Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

denessy30
25. máj 2010

ahojte...ide niekto do Antalyie 13.6....hotel Delphin palace de luxe? Bol z vás už niekto tam ? My tam letíme prvý krát s 2,5 ročnou dcérkou 🙂

danulik
25. máj 2010

baby - recenzie na konkretne hotely si mozete pozriet aj na www.holidaycheck.com - je tam aj celkovy rating (0-6), recenzie su celosvetove, pisu nemecky, anglicky, rusky,..

livia76
25. máj 2010

@kaska euro,usd v pohode nieje problém v normálnych obchodoch nie na trhoviskách myslím kľudne aj kartou turecké lýri nepotrebujete

ellin
25. máj 2010

zuzanah123, my sme boli vlani v Alba Queen - koncom augusta. Boli sme uplne spokojni, super novy hotel, vyborna strava a pekna plaz. Boli sme aj s malou dcerkou. Napis co by Ta zaujimalo

tin007
25. máj 2010

@hencaa letime o 15.50 dnes nam poslali presne pokyny, mozno budeme v jednom lietadle 😀
@jeny pocasie ma byt teraz velmi krasne, pozeala som predpoved na dalsich 14 dni, od piatku prestanu prehanky a teploty budu 28-29 st. more asi 21 s tym, ze sa bude teplota zvysovat

dakota14
26. máj 2010

ahojte ja by som sa chcela opýtať či niekto z vás bol v turecku aj koncom novembra my odchádzame 19.11.2010 či sa bude dať ešte kúpať niekde som tu čítala že teplota vody neklesa pod 25 stupňov po celý rok či je to pravda neviem ale ak bude taká teplá ešte koncom novembra tak to bude super a ešte by som sa chcela opýtať na hotel GRAND RING 5* v Kemer Beldibi čítala som aj nejaké recenzie je viac tých pozitívnych tak dúfam že to bude ok len to počasie aby vyšlo. Sestra ta už bola raz v turecku v máji a bolo super teplúčko. ďakujem vopred za postrehy a info 😀

kaska
26. máj 2010

livi dakujem 😵

Baby taka otazka: Potrebuje mat babo pri vstupe do Turecka svoj vlastny pas? Alebo staci ked je zapisane v pase rodicov??

hencaa
26. máj 2010

@livia76 ,prosim ta vedela by si nam este poradit,ze ked sa budeme len-tak prechadzat po Side mlade baby,ci to nie je nejak nebezpecne a ci mozme normalne v minisukniach a tielkach chodit.Neviem,ale niekde som citala,ze zeny tam musia mat dlhe sukne a dlhe rukavy??

tin007
26. máj 2010

@kaska pre dieta do 5. rokov staci, aby bolo zapisane v pase rodica (staci jedneho), ale pozor, bude platit za viza (povedali nam v ck)

certica_3
26. máj 2010

ahoj , chceli by sme v júni do Turecka na dovolenku , zatiaľ nám vcestovke ponúkli Club Turtas alebo Alara Park Hotel .Prosím nepozná to niekto z Vás ? Lebo recenzie su na obe všelijaké , nerada by som sa sklamala keď som už na to nahovorila môjho chlapa . Alebo máte nejaký iný typ ? 🙂

livia76
26. máj 2010

@hencaa kludne aj hore bez 😉 Turci sú zeuropštený 😉 dlhú sukňu akurát do mešity,keby ste šli kuknuť .Tam turistky bežne chodia poodhaľované aj viac ako na Sk 🙂 určite dostanete pozvanie na nejakú disku keď ste mladé 😀 😀 ,na pláži stačí mať spodný diel plaviek 😀 😀 😀 nemajte ,,boja" idete do civilizovaného sveta aj ich mladé ženy nosia minisukne 😵

livia76
26. máj 2010

k tým vizam za deti-platia všetci aj malé deti do 2 rokov 15 eur na osobu.Naša je tiež len v pase pripísaná do 5 rokov je to OK 😵

lucka23
26. máj 2010

ahojte. tak aj nam dali dneska pokyny a odlet mame 6.6. o 13-tej. co je v celku super. horsia je cesta spät. to mame odlet o pol noci co si dost dobre neviem s malym predstavit. ale s tym som musela ratat ze sa nam to moze stat vsakze 😅 baby nemate skusenosti s tym ako to tam funguje v pripade takehoto enskoreho letu? izbu asi vypratat budeme musiet ale co potom?

livia76
26. máj 2010

Pre inšpiráciu 😉 foto z mája 2010 čerstvé-Turecké 😀

livia76
26. máj 2010

@lucka23 do 12 tej hodiny vo väčšine hotelov v deň odchodu musíte odovzdať izbu, my sme to robili tak, že sme na recepcii dali asi 10 eur a mohli sme ostať do odchodu 😵

jeny
26. máj 2010

livia, asi 2 stranky dozadu som mala na teba par otazok, ak sa nenahnevas skopirujem to sem a budes rada ak mi odpovies Livia tak teraz si ma poriadne nastrasila pretoze my sa chystame ist s tou cestovkou Karya....A v akom presne hoteli ste boli???Este by ma zaujimalo ci sa uz dalo kupat v mori aka bola voda???

lucka23
26. máj 2010

@livia76 to fakt? tak to iste aj my tak vyriesime. ideme 3 rodiny tak nam postaci jedna izba kde dame kufre, osprchujeme sa pred odchodom a kde dam maleho spat. aby mi potom vydrzal do tej pol noci. a v lietadle mi snad zaspi. 🙂 a super foto. joj uz aby mse tam boli 😵

livia76
26. máj 2010

@jeny hotel Bone club SVS- tam nešlo ani tak o hotel, skôr o ruské osadenstvo 😒 96% tvorili títo návštevníci, nemajú vychovanie, sú nenažratý, naberú kopec jedla na taniere,ktoré ani neochutnajú a nechajú tak čašníci len krútili hlavou, dvaja 60-tnici sa vrýpali do detského bazéna išli s fotiť,akože sú vo výrivke 😠 deti vystrašené čo sa deje 🙄 skoro všetky sa rozplakali-tí dvaja blázni sa len rehotali keďže ovládam ruštinu, vynadala som im, že sú nevychovaní a je to nehygienické močiť tam ich staré vajcia 😖 sorry za výrazy,ale už som mala toho dosť 🤐 nepoznajú slovo ďakujem a prosím, väčšina pripitá už o 11tej podľa toho s správali-keď si to človek nevšíma,je to najlepšie ale niekedy sa to prehliadnuť nedá- hlavne keď ide o moje dieťa.
Myslím však ,že od júna už je sezona a budete mať v hoteli viac našincov takže sa snáď nemusíte obávať, ja som osoba, ktorú nerozčúli nič,okrem ľudskej hlúposti 😎 joooj a tam jej z ich strany boloooo 😀
Len z rečí ľudí v lietadle som zistila, že my sme sa mali vlastne Ok 😀 Tí, čo mali 5+ hotely od Karye boli spokojní ostatní nie.
Myslím, že cestovka po našich pripomienkach bude viac dbať na svojich klientov a vám sa po dovolenke už nebudú snívať nočné mory ako nám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja sa odradiť nedám v septembri hor sa do TURECKAAA -ale nie s Karyou 😅

livia76
26. máj 2010

@jeny a aby som nezabudla 😉 bola s nami sesternička s manželom a dcérkou boli 1x takže nemali s čím porovnávať a v podstate boli spokojní tak sa nebojte 😉 no musím podotknúť, že oni rusky nerozumejú, s angličtinou u nich nepochodili tak som bola ,,mluvčí" našej partičky ja a moj M 😅 Stačí si ich nevšímať 😵 ak sa dá 😵 slnko svieti pre všetkých rovnako- no nie 😵 Určite vám bude dobre 😉 potom napíš, som zvedavá, či sa Karya polepšila 😵

certica_3
27. máj 2010

@lenka03 prosím vieš mi dať vedieť presný názov hotela a cez akú cestovku ste boli ,hĺadám typ na dovolenku s mesačnou dcérou.ďakujem

sakura77
27. máj 2010

livia,no to je blbe teda,na rusov som citala strasne veci inak,su to prasata,no... 😒 a karya ma rozbehnutu cestovku hlavne pre ruske oblasti,ukrajina a tak a tusim madarsko,takze kde je karya,tam je plna .... rusov,skoda,no,snad sa polepsia...

elly111
27. máj 2010

@livia76
ahoj livi a kam sa chystáte v septembri ak môžem byť zvedavá, teda stačí mi lokalita 😀

ellin
27. máj 2010

Ahojte, nebola ste niektora v Turecku s CK Hechter - ake mate skusenosti ?

hencaa
27. máj 2010

@livia76 dakujem za odpoved,a co sa tyka nakupov,tak nevies co-co stoji??myslim satstvo,botasky,rifle atd...rozmyslame,ze berieme malo veci a tam si nakupime,ale nie ze to bude drahe a potom nebudeme mat co na seba... 😀

tin007
27. máj 2010

@livia76 skvele fotky, uz sa tam vidime 😉

livia76
27. máj 2010

@elly111 fu tak to ti nepoviem presne, my chodíme na last minity v stredu kúpime v sobotu odlietame ale je pravda, že najračej chodím do SIDE 😵

livia76
27. máj 2010

najračej 😀 😀 najradšej 😀 😀 pardoon 😀

livia76
27. máj 2010

@hencaa všetci tam nakupujú 😀 určite sa tam dá zaobliecť za lacnejší peniaz 😀 ale 80% tovaru sú napodobneniny zahraničných značiek- niektoré ozaj vydarené 😵 ja nie som nákupný típek ja som radšej vo vode 😵 ale ak sa dobre vyberie, ľudia sú spokojní s nákupmi 😵

elly111
27. máj 2010

livi tvoje názory sa mi páčia 😀

hencaa
27. máj 2010

@livia76 ,dakujem....tak to aj mi chceme byt stale pri mori,ale ten jeden den obetujeme na nakupy,dufam,ze bude slniecko svietit a prideme pekne opalene.