.

martabalalajka
6. aug 2012

@terina25 Ahoj, my sme kupovali este vo februari a mali sme first moment...Emma mala teploty bud z prehriatia alebo z vody z bazeny, lebo si tam chlipla...ale mala len 2 dni a potom bola uplne v pohode...Z jedla jej nebolo nic, cakala som, ze bude mat hnacky alebo redsiu stolicu, ale totalne nic 🙂 Keby nieco kludne sa pytaj 😉

liviah
6. aug 2012

Ahojte, chcem sa spýtat ci ste niektorá neboli v papillon-ayscha, Papillon Zeugma,CLUB CALIMERA SERRA PALACE,IBEROTEL PALM GARDEN. Máme vytipovane tieto hotely, ale neviem sa rozhodnut. Manžel to nechal na mna, takže mam vybrat. Papillony ma lákaju, nakolko su v Beleku- takže blízky transfer z letiska, nakolko máme 1,5 ročneho synceka.

terina25
6. aug 2012

@danus.ka práve som pozerala ten hotel. a vyrátalo mi 2700 eur na 7 nocí.riadna pálka 😖

liviah
6. aug 2012

@terina25 Ahoj skus kuknut tieto hotely - papillon-ayscha, Papillon Zeugma su len 30 km od letiska 🙂

mimi21
6. aug 2012

@liviah znami boli v juni v calimerra serra palace, boli spokojni, za 2dosp. a 2 deti, plus jedno do 3r dali 2700e, kupovali to uz v januari, teraz neviem ako to vyjde cenovo, ale podla mna tak nejako, velmi chvalili stravu, akurat tu si zaplatili rodinnu izbu a dostali len normalnu, tak davali reklamaciu
my sme boli v belek beach a boli sme velmi spokojni, pisala som to tu aj par stran dozadu, transfer do 40min.

liviah
6. aug 2012

@mimi21 my asi pojdeme do papillon ayscha- odporucila nám ho znám v cestovke, ze je úžasný, takže uvidím 🙂 na ten serra palace som teraz citala nie moc dobre recenzie, ale vyzera krásne

vikinka2012
6. aug 2012

Ahojte mamičky 🙂 chcem vám len povedať,že tento rok sme boli v Turecku v hoteli Greenwood resort.Dcérka ma 11 mesiacov a bolo nám fantasticky...maličká papkala ich stravu a nebolo jej nič...večer chodila na mini disco a potom zaspala v kočíku a my sme ostali na programe...hotel super ..pre rodinky s dedičkami ako stvorený 🙂 odporúčam 😉

terina25
6. aug 2012

@mimi21 pozerala som ten hotel belek beach,ale to majú len na 8 dní.a tiež je dosť drahý 😖 vyšlo mi to na 2800 eur.pojde to ešte dole?