Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kika6
2. júl 2010

Tak to Ti normálne závidím. Keby som mala prachy išla by som ešte raz. tak potom napíš ako sa tebe páčilo, pretože pre mňa to bol raj.

janlam
3. júl 2010

@mba
ahoj,podla datumu, kedy si pisala prispevok, ste uz z Turecka doma. My sa tiez chystame do toho hotela ako ste boli vy. Mozem sa spytat ako ste boli spokojni s cistotou a so stravou - objavili sa aj nejake crevne problemy? A co more, aky je pristup?

kika6
6. júl 2010

janlam ak myslíš Nashiru, tak všade čisto. Strava super, žiadne črevné problémy a ani neviem o nikom že by mal.prístup do mora - pláž je piesková, ale vstup do mora sú take malé kamienky. Druhý raz by som si zobrala topánky do mora.

janlam
6. júl 2010

mala som na mysli Incekum beach resort, mba pisala, ze idu tam. ideme s detmi - 2 a 7 rocne, tak preto ma zaujima hlavne strava.

tomasko10
6. júl 2010

ahojte,ja už 2 týždne hladám nejaky dobrý last minute,a momentálne som našla v Allayi,letovisko Konakli,hotel San Marin Hotel.Prosím vás ak niekto niečo vie o tomto hotely,dajte mi vedieť,budem veľmi vdačná.

ellin
6. júl 2010
zebricka23
7. júl 2010

nechysta sa niekto teraz v juli do Alba Queenu??zeby sme sa stretli 🙂 uz len 11dni a letime 🙂

tomasko10
7. júl 2010

@elli
Dakujem za radu,veľmi mi to pomohlo.

annabe
7. júl 2010

Ahoj maminy, chcem ísť s mojou dcérou (3 roky) do Turecka, vybrala som hotel Aydinbay Kings Palace (mám ešte v zálohe zopár hotelov), len nemáme ísť s kým...potešilo by nás keby sa nejaká maminka s dieťatkom, alebo malou slečnou či chlapčekom pridala k nám.Termín od 6.8.2010. Odlet BA.Ja mám 34 rokov a sme v úplnej pohodičke, piesok, more, pravidelná strava a večerná detská disco, veď to poznáte s detmi na dovolenke🙂, mail:annabohusova@gmail.com

cipsinka
9. júl 2010

Ahojte dievcata,

rozmyslame s MM nad dovolenkou a neviem sa rozhodnut,ze kam 😕 😕 😕 😕 Laka nas aj Turecko je to jedna s destinacii nad ktorou uvazujeme len nevieme,ze v ktorej casti su najkrajsie plaze a tak 😉 😉 😉 😉 Co by ste poradili aspon nejku oblast,kde ste boli a kde ste boli spokojni 😉 😉 😉 😉 .Dakujem 😵

cipsinka
9. júl 2010

Ale myslim si,ze juh Turecka je asi najviac ospepovani,ci??? 😕 😕 😕

petrusam
9. júl 2010

v červnu jsme byli zde a super ... http://www.palmariva.com/gul-beach/index.html

jizi
9. júl 2010

@cipsinka Jestli chcete vidět nádhernou přírodu a nejste typy, co by je bavilo válet se u moře, vyražte na východ - do Diyarbakıru se dostanete letecky s přestupem v Istanbulu a odtamtud už pak všude autobusy.

cipsinka
9. júl 2010

@petrusam vyzera to tam baajecne 😵 😵 😵 😎 😎 😎

@jizi dakujem pekne si mila,ze si reagovala ale prave my sme take typy co sa radi valaju u mora 😅 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 a samozrejeme radi absolvujeme vselijake vylety co hovorite na oblast Antalya 😕 😕 😕

cipsinka
9. júl 2010

minuly rok sme boli v Egypte a boli sme nadseni MM by tam chcel ist teraz ja zas na Kanare tak uz to vidim na kompromis Turkey 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵

sakura77
9. júl 2010

fuuha,tak Karya dnes krachla,baby dufam nie su tam... 😒 😒 hned mi bola podozriva,strasne lacne zajazdy mala....

livia76
9. júl 2010

😠 ja som to písala 😠 že ju nikomu neodporúčam 😠 otrasná cestovka 😠

darina77
9. júl 2010

Cipsinka, nádherné pieskové pláže sú v oblasti Lara asi 10 minút od letiska v Antalyi, je tam vela kvalitných 5 hviezdičkových hotelov akurát že sú trochu drahšie

sakura77
10. júl 2010

ahojte,tak my dneska v noci ideme,este trocha dobalim,poobede ideme este na oslavu a grilovacku a o 1.30 v noci vyrazame 🙂 🙂 tak snad nic nezabudneme,ideme do Ali bey club manavgat,dufam ze bude fajn,potom dodame "recenziu" 🙂 🙂

iren
10. júl 2010

Můžu potvrdit slova dariny77,hotely a pláže v oblasti Lara v Antalyi jsou úžasné.

nikka.vo
10. júl 2010

Minulý rok jsme byli tady http://www.blue-style.cz/turecko/turecka-rivier..., myslim, že jsme jeli za nějakých 12-13tis - last minute a bomba dovča. 🙂 Hotel je opravdu krásný, personál milý, všechny pokoje výhled na moře 😎 Je tam při programu all inclusive celý den nepřetržitý přísun jídla, což je ideální s dětmi, které se často rozhodou, že zrovna v čase oběda nemají v tom vedru hlad. 😅 Veškeré pití (nealko, nějaká jejich vína a piva zadarmo také celý den) teplé jídlo přímo pod hotelem na pláži (též zdarma). Takže doporučuju .

Jinak v Turecku jsme byli dvakrát a moc se nám tam líbí 🙂

nikka.vo
10. júl 2010

Jo a letěli jsme na konci září a bylo pořád krásně teplo

phillippa
10. júl 2010

ahojte, neviem teda ci niekomu pomozem ale my sme sa prave vratili z turecka cast belek hotel bel conti a nemame ziadne negativne skusenosti. Hotel a jeho zahrady je nieco neskutocne krasne a sluzbach a ochote personalu nehovoriac, plaz boa vzdy cista nebol problem s miestom ci slenecnikmi alebo lehatkami kazdy mal dostatok, izby kazdy den ciste nove uteraky postelna bielizen, doplenna balena voda atd. Hotel ponuka ultra all inclusive co doslova znamena ze mate jedla a pitia na kazdom kroku tolko ze ho nestihnete vsetko ani ochutnat. Celodenny program animatorov, detsky kutik a aquapark, vecerny program pre dospelych na amfiteatri, neskor diskoteka ci ziva hudba. Kupele s masazami tzv. turecky hamam v hoteli cena sa da jednat, do centra mesta pesi od hotela len 10 min. ak bz som si mala znova vybrat dovolenku jedine tam. Treba vstak dodat ze belek je stredisko golfu teda aj ceny v meste su vyssie ale rovno spred hotela premava autobus do Side a tam sa nakupuje podstatne lacnejsie, listok stoji 7 eur ale jednajte sa 🙂 v tomto hoteli je asi 70 percent rusov pozn. luxusnych rusov s ktorymi je podla vlastnej skusenosti dovolenka prijemnejsia ako so slovakmi z ktorych sme sa niekedy nestacili divit co vyvadzali.

vikiem
11. júl 2010

Ahojte, pridávam sa k philippe - tiež sme sa teraz vrátili z Beleku z Bel Conti a môžem jedine odporúčať 😉

nika07
11. júl 2010

Prajem pekný večer,

my sme sa dnes vratili z úžasnej dovolenky 😵 hotel Barut Arum Lara Resort &SPA letovisko Antalya Lara

super hotel, super služby na vysokej úrovni, môžem len odporučiť 😉
taktiež tam bolo veľa rusov a j nemcov, ale spravali sa slušne
😉

ekia
12. júl 2010

Ahojte v piatok letime do Side hotel Selge beach resort, chcem sa spýtať či ste si zamieňali peniaze alebo ste mali len euráče a ešte koľko ste tak cca minuli. A ešte malí ma 2 roky a 2 mesiace myslíte že by som mu mala vziať golfáč? Rozmýšěam či ho tam budem potrebovať... Ďakujem

mauzos
13. júl 2010

@ekia peniaze menit nemusis, vsade sa da platit eurami, aj ked v jednych potravinach sa mi stalo, ze nechceli mince, len papierove 😝 Ceny vsade uvadzaju v tureckych lyrach, alebo v dolaroch, ale prepocitavaju podla kurzu na eura. Vacsinou treba ceny zjednavat, lebo su premrstene.
My sme boli sice len s 15 mesacnymi malymi, ale golfac sa nam velmi osvedcil. Spali v nom dva krat denne v tieni na cerstvom vzduchu a dokonca vecer v nom tiez zaspali vonku a my sme mohli kludne posediet s priatelmi v bare v zahrade. Potom sme ich len preniesli do postielok. Co som si vsimla, tak aj rodicia so starsimi detmi to tak robili 😉

sisa2
13. júl 2010

@livia76 - my sme boli v maji s karya tour a teda nemozem na nich povedat jedno zle slovo. to, co sa stalo teraz, mi je samozrejme luto a teda dufam, ze sa vsetci ludia odtial v poriadku vratia, musi to byt des.
ale preco pises, ze otrasna cestovka? bola si s nimi a mala zlu skusenost?

@cipsinka - tiez sme boli v lare a boli sme velmi spokojni. je to blizko pri letisku, takze ani cesta busom netrvala dlho. a plaz bola krasna, hotel tiez super.

@ekia - my sme neminuli nic navyse, mali sme UAI, takze v ramci hotela vsetko v cene. viac-menej sme ani nevystrcili nos z hoteloveho komplexu 😅 maly bol vecne vo vode. golface odporucam, presne, ako pise mauzos, podla mna sa vam zidu.

livia76
13. júl 2010

@sisa2 Ano, boli sme s nimi v máji, už som bola v Turecku viac ako 10x takže mám s čím porovnávať 😉 ale táto dovolenka bola s Karyou a bol to des 😉 / písala som kvôli čomu na pár stranách dozadu/
Golfáč sme aj my nosili do 3 rokov, naša Lesinka sa rada vyvážala 😀
Peniaze- nám stačili vždy len EURÁ- 😉 miniete , koľko vezmete 😉 ak máte ALLINCLUSIVE nemusíte minúť nič 😉